Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Blacharz

  • Blacharz
  •   
  • ZIGIX

  Witam ,czy ktoś z forumowiczów umie naprawić system kontroli oświetlenia  lub wie gdzie kupić do przyczepy Hobby UFE 460 z roku 2007? Gdzie mogę kupić taki panel  prolblem jest w tym że płytka co steruje działa tylko czterema sprawnymi obwodami które włączają oświetlenie proszę o jakiś namiar na autostrze@gmail.com

 3. Benior

  Wybór auta do holowania

  Na cytrynie mam turtle bo myślałem że kupuje Thule podobnie miniaturka wyglądała. Sprawują się bardzo dobrze. Zrobione kilkanaście tysięcy km z dużym boxem załadowanym po kokardę. Thule mam na ixie i tiguanie i są po prostu lepsze. Jednak turtle jeśli mają być tanie to spoko wybór. Aguri miałem uchwyty do rowerów .... straszny szrot, sprzedałem i zakupiłem Thule.
 4. czepkateam

  Wegry czekaja na nas.

  Pamiętaj Polaku...tankuj u Słowaków
 5. Kilogramów przybywa . Poza założeniem Caramatica, odpiąłem instalację 12V idącą z auta i zasilanie w przyczepie biorę wyłącznie z akumulatora przyczepy. Odpięte przewody z auta zaizolowałem różnymi kolorami termokurczek i opisałem na kawałku korytka instalacyjnego przy elektrobloku. Może kiedyś będzie potrzeba żeby znów podłączyć aku z auta. Co do Caramatica, nie wkleiłem jeszcze naklejki z instrukcją do schowka, bo deszcz mnie pogonił. Kończy mi się front robót - może i dobrze, wakacje trzeba zacząć planować. Do sprawdzenia mam jeszcze lewarek nożycowy (czy da radę w razie co na nim oponę wymienić) i zapas z Sharana. Zapas z auta ma teoretycznie ten sam rozstaw śrub i podobne ET. Nośności trochę będzie brakować feldze z auta, ale to i tak tylko na doturlanie się zamiast wzywania asistance.
 6. Znasz się na tym? Podaj nr tel zapytam o te parowanie
 7. Tak, u mnie wystawał kawałek rurki ale w koło był jeszcze na zszywki przymocowany kawałek gumy który jak zdemontowałem to było dojście do odpływu, widzę że Hobby ma podobnie ale co jest pod gumą w tej przyczepie to nie wiem, bo nie było potrzeby demontować.
 8. tomanek4

  Tabbert Verdi

  Ok dzięki
 9. Od spodu czyli pod przyczepą? Jeśli tak to nie - wystaje tylko kawałek rurki. Po oględzinach wydaje mi się, że muszę wyrzucić cały kibel i meble, ponieważ to wszytko leży na brodziku. Próbowałem nawet wyszarpnąć odpływ, ponieważ łudziłem się, że jest na wcisk ale nie da rady. Wykręcić z góry też nie idzie, ponieważ obraca się ale nie wykręca Wydaje mi się, że nie ma innej drogi niż demontaż. A co do prowizorki to tym pięknym szkicem obrazuję co chodzi mi po głowie:
 10. Nie ma dojścia od spodu? u mnie w dethleffs było dojście od spodu z tego co pamiętam bo też musiałem to uszczelnienie wymienić.
 11. MARKON

  Zaczep ze stabilizatorem

  Jutro zajrzę do pudełka czy mam instrukcje
 12. Niestety postanowiłem zostać januszem. Nie dam rady obecnie rozebrać całej łazienki, żeby wydobyć brodzik. Chodzi o tę wypadniętą uszczelkę z tego odpływu: Postanowiłem pójść w prowizorkę i tę przestrzeń - dołek pomiędzy brodzikiem a syfonem zalać na płasko jakimś uszczelniaczem i na to nakleić wodoodporną taśmę. Musi tak przetrzymać do zakończenia sezonu. Zastanawiam się tylko czym to zalać. Myślę o: Dekasyl MS-1 (słabe klejenie ale wysoka elastyczność) Dekasyl MS-2 (średnia siła klejenia, średnia elastyczność) Dekaseal 1512 (uszczelniacz) Który z tych będzie najlepszy?
 13. Dodi

  Zaczep ze stabilizatorem

  Przeszukałem wątek ale nic nie znalazłem. Czy Alko podaje momenty dokręcania poszczególnych śrub UN ? w szczególności suwadła oraz UN do ramy
 14. OTTO1

  Chlapacze w przyczepie

  Nic nie gnije to humor dopisuje
 15. Marcin1171

  Buduję campervana w USA na bazie Transita.

  Dobra robota jak zwykle. Jest szansa że podczas wyjazdu do Montany i na Alaskę nie będziesz musiał spać na materacu rzucownym na pakę 😉 Pozdrowienia dla szwagra 🤗 Co wy byście bez niego zrobili 😁
 16. Commander

  Chlapacze w przyczepie

  Nad bakistą. Gratuluję poczucia humoru 👍
 17. Sepla2101

  Serwisy

  Czy ktoś może polecić serwis przyczep w Szczecinie lub na trasie Szczecin wałcz
 18. peja76

  Tabbert Verdi

  Ja bym mu powiedział 70000zł i czekał na reakcję, ale na moje jak jest tak jak pisze w ofercie to 75000zł bez dwóch zdań jest warta. Leciała co dopiero Hobby 545kmf 2017r też taki golas i startowali 129tyś po kilku dniach zeszli na 119tyś potem 109tyś i po tygodniu znikła i nie ma jej już trzy tygodnie, także 75tyś moim zdaniem dobra cena za 2015r a taki układ jak wiemy jest poszukiwany i w cenie.
 19. tomanek4

  Tabbert Verdi

  A ile Twoim zdaniem optymalna cena może wynosić?
 20. Trucker Hiob

  Buduję campervana w USA na bazie Transita.

  Szwagier przyjechał i robota ruszyła z kopyta. Szkielet łóżka już prawie gotowy. Przypomnę - koncepcja jest taka, że łóżko w zasadzie jest w poprzek, a przed nim dwa fotele nad akumulatorami, ale można łóżko rozsunąć nad fotele. Wymiary złożonego łóżka, tzn. gdy śpimy w poprzek, to 150 na 185 cm. Po rozsunięciu 185 staje się szerokością, a łóżko ma dwa metry długości. Ja mam 174, szefowa 164, więc i w poprzek się zmieścimy, ale wzdłuż będzie wygodniej. Na tych fotkach widać konstrukcję, gdy łóżko jest złożone. Przed deską - zakończeniem łóżka będą te fotele z poduszkami tak dobranymi, by po ich przeniesieniu na ramę łóżka tworzyły równą płaszczyznę z materacem łóżka. Po rozsunięciu konstrukcji wygląda to tak: A tu szczegóły prowadnic, po których to będzie jeździć i na ostatniej fotce tył łóżka - materac będzie sięgał do poprzecznej listwy, a za nim będzie półeczka, na której można sobie położyć telefon, książkę, czy coś takiego. Pewnie też tam zrobimy gniazdka USB i 125V Do tego jest już skończona ścianka pod łóżkiem, wraz z izolacją. Oczywiście wyżej, koło łóżka, ta ścianka będzie także, ale już z ładniejszym wykończeniem. W "garażu" taka wystarczy. Oczywiście w trakcie pracy wychodzą pewne problemy. Na pierwszych fotkach widać, że te prowadnice są pojedyncze na czterech podłużnicach, na jednym ze zdjęć poniżej widać dwie prowadnice na jednej podłużnicy. Ta zmiana była konieczna, by się to rozsuwało gładko, bez blokowania się. Po prostu gdy było tak, jak na początku, każde najmniejsze skrzywienie części wysuwanej powodowało jej blokadę. Gdy mamy dwie prowadnice jedna za drugą, łóżko rozsuwa się znacznie lżej.
 21. peja76

  Tabbert Verdi

  Szału z sprzedażą nie ma, układ dobry, w tej cenie ciężko z tym układem, jechać oglądać zapodać swoje warunki i czekać jak będzie chciał sprzedać to sprzeda.
 22. OTTO1

  Chlapacze w przyczepie

  Tylko mi powiedz którym? Zaraz się tym zajmę 🤪
 23. tomanek4

  Tabbert Verdi

  Ok, dzięki za wypowiedź, problem tylko taki że to i tak już cena prawie na limicie budżetu, trochę zostało by na przedsionek itp. ale fakt, bida edition...
 24. Commander

  Wybór auta do holowania

  Albo z USA nówki sztuki....🤣 Auto Maxi
 25. Commander

  Chlapacze w przyczepie

  Coś pięknego. A zgnije i tak przy parapecie...🤣 Albo nad nim...
 26. jacekzoo

  Tabbert Verdi

  Trochę lipny interes, dokładasz połowę wiecej i masz nową knausa 580qs. Zwłaszcza, że ta oprócz movera nie ma nic 🤷🏼
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...