Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Tomii napisał:

na jakiej wysokości w lodówce zamontować czujnik żeby było to miejsce reprezentatywne

Ja mam wrażenie, że to zależy od tego ile i jak masz załadowane w lodówce i jeszcze od czasu załadunku do pomiaru. 
 

 

9 godzin temu, Marcin T napisał:
19 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

termometr ma pamięć min i max ?

Nie znajduję takiej opcji w menu

Szkoda, bo opcja przydatna. Może trzeba coś głębiej pogrzebać w ustawieniach, albo moda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Tomii napisał:

- czy mi ten pomiar z lodówki jest potrzebny. Może czasem po prostu lepiej nie wiedzieć i jechać na wakacje spokojniej. 

To fakt, ale z drugiej strony gdyby nie pomiar, nie byłbym świadomy, że lodówka w upały nie daje rady.

1 godzinę temu, Tomii napisał:

- na jakiej wysokości w lodówce zamontować czujnik żeby było to miejsce reprezentatywne

Ja zamontowałem dosyć wysoko, aby nie zasłaniały go produkty.

W zeszłym sezonie bawiłem się porównywaniem wskazań z innym termometrem, kładzionym w innym miejscu. Różnice były w granicach 1-2 stopni, więc tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 19:50, Tomii napisał:

Razem z Marcinem inklinometry zakupiliśmy w  GlobTechnic.pl
GlobTechnic jest w trakcie uruchamiania nowego sklepu i udało się ugadać zniżkę dla forumowiczów. Jak wszystko będzie już dopięte i potwierdzone (sklep nie miał podpiętej jeszcze płatności) to dam linki i kod zniżkowy do rabatów w tym temacie.

Hej!
Wreszcie dostałem potwierdzenie od Pana Michała z Globtechnic. Jeśli ktoś by był zainteresowany Simarine to uważam że warto zgłosić się po ofertę do niego - michal@globtechnic.pl. 
Dostaliśmy też jako forum zniżkę na produkty Victrona w sklepie https://globsolar.pl  - 20% na hasło karawaning (kod obejmuje produkty Victron Energy). Zniżka działa do końca miesiąca.

Ja właśnie wczoraj skończyłem już wszystko na gotowo i posprzątałem. Niestety nie udało mi się obfocić, ale mam nadzieję że w tygodniu uda mi się poskładać film o Simarine i wrzucić na YTby. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 07:17, Tomii napisał:

Jako że ciepło idzie do góry, a piwo wożę w szufladzie na dole, doszedłem do wniosku że tuż nad szufladą będzie najlepiej. 

Popieram - temperatura piwa najważniejsza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, golob napisał:

Nie żebym szpiegował ale znowu mijaliśmy się na S8 ?

No było się we Wrocławiu :hehe: :]. Więc z kronikarskiego obowiązku:
9. 16.10.2022 - 10 685 km 
10. 01.11.2022 -  11 475 km

IMG_20221016_152030.jpg

IMG_20221101_122713.jpg

 

W dniu 31.10.2022 o 19:45, szymoneL napisał:

@Tomi ile u Ciebie zostało teraz ładowności ?

1680 kg w stanie gotowym do jazdy (liczę mover + aku, woda w zbiorniku, jedna butla gazu). Jak widać na zdjęciu powyżej, markiza workowa zdjęta na zimę. Z założoną markizą mamy 1700 kg realnej wagi. Czyli ładowności zostaje około 200 kg. 

Na wadze nie byłem, nie biorę danych z dowodu rejestracyjnego, tylko z konfiguratora dla dokładnie mojej przyczepy, więc też może się jeszcze wszystko różnić. Generalnie 1900 kg dla tej budy to jest minimum. PL diler bardzo często sprzedaje je z DMC 1700 kg. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 21:59, uwex napisał:

 


Zapraszam Was na krótką filmowa relacje z naszego wyjazdu emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

 

W dniu 29.04.2022 o 22:35, Tomii napisał:

Dzięki! 

:piwo:

Powiem po pierwszych 200 km, że wielkość jest jeszcze akceptowalna, aczkolwiek na małym przydomowym campie w Pradze ledwo się mieszczę w parceli. 

IMG_20220429_133822.jpg

Dzięki! 

Z 1,33 mam 30 kg zapasu.

Do zobaczenia! 

No dziś z czystym sumieniem mogę polecić Dilera z Arnsberg  https://wohnwagen-kemper.de/ 

W Jadelsbrunie jest jeszcze jeden diler Krieg. Też ma dobre ceny na przyczepy. 

Bałem się że tańszy odbiór w okolicach fabryki to będzie jakieś nieporozumienie, a na prawdę byłem miło zaskoczony. Fajnie jest odwiedzić sam Jandelsbrunn. Choćby dla zdjęcia pod fabryką ?

IMG_20220429_092854.jpg

IMG_20220429_092916.jpg

Dzięki! Powiem nieskromnie że też mi się to malowanie podoba. 

Pierwsze wrażenia po przesiadce z 2,3 na 2,5 mam dobre. Nie jest to skok na głęboką wodę, aczkolwiek chyba pierwszej budki od razu o szerokości 2,5 chyba bym nie chciał. 

Co do świateł ? - jeszcze nie wiem. Będę podłączał to sprawdzę i dam znać. 

Miały być zdjęcia ze środka, ale powiem że Praga wyciągnęła że mnie sporo energii. Na razie detal oświetlenia i drzwi. Sporo rzeczy jeszcze pozabezpieczanych taśmami ochronnymi. 

IMG_20220429_204602.jpg

IMG_20220429_204625.jpg

Uchwyt drzwi na prawdę robi robotę. Pomaga przy wysiadaniu a i przy samykaniu człowiek się nie boi że coś urwie. 

Postaram się jutro pokazać więcej środka, tylko dzieciarnia musi wyjść. No chyba że pośpią jutro dłużej i rano mi się uda pofocić. 

 

Dzięki! Profil poprawiony! 

Tak czytam i jakbym miał deja vu. Ten sam dealer, to samo miejsce odbioru, ten sam holownik, tylko przyczepa trochę inna ;)

IMG_20200916_095030~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bercik77 napisał:

Tak czytam i jakbym miał deja vu. Ten sam dealer, to samo miejsce odbioru, ten sam holownik, tylko przyczepa trochę inna ;)

IMG_20200916_095030~2.jpg

Napisz coś więcej ?. Kiedy, dlaczego i czy zadowoleni jesteście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomii napisał:

Napisz coś więcej ?. Kiedy, dlaczego i czy zadowoleni jesteście. 

Witam,
W lipcu 2020 r. postanowiliśmy zmienić naszego starego Knausa Cheers'a na coś nowego i większego. Początkowo wybór ze względów cenowych padł na 580QS. Zależało mi na przyczepie większej na 5 osób i przede wszystkim 2,5 m szerokiej. Te dodatkowe 20 cm robi robotę. Byliśmy we Wrocławiu aby obejrzeć i ew. zamówić. Jak na oficjalnego przedstawiciela Knausa posługującego się domeną knaus.pl to zrobił na mnie on kiepskie wrażenie.
Na placu nowa przyczepa, którą w coś doposażali ubrudzona łapami w smarze. Sprzedawca nie bardzo potrafił określić ostatecznej ceny przyczepy ( w Euro) bo nie mieli nowych cenników, których Knaus jeszcze podobno nie opublikował. Do tego jakieś dziwne opłaty za dokumenty czy też sprowadzenie przyczepy ( odbiór osobisty nie wchodził w grę). Jakiekolwiek negocjacje cenowe jedynie w formie upustów na przyszłe zakupy Isabelli - nie tak sobie wyobrażałem oficjalnego przedstawiciela na Polskę. 
Po powrocie do domu zacząłem szukać szczęścia na mobile.de i natrafiłem na firmę Olivera Kempera. Sprawny i szybki kontakt - konkretne informacje. Jako, że budżet mieliśmy określony z góry okazało się, że możemy sobie pozwolić w podobnych pieniądzach na większą przyczepę. Wybór padł na Knausa 650 UDF Silver Selection. Różnica, po doposażeniu do „pakietu polskiego”, w cenie między PL a DE wynosiła ok. 18 tyś zł. Do tego jeszcze "Angela" dorzuciła obniżkę VAT z 19% na 16%. co dało dodatkowe kilka tyś zł. Zamówienie złożyłem mailem, bez zaliczki ( tu się trochę zdziwiłem). „Niestety” zero możliwości negocjacji ceny - nawet 1 EUR  . Przyczepa miała być w grudniu z odbiorem w fabryce w Jandelsbrunn. Na początku września niespodziewana informacja, że odbiór możliwy w połowie września. Szybka decyzja o organizacji wypoczynku "po drodze" i tak staliśmy się posiadaczami nowej przyczepy. Były małe przeboje z rejestracją - bo okazuje się, że przyczepę można zarejestrować tylko na tablice próbne w celu dojechania na stację diagnostyczną, bo wpisane w dokumentach naciski na osie są w kg a nie w kN,W urzędzie nikt tego nie potrafi przeliczyć - z drugiej strony kto powiedział, że na stację trzeba jechać najkrótszą drogą. W drodze z fabryki "na przegląd" zaliczyliśmy Austrię i Włochy z przeprawą przez górskie kręte drogi, co przy pierwszym razie z tak dużą przyczepą było niezłym wyzwaniem - w sumie ponad 2500 km. Sharan'ek dał jednak radę. Przyczepa generalnie sprawuje się dobrze - jesteśmy zadowoleni z rozkładu - jest taki jaki sobie wymarzyliśmy - przestrzeń nie do opisania – docenia się to szczególnie zimą, gdzie zbyt duża ilość osób, na zbyt małej przestrzeni może prowadzić do konfliktów i nieporozumień w rodzinie . 
Jako, że kończyła się gwarancja to przyczepa trafiła do autoryzowanego serwisu na przegląd szczelności i usunięcie usterek, które pojawiły się w trakcie użytkowania. Niestety jakość i szybkość działania zarówno serwisu jak i samego Knausa pozostawia wiele do życzenia. Od prawie dwóch miesięcy przyczepa stoi i czeka na decyzje i części. Jak na razie końca nie widać - temat może opiszę jak zakończę proces napraw gwarancyjnych - w styczniu jedziemy na narty więc mam nadzieje, że do tego czasu zarówno Knaus jak i serwis się ogarną - na razie wygląda to słabo.
Czy wybrał bym ponownie Knausa? Ze względu na rozkład, wygląd, funkcjonalność - TAK, ze względu na jakość - raczej TAK (wyznaje teorię, że wszystko się może psuć, ale ważne, żeby serwis sprawnie naprawiał), ze względu na serwis i podejście Knausa do klienta - jeszcze nie wiem, na razie niestety NIE.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lampek na elastycznym wysięgniku z gniazdkami USB wraca.
Tak jak gdzieś już na forum wspomniałem, w jednej z lampek padł mi włącznik. Raz działa, raz nie - ma po prostu jakieś kaprysy. Do tego, po stracie zasilania 230V, lampki mam zawsze włączone (akumulator podłączony na stałe w przyczepie), no ale w sumie nie o tym chciałem, choć jest to strasznie irytujące.

Lampka zepsuta, więc piszę do dilera. Diler prosi o to żebym podesłał mu zepsutą lampkę. W międzyczasie @jacek00 zrobił prywatne śledztwo i w sumie ciekawe jest to co wyszło, więc uważam że warto sprawę choć trochę nagłośnić (wrzucę ten post też na FB).

IMG_20221111_071346.jpg

Okazało się że w świecie karawaningu, lampki montowane w Knausie Sudwindzie "branduje" Dometic (alergia mnie bierze ostatnio na tą markę).
Nigdy nie lubiłem stwierdzenia, że jak coś jest karawaningowe to cena musi być razy 2 lub 3. Zawsze starałem sobie to tłumaczyć skalą/wielkością produkcji...
No tylko jest drobna różnica między wyprodukowaniem czegoś indywidualnego, dedykowanego a zaadoptowaniem masowego produktu do danego segmentu branży.

Mamy więc lampkę z sugerowaną ceną w Dometicu:
Screenshot_20221111_074148_com.android.chrome.jpg
Na portalu aukcyjnym idzie ją kupić trochę taniej w sklepie z rzeczami karawaningowymi:
Screenshot_20221111_074259_pl.allegro.jpg
Jeśli jednak pogrzebiemy głębiej to okazuje się że identyczny wyrób idzie kupić również u "polskiego producenta" akcesoriów meblowych GTV (wiadomo GTV to  marka która głównie branduje, tyle że wyroby meblarskie).

https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oswietlenie-meblowe/lampki-led/item-lampka-led-chicago-usb-sciemnialna/

LD-CHIC16NE-20_1.webp

GTV w wersji ze ściemniaczem kupimy już za 140 zł.
Inni sprzedawcy chińskiego oświetlenia mają jeszcze trochę taniej:
Screenshot_20221111_074207_pl.allegro.jpg
Dobra robota Dometic :]:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

jak coś jest karawaningowe to cena musi być razy 2 lub 3

Tylko 2-3 razy ?

Ciesz się, że nie jesteś żeglarzem - wszelki osprzęt z dodatkiem w nazwie "jachtowy" to cena często razy 5.

Nie uwierzysz, ale często - jako armatorzy jachtów - zaopatrujemy się w sklepach typu Go-Market, bo wyposażenie karawaningowe i jachtowe jest dość zbliżone a ceny w takim sklepie jw. często dużo niższe niż typowych żeglarskich.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc dostałem nową lampkę.
Nowa lampka ma jedno zamiast dwóch gniazdo USB, ale za to 3A (w starej lampce było jedno gniazdko 1A i jedno 2A). 

3a.jpg

Niestety widać nowsza wersja lampek ma tą samą przypadłość co poprzednia - znaczy zapala się jeśli tylko jest zanik i powrót napięcia.

Mam za to grubszy fuckup. Po powrocie dodatnich temperatur, pod oknem dachowym 40x40 zaczęły się pokazywać pojedyncze krople wody na podłodze.
No i wyszło że pokrywam ma dziwny odprysk, w miejscu gdzie daszek ma przykręcone ramie. Pojedyncze krople wody potrafią się sączyć po śrubce i ramieniu. Jestem pewny że wcześniej tego nie było. Nic przeze mnie nie było ruszane, dokręcane ect. 
Trzeba napisać do dilera. Sam jestem ciekaw jak do tego podejdzie. 

IMG_20221228_152057.jpg

IMG_20221228_152048.jpg

IMG_20221228_152042.jpg

IMG_20221228_152137.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.