Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam wrażenie idzie w niezbyt dobrą stronę, ale i tak trzymam nadal kciuki za powodzenie.

 

Znów krytykujesz a nic nie wnosisz, sama krytyka bez wniosków i uzasadnienie nic nam nie da.

Ankieta petka będzie wykorzystana - wykonał kawał dobrej roboty, odeszliśmy od tego co jest w CamperParku - chcemy inaczej , może będzie lepsze może gorsze czas pokaże i w celu uzupełnienia wiedzy o kempingu będzie można i z tego i z CamperPark korzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jacek l, dzięki za dobre słowo.

Sama opcja ankiety, punktów, kratek nie za bardzo do mnie przemawia. Jeśli jestem na kempingu, chcę go polecić innym/odradzić* zamieszczam jego opis, wklejam zdjęcia i to wszystko. Każdy może pod spodem dodać swoją opinię lub zadać pytanie. To, że w dziale turystycznym panuje lekki nieład spowodowane jest dużą ilością wpisów. Forum się rozwija, więc niektóre działy będą potrzebowały przebudowania. Przebudową działów mogą się zająć wyłącznie Tomii i Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, ja sie zobowiazalem i dotrzymam slowa, moje uprawnienia to widzisz jakie sa jak nacisniesz na zielone i moze i lepiej, bo dzieki temu forum jeszcze dziala....

To napisz jakbys to widzial konkretnie i jakie uprawnienia sa potrzebne, jak sie bedzie dzial nazywal, kto bedzie tego pilnowal i za to odpowiadal, jaki bedzie profil, czy beda tam same opisy i punkty, czy miejsce na dyskusje tez jest przewidziane i takie tam..

Bo pewnie to bedzie bardzo duzy dzial, odpowiedzialnosc mysle, ze tez nie mala, tak, ze moze lepiej jeszcze tydzien dyskutowac niz cos zaczac i nie dokonczyc, nie mozemy tez zwalic wszystkiego na adminow bo sie wcale nie dziwie, ze AZ tak sie nie pala..To kupa roboty jest i na pewno nie da sie tego zrobic przez 1 dzien, zeby od razu wygladalo pieknie...

 

Sas, ja tak napisalem, bo powiem wprost o co mi chodzilo - Twoje zastawienie jest fajne i potrzebne, czasem do niego zagladam, ale mysle, ze nam chodzi o co innego - CamperPark, jak nazwa wskazuje sluzy w wiekszosci na zatrzymanie Campera, nawet jak tam bedzie slabo, to tylko jedna noc i podroz trwa dalej, ok, z przyczepa koledzy tez tak robia jak podrozuja gdzies daleko.

Po prostu pokazuje CamperPark, ze jak jedziemy gdzies, to mozna stanac po drodze tu, tam, siam, nie biorac odpowiedzialnosci za jakosc tego miejsca ani nie namawiajac do jego odwiedzenia.

Wydaje sie, ze chcemy stworzyc cos innego.

 

Nam potrzebna jest inna baza, kempingow gdzie bylismy kilka choc dni, zobaczylismy co i jak, zrobilismy zdjecia, opisalismy to wlasnymi slowami i wtedy wstawiamy punkty do ankiety...

Nie musza to byc od razu wszystkie kempingi w Polsce, lepiej jak beda opisane przez naszych forumowiczow, bo dla mnie jest to wiarygodne jak opis i punkty beda na przyklad kolegi Leszka albo

kolegi Lepciaka niz anonimowy zbior ankiet o wszystkim..

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, ja sie zobowiazalem i dotrzymam slowa, moje uprawnienia to widzisz jakie sa jak nacisniesz na zielone i moze i lepiej, bo dzieki temu forum jeszcze dziala....

 

Dobra, dobra. Z tymi zobowiązaniami to przecież żart miał być, ale jak ciągle deklarujesz pomoc to na pewno się przyda. Dzięki.

 

 

To napisz jakbys to widzial konkretnie i jakie uprawnienia sa potrzebne, jak sie bedzie dzial nazywal, kto bedzie tego pilnowal i za to odpowiadal, jaki bedzie profil, czy beda tam same opisy i punkty, czy miejsce na dyskusje tez jest przewidziane i takie tam..

Bo pewnie to bedzie bardzo duzy dzial, odpowiedzialnosc mysle, ze tez nie mala, tak, ze moze lepiej jeszcze tydzien dyskutowac niz cos zaczac i nie dokonczyc, nie mozemy tez zwalic wszystkiego na adminow bo sie wcale nie dziwie, ze AZ tak sie nie pala..To kupa roboty jest i na pewno nie da sie tego zrobic przez 1 dzien, zeby od razu wygladalo pieknie...

 

Dobra, muszę to trochę przemyśleć jeszcze. Mam nowy pomysł i nie wiem jak to informatycznie rozwiązać, bo się po prostu nie znam na tym. Spróbuję to zebrać do kupy i wrzucę pomysł tu na forum. Zobaczymy co wyjdzie. Muszę mieć chwilę, żeby to opisać.

 

Bardzo się cieszę, że temat powrócił, bo wart jest realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... temat powrócił, ale jakby z innymi założeniami. Ja rozumiałem od pierwszego postu temat tak: zróbmy coś, żeby kempingi były lepsze, żebyśmy mogli wpływać na ich jakość.

 

Jeśli chcę, żeby ktoś się ze mną liczył, to muszę coś sobą reprezentować - muszę być czynnikiem opiniotwórczym. Takowym mogę się stać wyłącznie wtedy, kiedy znacząca ilość osób będzie na moje opinie zaglądać. Jeśli stajemy w punkcie opisywania tylko kempingów, na których byliśmy i to przez dłuższy czas, to stajemy się informacyjny wyłącznie dla siebie nawzajem. Nikt z zewnątrz tu nie przyjdzie. Kogo więc będzie interesować nasza opinia o jakości danego kepingu? Wyłącznie nas. Czyli zatwardziali właściciele kempingów nawet nie zauważą, że mamy negatywne o nich zdanie.

 

Z tego powodu podobał mi się pomysł połączenia sił z camperparkiem. Mamy ofertę rozbudowania czegoś co istnieje. Myślę, że przy wydatnej naszej pomocy, kolega sasquatch bez problemów zamieściłby nasze logo na swojej stronie, jako źródła wiedzy. Pewno nawet zmianiłby ikonki, które prezentują kempingi, żeby wiązały się również z przyczepami. Ale ze względu na poczucie właśności i oczekiwanie na to, że "my siami", wracamy do naszego kociołka. Sorki, ale chyba dążymy do innego celu, niż ten od którego rozpoczął się wątek.

 

Jeśli więc temat pójdzie dalej, to nie oczekujmy jakichkolwiek zmian na kempingach, gdzie pojedziemy ze względu na nasze opinie. Będą to opinie, które wyłącznie spowodują, że parę osób z tego forum nie pojedzie gdzieś. Jeśli jeszcze do tego nie będzie odpowiedniego mechanizmu wyszukiwania tych kempingów, to może się okazać, że nawet do tego nie doprowadzimy :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma byc forum opiniotworcze, czy takie, ze jak je przeczytamy to bedziemy wiedzieli gdzie na wakacje pojechac?

Opiniotworcze i walczace o poprawe warunkow na kempingu to maja byc organizacje typu

P - cos tam, maja to w statutach..

To jest tylko forum...jak mam tu z kims walczyc, to zdejmuje nalepke z logo forum, bo chce na kempingu byc jako prywatna osoba...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fora, gdzie zaglądają ludzie z praktyką, gdzie zapisują wszystkie opinie, te fora mogą powodować zmianę zainteresowania klientów. Jeśli forum karawaningowe w liczbie iluś osób opisuje kemping, że brudny, niezadbany i bez wygód, to może spowodować, że właściciel zmieni podejście, bo mu klientela przed przyjazdem zajrzała na forum i zrezygnowała. Muszę niestety przyznać, że nie tylko forum, ale i konkurencja wkempingach da dopiero efekty, ale pytanie było, co my możemy zrobić, żeby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Michal, to chodzi o to, zeby nie zgladac wczesniej na kemping, TYLKO OD RAZU pojechac tam gdzie fajnie jest, a wakacje sa krotkie i nie warto sobie czasu marnowac ani sie denerwowac...

Uwazasz, ze bedziemy po kraju jezdzili i kempingi oceniali ? :hop1:

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, czekamy i jak na razie się doczekać nie możemy.

 

Czy niektórzy myślą że zaglądam na forum 10 razy dziennie i normalnego życia nie prowadzę? Ja mam studia, prace magisterską do napisania i jeszcze becel na wakacje muszę zarabiać bo Karawaning.pl to nie firma :hop1:, i nie podłapałem jeszcze żadnego tematu który by zapełniał moje konto coraz większymi sumkami tylko się :-] zawsze odwracam i przez to biedę klepię :-] .

 

Piotrek też ma studia które do łatwych nie należą i pewnie jedną z gorszych sesji na tych studiach więc może warto czasami się zastanowić zanim się coś napiszę :-].

 

Przebudowa kącika turystycznego jest z jednej strony możliwa, z drugiej niektórzy piszą co popadnie i gdzie popadnie - mieliśmy dobry przykład w kąciku "Nasze pojazdy". Ustalone wcześniej zasady po prostu wywaliłem bo po co zasady których nikt się nie trzyma. Obawiam się że tu będzie taki sam burdel chyba że możliwość pisania była by po 50 postach i ostrzeżenia by leciały za każde najmniejsze przewinienie.

 

Ja na samym początku powiedziałem że z chęcią coś takiego na stronie umieszczę, jednak jeśli chodzi o możliwości techniczne to trzeba głównie gadać z Piotrem bo to on jest od czarnej technicznej roboty a ja tylko pieniążki zgarniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadałęm się tu za dużo, ale obserwuje wątek. Jak widzicie koncepcja zmienia się tu już kolejny raz, a za każdym razem technicznie jest to zupełnie inna sprawa (i długa). Wiele z rzeczy, o których tu piszecie to nie kwestia "wyklikania" tylko nawet kilkunastu-kilkudziesięciu godzin pracy, a i też ja wcale nie jestem ekspertem. Trzeba mieć świadomośc, że w zwiąkzu z tym nie wszystko może być zrobione od razu, czy nawet w bliżej określonej przyszłości.

 

Przerobienie kącika turystycznego jest tu najbardziej realne, i najbardziej wykorzystuje rozwiązania, które już są. Ale trzeba dokładnie określić, jak by to miało działać.

 

Co z tą ankietą?

Kto miałby ją wypełnić- tylko autor opisu? Co jeśli nie chce- chce dodać tylko sam opis? Co z istniejącymi opisami, do których nie ma takich danych?

Podział na regiony nie może być zbyt rozdrobniony, myślę że tak jak z komisami byłoby optymalnie.

 

Taki kwestii jest sporo, w wolnej chwili sobie to przemysle.

 

Ja w każdym razie bym szedł w stronę rozszerzonego i uporządkowanego kącika turystycznego. Forum jess dla nas, to uważam też powinno być pomocne dla nas przede wszystkim.

 

No i tak jak Tomii pisze- sesja się zbliża. Do, mam nadzieję tylko 26. czerwca, jestem zawalony. Jak gorzej to do 6. lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Admini się obrąbią z prywatnymi sprawami, powstanie kącik do odpowiednich wpisów napewno pomogę w jego utrzymaniu.

 

Nie panikujmy, działajmy, będzie dobrze :-]:hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło by Tomii oraz Piotrek wypowiedzieli się na ten temat. Nie chodzi o to by zaraz wszystko rzucili i zajęli się realizacją pomysłu tylko by najpierw powiedzieli co jest realne do zrobienia z technicznego punktu widzenia a co wymaga dużo pracy i się nie opłaca. Takie ramy działania bardziej ukierunkują to w jaką stronę mają zmierzać pomysły w tworzeniu bazy kempingów. Zatem prowokacja przyniosła skutek (może taka trochę w stylu Palikota :-] ) i coś drgnęło w temacie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.