Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Dzięki :). Wygląda na całkiem przyjemną aplikację więc chyba i ja dla testu skuszę się w czerwcu na pokrycie tym auta. Powinna mi dojść już ta lampka inspekcyjna z Aliexpress więc powinno być łatwiej sprawdzać dotarcie. Z tego co pamiętam na Dacii kładłeś dwie warstwy tej powłoki (z odstępem 1h) tu rozumiem, że będzie 1 warstwa i CarPro Reload czy 2 warstwy a potem Reload?

Plan jest na 1 warstwę. Sharana zrobiłem tak jak planuję przyczepę czyli: 1 warstwa, godzina przerwy i Reload. Różne opinnie o Reloadzie czytałem, że niektórym się maże i mają problemy z dotarciem więc chciałem przetestować. U mnie przebiegło wszystko książkowo, i śliskość lakieru po Reloadzie dużo bardziej wyczuwalna. Sama praca z Reloadem jak z nałożeniem dobrego QDka. Bez smug, bez mazania z dość dobrym poślizgiem. Choć sam mam starą wersję Reloada, a wiem że wyszła już 2.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, Tomii napisał(a):

Plan jest na 1 warstwę. Sharana zrobiłem tak jak planuję przyczepę czyli: 1 warstwa, godzina przerwy i Reload. Różne opinnie o Reloadzie czytałem, że niektórym się maże i mają problemy z dotarciem więc chciałem przetestować. U mnie przebiegło wszystko książkowo, i śliskość lakieru po Reloadzie dużo bardziej wyczuwalna. Sama praca z Reloadem jak z nałożeniem dobrego QDka. Bez smug, bez mazania z dość dobrym poślizgiem. Choć sam mam starą wersję Reloada, a wiem że wyszła już 2.0. 

To byłby właśnie mój plan na auto czyli jedna warstwa powłoki, godzina przerwy i Reload. Bo na odstawienie auta na 48h nie ma u mnie szans ze względu na to że innego nie mam. Dzięki za informacje z Twoich doświadczeń. Ciekawe czy te prognozowane 6 miesiećy faktycznie poleży na aucie/przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pojechać gdzieś jak normalny człowiek na weekend, to oczywiście sobie zajęcie w domu znalazłem.
Przyczepa od majówki nie czyszczona z zewnątrz. Spłukanie, umycie, zmycie żywicy. Tam gdzie szła powłoka (ściana przód i tył) poszedł cliner (choć drugi raz chyba poszedł bym w maszynę DA i pastę finiszową), umycie i wymycie płynem inspekcyjnym. Tam gdzie nie szła powłoka poszła szybka ceramika od Sonaxa. Felgi zabezpieczone Rimtectorem. 4 godziny po położeniu powłoki poszedł Reload żeby spokojnie na noc można było zostawić przyczepę pod chmurką. 

Zaczynamy:
IMG_20230603_084219.jpg

IMG_20230603_085438_1.jpg

IMG_20230603_100246.jpg

IMG_20230603_113331.jpg

Felgi po spryskaniu Rimtectorem (nie mam wyrobionego zdania na temat Rimtectora, efekt hydrofobowy daje niezły, ale po używaniu w aucie miałem wrażenie że więcej pyłu z klocków zostaje mi na felgach):
IMG_20230603_131116.jpg

IMG_20230603_122404.jpg

Przyczepa wymyta, wysuszona, a tu naglę ktoś zaczyna dymić. Okazało się że dość blisko sąsiadujący "pustostan" dostał zapłonu.
IMG_20230603_133255.jpg

IMG_20230603_133635.jpg

13:28 dzwoniłem na 112. 13:41 było już pierwsze OSP. 

IMG_20230603_134101.jpg

Na dach, ściany boczne i okna idzie takie cudo (w tle widać jeszcze strażaków dogaszających zgliszcza). Zobaczymy jak to się będzie trzymać. Środek trochę nie najłatwiejszy w aplikacji bo potrafi zostawić mazy.
IMG_20230603_142505.jpg

Na literce "A" jest granica położenia powłoki. Po prawo z ceramiką.

IMG_20230603_151503.jpg

Czyste to jednak cieszy oczy:

IMG_20230603_190842.jpg

IMG_20230603_190914.jpg

IMG_20230603_191010.jpg

Zobaczymy jak to się będzie trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te środki adbl nadaje się tylko do :kosz:kupiłem bo polecałeś, po zrobieniu tym środkiem kampera po deszczu masakra, wszystko się kleiło do lakieru, zacieków takich nigdy nie miałem na zabudowie(ciężko się zmywały) nie jest to tylko moja opinia o tym środku, moj brat tez go zamówił i takie same spostrzeżenia. Jedyne sensowne miejsce do tego czegoś to kosz.

Najlepsze środki to jednak robi Sonax i Plak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peja76 napisał(a):

Jak dla mnie te środki adbl nadaje się tylko do :kosz:kupiłem bo polecałeś, po zrobieniu tym środkiem kampera po deszczu masakra, wszystko się kleiło do lakieru,

Po ADBL SSW ?  Zużyłem tego dwie butle 1l i nigdy z nim nie miałem żadnych problemów. W sumie jest to dla mnie ulubiony środek tej firmy. Czy jesteś pewny że zamówiłeś to co trzeba? Masz zdjęcie butelki? ADBL w ofercie ma zapach do wnętrza który ma również nazwę "Magic Mist Synthetic Spray Wax". Może użyłeś zapachu zamiast wosku? Nie chcę bronić firmy, ale to chemia na przyzwoitym poziomie, doceniana w kraju ojczystym Sonaxa, a sam Wosk SSW zbierał dużo pozytywnych opinii. 

IMG_20230604_115534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomii napisał(a):

Po ADBL SSW ?  Zużyłem tego dwie butle 1l i nigdy z nim nie miałem żadnych problemów. W sumie jest to dla mnie ulubiony środek tej firmy. Czy jesteś pewny że zamówiłeś to co trzeba? Masz zdjęcie butelki? ADBL w ofercie ma zapach do wnętrza który ma również nazwę "Magic Mist Synthetic Spray Wax". Może użyłeś zapachu zamiast wosku? Nie chcę bronić firmy, ale to chemia na przyzwoitym poziomie, doceniana w kraju ojczystym Sonaxa, a sam Wosk SSW zbierał dużo pozytywnych opinii. 

IMG_20230604_115534.jpg

Jak wrócę zrobię Ci zdjęcia butelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandrol ja czyściłem FIREBALL Ultimate Paintwork Cleaner ale obecnie środek ten zastąpiono FIREBALL WAX OFF

Na mokrą i czystą powierzchnie nanosisz i polerujesz. Następnie zmywasz woda i jeszcze raz myjesz szamponem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa te ustrojstwa:mlot: bo u mnie trochę tego schodzi, i mówię sobie będę mial na dłużej, lakier po użyciu tego środka robi się szorstki i bardziej chwyta brud, tak samo jak Twoje felgi, także coś jest nie tak. 

Nic nie chciałem wcześniej pisać ale jak napisałeś o felgach to sobie mówię jednak napiszę bo jest coś na rzeczy?

20230604_142521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem takie APC

https://allegro.pl/oferta/excede-advanced-apc-500ml-12166077725

TYLKO KUPIŁEM BUTELKĘ 1L ZA OK 35 ZŁ

Wyczyścił przyczepę która NIE BYŁA MYTA PRZEZ CAŁY ROK. 

 

Po myciu dużo wody do płukania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Kupiłem dwa te ustrojstwa:mlot: bo u mnie trochę tego schodzi, i mówię sobie będę mial na dłużej, lakier po użyciu tego środka robi się szorstki i bardziej chwyta brud, tak samo jak Twoje felgi, także coś jest nie tak. 

Poślizgu przy docieraniu ten środek jakiegoś niesamowitego nie ma - to fakt. Ale hydro, krople i zrzut jak na tego typu środek dla mnie był fenomenalny. No i długo siedzi na lakierze. Kroplował Ci po nim lakier? Może jakiś przeterminowany, przemarznięty czy jakaś trefna partia poszła.

Żeby nie było. Niemiecki największy kanał o kosmetyce samochodowej wybrał polskie SSW jako produkt roku 2022:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomii napisał(a):

Poślizgu przy docieraniu ten środek jakiegoś niesamowitego nie ma - to fakt. Ale hydro, krople i zrzut jak na tego typu środek dla mnie był fenomenalny. No i długo siedzi na lakierze. Kroplował Ci po nim lakier? Może jakiś przeterminowany, przemarznięty czy jakaś trefna partia poszła.

Żeby nie było. Niemiecki największy kanał o kosmetyce samochodowej wybrał polskie SSW jako produkt roku 2022:

 

Tak kroplował się, dla tego poleciłem go bracholowi, ale po deszczu zostawały zacieki, kamper wyglądał jak by z pół roku stał. W pierwszej chwili myślałem ze jakis kwaśny deszcz był??? wiec umyłem jeszcze raz i poprawilem tym środkiem, po następnych opadach to samo, wiec powtorka, mycie polerka, sonax ceramika i teraz git, deszcz pada a kamper czysty i brak zacieków ?brat ma takie same spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.