Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

A czujnik gazu nie jest przypadkiem tylko na 230V?

Czujnik to Trigas i jest na 12V. Co do movera to muszę sprawdzić, ale nie jest to wykluczone że jest "poza" obwodem.Muszę sprawszić, jednak w wypadku ruchu rolek, stan znajduje odzwierciedlenie na ekranie urządzenia. 

Nie zaśmiecajmy tematu, bo nie jest to dla mnie problem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, w79 napisał(a):

Czujnik to Trigas i jest na 12V. Co do movera to muszę sprawdzić, ale nie jest to wykluczone że jest "poza" obwodem.Muszę sprawszić, jednak w wypadku ruchu rolek, stan znajduje odzwierciedlenie na ekranie urządzenia. 

Np pytanie jak całość masz wpiętą do simarine. U mnie cały energoblok mam wpięty do simarine, a wszystkei urządzenia na 12V idą przez energoblok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.05.2023 o 14:40, Tomii napisał(a):


13. 07.05.2023 - 14 425 km 

Muszę sobie podliczyć:
14. 24.05.2023 - 14 535 km 
15. 23.07.2023 - 19 055 km
16. 18.08.2023 -  19 735 km
17. 02.09.2023 - 22 325 km 

Całkiem dobre te wakacje były. 

IMG_20230827_144922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lbuster napisał(a):

Co to za miejscówka? 

Nad morzem, ale nie w PL ;)

20 godzin temu, Tomii napisał(a):

Całkiem dobre te wakacje były. 

 

Prawie 8k km jak dobrze liczę. Ładnie :) :ok:. I jeszcze jesień jest więc pewnie wynik za sezon się poprawi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2023 o 11:51, lbuster napisał(a):

Co to za miejscówka? 

Jak tylko uporam się z relacją z Włoch :hehe:, to miejsce opiszę w kolejnej relacji. Wyspa Romo - Dania:

IMG_20230827_102214.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomii napisał(a):

Jak tylko uporam się z relacją z Włoch :hehe:, to miejsce opiszę w kolejnej relacji.

Trzymam Cię za słowo, bo nie ukrywam że ten kierunek byłby i dla nas ciekawy więc wszelkie informacje mile widziane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii czy Ty podczas poszukiwania i zakupu Knausa, słyszałeś coś że producent zakazuje montażu ładowarek do Aku żeby nie można bulo ładować podczas każdy bo można stracić gwarancje?

Kolega takie info dostał od polskiego dealera i oferują mu zamiast tego panele.

Znany Wam temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]Tomii[/mention] czy Ty podczas poszukiwania i zakupu Knausa, słyszałeś coś że producent zakazuje montażu ładowarek do Aku żeby nie można bulo ładować podczas każdy bo można stracić gwarancje?

Kolega takie info dostał od polskiego dealera i oferują mu zamiast tego panele.

Znany Wam temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Który niby dealer? Przecież Procamp sam mi oferował montaż akumulatora z ładowaniem z auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który niby dealer? Przecież Procamp sam mi oferował montaż akumulatora z ładowaniem z auta.

Wadowscy. ProCamp bez problemu ale ich ceny zabijają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wadowscy. ProCamp bez problemu ale ich ceny zabijają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No jak ja zamawiałem Knausa to Wadowscy twierdzili, że nie zajmują się sprzedażą przyczep Knausa

Ale wydaje mi się, że i fabrycznie można było wziąć Aku, ładowanie z auta, i wskaźnik poziomu wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gro sprzedawców ma wiedzę pochodzącą wyłącznie z katalogów reklamowych. Jakiekolwiek konkretniejsze pytania dotyczące opcji z konfiguratora potrafią ich zaskoczyć, przez co opowiadają głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, borek6 napisał(a):

... bo można stracić gwarancje?
 

Gwarancji za montaż wyposażenia dodatkowego w mojej ocenie to stracić nie można, chyba, że serwis wykaże, że jego montaż spowodował uszkodzenie konkretnego elementu, na który ew. można cofnąć gwarancję. Niemniej jednak patrząc na niektóre absurdalne zapisy w warunkach gwarancji Knaus to może być z tym różnie.

Jest np taki dziwny zapis, który mówi, że z chwilą utraty książeczki gwarancyjnej/przeglądowej gwarancja wygasa ;). To o tyle dziwne, że Knaus prowadzi elektroniczną ewidencję przeglądów więc nie do końca wiedzieć co ma do tego papierowy dokument.

Inny dziwny zapis dotyczący np. gwarancji szczelności to taki, że na szóstym przeglądzie należy wymienić wszystkie uszczelnienia okien dachowych i kominów na nowe. Ciekawy jestem ile taki przegląd kosztuje i czy ASO Knaus o tym wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bercik77 napisał(a):

iemniej jednak patrząc na niektóre absurdalne zapisy w warunkach gwarancji Knaus to może być z tym różnie.

Jakie zapisy warunków gwarancji? Dostałeś cokolwiek od Wadowskich/Procampu? Bo ja nie.
 

39 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Jest np taki dziwny zapis, który mówi, że z chwilą utraty książeczki gwarancyjnej/przeglądowej gwarancja wygasa ;). To o tyle dziwne, że Knaus prowadzi elektroniczną ewidencję przeglądów więc nie do końca wiedzieć co ma do tego papierowy dokument.

Inny dziwny zapis dotyczący np. gwarancji szczelności to taki, że na szóstym przeglądzie należy wymienić wszystkie uszczelnienia okien dachowych i kominów na nowe. Ciekawy jestem ile taki przegląd kosztuje i czy ASO Knaus o tym wiedzą?

Ja na szczęście nie mam żadnych zapisów gwarancyjnych, jedynie informację z Procampu, że mam rok w rok wykonywać przeglądy szczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.