Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam coś i ja. Dla kempingu wystarczą dwie rubryki w ocenie: - co na plus i - co na minus bez żadnej skali. Naklejki za każdy rok winny być rozsyłane przez JEDNĄ osobę z całego forum (to po to aby naklejka się nie zdewaulowała) na podstawie wpisów jakie otrzymał kemping w danym roku. Można pomyśleć o możliwości wysyłania e-mail do skrzynki kempingu o dokonaniu oceny kempingu, i znowu może w imieniu forum robić to TYLKO JEDNA osoba. Koledzy ale taka "zabawa" musi kosztować ktoś weźmie na siebie obowiązek i odpowiedzialność i to nie na chwilę. Jeżeli pozwolimy aby każdy z nas przyznawał naklejki to ich prestiż spadnie i to brdzo mocno. Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim moim zdaniem naklejki jest to całkiem fajny pomysł, ale... tu pojawia się jedno ale.

Ja wprowadził bym na nich numer ewidencyjny i pozostawione numery wrzucał bym na forum, np. numer ewidencyjny(naklejki):49 - kemping nr 15085, "u Ziutka", Pszczyna Dolna, data i kto zostawił, tylko tu znowu jest niejaki problem ponieważ trzeba by prowadzić ewidencję, naklejek przydzielonych ludziom, chociaż to można robić na forum na bieżąco np. KONZIO od numeru 5 do 15.

Ale, tu też może być kłopot, ponieważ:

1) mnie też zdarza się coś zgubić (przepada jeden, albo kilka numerów)

2) czy wszyscy będziemy chcieli kupić te naklejki (no ale to pytanie dotyczy, czy jest numer, czy go nie ma)

 

ale za to zyskujemy:

1) wiemy po numerze, kiedy naklejka został przydzielona (sprawdzamy na forum)

2) wiemy, że naklejka jest przydzielona przez Nas (naszego przedstawiciela), a nie właściciel kempingu poszedł i sobie w drukarni takich 10000 zamówił

3) zawsze jak są jakieś nieścisłości możemy się dowiedzieć u źródła (wiemy kto ją zostawił)

 

A miałem się nie odzywać...... To Wasza wina, za ciekawe posty piszecie.

 

Tomii ja wiem, że nie samym forum człowiek żyje, ale czy Ty wiesz jak Ciebie tu brak, kiedy się nie odzywasz, jaka tu pustka bez Ciebie?????

Forum zostaje owiane mgłą marazmu i zastoju intelektualnego!!!!!

Szary (nie piszę tu, o naszym forumowym Szarym, z Krainy Niedźwiedzi) człowiek łaknie, choć otrzeć się o sfery władzy, z nimi obcować, mieć szansę choć słówko zamienić! Zrozum to...

Buziaczki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakoś nikt specjalnie się nie wpisywał , czy teraz będzie inaczej ?

 

10-pka nie zniechęcaj tylko przygotuj opis kempingu( byłeś nie na jednym), bo jak każdy będzie myślał jak Ty , to będzie jak piszesz - nici, może coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was czytam to mi się buzia od ucha do ucha śmieje. Fajnie, że wątek ożył. To dobry znak.

Jutro wrzucę jakąś relację z wyjazdu, bo się działo sporo. BYliśmy na kempingu innym niż zakładaliśmy i chyba jeszcze nikt go nie opisał na forum. No to go opiszę i dla przykładu wypełnię ankietę. A co!

Niedowiarki, zamiast znów utyskiwać na punkty, spróbujcie sami wypełnić ankietę. Choćby dla dwóch miejsc (żeby porównanie było). A potem powiecie nam czy puntacja oddaje rzeczywistość czy nie.

A teraz spać idę. Do jutra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archisan, prawie racja. Prawie w tym sensie, że naklejki MUSZĄ być rejestrowane. Może niekoniecznie numerowane, ale na pewno rejestrowane u nas - kemping w KoziejWólce dolnej dostał dnia .... naklejkę. Mało, musi być przyznawana na forum. Ale niekoniecznie przez jedną osobę. Chyba, że przez jedną osobę masz na myśli pewne ściśle określone grono kilku osób. Proponowałem wcześniej - przez sezon zbieramy opinie, na koniec sezonu przeglądamy opinie i po zebraniu np. 5-ciu analizujemy jakie były opinie dla tego kempingu. W takim rozwiązaniu myślę, że z drukowaniem naklejek możemy się nie spieszyć :] W pierwszym roku tyle opinii nie będzie. Ale nasz pomysł MUSI być przewidziany dalekosiężnie. Dlatego proponowałem punkty dla oceniających. Kiedy oceniający będzie miał odpowiednią ilość punktów (czyt. ocenił odpowiednio dużo kempingów) będzie miał prawo do uczestniczenia w grupie przyznającej naklejki forumowe. Co Wy na to? Naklejka przyznana przez zacne grono zostaje wysłana pocztą wraz z adnotacją "Wasz kemping został wybrany w rankingu kempingów www.karawaning.pl jako wzorcowy i polecany przez nasze forum. Proponujemy Państwu naklejkę, która będzie propagowała Wasz kemping. Na naszej stronie zostaje on oznaczony, jako polecany przez www.karawaning.pl" Tak sobie, na chybcika wymyśliłem :admin: Czyli wynika, że wśród kryteriów wyszukiwania musiamy dorzucić polecany przez nas. I logo polecany przez też musi być wyraźnie widoczne przy każdym wskazanym kempingu.

 

Wiele razy pojawia się tutaj odwołanie do już istniejącego kącika, w którym nikt się nie udzielał. No niby fakt, ale nie uważacie, że pewne rzeczy muszą trochę dojrzeć? Kącik był, trochę zamarł, a teraz chcemy go reaktywować z nowymi pomysłami. Nie spisujmy na straty na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że punktacja jednak zawsze będzie rzeczą mało obiektywną :]. Bo np. czemu jest punkt za honorowanie kart rabatowych a nie wspomina się o możliwości płacenia za kemping kartą? Myślę że to jest o wiele ważniejsze chociaż dla mnie jest to już wchodzenie w zbędne szczegóły :admin:. Dawał bym też punkt za stronę w Internecie itd. itp. i zapewne ile osób tyle pomysłów.

 

Jeśli chcemy zrobić jakiś ranking to może po prostu wyliczać średnią z ocen? Tyle że tu był by problem z tym kto może oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu i dla porównania ocena kempingu w Warce:

 

1. Dane ogólne

a/ Kemping nad Pilicą

b/ Marcin Gajewski

c/ ul. Nowy Zjazd 6

d/ tel. 503 902 827 / fax. 0 48 666 1666

e/ strona WWW - http://www.kemping-nad-pilica.pl

f/ adres e-mail - kemping@kemping-nad-pilica.pl

g/ czynne 1.05-30.09

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS - E 21┼č 11’ 10“ N 51┼č 46’ 48“

b/ mapka

 

3. Położenie obiektu

c/ rzeka

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

c/ 100-200 (duży)

 

5. Obsługa

a/ budynek recepcji - 1 pkt.

b/ kompetencje i nastawienie personelu w skali 1-5 = 5 pkt.

c/ akceptacja czeków kempingowych/kart rabatowych - 1 pkt.

- jakie? PFCC, rabat dla karawaning.pl

 

6. Podłoże

a/ utwardzone - 1 pkt.

b/ trawiaste

g/ teren

- równy - 1 pkt.

h/ wydzielone miejsca dla przyczep - 1 pkt.

i/ wydzielone miejsca dla namiotów - 1 pkt.

k/ drogi dojazdowe do stanowisk

- utwardzone - 2 pkt.

 

7. Zaplecze sanitarne

a/ ilość toalet

- ilość budynków toalet - 1

- ilość toalet w budynku

* doskonała - 3 pkt.

- ilość pryszniców

* doskonała - 3 pkt.

 

b/ czystość toalet i budynków sanitarnych

- regularnie sprzątane - 3 pkt.

- papier toaletowy - 1 pkt.

- ręczniki papierowe - 1 pkt.

- mydło - 1 pkt.

- suszarki elektryczne do rąk - 1 pkt.

 

c/ ciepła woda

- non stop - 3 pkt.

 

d/ pralnia - 1 pkt.

e/ kuchnia - 1 pkt.

f/ zlewnia WC chem. - 2 pkt.

g/ stanowiska do naprawy/mycia pojazdów - 1 pkt.

h/ zlewnia brudnej wody - 2 pkt.

i/ kosze na śmieci (ilość)

* wystarczająca - 2 pkt.

 

8. Wyposażenie dodatkowe

a/ sala TV - 1 pkt.

c/ sieć WiFi

- bezpłatna - 3 pkt.

d/ miejsca do grillowania/ogniska - 1 pkt.

e/ bar - 1 pkt.

i/ boisko - 1 pkt.

j/ plac zabaw - 1 pkt.

- wielkość - duży

- wyposażenie

* dobre + 1 pkt.

p/ przyłącza elektryczne

* wystarczająco - 2 pkt.

 

9. Ochrona i bezpieczeństwo

a/ ogrodzenie - 3 pkt.

b/ brama zamykana na noc - 2 pkt.

c/ firma ochroniarska - 2 pkt.

 

10. Ceny - wybór waluty

a/ osoba dorosła - 10 zł

b/ dziecko - 5 zł

c/ przyczepa - 30 zł

d/ kamper - 25 zł

e/ samochód - 10 zł

f/ namiot - 10 zł

g/ prąd

- ryczałt - 5 zł

h/ zwierzę - 5 zł

i/ prysznic - 0 zł

j/ dodatkowe (pranie, kuchnia, itp.)

 

 

12. Subiektywna ocena

a/ charakter kempingu

- familijny

b/ atmosfera

- skala 1-5 = 4 pkt.

c/ sąsiedztwo

- skala 1-5 = 3 pkt.

d/ atrakcyjność miejsca

- skala 1-5 = 4 pkt.

e/ cisza nocna

- godziny 22-6

- respektowana - tak - 3 pkt.

 

13. Atrakcje w okolicy (zabytki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe)

a/ opis

- dworek Pułaskiego

- rzeka Pilica

 

14. Osoba polecająca - Petek

 

15. Data oceny - 1.06.2009

 

Kemping zdobył - 67 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany przeze mnie kemping w Kamieniu zdobył 49 pkt.

Kemping w Warce zdobył 67 pkt.

 

W mojej ocenie bardzo dobrze oddaje to wyposażenie i stopień zaawansowania tych miejsc. Gdy punkty rozdzielimy to:

 

Kamień

Wyposażenie (obiektywne) - 32 pkt.; atrakcyjność (subiektywne) - 17 pkt.

 

Warka

Obiektywne - 56 pkt.; subiektywne - 14 pkt.

 

Wniosek:

Warka lepiej wyposażona, ale mniej atrakcyjne miejsce. Kamień to średnio wyposażony kemping, ale bardzo atrakcyjne miejsce. Dodatkowo opis użytkownika i mamy dobre zestawienie kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że punktacja jednak zawsze będzie rzeczą mało obiektywną :]. Bo np. czemu jest punkt za honorowanie kart rabatowych a nie wspomina się o możliwości płacenia za kemping kartą? Myślę że to jest o wiele ważniejsze chociaż dla mnie jest to już wchodzenie w zbędne szczegóły :admin:. Dawał bym też punkt za stronę w Internecie itd. itp. i zapewne ile osób tyle pomysłów.

 

No widzisz, a jak prosiłem żeby dyskutować za co dajemy punkty nikt nie chciał zabrać głosu. To wszystko jest do skorygowania, jeśli będą chętni do zabrania głosu. Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne i przecież możemy uwzględnić je w punktacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a jak prosiłem żeby dyskutować za co dajemy punkty nikt nie chciał zabrać głosu.

 

Widzisz bo wszystko wychodzi "w praniu". Na rzeczywistym obiekcie lepiej to wszystko widać, a jeszcze lepiej bym widział gdybym ja oceniał kemping na którym dopiero co byłem :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, Bardziej dla mnie interesujący jest opis, niż przyznane punkty, zwróć uwagę każdy jedzie na wypoczynek w jakimś celu np, leżakować opalać się , pojeździć rowerkiem , powędkować , pożeglować, zwiedzać okoliczne zabytki itp nikt nie będzie wybierać kempingu , bo otrzymał np 100 pkt, między innymi za budynek, wifi ( bo nie będzie chciał korzystać) , plac zabaw , bo jedzie bez dzieci itp. W opisie zawarłeś istotne dane dla przyjeżdżających z dziećmi, dla żeglarzy, wędkarzy i tych co z rowerami, opisałeś sanitariaty też istotna sprawa, choć ten kemping w Kamieńcu ma liche , bardziej mnie interesuje , bo WC i prysznic z ciepłą wodą mam w swojej budce.

 

p.s. o kempingu w Warce zapomniałeś z atrakcji - możliwości spływu kajakowego Pilicą a jest interesujący z możliwością wybory 3 tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek i tu jest pies pogrzebany ... Przeczytałem Twoją relację z pobytu na campingu nr 5 , taki sobie ośrodek , ze wskazaniem na plus ... no nie ? W punktacji wyszedł dosyć dobrze , można polecić innym ! Być może ośrodek dostanie naklejkę ,, POLECANY PRZEZ KARAWANING.PL " ...

Ale jeśli ktoś pojechałby bez swojego kibelka , rozbił się blisko jeziora , byłby skazany na te toalety o których nawet pisać nie chciałeś , których zdjęć nie chciałeś zamieścić ze względu na nasze doznania - POLECAJĄCY ZOSTAŁBY ZABITY LUB ZLINCZOWANY :]

 

Dlatego jestem za krótkim opisem z uwzględnieniem najważniejszych spraw , 5 plusów , 5 minusów + opis taki, jak Ty to zrobiłeś :admin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.