Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Przesadzasz. Agrowłóknina, jeżeli będzie na tyle miękka nawet na mrozie żeby nie spolerować lakieru i szyb, i - z tego samego powodu - będzie rozłożona tak, żeby nie "jeździła" po cepie z każdym podmuchem wiatru, zrobi robotę jeśli chodzi o zabezpieczenie, folię trzeba starczy nałożyć i upiąć tak, żeby był przewiew między przykryciem a budą, jeśli nawet coś poleci przez folię (pękniecie, rozdarcie) osuszy się. Jak na dachu jest szpej, kilka warstw agrowłókniny. Okna można zabezpieczyć z zewnątrz folią stretch, żeby na 100% nie zmatowała ich agrowóknina. Trochę to kłopotliwe, a szanse wykorzystania folii na przyszły sezon nie za wielkie, więc w perspektywie kilku lat pokrowiec jest mimo to dobrą inwestycją, jśli ktoś planuje przykrywać.
 3. Klimator

  Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.

  Niby jest, wygląda ok na pierwszy rzut oka, tylko nie wiem jak będzie z rejestracją bo nie widzę blach PL a ma naklejki GB.
 4. pawel1966

  Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat

  A na tej fotce ( bo teraz zacząłem się temu dokładniej przyglądać ) już ewidentnie widzę, że hak jest za nisko.
 5. Voku

  Droga do Grecji z przyczepą

  My zawsze zatrzymywaliśmy się na Węgierskich termach przy granicy Serbskiej. To też jakieś rozwiązanie noclegu i atakowania granicy Serbskiej z samego rana.
 6. Today
 7. Piotrekm13

  Jaki pokrowiec na przyczepę kempingową?

  Ja bym się tym nie chwalił tutaj...
 8. pawel1966

  Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat

  @vrs jak dla mnie ale tylko na "oko" to jest chyba na styk...ten nowy zaczep Knotta ze stabilizatorem jest dość masywny. W T5 po założeniu haka miałem co do tego wątpliwości, ale jest na szczęście jakieś 2-3 cm luzu pomiędzy zaczepem a zderzakiem. Niedużo ale wystarczy. Gdyby było nie tak myslę, że trzeba po prostu zamówić dłuższy hak z kulą. Do T 5 z kolei muszę chyba zamówić trochę wyższy hak bo przyczepa trochę "ryje" przodem po podpięciu. Co zauważyłem np. na tej fotce a auto nie było dociążone.
 9. Trucker Hiob

  Buduję campervana w USA na bazie Transita.

  Odwrócony obieg.
 10. Maras

  Cywilizacyjny niedorozwój

  Dokładnie tak jest
 11. U mnie… Ciekawe czy u Daniela „we Fordzie” będzie inaczej. Hak Brink albo Westfalia, nie pamietam.
 12. pawel1966

  Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat

  dzięki z góry!
 13. PanSamochodzik

  Jaki pokrowiec na przyczepę kempingową?

  Polecam najpierw przykryć przyczepę agrowłókniną i zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem (np. obwiązać sznurkami). Na to potem można jakąkolwiek plandekę. Ja dałem czarną folię (taką pod wylewkę) i też obwiązałem sznurkiem. Koszt całości na moją niedużą budkę poniżej 150 zł. Całość do wykorzystania na następne zimowania. Agrowłóknina zabezpieczy przed porysowaniem, a dodatkowo będzie utrzymywać plandekę/folię w pewnej odległości co pomoże uniknąć "zaparzenia". Pozdrowienia !
 14. Masz rację Misio -szacun!! To rzeczywiście bedą 2x większe Ampery a nie Waty i pobór bedzie około 5-6 Amperów w czasie pracy
 15. reflexes

  karawaning zimą - ma to sens?

  -10 to nam się chyba jeszcze nie trafiło na Mazurach ale przy lekkim przymrozku (nie pamiętam teraz dokładnych wartości) było jak mówię. Tylko piecyk katalityczny ma coś koło 4 kW. Taka moc w przedsionku 2,5 x 3,5 metry naprawdę zapewnia komfortowe warunki, a grzać trzeba, bo zima to jednak ciężko spędzić cały dzień i pół nocy przy ognisku.
 16. danielpoz

  Cywilizacyjny niedorozwój

  Mieszkania i tak dawno sprzedane zanim budynek zostanie ukończony. Skoro są klienci to buduje się i takie koszmarki.
 17. Misio

  Wybór auta do holowania

  Ale dzięki coraz większej sieci ładowarek i to że w 15min można załadować tyle prądu by przejechać te 80-100km to może już niedługo nie będzie to problemem...
 18. czyś

  Cywilizacyjny niedorozwój

  No cóż, zależałoby od atrakcyjności sąsiadek
 19. Coś Ci dzwoni ale nie w kościele i to też nawet nie budzik... W idealnym układzie - W to są V*A więc jak mamy 60W to nadal jest 60W - prąd większy gdy napięcie niższe więc 2x więcej A przy zmianie na 24V ale...to nadal będzie 60W... Oczywiście straty dochodzą ale... 60W to przy 24V około 2,5A jak przemienimy napięcie na 12 wyjdzie z 5A + 1-1,5A Coś Ci dzwoni ale nie w kościele i to też nawet nie budzik... W idealnym układzie - W to są V*A więc jak mamy 60W to nadal jest 60W - prąd większy gdy napięcie niższe więc 2x więcej A przy zmianie na 24V ale...to nadal będzie 60W... Oczywiście straty dochodzą ale... 60W to przy 24V około 2,5A jak przemienimy napięcie na 12 wyjdzie z 5A + 1-1,5A na straty (chociaż wydaje mi się że przy aktualnej technologi to straty na poziomie 5-10% czyli max 0,5A ale to tylko moje ) na straty i mamy max 6-6,5A (chociaż pewnie w 5,5A się zmieścimy). do tego taka lodówka pracuje 3x po 5min (oczywiście zależne to od stanu lodówki, temperatury w jakiej będzie pracowała, jak często będzie otwierana czy też jak często i o jakich temperaturach będziemy wkładali do niej rzeczy) czyli przez 15min na godzinę mamy pobór tych powiedzmy 6A...czyli na dobę będzie pobór prądu rzędu 36Ah...
 20. danielpoz

  Ford Explorer 4x4 2004 4,0l. 216 KM automat

  Zmierzę u siebie odległość do płyty
 21. Maras

  Cywilizacyjny niedorozwój

  Deweloperka w ostatnich latach pokazała nie tylko takie kwiatki. Wizualizacja domów na folderach a rzeczywisty widok po wybudowaniu to dwa różne światy budownictwa w PL. Do tego wszystkiego naginanie przepisów na maxa do płatnej protekcji dla urzędasów za pozwolenie jest na porządku dziennym. Ponoć to jedyna taka działalność w PL co potrafi omijać jakiekolwiek przepisy budowlane.
 22. BUMERANG

  Wybór auta do holowania

  Opel Ampera jeśli mnie pamięć nie myli. Ale technologia poszła do lamusa. Opel Ampera-e to już zwykły elektryk. Chyba nikt już takich układów nie robi
 23. 11thebest

  ukraina

  I jeszcze parę fotek wygrzebanych z telefonu...
 24. mundek28

  Nowy podatek

  Ja się na ekonomi nie znam, wiem tylko że to nie nauka ścisła o ile w ogóle nauka? Sami ekonomiści mówią że gdzie dwóch ekonomistów tam trzy prawdy ekonomiczne.
 25. mundek28

  Cywilizacyjny niedorozwój

  Najpierw projektuje się osiedle ,potem poszczególne budynki aby ładnie wyglądały a na końcu mieszkania w budynku dopasuje się do całości.
 26. BUMERANG

  Cywilizacyjny niedorozwój

  Kraków wita. Kto by nie chciał ty mieszkać - perełka architektury https://gazetakrakowska.pl/widok-z-balkonu-na-okno-sasiada-tak-sie-buduje-w-krakowie-zdjecia/ar/c9-13993755
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...