Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Tofel

  Szczelność przyczepy składanej..

  Może nie za bardzo rozumiem, ale czy o coś takiego chodzi :
 4. czyś

  Przyczepa czy kamper?

  W razie W masakra. Zdmuchnięta cała zabudowa z integry (Hymer B, sądząc po kształcie tylnej ściany, malowaniu na części bocznej ściany, i przednim zderzaku, tak ca. 2007-2012 r.). Do integry chyba w życiu nie wsiądę, wystarczyły mi fotki/film na forum zamieszczone w tym tygodniu. Jednak kabina z dostawczaka wzięłaby na siebie sporą część energii, nawet ten kawałek do słupka B w półintegrze. A tu kamper oskalpowany z zabudowy, w ciężarówkę powbijane kawałki skorup z LP-S, a nawet poducha nie odpalona (zabudowę zdmuchnęło tak skutecznie, że wyzwalacz bezwładnościowy nie zadziałał?)
 5. TomoSundwind

  Remont Knaus

  Dodam jeszcze ,że poszycie zostało również przyklejone do nowego stelaża, najpierw sciana frontowa, a później boczna. Do sklejania używałem wurtha k+d klej szczeliwo. Oprócz tego, że stelaz jest klejony dodatkowo pod listwa aluminiowa dłuższymi wkrętami jest ze sobą skręcony. Tylny narożnik naprawiony został analogicznie w ten sam sposób.
 6. vrs

  Jarosławiec

  Da się gdzieś teraz w Jarosławcu stanąć na weekend?
 7. TomoSundwind

  Remont Knaus

  Mam nadzieję, że się nie rozłoży podczas użytkowania.
 8. czyś

  Ceny paliw

  Paliwo (Pb i ON) i LPG to całkiem inna bajka. Z paliwem jest tak, jak pisze danielpolz, z gazem może się zdarzyć tak, jak pisze PolariS. Paliwo pochodzi na bank z tego samego źródła co na markowej stacji obok, tyle że są to co najwyżej "surowe" (ale spełniające wszystkie normy i wymogi) Pb/ON które wlewa się do cysterny w terminalu przeładunkowym. Z gazem jest odwieczny problem, dużo gorsza standaryzacja parametrów, dużo większe zakresy tolerancji parametrów, wszystko zależy od źródła, wystarczy różny skład (np. proporcja propan/butan) i może zdarzyć się jak opisał PolariS. Stacje sieciowe mają długoterminowe kontrakty na dostawy zawierane na szczeblu centrali, opisane dokładnie parametry gazu wg wewnętrznej specyfikacji jakościowej surowszej niż to, co wynika z "gołych" norm, łańcuch dostaw zorganizowany tak, że praktycznie zawsze da się dojść do analiz składu danej partii, do tego jeszcze w LPG nikt nic nie namiesza już w cysternie W przypadku stacji marketowej większe ryzyko, że będą się zaopatrywali tam, gdzie akurat uda im się kupić taniej, lub - co bardziej prawdopodobne - że akurat tam zaopatrzy się ich dostawca, bo przecież sami nie organizują takich dostaw. Własnych możliwości sprawdzenia jakości (np. wyrywkowo pobranych próbek) raczej nie mają i takich środków nie stosują. Gaz dobrej jakości z pewnego źródła musi kosztować, nie ma "okazji" bez powodu.
 9. TomoSundwind

  Remont Knaus

  Nie mam fotki, ale to miejsce co wyglada jak dołożona blacha to oryginalne poszycie. Poprzedni właściciele dołożył z jednej strony z zewnątrz i od środka blachy które znitowal ze sobą i mialy zastąpić brak drewnianego stelaża w całym narożniku przyczepy. Tu na fotce widać jaka blacha byla od środka, taka sama byla w przednim schowku. I nieco mniejsza na zewnatrz po której widac ślady na ostatnim zdjęciu. Po demontażu wyglądało to tak. Następnie dzien po dniu kawalek po kawalku wstawiałem nowe elementy drewnianej konstrukcji, plus metalowe blaszki w miejscu gdzie były dziury. Ostatecznie wszystko dodatkowo skrecone jest śrubami pod listwa aluminiowa zewnętrzną
 10. marcin668

  Historyczne katalogi przyczep - baza danych

  Burstner Dane-techniczne-wyposażenie-wszystkie-przyczepy.pdf
 11. pawel1966

  U KRAKA

  Fajnie gra...czasem brakuje mi tego na obecnych campingach. Dawniej graliśmy niemal w każdy wieczór na gitarach, harmonijkach i różnego typu przeszkadzajkach. Nie za głośni, nie za długo ale to było to coś co często integrowało ludzi. szkoda, że to zanika.
 12. marcin668

  5 osobowa z piętrowym łóżkiem

  burstner 560 TK
 13. TomoSundwind

  Remont Knaus

  Tam gdzie dokopałem się do dziur od wewnątrz wklejałem nowa blache na klej szceliwo wurtha. Później tam gdzie trzeba było uzupełniałem drewniany stelaż. Miedzy konstrukcje styropian. Od zewnątrz sciana uszczelniona i skrecona pod listwą na małe wkręty co kilka cm. Teraz na to uszczelka i aluminiowa listwa. Niestety poprzednie naprawy zrobily durszlak z poszycia.
 14. czarne są od 12v. Nikt tego nie wie jaką masz przyczepę ale włącznik światła nad stołem powinien być przy drzwiach wejściowych, często jest dwu-klawiszowy i obsługuje światełko na zewnątrz. Różnie to z tymi instalacjami było, często rzeźby poprzednich właścicieli i ciężko coś ...wklejaj zdjęcia
 15. W chwili obecnej na stronie Vertigo Narie widnieją fotki całkiem niezłych kibelków i natrysków, czy to aktualny stan czy wirtualny obraz?
 16. Drugą noc spędzam w moim nowym nabytku. Prawie wszystko już odkryłem, przy uruchomieniu ogrzewania pomogli sąsiedzi z pola kempingowego (SWD), bez nich byłoby bardzo zimno... Ale nie znalazłem włącznika światła nad stołem w tylnej podkowie. Była tam spalona żarówka którą wymieniłem. Jedyne dwa przełączniki które nie wiem do czego służą to czarny mały przy lampie nad zlewem i okrągły w łazience przy gniazdkach. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 17. vrs

  5 osobowa z piętrowym łóżkiem

  Ja tam bym jedną rozłożył. Bo się kiedyś zapomni i będzie...
 18. Krzysiek młody79

  Lodówka nie odpala na gazie podczas pracy na 230V

  Witam. Mam problem z lodówką elektrolux w hobby 2002. Odpalam na gazie i trzymam iskrowniki jest ok. Puszczam i płomyk gaśnie nawet po dłuższym trzymaniu . Pomóżcie
 19. Commander

  Czas na powrót do przyczepy.

  Chyba Zbyszek Bianko miał pięknego Fendta 390 do sprzedania....
 20. Benior

  Czas na powrót do przyczepy.

  Podglądałem 🧐🤗 Może być i nowa byle budżet się zmieścił.
 21. Commander

  Czas na powrót do przyczepy.

  Cześć. Gdzie ty byłeś jak cię nie było...🤣 W tym budżecie będzie prawie nowa przyczepa. Raczej w nowych rocznikach wad nie ma... póki co. Z takim budżetem poszukał bym Knausa lub Fendta chyba 380.
 22. Prawdopodobnie muszę przeprosić się z przyczepą i wrócić do tematu. Sęk w tym, że poza niewiadówką to moja wiedza jest marna więc proszę o pomoc. Szukam przyczepy dla 2 osób i jak najkrótszej, dmc max 1350 w układzie łóżko na stałe i stolik rozłożony no i ze wszystkimi przydasiami. Budżet do 40tyś Coś w stylu Sterckeman 390CP, 420CP, Chateau Calista 390, adria ALTEA 402 PH, ACTION 391 PD Czy są jakieś marki, roczniki jakie lepiej odpuścić? Coś czytałem o hobby i pękających przodach ale nie pamiętam rocznika.
 23. tantalos

  Przyczepa czy kamper?

  Wygląda na to że zahaczył o ciężarówkę stojącą na poboczu. Pasażer na prawym fotelu nie przeżył natomiast ciekawe że poducha kierowcy nie odpaliła. Fotele zostały na swoim miejscu bo nie były w żadnym punkcie przymocowane do zabudowy tylko do ramy/podwozia.
 24. Cathay

  Ceny paliw

  @Commander To nie jest śmieszne. To jedt bardzo smutne. A tolerancyjny dla obiboków i idiotów być nie muszę.
 25. jarekvolvo

  Przyczepa czy kamper?

  Na jedno chciałem zwrócić uwagę - CO ZOSTAŁO NIENARUSZONE na pokładzie tego nieszczęścia ??? FOTEL kierowcy, STÓŁ i FOTELE pasażerów. Wszystko zamocowane, jak Pan Bóg przykazał... . To taka dygresja ku uwadze osób promujących domorosłych spawaczy...
 26. bozka

  KamperVan

  W Czaplinku , następny wjazd za Mariną jadąc z południa wczoraj i dzisiaj wróciliśmy na tą miejscówkę. Tu nie ma nic trawa, trochę betonowej jakieś starej nawierzchni ale w miarę równo. ok. 10 m od linii brzegowej. Jak .jesteś w okolicy to przybywaj . Miejsca jest dużo.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...