Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KONZIO, koncepcję Twoją uważam za dobra coś na wzór komisów i ankieta, którą stworzył petek i pod tym nasze opinie.

petek wykonałeś kawał dobrej roboty :krzykacz: i to należy wykorzystać .

nikt nie neguje, że ta ankieta jest zła , większość jednak uznaje, że punkty za poszczególne udogodnienia mogą źle wpłynąć na ogólną ocenę kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj moi drodzy, rozmijamy się. Odpowiem Wam po kolei:

 

Jarekkow

Cieszę się, że przejrzałeś moje punkty. Już Ci wyjaśniam dlaczego tak je dobrałem, choć nie upieram się, że są dobrze. Jeśli proponujesz inne wagi, czekam na propozycje.

Punkt za budynek recepcji - chodziło mi o całokształt kempingu. Jak jest ładna recepcja to dobrze świadczy o kempingu. To znaczy, że się w jakiś sposób o niego dba. Kemping miał być oceniany całościowo, tak więc punkt za recepcję uznałem za słuszny.

Ilość toalet niewystarczająca w sezonie - oznacza nie mniej nie więcej to, że w przypadku niepełnego obłożenia danego miejsca ich ilość w zupełności wystarcza i nie ma kolejek. Stąd 1 pkt., żeby odróżnić od sytuacji, kiedy nawet przy niepełnym obłożeniu kibelki się korkują. Ta sama sytuacja z prysznicami, śmietnikami itd.

Dyskoteka na polu to może być zmora, ale nie musi. Jej obecność jest kolejnym elementem wyposażenia kempingu, co musiałem jakoś zaznaczyć w ogólnej punktacji. Dlatego jest 1 pkt. a nie 3 (na przykład).

Co do przyłączy - sytuacja analogiczna z kibelkami. Miałeś przykład w Warce. Normalnie ten kemping z powodzeniem funkcjonuje i nie ma awarii. Natomiast przy pełnym obłożeniu elektryka co raz się sypała.

I na koniec dwa pytania:

1. jak chcesz klasyfikować bez punktacji identycznej dla każdego miejsca?

2. Po co powielać rozwiązania z PFCC, które już wiemy się nie sprawdziły? Tzn. sposób przeglądania jest bardzo dobry i taki planujemy zrobić. Natomiast sama klasyfikacja - to fikcja.

 

Konzio

Idea tworzenia pustej bazy jest jak dla mnie bez sensu. Co z tego, że będziesz miał w niej milion różnych obiektów, jak nic o nich nie będziesz wiedział. Mało tego nawet nie będziesz wiedział czy nadal funkcjonują. Moim zdaniem, lepiej jest mieć mniej obiektów, ale w pełni opisanych i sklasyfikowanych. Chcę iść w jakość a nie ilość.

 

Przy poszczególnym kempingu zrobił bym tabelę z informacjami zawartymi w formularzu , a pod spodem wszyscy mieli byśmy możliwość wyrażenia własnej opinii.

 

Tu się z Tobą zgadzam w 100% i cały czas trąbię, że tak to będzie. Do tego jednak dołączymy niewidoczną dla wypełniającego punktację, po to aby powstał ranking - to moja propozycja.

Wyszukiwarka też będzie, ale spokojnie. Najpierw musisz mieć co wyszukiwać.

 

Słuchajcie, ja bym naprawdę chciał tę sprawę doprowadzić do końca. Wydaje mi się, że koncepcja przez nas wypracowana jest udanym kompromisem. W tej chwili spieramy się o DETALE - nie do końca ważne. Proponuję, abyśmy zrobili ten ranking. Będzie niesprawiedliwy to go zmienimy lub usuniemy. Jeśli się sprawdzi zostanie. Niech to będzie kredyt zaufania z Waszej strony.

Jeśli jednak z góry uważacie, że koncepcja jest zła i przez to nikt "na złość" nie wypełni ankiety proszę mi o tym powiedzieć. Wówczas z pełną świadomością i bez urazy zostawię tę pracę komuś innemu. Stawiam sprawę uczciwie i oczekuję uczciwych odpowiedzi.

To co robimy to dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie przekonuje opis kolegów z forum o kempingu niż punkty z ankiety.
:) - jestem tego samego zdania Rysiu ( wybaczcie koledzy przygotowujący ankietę - podziwiam Waszą chęć i determinację zrobienia czegoś dobrego :ok: ) - ale.... do mnie również przemawia bardziej własny (nie wymuszony punktami) opis standardu campingu na jakim znaleźliśmy się i to najlepiej poparty zdjęciami ukazującymi faktyczny stan w/w. Szukając przed majówką campingu nad morzem (część zachodnia) poza lakonicznymi opisami że tu i tu jest fajnie nie znalazłem żadnego konkretnego(no chyba , że źle szukałem :krzykacz: ) .A ja szukałem czegoś powiedzmy takiego http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3100 lub nieskromnie dodam :) takiego http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4571 (oczywiście nie są one idealne ale zawsze "cóś')- mnie osobiście zrobienie zdjęć nie zajęło wiele czasu (trochę więcej sam opis coby był przejrzysty ) i tyle - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec dwa pytania:

1. jak chcesz klasyfikować bez punktacji identycznej dla każdego miejsca?

2. Po co powielać rozwiązania z PFCC, które już wiemy się nie sprawdziły? Tzn. sposób przeglądania jest bardzo dobry i taki planujemy zrobić. Natomiast sama klasyfikacja - to fikcja.

 

Odp. 1 Nie jesteśmy początkującymi carawaningowcami , jedziemy na camping, po kilku dniach wiemy o nim wszystko , dlatego te punkty mi nie pasują , jeśli np. zgłoszę w recepcji że woda jest letnia a nie gorąca i nie będzie reakcji - mają minusa , w tamtym roku popełniłem błąd będąc na campingu w Białym Borze że nie zgłosiłem tego od razu , Pani z recepcji dosłownie miała pretensje do mnie dlaczego ja takich spraw nie zgłaszam ? Okazało się że woda normalnie grzana na 3 fazy była tylko podgrzewana na 1 fazie , awaria , reakcja była natychmiastowa , woda gorąca , za to wielki plus . Takie sprawy się liczą ....

Dwa albo trzy lata temu , jestem na campingu w Jastrzębiej Górze na Skarpie , nagle rozbija sie koło mnie Cygan , 20 cm. od mojej przyczepy rozstawia namiot , ja mu mówię że mam grożnego psa a on ma dziecko i za blisko się rozbija , a on na to , że jak mój pies ugryzie to tak go pirdo............... że .......

Interwencja w recepcji i Cygan wylądował na drugim końcu pola - to się liczy ...

W tamtym roku jestem na Białej Mewie , sąsiadowi psuje się wtyczka - pojazd -przyczepa - przylatuje dwóch elektryków z lutownicą i naprawiają mu elektrykę

Dwa lata temu jestem w Łebie na Chabrze , fajny camping , ale dwa ujęcia wody , jedno z kanału , niezdatne do picia , drugie z odwiertów głębinowych , dopiero jak dostałem sra... zostałem poinformowany , że z tych ujęć na campingu woda nie nadaje się do picia ... :krzykacz:

To są takie niuanse , ale bardzo wpływają na ocenę campigu i tutaj punktacja nic nie daje ...

 

Odp. 2 Ja wiem , że ranking PFCC jest żałosny , w tamtym roku pojechałem zlustrować camping w Cieszynie , chyba 2 gwiazdki PFCC , na miejscu okazało się że to tragedia , nawet jednej przyczepy tam nie było , z campngu zrobił się ogródek piwny z Ruskimi , Cyganami itp.

Ale właśnie dlatego bardzo Cię popieram , zróbmy własny ranking campingów , to bardzo potrzebne , dla nas wszystkich , tyle że punkty , surowe , nie oddają tego, co nas , starych campingowych wyjadaczy tak naprawdę interesuje , niech jest mniej kibelków , ale jak będą czyste , pachnące , to też może być ,

 

petek , teraz napiszę tak trochę żartobliwie , będzie dziewczyna , za górę dostanie 5 pkt. , za tyłeczek też dostanie 5 pkt. ale jak nie czuje tego blusa to co ?

To samo z campingami , muszą mieć ,,to coś "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie małe wyjaśnienie Cyganie to kiedyś w taborach jeździli a Ty Jarekkow, miałeś do czynienia z Romami.

Po drugie (już na temat) jestem zdania że ranking można zrobić nie na podstawie punktacji z ankiety (choć sama ankieta bardzo mi się podoba) tylko na podstawie punktów dawanych przez opisującego jako opinia końcowa w skali np od 1 do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile dostałaby Warka wg rankingu Petka.

Może na początek oceny testowe tego samego miejsca ?

Czy oceniamy kempingi krajowe czy w grę wchodzą też zagraniczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie małe wyjaśnienie Cyganie to kiedyś w taborach jeździli a Ty Jarekkow, miałeś do czynienia z Romami.

 

Zgadza się , ale Ci Romowie tak świńtuszyli w łazience , kuchni , że szkoda słów :krzykacz:

 

Dla nich takie życie ,, przyczepowe " to normalka , dla nas , ma to być czymś innym , oderwaniem się od dnia codziennego , wypoczynkiem , zapomnieniem codziennych trosk , innymi słowy , Cyganie czy Romowie , nie życzę takich sąsiadów na wczasach ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast spierać się o punkty, to byśmy zaczęli?!

Wakacje tuż, tuż, nie którzy zaczynają stawać przed wyborami gdzie jechać.

Ustalmy wreszcie co i jak i może by admini (bo jakoś ich w tej dyskusji od paru dni, nie widzę - żadnego) wypowiedzieli się jak Oni to widzą, toć w końcu Oni tu są pionem decyzyjnym i wiedzą co technicznie jest możliwe, a co nie.

Bo pomału dyskusja zacznie odchodzić na inne - niekoniecznie tu potrzebne dywagacje np. narodowościowe.

Reasumując może wreszcie zróbmy - JADZIEM Z KOKSEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie był bym za takim rozwiązaniem co przedstawił KONZIO, czyli podobnie jak mamy o komisach do tego ankieta , którą stworzył petek bez punktów , bo one nic nie dają , a pod tym wszystkim opisy kolegów, którzy byli na tym kempingu.

 

Patrząc na te punkty za budynek , a niech będzie recepcja nawet w przyczepie kempingowej czy budce podobnej jak w Warce , a nie w budynku jak wszystko inne jest OK ( widać inwestycje poszły w kierunku turysty, a nie wygody obsług), a punktów my nie przyznamy).

Punkty za basen nie dostanie kemping , który ma dostęp do wody i do tego molo z trzech stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio 100% racji. Szczególnie, że założenia ogólne mamy praktycznie gotowe. Co do punktacji, to wczoraj mnie nie wpuściło i nie mogłem napisać swojej kwestii

"Zróbmy te punkty! Ponieważ są kontrowersyjne, niech są ukryte i wywoływane na życzenie. Każdy, kto z nich skorzysta dodatkowo oceni, czy pomogły, czy nie. Na podstawie powwstałych opinii za jakiś czas zdecydujemy np o ich całkowitej likwidacji, albo pokazywaniu domyślnie na wierzchu. Temat jest mało istotny".

 

Co do pomysłu (nie będę szukał czyjego :krzykacz:) zrobienia bazy ogólnej kempingów - pomysł bardzo mi się spodobał. Dlaczego? Zauważcie, że zaczęliśmy wątek od tego, że chcemy, aby nasze forum miało wpływ na jakość kempingów. Ale najpierw musimy sobie na to zapracować. Zapracujemy wtedy, kiedy będziemy jak najbardziej obiektywni. Jeśli pokażemy tylko kempingi, gdzie byliśmy, już troszkę tego obiektywizmu znika. Dla osób zarówno z zewnątrz, jak i uczestników tego forum, może być bardzo przydatna informacja o istnieniu kempingu, którego nikt nie odwiedzał w rejonie, do którego się wybiera.

Może poszukać gdzie indziej? Oczywiście, tylko wtedy po co ma tu zaglądać, jeśli gdzie indziej ma więcej informacji? Przypomnę założenia "chcemy mieć wpływ na kempingi i ich opiekunów, żeby wymusić na nich dbanie zarówno o sam kemping jak i turystów na nim". Ciągle piszę o tym, że to jest zadanie, które być może uda się zrealizować za parę lat. I to przy dużym naszym nakładzie pracy. Na początku będzie to zabawa. Jednak staniemy się opiniotwórczy, kiedy będziemy mieli jak najbardziej obiektywne informacje o kempingach. Czy informacja o kempingu A w miejscowości B z wyposażeniem C i z całkowitym brakiem opinii jest subiektywna? Chyba nie. Jest to całkowicie obiektywne stwierdzenie faktu. Ale brak jakiejkolwiek informacji o danym kempingu powoduje, że jako źródło wiedzy przestajemy być rzetelni. Budując bazę istniejących ogólnie kempingów nieco przybliżamy cel, który wywołał ten wątek.

 

W tym całym hurra optymizmie mam tylko jeden odcisk, który mnie boli. Zrobienie tej bazy, to kawałek roboty. Całkiem niezły kawałek. Jednak późniejsze dbanie o niego będzie możliwe jedynie poprzez współpracę jak największej liczby uczestników forum. A dokładanie nowo powstających kempingów, dopóki nie staniemy się znaczącym środowiskiem opiniotwórczym będzie orką na ugorze. Czy jest ktoś, kto będzie mógł sobie pozwolić na taką robotę? Ja niestety odpadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Bardzo dokładnie czytałem ten wątek ponieważ zainteresował mnie z racji CamperParków. Pisze nie w formie reklamowania lecz podsumowania i wypracowania czegoś lepszego niż jest do tej pory. Wiem, że wśród CamperParków znajdują się także kempingi poniżej krytyki. Mogę się tylko wytłumaczyć z tego tym że 99,5% wszystkich miejsc wprowadziłem sam ewentualnie z danych podanych przez te miejsca. A każdy ma możliwość wprowadzić miejsce i ocenić je (w tym momencie komentarze są wyłączone ponieważ wirusy się dopisywały - włączę je niebawem). Ocena kempingu polegała na wystawieniu opinii beee, neutralnie, ekstra. Z tego jest wyliczana średnia i wskaźnik od 0% do 100%. Wydawało mi się dobrą formą pokazania jakości kempingu. Komentarze opisowe pojawiały się sporadycznie. I teraz pomyślcie dlaczego? Bo się ludziom nie chciało? Bo nie muszą za to płacić? Sam nie wiem dlaczego.

Pamiętajcie – praca włożona w stworzenie bazy jest wielka – ale utrzymanie jej aktualną to jeszcze większa praca. Kto będzie aktualizował? System? Kto będzie wpisywał poprawki? Dyskutowałem nie jedną noc na temat tego jak dokładne informacje powinny się znaleźć w takim zestawieniu. I stworzyłem to co obecnie można zobaczyć na stronie www.CamperPark.pl

Możemy zacząć od początku – np. miejsca polecane i oceniane przez karawaning.pl – jako kolejną kategorię na mapce. Tam będą umieszczane kempingi które Wy ocenicie. W komentarzach, mogą pojawiać się dowolne komentarze. I wskaźnik wyliczający jakość kempingu. Możemy też weryfikować już wprowadzone miejsca. Wskaźnik jest dobry – tylko musi być wyliczany z kilku ocen. A tych brak. Wszystko jest do uzgodnienia.

Podstawowym błędem jakości bazy PFCC jest finansowanie jej przez usługodawców. CamperParki w założeniu miały być alternatywą dla PFCC – jednak usługobiorcy nie są zainteresowani jej rozwojem. Może karty zniżkowe na kempingi (jak na przykład Pod Lasem) byłyby panaceum? Macie jakieś inne propozycje? Ja mogę to prowadzić ale sam niewiele zweryfikuję. PFCC ma zarząd, komisje, walne zgromadzenie – wszystko finansowane ze składek członkowskich. W CamperParkach pracuje…. 1 osoba (ja - i dlatego trochę smieszy mnie okreslenie przedsiębiorstwo CamperPark.pl :krzykacz:)

Jeśli jesteście zainteresowani możemy poprawić CampeParki w taki sposób jak sobie życzycie – tylko jest jeden problem – jako społeczność sami nie wiecie jak to powinno wyglądać. Dlatego proponuję rozwiązanie, które istnieje – ZMODYFIKOWAĆ POD POTRZEBY ale NIE PRZESADZAĆ Z PUNKTAMI I oceną czy płot jest dziurawy czy nie. Zapewniam Was, że żadna z tych rozbudowanych ankiet nie będzie rzetelna – no może z wyjątkiem pierwszej i drugiej ankiety pomysłodawcy. A i w to wątpię spoglądając na siebie jak wprowadzam CampeParki. A i mało przydatna innym. Sam jeżdżę kamperem – trochę też mam praktyki w ocenach kempingów – czytaliście oceny stołecznych kempingów w PC? Ja je napisałem.

Chcę rozwijać stronę. Chcę by była pomocna całej społeczności karawaningowej. Mogę zmienić nawet jej nazwę i zastosować ten sam „silnik” bazodanowy. Mogę zrobić wszystko. Tylko zastanawia mnie jedno. Kto będzie uczestniczył w projekcie? 5 osób? 10? 100?

Czy rozwiązaniem jest podpisanie umowy z „wywiadowcami” i ofiarowanie im np. 3 dni na kempingu za darmo? Wtedy mieliby motywację na zrobienie takiej oceny? Ale kto to sfinansuje? Ja mogę porozmawiać z kempingami – jak wiecie czasami są znizki dla wszystkich – po prostu na hasło karawaning.pl – ale czy to wystarczy….?

 

Ale się rozpisałem. Pozostawiam Was z przemyśleniami.

Rafał Wawrzyniak

Sasquatch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj trochę problemów z siecią i mam nadzieję, że to jest przyczyną problemów z otwieraniem się wskazanej strony. Ale wydaje mi się, że zgłosiłeś istotny głos w dyskusji. Widzę to nieco bardziej optymistycznie, ale masz rację, że siłą całej zabawy będzie jej powszechność. Ja, ze swojej strony chciałbym tutaj zwrócić też uwagę na ilość uczestników dyskusji w tym wątku. Ale, mimo wszystko, uważam, że będzie lepiej. Dlaczego? Bo chcemy wypracować opcję najłatwiejszą do rejestracji i najefektywniejszą i pracuje nad tym kilka osób. Więc czegoś się dopracujemy. Wydaje się, że istniejące już rozwiązanie byłoby dobrym punktem wyjścia. Jednak pozwoliłbym na wprowadzanie opinii wyłącznie członkom karawaning.pl. Dlatego, że to my mamy być środowiskiem opiniotwórczym. A przy okazji zmniejszymy problem automatów dopisujących się do otwartych for. Dodatkowo, jeśli chodzi o Twoją stronę, to brakuje mi w niej (powoli chodzi, może nie znalazłem) możliwości wybrania określonego rejonu, wskazania kilku warunków i w wyniku tego otrzymania listy kempingów wraz z podstawowymi o nich informacjami. Wiesz, na rozwiązanie docelowe - jadę w Sudety, wybieram rejon Sudetów, wybieram - chcę mieć ciepłą wodę cały dzień, zgodę na psa, ciszę i las. Klikam OK, dostaję wykaz kempingów z adresami. Może jeszcze przy nich skróty do opisu każdego z nich i listy opinii i dodatkowe checkboxy. Przeglądam sobie i oznaczam te, które mnie interesują. Na koniec mam pozaznaczane kempingi, klikam jeszcze raz OK i widzę listę kempingów wybranych przeze mnie. Lista zawiera informację- nazwę, adres, lokalizację GPS dla zainteresowanych i krótką notatkę dojazdową. Takich opisów powinno spokojnie na 1 stronę A4 wejść minimum 5. Jakaż to pomoc w podróży!! Jeśli jeszcze do tego mogę sobie zrobić mój własny ranking, żeby wybrany przeze mnie najepszy byłby pierwszy i dalej w kolejności! To oczywiście jakaś idealna forma dla użytkownika końcowego. Dla wprowadzającego opinię, to wyszukanie podobnie kempingu i klik w celu dodania opinii. Wyświetla się formularz pozwalający odhaczyć rozpoznane elementy i dopisać krótką opinię z prostą oceną. Proponuję, aby na forum karawaning.pl przyznawać punkty za wprowadzanie opinii o kempingach. To zmobilizuje takich, co lubią zbierać takie punkty i opinii pojawi się więcej. Czy z punktów miałyby wynikać jakieś przywileje? Nie wiem, na razie bym przydzialał punkty, a potem się zastanawiał nad korzystaniem z nich. Nie chcę nikogo zmuszać do pracy, ale równocześnie chciałbym, żeby aktywni odczuli zauważenie tej aktywności. Sasquatch, Twój sceptycyzm może przynieść pozytywne efekty, to ma szansę zadziałać!!! :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie uczestniczył w projekcie? 5 osób? 10? 100?

 

I tego właśnie się obawiam, że zainteresowanie wypełnieniem ankiety będzie znikome ( o czym pisałem we wcześniejszych postach) petek zakładał , że w ciągu roku może być ich 200 , a może być ich ledwie 20 .

Nie wiem jak zachęcić NAS do sporządzenia ankiet , może właśnie wspólnie z CamperPark i CT w ilości siła - większe ilość osób tym samym większe prawdopodobieństwo, że będzie tych ankiet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Twoją stronę, to brakuje mi w niej (powoli chodzi, może nie znalazłem) możliwości wybrania określonego rejonu, wskazania kilku warunków i w wyniku tego otrzymania listy kempingów wraz z podstawowymi o nich informacjami. Wiesz, na rozwiązanie docelowe - jadę w Sudety, wybieram rejon Sudetów, wybieram - chcę mieć ciepłą wodę cały dzień, zgodę na psa, ciszę i las. Klikam OK, dostaję wykaz kempingów z adresami.

 

 

regiony są:

http://camperpark.pl/list.php?lang=pl&country=1&type=1&id_region=2

 

lista jest ze wskaźnikami - do każdego można wejść

są koordynaty GPS - wystarczy powiekszyć (kliknij kilka razy w mapkę) masz warunki dojazdu. Bo tak naprawdę to nie wiem skąd pojedzie turysta - więc opisywać wszystkie kierunki?

 

Czy to nie jest wystarczjace? Może nie - więc zmodyfikujmy - ale w granicach rozsądku.

 

A że wolno chodzi - to mapa z googli - albo jest mapa i widac gdzie to jest (mapa musi się załadować) albo jej niema i działa szybko.

 

Wybory, kompromisy - ROZWIĄZANIA!!!

 

Reszta to tylko w ERZE :bukiet:

 

Ty chcesz pozwolenie na psa a ja na kota i wielbłąda. I już jest problem niedopasowania danych do odbiorców.

 

Nie zgromadzisz wszystkich danych dla wszystkich - najwyżej zrobisz bazę danych dla siebie.

 

Ale widze, że masz bardzo dobry pomysł na idealną bazę danych - do dzieła - wszystko przed Tobą

post-84008-imported-5ad33a3d-3f57-4890-9614-81951d3a262b_thumb.jpg

post-84008-imported-20e85bac-5dcf-49f0-9807-5aca80b9c478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.