Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Jeśli chodzi o trawinki to są na tym forum lepsi ode mnie :skromny:

Wygląda jak 5-cio gwiazdkowe pole :ok:

PS. Ja tylko o tym mogę napisać, bo u mnie w arsenale chemikalii jest tylko ludwikopodobny płyn używany raz do roku na wiosnę, więc wstyd się odzywać.

A Twoja cepka błyszczy się, jak ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku.
Blokada drzwi mi się wyrobiła. Niestety podejrzewam nienajlepsze zamontowanie blokady (widać że element montowany na drzwiach nie wchodzi w uchwyt na ścianie osiowo). U chińczyków wyskoczyło mi że zestaw blokady kosztuje 3,57. Niestety wysyłka kosztowała 7 zł. Zakupiłem zatem na zapas. (link do aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/1005003705709563.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.7bd91c247e0cT1&gatewayAdapt=glo2pol )

blokada.png

Wczoraj dostałem. Nie jest identyczna jak oryginał, ale po lekkim poprawieniu fabryki (podebrałem pilnikiem trochę towaru w otworach) spokojnie pasuje. Udało mi się nawet skorygować zły montaż i liczę że ta posłuży dłużej niż rok. Elementu na ścianie nie wymieniałem. Na uszczelnienie poszedł Dekaseal 8936. 
IMG_20230424_165257.jpg

IMG_20230424_171233.jpg

IMG_20230424_171931.jpg

Roleta workowa zimowała w garażu. Przemyłem dokładnie worek bo już zaczynał porastać. Będzie to 4 sezon tej rolety. Niestety worek miejscami zaczyna już pękać. 

IMG_20230424_180838.jpg

IMG_20230424_181057.jpg

IMG_20230424_182607.jpg

IMG_20230424_182613.jpg

Zostało spakować gaz, ciuchy i lodówkę i można jechać :skromny:. Przynajmniej jeśli chodzi o przyczepę, bo z autem mam jeszcze sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomii napisał(a):

U chińczyków wyskoczyło mi że zestaw blokady kosztuje 3,57. Niestety wysyłka kosztowała 7 zł. Zakupiłem zatem na zapas

Tak z ciekawości jak długo czekałeś na dostawę (tak jak w ofercie 1 miesiąc czy krócej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eastnomad napisał(a):

Tak z ciekawości jak długo czekałeś na dostawę (tak jak w ofercie 1 miesiąc czy krócej)?

7 kwietnia kupiłem a listonosz 24 kwietnia dostarczył. 3 rzeczy ostatnio kupowałem i wszystko od 10 do 18 dni doszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomii napisał(a):

7 kwietnia kupiłem a listonosz 24 kwietnia dostarczył. 3 rzeczy ostatnio kupowałem i wszystko od 10 do 18 dni doszło. 

Dzięki. Czyli całkiem sprawnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 13:16, Tomii napisał(a):


9. 16.10.2022 - 10 685 km 
10. 01.11.2022 -  11 475 km

Dziś równo rok od odebrania, więc przypomniałem sobie że trzeba zaktualizować licznik.

11. 19.03.2023 - 11 735 km
12. 16.04.2023 - 11 915 km

:pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas szybko mija. Całkiem niezły przebieg zrobiłeś przez ten rok
Jakby to było auto to już przed sezonem zmieniłbyś olej zapewne
W budzie też już zmienił

Wysłane z mojego 22081212UG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drobne aktualizacje.
Niemcy przysłali czwartą już paczkę z pozostałymi trzema lampkami. Lampki te mają jedno 3A gniazdko USB (starsza wersja ma dwa gniazda USB, jedno 1A, a drugie 2A). Przypomnę że problemem było zapalanie się lampek przy zmianie/zaniku zasilania. 

IMG_20230512_140654.jpg

IMG_20230512_141107.jpg

Stan licznika też się zmienił:
13. 07.05.2023 - 14 425 km 

No a 28 kwietnia była rocznica odebrania przyczepy. 26 maja jestem umówiony na serwis gwarancyjny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomii napisał(a):

Drobne aktualizacje.
Niemcy przysłali czwartą już paczkę z pozostałymi trzema lampkami. Lampki te mają jedno 3A gniazdko USB (starsza wersja ma dwa gniazda USB, jedno 1A, a drugie 2A). Przypomnę że problemem było zapalanie się lampek przy zmianie/zaniku zasilania. 

IMG_20230512_140654.jpg

IMG_20230512_141107.jpg

Stan licznika też się zmienił:
13. 07.05.2023 - 14 425 km 

No a 28 kwietnia była rocznica odebrania przyczepy. 26 maja jestem umówiony na serwis gwarancyjny. 

 

I gdzie na ten przegląd ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

I gdzie na ten przegląd ;)?

Szkoda nam było majówki poświęcać na przeglądy i rozkaz od żony dostałem, że mam zrobić w PL po powrocie. Zapisany jestem w Jankach u Wadowskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Szkoda nam było majówki poświęcać na przeglądy i rozkaz od żony dostałem, że mam zrobić w PL po powrocie. Zapisany jestem w Jankach u Wadowskich. 

Rozkaz to rozkaz. Żony trzeba słuchać ;) U mnie za dwa pierwsze przeglądy mają kasę zwracać,  bo nie zrobili ich zgodnie z zakresem, który był na protokole. W ogóle nie sprawdzali dołu przyczepy, czy przejść przez ściany.  Czekam juz prawie miesiac. Jest jednak szansa, że teraz po przygodzie z moją przyczepą przeglądy będą robić jednak rzetelnie. Trzeba koniecznie dopilnować aby przeglad zarejestrowali w systemie. U mnie pierwszy zarejestrowali po ponad roku. Swoją drogą pytałem w Knausie czy mogę robić przeglądy u Klaji (Tabbert). Niestety odpowiedź była delikatnie mówiąc wymijającą. Ale będę cisnął. Wadowscy są dla mnie skreśleni. A klienta,który kupił przyczepę nie u nich traktują jak trędowatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 14:40, Tomii napisał(a):

Przypomnę że problemem było zapalanie się lampek przy zmianie/zaniku zasilania. 

Super. Teraz już będzie po problemie. Swoją drogą porównując do polskich realiów, traktują Cię tam jak klienta premium;), albo po prostu normalnie tylko my przywykliśmy w Polsce do innego podejścia sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.