Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, w79 napisał(a):

Ja mam zamek:). Złamało się połączenie pomiędzy przyciskiem otwierającym a haczykiem. 

bo wy macie różne lodówki. Ty masz taką jak ja miałem w swoim Knausie czyli Dometic który chłodzi słabiej od Thetforda , jest większy i ma osobne drzwiczki do zamrażarki.

Kolega @Gizbern ma Thetforda w którym zamrażarka nie ma osobnych drzwiczek z zamkiem tylko klapkę ( żeby się dostać do zamrażarki trzeba otworzyć drzwi lodówki)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

bo wy macie różne lodówki. Ty masz taką jak ja miałem w swoim Knausie czyli Dometic który chłodzi słabiej od Thetforda , jest większy i ma osobne drzwiczki do zamrażarki.

Kolega @Gizbern ma Thetforda w którym zamrażarka nie ma osobnych drzwiczek z zamkiem tylko klapkę ( żeby się dostać do zamrażarki trzeba otworzyć drzwi lodówki)  ;)

Przecież rozmowa była o Dometicu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, abak napisał(a):

@Tomii czy po zakupie w DE masz normalną gwarancję Knausa na terenie PL, czyli możesz wykonywać przeglądy i likwidować usterki gwarancyjne np. ProCamp-ie?

Tak. Choć na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru korzystać z ASO Knausa w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Tomii said:

Tak. Choć na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru korzystać z ASO Knausa w Polsce. 

A jaką masz strategię: olać gwarancję czy jeździć na przeglądy do DE? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, abak napisał(a):

A jaką masz strategię: olać gwarancję czy jeździć na przeglądy do DE? :) 

Przyczepę odebraliśmy 28 kwietnia. Czyli przegląd mogę robić w kwietniu lub maju 2023. W sam raz żeby pojechać na majówkę czy do jakiegoś Legolandu i po drodze zahaczyć serwis w DE. 

Widzę że na stronie Knausa, przy wyszukiwaniu serwisów w PL wyskakuje "Klaja-Bracia" i "4 Klaja Sp. z o.o. Sp. k." - może to będzie jakiś trop.

Na stronie Knausa wyskakuje również możliwość serwisu na Węgrzech, w Nagyoroszi (fabryka Weinsberga). To też jest jakaś opcja - trzeba by tylko podpytać czy robią przeglądy i ile to u nich kosztuje. Węgry na majówkę w sam raz.
 

Austria okolice Grazu oraz Villach. Więc czy ITA czy ISTRIA też zawsze można gdzieś tam zajechać. 

Trzeba tylko sprawę wybadać, żeby się nie okazało że u nas wcale nie jest tak drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał(a):

Tak. Choć na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru korzystać z ASO Knausa w Polsce. 

U mnie właśnie się okazało po ponad dwóch tygodniach ( nikomu się tam nie spieszyło - bo urlop, bo L4, bo targi...) od zgłoszenia uwag co do przeglądu, że "fantastyczny" serwis Wadowscy z Janek wykonał dwa przeglądy szczelności niezgodnie z protokołami, które mi wręczyli, a co za tym idzie niezgodnie z zakresem, którego oczekuje Knaus. "Zapomnieli" m.in. o takiej drobnostce jak sprawdzenie połączeń podłogi ze ścianami ;) Teraz mają przyjechać do mnie do domu na "dogrywkę" ostatniego przeglądu. Za pierwszy wystąpiłem o zwrot kasy - czekam. Stopień buty i arogancji tej firmy jest dla mnie czymś niewiarygodnym. I odbywa się to jak sądzę przy akceptacji, a wiedzy na pewno, osób zarządzających tą firmą. Wydawałoby się, że firma z takim podejściem do klienta nie ma szans na funkcjonowanie. A jednak... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomii napisał(a):

Przyczepę odebraliśmy 28 kwietnia. Czyli przegląd mogę robić w kwietniu lub maju 2023. W sam raz żeby pojechać na majówkę czy do jakiegoś Legolandu i po drodze zahaczyć serwis w DE. 

Widzę że na stronie Knausa, przy wyszukiwaniu serwisów w PL wyskakuje "Klaja-Bracia" i "4 Klaja Sp. z o.o. Sp. k." - może to będzie jakiś trop.

Hmm gdzie Ci tak wyszukuje? U mnie tylko to pokazuje:

image.thumb.png.9b1df2d1cb23830894fec168ab1cc3c9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomii napisał(a):

Przyczepę odebraliśmy 28 kwietnia. Czyli przegląd mogę robić w kwietniu lub maju 2023. W sam raz żeby pojechać na majówkę czy do jakiegoś Legolandu i po drodze zahaczyć serwis w DE. 

Widzę że na stronie Knausa, przy wyszukiwaniu serwisów w PL wyskakuje "Klaja-Bracia" i "4 Klaja Sp. z o.o. Sp. k." - może to będzie jakiś trop.

Na stronie Knausa wyskakuje również możliwość serwisu na Węgrzech, w Nagyoroszi (fabryka Weinsberga). To też jest jakaś opcja - trzeba by tylko podpytać czy robią przeglądy i ile to u nich kosztuje. Węgry na majówkę w sam raz.
 

Austria okolice Grazu oraz Villach. Więc czy ITA czy ISTRIA też zawsze można gdzieś tam zajechać. 

Trzeba tylko sprawę wybadać, żeby się nie okazało że u nas wcale nie jest tak drogo. 

Jak mnie potraktowali, za ostatni przegląd, f-rą za 1k PLN ( rok temu było 650 zł) to z ciekawości zrobiłem rozeznanie - w PL wyszło pomiędzy 250-650 zł w Niemczech 115 EUR. Jeszcze, gdyby ten przegląd zrobili tak jak trzeba... to i 1000 zł było by do przeżycia. Niestety za 1000 zł nie można oczekiwać, w firmie Wadowscy, rzetelnie przeprowadzonego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Jak mnie potraktowali, za ostatni przegląd, f-rą za 1k PLN ( rok temu było 650 zł) to z ciekawości zrobiłem rozeznanie - w PL wyszło pomiędzy 250-650 zł w Niemczech 115 EUR. Jeszcze, gdyby ten przegląd zrobili tak jak trzeba... to i 1000 zł było by do przeżycia. Niestety za 1000 zł nie można oczekiwać, w firmie Wadowscy, rzetelnie przeprowadzonego przeglądu.

A skąd wiesz, że wykonali ten test niezgodnie ze sztuką? Bo z tego co wiem, to przy teście jest obowiązek dokumentowania fotograficznego i te zdjęcia należy dodać do bazy Knausa. 

@Marcin T dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał(a):

A skąd wiesz, że wykonali ten test niezgodnie ze sztuką? Bo z tego co wiem, to przy teście jest obowiązek dokumentowania fotograficznego i te zdjęcia należy dodać do bazy Knausa. 

@Marcin T dobrze pamiętam?

Bo "kłują" przyczepę - czyli pozostawiają ślady. Zdjęć żadnych nie robią. Jak sądzę Knaus tego nie wymaga bo Knaus potwierdził, że gwarancję szczelności mam pomimo, że drugi przegląd zrobili już po czasie wynikającym z warunków gwarancji - ( przyczepa stała 3 miesiące w serwisie na usuwaniu usterek zgłoszonych na gwarancji). Knaus napisał:

"Wir haben die digitale Fahrzeugakte von Ihrem KNAUS SPORT 650 UDF SILVER SELECTION erneut kontrolliert und die Werkstatt hat das Dichtigkeits-Prüfdokument für dieses Jahr gestern hinterlegt, somit ist Ihre Dichtigkeitsgarantie aktiv."

Przy pierwszym przeglądzie brałem udział osobiście - stąd pojawiły się wątpliwości ( protokół z pierwszego przeglądu wystawili dopiero po roku i to tylko dlatego, że nie mogli rozliczyć gwarancji) Niestety jak się traci zaufanie do serwisu to się zaczyna "drapać", a jak się "drapie" to wychodzą różne trupy z szafy - w moim przypadku było ich kilka. Moje zastrzeżenia co do zakresu po ponad dwóch tygodniach ustaleń potwierdzili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Bo "kłują" przyczepę - czyli pozostawiają ślady

Już Ci pisaliśmy w tym temacie, że nie jest to prawda. I w zależności od urządzenia. @Marcin T nadzorował osobiście swój przegląd w Procamp i widział jak to się odbywało zgodnie ze sztuką. Nikt niczego nie nakłuwał, a robiono to metodą bezinwazyjną. Co oczywiście nie wyklucza, że u CIebie robili to inaczej i faktycznie nie zrobili tego tak jak powinni.

Natomiast widze, że w Adrii ten przegląd wyglądał i tak sensowniej, bo po każdym przeglądzie szczelności dostawałeś szczegółowy raport z pomiarami wilgotności w %, z każdego zmierzonego miejsca wg listy. I taki raport był dołączany do systemu Adrii a druga kopia szła dla klienta. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):

Już Ci pisaliśmy w tym temacie, że nie jest to prawda. I w zależności od urządzenia. @Marcin T nadzorował osobiście swój przegląd w Procamp i widział jak to się odbywało zgodnie ze sztuką. Nikt niczego nie nakłuwał, a robiono to metodą bezinwazyjną. 

 

Ja rozumiem, że w Procamp mogą to robić bezinwazyjnie - natomiast u Wadowskich "kłują" - w pierwszym przeglądzie brałem udział osobiście. Trochę nie wiem o co chodzi z tą "nieprawdą". Nie wiem czy robią to poprawnie, czy nie, ale "kłują" - u góry mam "pokłutą". Przy pierwszym przeglądzie byłem osobiście: wiem co widziałem ;) Czekam też na odpowiedź z Knaus na temat procedury sprawdzania i czym to się ma odbywać. Na razie od 11.01.23 r. cisza.

Prosiłem Wadowskich aby podali m.in. model przyrządu, którym robili badanie. Odpowiedź brzmi:

"Informacje o procedurach, sprzęcie wykorzystywanym do pomiarów oraz sposobie dokumentowania przeglądów wymaganych dla podtrzymania gwarancji szczelności zabudowy są tajemnicą przedsiębiorcy. Uzyskanie autoryzacji serwisowej producenta i znalezienie się na liście autoryzowanych serwisów jest wystarczającą informacją dla konsumenta. Zapis w książce gwarancyjnej wymaga wykonania przeglądu w autoryzowanym serwisie. Pana roszczenia są nieuzasadnione i przesadne."

Nie zdziwię się, jak się okaże, że robili to badanie nieodpowiednim przyrządem, bo to, że niezgodnie z procedurami producenta już wiadomo - po tym co przeszedłem u nich przez 3 miesiące postoju przyczepy jestem w stanie uwierzyć we wszystko !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.