Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, aktualnie w budce mam opony 175/70, w sieci, w broszurach mojem przyczepy znalazlem dane, ze z fabryki wychodzila na 195/70, jako ,ze opony wymagaja wymiany kupic rozmiar "fabryczny" ,czy ten który jest aktualnie na oponie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

panowie, aktualnie w budce mam opony 175/70, w sieci, w broszurach mojem przyczepy znalazlem dane, ze z fabryki wychodzila na 195/70, jako ,ze opony wymagaja wymiany kupic rozmiar "fabryczny" ,czy ten który jest aktualnie na oponie ?

 

Stanowczo szerszy oryginał ..... ktoś przed Tobą przyoszczędził parę pln - ów na węższej oponie (a różnica w cenie faktycznie będzie liczona w kilku - kilkunastu pln - ów) ......... z resztą, prawdziwy chłop nie powinien oszczędzać na gumach :-) ......

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, aktualnie w budce mam opony 175/70, w sieci, w broszurach mojem przyczepy znalazlem dane, ze z fabryki wychodzila na 195/70, jako ,ze opony wymagaja wymiany kupic rozmiar "fabryczny" ,czy ten który jest aktualnie na oponie ?

Jeśli powinna być 195/70 to teraz masz nie tylko węższą o 20 mm oponę ale i profil niższy o 11mm. Nie wiem czy ma to znaczenie do ciągnięcia przyczepy ale do movera już raczej tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, aktualnie w budce mam opony 175/70, w sieci, w broszurach mojem przyczepy znalazlem dane, ze z fabryki wychodzila na 195/70, jako ,ze opony wymagaja wymiany kupic rozmiar "fabryczny" ,czy ten który jest aktualnie na oponie ?

 

Ja bym brał 195/70 jak w instrukcji zalecane, w tym rozmiarze jest spory wybór i można też wziąć wzmocnione z "C".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 195/70 jak w instrukcji zalecane, w tym rozmiarze jest spory wybór i można też wziąć wzmocnione z "C".

W instrukcji nie ma nic o oponach,dane znalazłem w broszurach, w których są informacje o wyposażeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieć siecią a stan fatyczny to stan faktyczny.

Zobacz jakie masz oznaczenia na feldze (może szersze już na nią nie wejdą), sprawdź w nadkolach czy masz miejsce na większy rozmiar w szerokości i wysokości.

 

W sieci są instrukcje ale nie zawsze nadają się do egzemplarza tylko są do modelu a na zamówienie mogli coś w tej konkretnej w fabryce pozmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieć siecią a stan fatyczny to stan faktyczny.

Zobacz jakie masz oznaczenia na feldze (może szersze już na nią nie wejdą), sprawdź w nadkolach czy masz miejsce na większy rozmiar w szerokości i wysokości.

 

W sieci są instrukcje ale nie zawsze nadają się do egzemplarza tylko są do modelu a na zamówienie mogli coś w tej konkretnej w fabryce pozmieniać.

nie do końca, jest podany konkretny model przyczepy, na felge 195 wejdzie, juz sprawdzalem w tabeli, zastanawia mnie tylko czy jest sens zakladac szerszą gume, nie wiele to chyba zmieni na plus, przyczepa dmc ma 1230kg, czyli opona z indeksem 710kg powinna dac rade ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ja mam cepkę Hobby 420 (model 10D). Moja cepka występowała przeważnie w DMC 1050kg lub 1250kg a ja mam 1350kg i już troszkę inaczej wygląda oś (porównywaliśmy, ja mam jakieś inne mocowanie do ramy).

O to mi chodzi, że ty znajdziesz do modelu to nie znaczy że do twojego egzemplaża jest to 100% do zastosowanie. Mógł ktoś podczas zamawiania dokonać jakiś zmian w specyfikacji i stąd inny niż normalnie rozmiar.

Ale może być to i z oszczędności poprzedniego właściciela.

 

Czy jest sens szersze, pewnie, lepiej prowadzi się cepkę na szerszych oponach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zapasie jest 175/75 :)

Maciek, ja mam cepkę Hobby 420 (model 10D). Moja cepka występowała przeważnie w DMC 1050kg lub 1250kg a ja mam 1350kg i już troszkę inaczej wygląda oś (porównywaliśmy, ja mam jakieś inne mocowanie do ramy).

O to mi chodzi, że ty znajdziesz do modelu to nie znaczy że do twojego egzemplaża jest to 100% do zastosowanie. Mógł ktoś podczas zamawiania dokonać jakiś zmian w specyfikacji i stąd inny niż normalnie rozmiar.

Ale może być to i z oszczędności poprzedniego właściciela.

 

Czy jest sens szersze, pewnie, lepiej prowadzi się cepkę na szerszych oponach.

ok, jak założę takie jak w tych danych podaja to duzego błędu chyba nie zrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, zakładasz szersze i pewnie znajdziesz jeszcze z lepszą nośnością itd, będzie dużo lepiej. 

Ja tylko mówię abyś sprawdził czy taka opona wejdzie w nadkole (na felgę już pisałeś że tak), aby się nie okazało, że gdzieś coś potem obciera, skok wachacza powoduje uderzanie o nadkole itd.

Ja nie twierdzę, że się nie da, ale warto sprawdzić to zanim kupisz opony :) w tym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, zakładasz szersze i pewnie znajdziesz jeszcze z lepszą nośnością itd, będzie dużo lepiej.

Ja tylko mówię abyś sprawdził czy taka opona wejdzie w nadkole (na felgę już pisałeś że tak), aby się nie okazało, że gdzieś coś potem obciera, skok wachacza powoduje uderzanie o nadkole itd.

Ja nie twierdzę, że się nie da, ale warto sprawdzić to zanim kupisz opony :) w tym sensie.

sprawdze, sprawdze :)

https://www.sklepopon.pl/gt-radial-kargomax-st-4000,p-70506 ,co to warte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.