Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w marcu kupiłem dwie takie lampki Modus. Działają bez problemów, pomijając ciche, ledwo słyszalne brzęczenie podczas ładowania telefonu z USB w lampce. 
Najważniejsze - po zaniku i powrocie zasilania - nie zapalają się. 
Sprawdzałem to tuż po zakupie, ale jeszcze przed montażem. 
Bo gdyby się zapalały to bym je zwrócił i szukał innych.

 

C0424987-802C-4F03-83C9-195D4E325D93.png

559DE1C8-8627-42EF-A58B-173BD0601027.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzymam kciuki za reklamację. Generalnie Knaus ma bardzo dziwne podejście do uznawania gwarancji - odwalaja oczywiste wady produktu. Ja właśnie przechodzę ponad 3 miesięczną gehennę z Knaus i serwis Knaus. Jak skończę to opiszę szczegółowo. Ku przestrodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za reklamację. Generalnie Knaus ma bardzo dziwne podejście do uznawania gwarancji - odwalaja oczywiste wady produktu. Ja właśnie przechodzę ponad 3 miesięczną gehennę z Knaus i serwis Knaus. Jak skończę to opiszę szczegółowo. Ku przestrodze. 
U Tomiego wszystkie reklamacje załatwione bez żadnego problemu. Więc może to nie kwestia Knausa a konkretnego dealera. U kogo się tak boksujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:
2 minuty temu, Bercik77 napisał:
Trzymam kciuki za reklamację. Generalnie Knaus ma bardzo dziwne podejście do uznawania gwarancji - odwalaja oczywiste wady produktu. Ja właśnie przechodzę ponad 3 miesięczną gehennę z Knaus i serwis Knaus. Jak skończę to opiszę szczegółowo. Ku przestrodze. 

U Tomiego wszystkie reklamacje załatwione bez żadnego problemu. Więc może to nie kwestia Knausa a konkretnego dealera. U kogo się tak boksujesz?

Pewien serwis na W ;) i bezpośrednio z Knaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2022 o 18:43, Tomii napisał:

Niestety widać nowsza wersja lampek ma tą samą przypadłość co poprzednia - znaczy zapala się jeśli tylko jest zanik i powrót napięcia.

Jednak się omyliłem. Korzystając z wczorajszego ciepła podciągnąłem 230V do przyczepy i sprawdziłem wszystko dokładniej.  Nowa lampka po powrocie zasilenia ma ten sam stan który miała przy stracie zasilania - jest poprawiona. Więc teraz będę męczył dilera o okno dachowe i 3 pozostałe lampki :skromny: :hehe:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2022 o 20:18, Bercik77 napisał(a):

Trzymam kciuki za reklamację. Generalnie Knaus ma bardzo dziwne podejście do uznawania gwarancji - odwalaja oczywiste wady produktu. Ja właśnie przechodzę ponad 3 miesięczną gehennę z Knaus i serwis Knaus. Jak skończę to opiszę szczegółowo. Ku przestrodze. 

Wracając do podejścia do reklamacji firmy Knaus to jedną z kilkunastu zgłoszonych wad odrzucili reklamację rolety zaciemniającej w oknie dachowym Heki II. Zgłosiłem problem, że jak słońce świeci to w dwóch miejscach pojawiają się prześwity w kształcie kresek. Reklamacja odrzucona z komentarzem "przyczepność spowodowana zabrudzeniem Niewłaściwa konserwacja - odmowa dostawcy" Więc piszę do serwisu Wadowscy aby sprawdzili co to za zabrudzenie na rolecie spowodowało "przyczepność", która w mniemaniu Knausa jest powodem odrzucenia reklamacji. Próbuję ustalić co oni właściwie zgłosili do Knausa - niestety tajemnica korespondencji - informacji nie udzielą. Serwis sprawdza roletę na moją prośbę i stwierdza, że ŻADNEGO zabrudzenia na rolecie nie ma !!! Pan z serwisu mówi, że ponownie zgłoszą problem do Knausa. Knaus odrzuca reklamację bo tym razem podobno niewłaściwa obsługa. Po odebraniu przyczepy po trzech miesiącach postoju w serwisie Wadowscy i powrocie do domu postanowiłem wykręcić roletę aby dokładnie obejrzeć co tak na prawdę jest problemem. Po rozebraniu okazuje się, że te dwie prześwitujące kreski to dopiero początek. Prześwity były spowodowane spękaniem materiału od strony okna na skutek jego słabej elastyczności i tych spękań jest kilkadziesiąt - dwa z nich były na tyle duże, że powodowały prześwit - reszta w niedługim czasie też by spękała.

Jak dla mnie przyczyna jest oczywista - materiał rolety odwijając się z rolki na skutek małej elastyczności zaczyna pękać. Każde zamknięcie i otwarcie rolety powoduje tylko pogorszenie jej stanu. Materiał pęka tylko w tej części, gdzie średnica rolki, na którą się nawija jest mała (ze wzrostem nawiniętego materiału średnica rośnie) - Serwis nawet nie zadał sobie trudu aby rzetelnie sprawdzić o co chodzi - jak przyczepa u nich nie kupiona to uważają, że nie muszą się zbytnio "gimnastykować" przy naprawach gwarancyjnych i jak widać mówią tak też robią. Knaus też jak na razie nie widzi podstawy do wymiany rolety na gwarancji. Generalnie to czuję się jakby ktoś zrobił zamach na zdrowy rozsądek. Tu można się zapoznać z:  Obsługa w serwisie Wadowscy

O kilku innych reklamacjach odrzuconych z absurdalnych powodów przez Knausa napiszę wkrótce.

 

 

FOTO16.jpg

FOTO18.jpg

FOTO19.jpg

FOTO20.jpg

FOTO21.jpg

FOTO17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał(a):

Mam to samo z roletą. Po prostu fatalnej jakości produkt od Dometica

U mnie to samo i w starym i w nowym Knausie;) zwłaszcza jak doszlo do nierównego zwiniecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

Dometik zawsze był słaby ale widzę że coraz gorzej .

 

 

Niestety co do jakości to się potwierdza. Z reklamowanych 6 produktow Dometica 5 zostało odrzuconych. Słaba jakość stosowanych komponentów nie może tłumaczyć odrzucenia gwarancji. To bardzo źle świadczy i o firmie Dometic jak i Knaus.

Jesli chodzi o Dometic to na razie lodowka się uchowala bez usterek, chociaż jakość tworzyw w środku fatalna a lodówka kosztuje ponad 10 tyś. Nie wiem co gorsze- produkować chłam, czy go stosować do wyposażenia swoich produktów. Na konsu użytkownik ponosi konsekwencje.

3 minuty temu, w79 napisał(a):

U mnie to samo i w starym i w nowym Knausie;) zwłaszcza jak doszlo do nierównego zwiniecia...

W moim starym 20-to letnim KNAUSIE roleta działała bez uwag. Ale jak sądzę wtedy heki 2 nie produkował Dometic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Jesli chodzi o Dometic to na razie lodowka się uchowala bez ustere

Ja reklamowałem, z powodzeniem, po pierwszym sezonie. Drzwiczki od zamrażarki zacieły sie i nie dalo sie ich otworzyć, a w srodku mrozila sie....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, w79 napisał(a):

Ja reklamowałem, z powodzeniem, po pierwszym sezonie. Drzwiczki od zamrażarki zacieły sie i nie dalo sie ich otworzyć, a w srodku mrozila sie....;)

A co tam mogło się zaciąć? Przecież to nie ma żadnego zamka...no mi się zdążyło że przez chwilę nie można było otworzyć ale to raczej było spowodowane faktem różnicy temperatur i podciśnieniem...po zamknięciu całej lodówki już można było otworzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, w79 napisał(a):

Ja reklamowałem, z powodzeniem, po pierwszym sezonie. Drzwiczki od zamrażarki zacieły sie i nie dalo sie ich otworzyć, a w srodku mrozila sie....;)

z lodówki Dometica w Knausie mam wspomnienie takie że zawsze miałem ustawioną na MAX a kolega z Thetfordem miał na 1/3 mocy a i tak to on miał zawsze zimniejsze piwo :-]

na szczęście się nie zepsuła ani mi ani koledze który kupił odemnie budę :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizbern napisał(a):

A co tam mogło się zaciąć? Przecież to nie ma żadnego zamka...no mi się zdążyło że przez chwilę nie można było otworzyć ale to raczej było spowodowane faktem różnicy temperatur i podciśnieniem...po zamknięciu całej lodówki już można było otworzyć...

Ja mam zamek:). Złamało się połączenie pomiędzy przyciskiem otwierającym a haczykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.