Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ja rozumiem, że w Procamp mogą to robić bezinwazyjnie - natomiast u Wadowskich "kłują" - w pierwszym przeglądzie brałem udział osobiście. Trochę nie wiem o co chodzi z tą "nieprawdą". Nie wiem czy robią to poprawnie, czy nie, ale "kłują" - u góry mam "pokłutą". Przy pierwszym przeglądzie byłem osobiście: wiem co widziałem ;) Czekam też na odpowiedź z Knaus na temat procedury sprawdzania i czym to się ma odbywać. Na razie od 11.01.23 r. cisza.

Jasne, nie znam procedur u Wadowskich, i sam przy swoim przeglądzie nie byłem i absolutnie ich nie bronię

Chociaż z przeglądu do końca też nie byłem zadowolony, bo niby w cenie miałobyć sprawdzenie szczelności urządzeń gazowych, taki niby gratis do wysokiej ceny, a nikt nic u mnie nie sprawdził tłumacząc to tym, że przyczepa roczna to ma przegląd ważny 2 lata.

A cena za sam przegląd oczywiście kosmiczna, do tego doliczają za puszkę preparatu do konserwacji podwozia, co wg mnie powinno być już wliczone w cenę przeglądu skoro jest to obligatoryjne.

Mam nadzieję, że tegoroczny przegląd uda mi się już zrobić w Centrum Entuzjastów Karawaningu w Baniosze pod Warszawą. I że będzie i taniej i lepiej :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do Baniochy to robiłem tam 2 przeglądy gwarancyjne i póki co jestem zadowolony. W listopadzie 2022 zgłosiłem swoje zastrzeżenia i spostrzeżenia....Panowie sprawdzili budkę, zobaczyli 2 usterki, których ja nie zauważyłem i  zrobili na gwarancji, wyregulowali 2 szafki i porobili jakies pierdoły...a zapłaciłem tylko za przegląd. Jedyne do czego można się przyczepić to budka stała u nich miesiąc...ale oddając powiedziałem, że mi się nie spieszy bo i tak w zimie nie jeżdżę. Pan Jarek fajny i rzeczowy gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał(a):

Widzę że na stronie Knausa, przy wyszukiwaniu serwisów w PL wyskakuje "Klaja-Bracia" i "4 Klaja Sp. z o.o. Sp. k." - może to będzie jakiś trop.

Jak znalazłes? U mnie tylko Wadowscy i Procamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

A cena za sam przegląd oczywiście kosmiczna, do tego doliczają za puszkę preparatu do konserwacji podwozia, co wg mnie powinno być już wliczone w cenę przeglądu skoro jest to obligatoryjne.

to we Wrocławiu taniej  i też  z puszką do konserwacji, chyba że to ceny umowne i każdy ma inną  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, w79 napisał(a):

Jak znalazłes? U mnie tylko Wadowscy i Procamp

U mnie też tak było. Wszedłem w trybie incognito w mapę i pokazało mi wszystkich dealerów z grupy Tabberta. Potem wszedłem przez aplikację mobilną i też pokazuje wszystkich - wcześniej były przy dealerach adnotacje, że zajmują się np tylko Tabbertem, ale teraz już tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

to we Wrocławiu taniej  i też  z puszką do konserwacji, chyba że to ceny umowne i każdy ma inną  :-]

Wolny rynek - każdy bierze ile uważa. Natomiast bez względu na to ile bierze ma wykonać przegląd rzetelnie i zgodnie z wytycznymi producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

U mnie też tak było. Wszedłem w trybie incognito w mapę i pokazało mi wszystkich dealerów z grupy Tabberta. Potem wszedłem przez aplikację mobilną i też pokazuje wszystkich - wcześniej były przy dealerach adnotacje, że zajmują się np tylko Tabbertem, ale teraz już tego nie ma

A na stronie Knausa nie ma Klaji. Dzwoniłem do Klaji....niestety nic sie nie zmienilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał(a):

A na stronie Knausa nie ma Klaji.

Jest: https://dealer.knaustabbert.de/haendler/klaja-bracia-ef4fa36218/?brand=default

image.thumb.png.97c1be5f42479be8303b23acc5910f1d.png


I to samo w oficjalnej apce:

image.thumb.jpeg.60513e60f49592a6331d841920cf69eb.jpeg

 

2 godziny temu, w79 napisał(a):

 

Dzwoniłem do Klaji....niestety nic sie nie zmienilo...

Może niech się dopytają, bo wygląda na to, że Grupa Tabbert wyświetla wszyskich dealerów należących do Grupy Knaus Tabbert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał(a):

e niech się dopytają, bo wygląda na to, że Grupa Tabbert wyświetla wszyskich dealerów należących do Grupy Knaus Tabbert

Ale na stronie Knausa juz nie:)

15 minut temu, jacek00 napisał(a):

 

A to jest wyszukiwarka sprzedawców, a nie serwisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie Knausa juz nie:)
Ale to jest screen ze strony Knausa. Wchodzę na tą stronę: https://www.knaus.com/de-de/service/service-suche/

I wyszukuje mi mapkę i serwisy jak powyżej. I masz wyraźnie napisane nawet: "Verkauf und Service", czyli sprzedawcy i serwis. I jak byk jest tak Klaja.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

@Marcin T dobrze pamiętam?

Nie kojarzę.

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

@Marcin T nadzorował osobiście swój przegląd w Procamp i widział jak to się odbywało zgodnie ze sztuką.

Potwierdzam. Przy mojej małej budce to na szybko zliczając jakieś 28-30 metrów linii łączeń, które trzeba sprawdzić. Niechby nakłuli co 5 cm to jest ponad 1000 otworków, które wizualnie wyglądałyby tragicznie. I tak co rok? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

I wyszukuje mi mapkę i serwisy jak powyżej. I masz wyraźnie napisane nawet: "Verkauf und Service", czyli sprzedawcy i serwis. I jak byk jest tak Klaja

a u mnie nie ma:):

image.thumb.png.65f249a4eba8a45f9f2a7a59a3047a47.pngPrawda jest taka, że rok, albo dwa lata temu też znalazłem Klaje na jakiejs stronie. Napisałem do Knausa, ale odpowiedzieli że w Klaji moge zamówić przyczepę, ale serwis to tylko Procamp i Wadowscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kemper (diler) jak i Knaus i tym razem nie zawiedli. Dziś kurier przyniósł paczkę z nową pokrywą i nowymi zawleczkami do montażu pokrywy. Wszystko to na podstawie zdjęć i jednego maila (Ja zgłosiłem sprawę do dilera, diler przesłał do producenta, producent wysłał paczkę).
 

PS. Nie żale się, nie chwalę tylko piszę to, żeby dać info jak obsługuje się klienta :yes:. Oczywiście okno wymienię sam co też jest mi bardziej na rękę niż jeżdżenie po marnej jakości serwisach :]

IMG_20230201_123027.jpg

IMG_20230201_123301.jpg

IMG_20230201_123739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.