Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Tomii napisał(a):

 

Zamiast pojechać gdzieś jak normalny człowiek na weekend, to oczywiście sobie zajęcie w domu znalazłem.

 

Ale za to jaki efekt i powłoka zwłaszcza w tych miejscach newralgicznych gdzie ją położyłeś będzie robić różnicę zwłaszcza w utrzymaniu:D.

7 godzin temu, Tomii napisał(a):

Felgi po spryskaniu Rimtectorem (nie mam wyrobionego zdania na temat Rimtectora, efekt hydrofobowy daje niezły, ale po używaniu w aucie miałem wrażenie że więcej pyłu z klocków zostaje mi na felgach):

A tej powłoki, którą położyłeś z przodu i tylu nie można na felgi przypadkiem położyć?

7 godzin temu, Tomii napisał(a):

Na literce "A" jest granica położenia powłoki. Po prawo z ceramiką.

Widać różnicę :).

7 godzin temu, Tomii napisał(a):

Czyste to jednak cieszy oczy:

Dokładnie. U Ciebie wyszło „Mega” :brawo:

7 godzin temu, Tomii napisał(a):

Zobaczymy jak to się będzie trzymało.

Lakier przygotowałeś zgodnie ze sztuką to myślę, że do końca sezonu poleży:D.

5 godzin temu, Tomii napisał(a):

Po ADBL SSW ?

U mnie ADBL SSW też dał dobry efekt na przyczepie i narzekać nie mogę.

4 godziny temu, Mandrol napisał(a):

 

Tomku, zapodaj proszę ten środek do czyszczenia smug. Na mojej dzielni jedna wielka porażka...

 

Ja u siebie użyłem one step od CarPro i bardzo dobrze zeszło. Robiłem ręcznie, ale następnym razem użyję DA bo byłoby i szybciej i mniej bym się zmęczył ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

33 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Jakby nie było pracują minimum cztery urządzenia, ale 0.02A to i tak jest dobrze.

No dlatego się zastanawiam, bo wg mnie 0,02A to jest bardzo mało. Więc może u @w79 jest jakiś większy pobór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin T napisał(a):

No to znaczna różnica. Masz pewność, że nic w przyczepie nie ciągnie prądu? Jakaś ładowarka pozostawiona w usb czy jakiś dokładany osprzęt na 12V.

Nic, nawet mover wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w79 na jakiej podstawie stwierdziłeś że to Simarine pobiera Ci prąd w StanBy?

Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach u mnie pokazuje pobór prądu 0,01 do 0,02 A.
Nie wiem jaka jest konstrukcja i dokładność pomiaru takich urządzeń, ale mam bocznik o zakresie 0- 300 A. 1 A to będzie dokładność pomiarowa 0,33%, więc 0,1A to 0,03%
Raczej mało urządzeń jest w stanie mieć taką dokładność pomiarową i nasze Simarine też pewnie takiej nie ma.

W akumulatorze mam BMS który chyba też ma w sobie "bocznik". 
Simarine wyłapuje zapalenie lampki LED o deklarowanej mocy przez producenta 2W jako zużycie 0,08 A (czego BMS akumulatora nie wyłapuje).
Zapalenie tych samych 4 lampek - Simarine pokazuje 0,36 A, natomiast BMS nieśmiało pokazuje 0,5 A
Zapalenie większego oświetlenia - Simarine 3,43 A, natomiast BMS 3,63 A
Włączenie wszystkich punktów świetlnych w przyczepie - Simarine 6,35 A, natomiast BMS 6,64 A

Każdy przyrząd pomiarowy będzie miał pomiar obarczony błędem. Tu na prostym przykładzie mamy 0,2 A różnicy między jednym a drugim BMSem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał(a):

@w79 na jakiej podstawie stwierdziłeś że to Simarine pobiera Ci prąd w StanBy

Na podstawie danych dostarczanych przez samo Simarine, które pokazuje właśnie taką wartość po odłaczeniu innych urządzeń ( prawie jak na zdjeciu). Oczywiscie nie jest to klasyczny Standby bo muszę pobudzić ekran. Nie prowadze super dokładnych badań, bo nie jest mi to do niczego potrzebne, ale róznica jednego miejsca po przecinku jest widoczna, a doświadczenie uczy, ze w zeszlym roku tylko te urzadzenienrozładowało mój akumulator w ciagu ok. miesiaca, gdzy prztczepa stała  w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, w79 napisał(a):

Na podstawie danych dostarczanych przez samo Simarine, które pokazuje właśnie taką wartość po odłaczeniu innych urządzeń ( prawie jak na zdjeciu). Oczywiscie nie jest to klasyczny Standby bo muszę pobudzić ekran. Nie prowadze super dokładnych badań, bo nie jest mi to do niczego potrzebne, ale róznica jednego miejsca po przecinku jest widoczna, a doświadczenie uczy, ze w zeszlym roku tylko te urzadzenienrozładowało mój akumulator w ciagu ok. miesiaca, gdzy prztczepa stała  w serwisie. 

No ale czego się spodziewasz? Włączasz ekran, który działa przecież na prąd i ma jakiś pobór prądu. Boczniki wszystkie też potrzebują prądu do działania. Przy włączonym ekranie masz większe zużycie prądu niż w stanie spoczynku. Przy wyłączonym ekranie pewnie masz pobór taki jak u nas wszystkich, czyli wspomniane 0,02A.  A pobór 0,02A to zużycie 0,5A na dobę i 15A na miesiąc. Nie ma możliwości aby takie zużycie rozładowało Ci cały aku 100Ah w ciągu miesiąca.

Poza tym nie jesteś w stanie stwierdzić, kto i jak rozładował Ci aku w serwisie. Bo równie dobrze to pracownik mógł włączać sobie światło i zwyczajnie rozładować Ci aku.

EDIT. Tu są dane poboru prądu przez sam ekran. 
W standby pobiera 18mA, czyli ok  0,018A. 
image.png.90b1454d5ac156a16ea0b4745d9c6c36.png

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 22:30, Tomii napisał(a):

Jak Wam się spodoba, to wiecie co zrobić :yes:

Tomek. U Ciebie jak zawsze merytorycznie. Ode mnie :yes: już leci ;) 

17 godzin temu, w79 napisał(a):

U mnie pokazuje 0.11-0.12 A. Troche dużo

Według mnie coś ewidentne Ci ten prąd po pobiera. U mnie w takim standby jest jak u @Marcin T czyli 0,01-0,02 A

Inna sprawa, że u mnie 12V z akumulatora ( w tym również do simarine włączam tylko na postojach), bo kto niby miałby to oglądać podczas jazdy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Poza tym nie jesteś w stanie stwierdzić, kto i jak rozładował Ci aku w serwisie

Przyczepa nieruszana stała ponad miesiac czekając na części, czasem mijałem ją jadąc zakopianka;).Aku 80 Ah i miał juz 2 lata. 

 

W dniu 22.08.2023 o 07:34, Tomii napisał(a):

Raczej mało urządzeń jest w stanie mieć taką dokładność pomiarową i nasze Simarine też pewnie takiej nie ma.

Gdy włacze mover i czujnik gazu, wartość ani drgnie, dopiero po właczeniu światła wzrasta do ok 0.30-40A.

Jak już mowiłem nie jest to dla mnie problem, bo mam możliwość czestego ładowania. Piszę z kronikarskiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy włacze mover i czujnik gazu, wartość ani drgnie, dopiero po właczeniu światła wzrasta do ok 0.30-40A.
Jak już mowiłem nie jest to dla mnie problem, bo mam możliwość czestego ładowania. Piszę z kronikarskiego obowiązku.
Nie masz puszczonego movera przez bocznik? A czujnik gazu nie jest przypadkiem tylko na 230V?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.