Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

petek i tu jest pies pogrzebany ... Przeczytałem Twoją relację z pobytu na campingu nr 5 , taki sobie ośrodek , ze wskazaniem na plus ... no nie ? W punktacji wyszedł dosyć dobrze , można polecić innym ! Być może ośrodek dostanie naklejkę ,, POLECANY PRZEZ KARAWANING.PL " ...

 

Nie do końca masz rację. Tak jak napisałem punkty trzeba rozbić na dwie składowe. Wyposażenie i atmosfera. Wówczas wynik jest dobry a ranking można tworzyć na podstawie jednego z tych kryteriów - do wyboru. Jak będzie więcej sklasyfikowanych kempingów zobaczyłbyś lepiej różnicę. Wcale Kamień nie wypadłby w nim dobrze pod względem wyposażenia. Zwróć uwagę jak duża jest różnica pomiędzy nim a Warką.

 

Ja zgadzam się, że ważniejszy jest opis. Punkty miały być ukryte i służyć miały wyłącznie do stworzenia porównania-rankingu. Są na tym etapie rzeczą marginalną i już się nimi nie przejmujmy. Oceniający powinien przede wszystkim skupić sie na jak najdokładniejszym opisaniu miejsca i byłoby super jeśli wypełniłby ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

petek, uparłeś się na te punkty , choć większość osób tu wypowiadających się uznaje zbyteczne, bo one nic nie wnoszą

a/ budynek recepcji - 1 pkt.

d/ pralnia - 1 pkt.

e/ kuchnia - 1 pkt.

a/ sala TV - 1 pkt.

c/ sieć WiFi

- bezpłatna - 3 pkt.

e/ bar - 1 pkt.

j/ plac zabaw - 1 pkt.

powiedz mi dlaczego 1 pkt za plac zabaw , dla kogoś kto przyjeżdża z dziećmi przyznał by nawet 5 , a nawet 10 , bo to ważna sprawa dla niego , bo co mi pralnia, kuchnia, sala TV sieć wifi , dla mnie te punkty mało znaczące , a dla innych mogą być bardzo ważne np. sieć wifi , bo mimo urlopu musi mieć kontakt z pracą i tak mogę przytaczać przykłady bez końca na temat każdego punktu. Wszystko to ładnie opisałeś i każdy wie czego może się spodziewać na tym kempingu i sam oceni czy wart jest jego uwagi.

Czy my jeździmy wypoczywać?? chyba tak więc bardziej w opisie by się przydało napisać jakie atrakcje wokół kempingu lub najbliższej okolicy.

 

Ocena kempingu i owszem, ale jakaś ogólna i Twoje opisane wrażenia, bardzie przekonają mnie co do wartości tego kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, jak ja bym nie byl na kempingu w Kamieniu, to bym moze w te punkty uwierzyl, ale bylem....

Tam trzeba wlozyc ze 2 mln a potem mozna bedzie jechac smialo....

Skadinad miejsce przepiekne i majace przyszlosc, ale ja jednak wole opis i zdjecia z kibla..

To jest tak ogromny teren, ze samo pojscie do jeziora to juz wyprawa mala, a zostawienie majdanu i pojscie do jeziora - caly czas bym myslal czy jeszcze mam do czego wracac...

Tam kazdy moze wejsc, przyplynac, bo to jest duzy osrodek rekreacyjny.

 

I teraz tak - TO NIE JEST ANTYREKLAMA, ale MOJE subiektywne odczucia, to ile mam dac punktow?

 

I absolutnie daleki jestem od jakiejkolwiek klotni...

Chce pokazac, ze po przeczytaniu punktow dalej bylbym glupi...

Tylko opis i kilka punktow - co dobre, co gorsze - adres, wlasciciel - to wynika ze strony, wiele innych rzeczy takze, atrakcje - mysle, ze kazdy sobie planujac wyprawe poszuka..

 

A z tym przyznawaniem nalepek to bym sie na razie na dluzszy czas w ogole wstrzymal i poczekal, az sie pojawia opisy konkretne i opinie kolegow co potem tam byli.. :] bo krzywde mozna zrobic i

wlascicielom/zarzadcom kempingu - sezon jednak trwa tylko 2 miesiace i jak sie nie jest bardzo mocnym finansowo, to nie ma szans na szybka poprawe standartu, jak i potencjalnym klientom bo potem mozemy sie o sobie ciekawych rzeczy dowiedziec..

.

Jednym odpowiadaja rybki a innym akwarium.

 

Petek, jeszcze raz mowie, nie dla klotni to pisze, bardzo dobrze, ze opunktowales oba kempingi bo

mamy obraz jak to wyglada i jakie budzi emocje...

A urlop ma na ogol tylko dwa tygodnie... :admin: i lepiej wrocic zadowolonym.

 

J.

 

Jestem za najpierw uporzadkowaniem dotychczasowych opisow z podzialem na regiony...

Mozna puscic ankiete - co kto woli - opis + zdjecia czy punkty, czy oba razem, czy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, uparłeś się na te punkty , choć większość osób tu wypowiadających się uznaje zbyteczne, bo one nic nie wnoszą

a/ budynek recepcji - 1 pkt.

d/ pralnia - 1 pkt.

e/ kuchnia - 1 pkt.

a/ sala TV - 1 pkt.

c/ sieć WiFi

- bezpłatna - 3 pkt.

e/ bar - 1 pkt.

j/ plac zabaw - 1 pkt.

powiedz mi dlaczego 1 pkt za plac zabaw , dla kogoś kto przyjeżdża z dziećmi przyznał by nawet 5 , a nawet 10 , bo to ważna sprawa dla niego , bo co mi pralnia, kuchnia, sala TV sieć wifi , dla mnie te punkty mało znaczące , a dla innych mogą być bardzo ważne np. sieć wifi , bo mimo urlopu musi mieć kontakt z pracą i tak mogę przytaczać przykłady bez końca na temat każdego punktu. Wszystko to ładnie opisałeś i każdy wie czego może się spodziewać na tym kempingu i sam oceni czy wart jest jego uwagi.

 

Wir, ja się nie upieram. Też uważam, że dobry opis załatwi sprawę. Punkty to rzecz drugorzędna lub nawet trzeciorzędna. Nie ma sensu się o nie spierać. Służyły tylko do zrobienia rankingu. Te dwa kempingi oceniłem tylko po to, żeby uzmysłowić wszystkim jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że trzeba dać szansę pomysłowi Petka. Chociaż też jestem nieco sceptyczny, czy to wypali, ale puki nie sprawdzimy to się nie dowiemy. A może okaże to się genialnym pomysłem? Ja napewno sam spróbuje opisać jakieś miejsce i ocenić wg skali i pomogę w utrzymaniu porządku w kąciku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się odezwę :] Co do punktacji, to też jestem przeciwny, ale dawno pisałem - zróbmy ją w tle. Ona ma być nie wypełniana przez nikogo. Ma się uzupełniać na zasadzie istnienia pewnego słownika i w tle się uzupełniać. Dlatego niech sobie jest, nikomu nie wadzi. Dopiero po wypełnieniu wielu ankiet, kiedy punkty zaczną być porównywalne, będziemy mogli powiedzieć czy rację mają przeciwnicy, czy Petek! Jak napisał Szary, może się okazać, że pomysł był genialny. Może się okazać, że trzeba go dopracować, ale mamy podstawę. A może się okazać, że pomysł do d..., ale nikomu nie przysporzył dodatkowej pracy i bez żalu możemy go wywalić. Niech jest!!!

 

Co do nalepek Jacek, masz rację Ja właśnie o tym od pewnego czasu piszę - zróbmy ranking, w którym poszczególne kempingi będą miały po kilka ocen. I dopiero te oceny będą mogły być podstaawą przyznania nalepki. Przypomnę jeszcze wcześniejszą moją wypowiedź - za odpowiednią liczbę ocen kempingów użytkownik będzie mógł nabyć prawo do uczestnictwa w gronie przyznających nalpkę. Czyli temat na przyszłość!! Jednak dzisiaj musimy się do niego przygotować - chcemy w przyszłości przyznawać nasze naklejki, dzisiaj musimy wiedzieć według jakich kryteriów i jak to zorganizować.

 

Wracam jednak do początku - czy uznajemy, że nasza ankieta do wypełnienia jest w miarę kompletna? Jeszcze coś do niej dorzucimy? Czy możemy spodziewać się, że taka ankieta na stronie powstanie? Oczywiście nikogo absolutnie nie poganiam, moje pytania są związane najpierw z uzgodnieniem kompletności informacji. I znowu po mojemu wracam - czy, jeśli nie interesuje mnie plac zabaw, to będę mógł w ankiecie napisać, że nie wiem, czy on tam był, czy też będę zmuszony biegać po całym kempingu, żeby sprawdzić, że go na pewno nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odbiegając co prawda od tematyki tu poruszanej, ale nie chcę już tworzyć kolejnego tematu, uważam, że należało by chyba zrobić też porządki w innych działach np. wyposażenie i ekwipunek, tam też jest taki groch z kapustą, że aż strach. Trudno coś znaleźć, a przez wyszukiwarkę otrzymujemy milion odpowiedzi o postach w różnych działach. W/w koncik podzielił bym na np. przedsionki (wrzucał bym tam wszystko co dotyczy przedsionków), elektryka (wiadomo), hydraulika, gaz, elektronika, internet, GPS itp... Tak samo w innych działach.

Oznajmiam, że jestem chętny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem ankietę o propozycje Tomiiego o płatnościach kartą, stronie internetowej oraz położenie o góry.

Jak ktoś ma ochotę bardzo proszę o przejrzenie ankiety na początku tego wątku. Jeszcze wszystko możemy zmienić! Potem, żeby nie było pretensji, że coś jest źle.

 

A i w związku, że zmieniłem ankietę moje dotychczasowe oceny dwóch kempingów nie są już aktualne co do ilości punktów, choć idea pozostaje ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzielimy kraj na regiony, czy wojewodztwa, bo o trzeba wiedziec, czy na cwiartki w sensie, ze srodek jest w Lodzi i z niej pion i poziom wypuszczamy?

 

J.

Bo to trzeba tak opisy, zdjecia i miejsce na punktacje zaczac porzadkowac..

To mowcie, zebysmy juz potem za rok nie musieli przerabiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że taki podział jak w komisach będzie dobry czyli Polska północna, południowa, centralna, wschodnia, zachodnia, jeśli z czasem tych ocen będzie na tyle dużo można podzielić na województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wirka, moim zdaniem podział jak w komisach będzie idealny i ja to nawet chyba nie bawił bym się w podział na województwa. Nie raz jest tak, że człowiek nie ma sprecyzowanego miejsca, w którym chce osiąść, wie tylko np. nad morzem lub w górach i wtedy przegląda to co go interesuje z regionów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio, właśnie dlatego wydaje mi się, że podział taki ogólnikowy wschód, zachód, pn, pd jest zbyt ogólnikowy. Regiony by chyba trzeba było podać. A przy wprowadzaniu danych możnaby po prostu uzupełniać pole województwo. To chyba nie byłoby zbyt trudne? Mając już tą daną w przyszłości możemy ją wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielił bym jak komisy. Jest plan żeby zrobić taką mapę jak jest http://www.forum.karawaning.pl/googlemap.php i tam "szpilkować" kempingi z linkami do tematów na forum. Generalnie w komisach jest i tak to słabo zrobione bo żeby coś przeczytać trzeba 4 razy kliknąć myszką idąc normalną drogą ( 1.Kącik Kupującego, 2. Komisy i sprzedawcy, 3 Region Polski, 4. Wybrany wątek ) a to jest mało ergonomiczne. Generalnie budując forum przyświecała nam idea aby po 2 kliknięciach można było już czytać.

 

Pamiętajcie że nadmierny porządek też szkodzi i jeśli zrobimy forum gdzie każdy głupiutki temacik będzie miał własne pod forum to pół godziny będziemy szukać tego tematu jak nam będzie potrzebny.

 

Tu będzie to wyglądało tak:

Kącik techniczny (pierwsze kliknięcie)

- Baza Kempingów ( drugie kliknięcie)

-- Region Polski (trzecie kliknięcie)

--- Konkretny wątek kempingu (czwarte kliknięcie)

 

Gdyby zamiast regionu Polski dać województwo to niby dalej mamy 4 kliknięcia, ale mamy dodatkowo 16 zamiast 5 kącików z czego kilka z nich będzie miało 2-3 tematy :bzik:. To tak samo jak byśmy otworzyli w kąciku motoryzacyjnym podforum o CB-radiu i podforum o GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.