Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem o samochodzie osobowym, który by miał w dowodzie wpisaną DMC przyczepy większą od masy pojazdu

 

 

Hmm... śmieszna sprawa... renault kangoo :hehe: Ale w Polsce nie można z tego korzystać, bo przyczepa nie może przekraczać MW auta. Dużo terenówek ma też większe możliwości holownicze niż same ważą.

 

jeśli przyjmiemy że auto waży około 100 % - to jaka może być maksymalna waga przyczepy oczywiście w % masy auta aby nie cudaczyła

 

Taka jak mamy wbite w dowodzie (czyli najczęściej ok 80-90% dla hamowanych przyczep). Konstrukcja została przystosowana do takich ciężarów i powinno być to bezpieczne. Jednak czym lżejsza budka tym mniejsze niebezpieczeństwo.

 

Samochód camper 4x4 napewno mniej będzie odczówał budkę i w przypadku niewiadówki i dodatkowych 150kg może mniej będzie znaczyło niż w innych osobówkach, ale fizyka tak czy siak nie jest do przeskoczenia :blagac:

 

ogólnie w terenie to czym lżejsze auto tym dalej zajedzie

 

Mówimy bez budki, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmm... śmieszna sprawa... renault kangoo :hehe: Ale w Polsce nie można z tego korzystać, bo przyczepa nie może przekraczać MW auta.

Poprzedni mój samochód to właśnie Kangoo, ale nie pamiętam, co miałem w dowodzie odnośnie przyczepy :-]

 

W każdym razie kiedyś ciągnąłem tym autkiem (MW ok 1100kg) dużą lawetę (ok 400kg) z ładunkiem ok 1500kg :blagac: I to wjechałem z tym do Warszawy :lol:

Nie radzę nikomu próbować takich rzeczy. Gdy przejeżdżałem przez skrzyżowanie po poprzecznych koleinach, to zastanawiałem się, czy wytrzyma to hak. W każdym razie jadąc max 40/h dotarłem bezpiecznie do celu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... smieszna sprawa... renault kangoo :hehe:

Michal zapewne sugeruje sie tutaj artykulem w PC jednak jako wspolautor pytan dla Pana Policjanta pozwole sobie to jedno sprostowac. Otoz w obecnej chwili jest tylko jedna wersja kangura, ktora ma wlasnie taki "walek", roznica w masach jest cos okolo 150kg (nie pamietam dokladnie). Tak wiec wydrukowane pytanie przez pomylke uproszczono biorac cala rodzine kangurow do jednego wora.

Poprzedni moj samochod to wlasnie Kangoo, ale nie pamietam, co mialem w dowodzie odnosnie przyczepy :blagac:

W moim bylym z silnikiem 1,4 DMC cycep bylo 540/950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wydrukowane pytanie przez pomyłkę uproszczono biorąc całą rodzinę kangurów do jednego wora

 

Prawda, nie można uogólnić. Ale o masie przyczepy mówił też Janus z naszego forum. Napewno wersja 1,2 nie miała przekroczenia, ale napewno diesel i nie wiem czy właśnie nie 1,4. MW Kango jest dość niskie i zaczynało się jak dobrze pamiętam od poniżej tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to, że Renault tak "przegina". Espace'y też tak mają. Ważą w okolicach 1900kg a DMC przyczepy mają 2t, oprócz nie sprzedawanego już z silnikiem 1,9dCi - dla tej wersji DMC przyczepy było 1800kg. Obecnie może to się różnić. To co piszę dotyczy wersji IV faza I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczenie ma wersja diesla 1,5dCi ale tylko jedna z chyba sześciu. MW kangoo miałem 1090

 

Zgadza się. W wersji z mocniejszym silnikiem 1,5 dCi (82 KM) MW kangoo wynosi 1150 a DMC przyczepy 1200/585kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam

 

W mojej hobby mam oponki o rozmiarze 185 65 15.

W tym sezonie muszę wymienić oponki na nowe. Szukam opon z indeksem C ale ciężko znaleźć takową oponkę. Szukałem i znalazłem wzmacniane XL o nośności 92 czyli 630kg. Czy takie opony będą dobre? Może macie informacje o oponach C w rozmiarze 185 65 15 lub zamiennik tego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bakiście nie masz naklejki z rozmiarami opon ? W ogóle to masz jakiś dziwny ten profil. Strasznie mały jak do budki

muszę sprawdzić tą naklejkę w bakiście. Może poprzedni właściciel coś namieszał z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Opony do przyczepy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.