Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To, skoro najwięcej nakrzyczałem, to proponuję wobec tego taką oto listę, która zawierałaby punkty do odhaczania. Rozumiem, że podstawą tej bazy, która jest, jest jakaś baza SQL'owa? Byłoby wtedy dość łatwo zrobić zapytanie :bukiet:

Gdzieś mi po drodze zniknął punkt o zgodzie na psiaka i dokleiłem na końcu. Przypuszczam, że może utrzymanie organizacji takiej, jak podana nie jest najszczęśliwsze. Odhaczaniu będą podlegać elementy od punktu 3 oczywiście, 1-sze 2 wyłącznie pozostawione jako identyfikacyjne konkretnego kempingu :bukiet: Co Wy na to?

 

 

1. Dane ogólne

a/ nazwa

b/ dane właściciela/najemcy

c/ adres

d/ telefon/fax

e/ strona WWW

f/ adres e-mail

g/ czynne od miesiąca do miesiąca

 

2. Lokalizacja obiektu

a/ współrzędne GPS

b/ mapka

 

3. otoczenie obiektu

a/ morze

b/ jezioro

c/ rzeka

d/ las

e/ miasto

f/ wieś

 

4. Wielkość obiektu i ilość miejsc postojowych

a/ do 50 (mały)

b/ 50-100 (średni)

c/ 100-200 (duży)

d/ powyżej 200 (bardzo duży)

 

5. Podłoże

a/ utwardzone

b/ trawiaste

c/ piasek

d/ ściółka

f/ mieszane

g/ teren wyrównany

h/ wydzielone miejsca dla przyczep

i/ wydzielone miejsca dla namiotów

j/ parcele

l/ zacienienie - 1 pkt.

 

6. Zaplecze sanitarne

a/ toalety

b/ prysznice

c/ ciepła woda

- non stop

- w wyznaczonych godzinach

d/ pralnia

e/ kuchnia

f/ zlewnia WC chem.

g/ stanowiska do naprawy/mycia pojazdów

h/ zlewnia brudnej wody

 

7. Wyposażenie dodatkowe

a/ sala TV

b/ wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego

c/ sieć WiFi

d/ miejsca do grillowania/ogniska

e/ bar

f/ dyskoteka/pub

g/ sklep spożywczy

h/ korty tenisowe

i/ boisko

j/ plac zabaw

k/ przedszkole/klub dla dzieci

l/ sklep z artykułami karawaningowymi

m/ własna plaża

n/ domki/przyczepy do wynajęcia

o/ basen

p/ przyłącza elektryczne

 

8. Ochrona i bezpieczeństwo

zabezpieczony

 

9. Inne

a/ charakter kempingu

- familijny

- młodzieżowy

- dla wędkarzy

- dla żeglarzy

- zgoda na zwierzęta domowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi (wydaje mi sie, że między soba to uzgadniamy) - poczekam na uwagi innych

 

3. Brak gór i może jeszcze kliku wyborów a co jesli jest w górach i w mieście - poprawnośc wprowadzonych danych ma niebagatelne znaczenie.

4. Czy naprawde ma to znaczenie przy wyborze kempingu?

5. Wybór "k" z "n" nie jest to proste zapytanie do bazy - tym bardziej, że jeżeli ktos nie wprowadzi danych - ponieważ nie był w drugim końcu kempingu i nie widział parceli piaszczystych to kemping się nie wybierze i będzie to nieprawdą - zacienienie (w południe czy wieczorem?) - zbędna dana. - W ogóle cały punkt nie jest potrzebny do wyboru. W opisie OK.

6. OK - kontrowersje moje budzi ciepła woda i stanowisko di mycia kamperów.

7. Wyposażenie dodatkowe - podobnie jak punkt 5

8. Nadal wieższysz że ktos zaznaczy że nie chce chronionego kempingu? ale OK - mogą być nieogrodzone pola namiotowe lub parkingi ogólnie dostepne.

9. podobnie jak punkt 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CamperParkach pracuje…. 1 osoba (ja - i dlatego trochę smieszy mnie okreslenie przedsiębiorstwo CamperPark.pl )

 

Na Twoim miejscu zmieniłbym nazwę , napewno wywaliłbym słowo Camper , robisz komuś dobrze , a on robi Ci koło :bukiet::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasquatch, mam nadzieję, że poza nami dwoma, za chwilę jeszcze weźmie ktoś udział w dyskusji, bo inaczej możemy w ogóle na samej dyskusji poprzestać :bukiet:

 

Co do punktów, to przejrzałem te, które były w danych do wprowadzenia i wybrałem te, które możnaby uznać za warunki wyboru.

 

Jeśli w górach i w mieście, to jadąc w góry zaznaczę "w górach" i się wyświetli, jeśli w mieście - też się wyświetli. Tu nie bardzo rozumiem kontrowersje.

 

Wielkość kempingu ma znaczenie, bo ja np. nie lubię "molochów" Aczkolwiek myśląc dalej, wybierając ogólnie listę kempingów, to jednak powinny się wyświetlić. W pierwszym odruchu zostawiłem, bo chciałem po tym wybierać. Kiedy jednak zadałeś pytanie - pojawiły się wątpliwości. Może jednak usunąć, ale za to powinien być w głównym opisie na stronie :bukiet:

 

Punkt dotyczący podłoża był uznawany tutaj parę razy za istotny. Ja na to raczej rzadko zwracałem uwagę, ale przeniosłem. Z mojego punktu widzenia też bym cały punkt wywalił. Czekamy wobec tego na protesty :hmm:

 

Ciepła woda? Jeśli na kempingu, gdzie chcę jechać nie będzie ciepłej wody, to wtedy będę potrzebował 2 holowniki. Jeden dla przyczepy, wystarczy ten co mam. Drugi, to, żeby żonę wyciągnąć. A to już może się nie udać byle czym :ok: Moja rodzina nie pojedzie gdzieś, gdzie nie może się umyć, więc stąd ten wybór ciepłej wody. A stanowisko do mysia kamperów? To już ekstrawagancja, ale coniektórzy chcieli. Może być pominięte.

 

Co do punktu, że coś było na 2-gim końcu kempingu i nie zostało opisane - masz rację. Nawet zwracałem parę razy na to uwagę, ale nasza nadzieja w tym, że ta baza będzie się rozrastała i kolejni zainteresowani będą uzupełniać braki. Kiedy staniemy się głosem "opiniotwórczym", to takie braki będą nam zgłaszali sami przedsstawiciele tych kempingów :ok:

 

Kempingi nieogrodzone się zdarzają i być może w warunkach wyboru nie jest to najlepszy punkt, ale ujął bym znowu w głównym opisie - żeby można było na głównej stronie sobie ewentualnie odrzucić, jeśli komuś nie pasuje.

 

Koledzy, poproszę o udział w dyskusji - tworzymy dla wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapał minął :hop1:petek się zniechęcił gdy poprosił nas o opinie i którą wyraziliśmy, a była odmienna od jego koncepcji , wykonał kawał dobrej roboty.

Zainteresowanie małe bo udział w dyskusji brało zaledwie parę osób a ile by zechciało wypełnić ankietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, nieprawda, nieprawda. Tak się już od dłuższego czasu zastananawiam, co w tym wątku napisać. Chyba najlepiej będzie jak powiem wprost.

Nie podoba mi się idea rozwijania camperparku. Nijak nie mogę dopatrzyć się korzyści z tego powodu. Moją ideą było zrobienie czegoś dobrego pod szyldem karawaning.pl. Camperpark to odrębna firma i nie widzę sensu tego robić pod ich logiem. Od razu sprostuję, że nie mam nic do Sasquatcha i jego firmy, ale nie taka była idea naszego projektu. Mam też wrażenie, że Sasquatch nie do końca chce zmieniać camperpark pod naszym kątem, ale może to tylko moje wrażenie.

Ja rozumiem, że nie wszystkim było po drodze z moim pomysłem klasyfikowania kempingów. Zaskoczyło mnie jednak bardzo coś innego. Dyskusja zaczęła się niepotrzebnie rozmywać na szczegółach. Zamiast uruchomić coś i sprawdzić czy się nadaje większość z góry przekreśliła sens tego co chciałem zrobić. Nie mam o to pretensji, ale dziwne jest to jak łatwo coś przekreślić i nie ciągnąć dalej po swojemu. Jak już kiedyś pisałem chętnie oddam "kierownictwo" projektu komuś kto to dociągnie do końca. Tymczasem stanęliśmy na pierdołach, a temat się dalej nie posunął.

Dziwi mnie też milczenie adminów w tym wątku. Na początku było żywe zainteresowanie, ale szybko ucichło. Może to brak ich czasu, a może nie. Nie wiemy, więc co oni sądzą, a bez ich poparcia pomysł i tak nie przejdzie.

Kontaktowałem się z Piotrkiem i Tomiim na PW w sprawie zestawienia, ale nie wiem czy jest sens w tej chwili ich w to angażować i agitować.

Nie wiem też czy jest tak jak pisze Konzio, że temat umarł. Może nie umarł, a może nie dorośliśmy jeszcze do jego podjęcia. Jednak, jeżeli rzeczywiście nas przerasta to źle świadczy o naszej społeczności. Szkoda, że wspólnie nie możemy zrobić czegoś wartościowego.

No i z grubsza dlatego się tu nie odzywałem. Myślałem, że może bez moich "nacisków" wyklaruje się coś ciekawego. Tymczasem temat podupadł, a nawet został "sprzedany" camperparkowi :-]

No i jak to teraz dalej pociągnąć??? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nikt sobie nie pomyślał , że to co napisałem kilka postów wyżej do sasquatch było o kimś z karawaning.pl

 

Moje słowa tyczyły się dyskusji kolegi sasquatch z kimś na innym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie też milczenie adminów w tym wątku. Na początku było żywe zainteresowanie, ale szybko ucichło. Może to brak ich czasu, a może nie. Nie wiemy, więc co oni sądzą, a bez ich poparcia pomysł i tak nie przejdzie.
Moim zdaniem gdybyś zrobił to sam od początku do końca i by wypaliło administracja zaraz by podchwyciła tamat i mu ojcowała ale jak trzeba wyjść z inicjatywą i pomóc wypromować dobry pomysł to jak widać :hop1:. się wypieła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dziwi mnie też milczenie adminów w tym wątku. Na początku było żywe zainteresowanie, ale szybko ucichło. Może to brak ich czasu, a może nie. Nie wiemy, więc co oni sądzą, a bez ich poparcia pomysł i tak nie przejdzie.
Moim zdaniem gdybyś zrobił to sam od początku do końca i by wypaliło administracja zaraz by podchwyciła tamat i mu ojcowała ale jak trzeba wyjść z inicjatywą i pomóc wypromować dobry pomysł to jak widać :hop1:. się wypieła.

 

No cóż, myślę, że jesteś w błędzie. Problemy mogą być bardzo prozaiczne. Myślę, że sam pomysł to jest za mało. Gdy powstał pomysł bazy kempingów to nikogo nie pytając o nic razem z Effendim ustaliliśmy co i jak i po prostu to zrobiliśmy. Następnie umieściliśmy na Forum i już. Wszyscy dobrze wiedzą, że ani Piotrek, ani Tomii nigdy nie przypisali sobie tych zasług. Tak więc, jest pomysł, czekamy na realizację, lub na prototyp czegoś co będzie można zobaczyć. W informatyce od pomysłu do wstępnego projektu daleka droga i ona jest właśnie najgorsza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdybyś zrobił to sam od początku do końca i by wypaliło administracja zaraz by podchwyciła tamat i mu ojcowała ale jak trzeba wyjść z inicjatywą i pomóc wypromować dobry pomysł to jak widać . się wypieła.

 

A ja myślę, że nikt z administracji nie ma na to czasu. Forum nie jest firmą, wszyscy mają prace, naukę, obowiązki... a prowadzenie takiej bazy wymaga trochę roboty, poświęcenia i systematyczności. Sasquatch nie stworzył swojej bazy w kilka minut i mimo, że mu się czasem zarzuca, że nie ma aktualnych danych to i tak on to stworzył praktycznie sam :hop1: Więc wg mnie Twoja uwaga nie jest na miejscu.

 

Łatwo zrzucać na kogoś obowiązki, ale czasem trzeba realnie spojrzeć na możliwości :-]

 

Może masz ochotę to poprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę uderz w stół a nożyce się odezwą, tylko dalej nic w temacie. Jak bym umiał to bym się na Administrację nie oglądał tylko pomógł bym Petkowi.

Chodzi o jasną deklarację ze strony Administracji albo pomogą i coś z tego będzie albo niech sobie Petek i inni za przeproszeniem d.... nie zawracają. Bo jak temat o :hop1: albo innych bzdetach to jest komu ale jak coś wartościowego chce się stworzyć to głowa w piasek.

A ja myślę, że nikt z administracji nie ma na to czasu
Sasquatch nie stworzył swojej bazy w kilka minut (...) on to stworzył praktycznie sam
więc jednak można, nikt tu nie mówi że sami mają to robić tylko w ogóle z ich strony żadnego zainteresowania tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to mysle, ze po prostu forum nie jest od tego i administracja nic do tego nie ma.

Kolega Mrsulki zarzuca administracji ze sie wypiela - nie, nie wypiela sie, tylko po prostu czyta ten watek i widzi jakie jest zainteresowanie a ponadto kiedys podobna rzecz juz zostala stworzona i jakos sie nie przyjela. Kolega juz przeciez przechodzil jesli sie nie myle etap roznych klubow, niektore byly tylko dla wtajemniczonych, teraz jest etap stowarzyszen itd..

A to jest po prostu forum ludzi lubiacych turystyke przyczepowa i na tym koniec, nikt nikogo do niczego nie moze zmuszac. Skoro przez dwa lata ilosc wpisow do bazy sie nie powiekszala, znaczy cos jest na rzeczy.

Jasnym takze chyba jest, ze kolega Sas niczego w CamperParku nie zmieni bo jest to jego przedsiewziecie autorskie, daleko juz zaszlo, pewnie zajdzie jeszcze dalej, wyrobil sobie jakas marke itd.

Nie chcialem przeszkadzac w planowaniu i cicho siedzialem.

Szanuje bardzo Petka, Konzia i Innych za zaangazowanie i chec stworzenia czegos nowego,

ale my nie jestesmy zadna organizacja tylko grupka ludzi, ktorym sprawia frajde pojechanie z przyczepa na wakacje.

I zaden ranking kempingow przygotowanych w postaci punktow niczego w planowaniu wyjazdow nie zmieni, bo przynajmniej jesli o mnie chodzi to na pewno nie bede sie kierowal takim zestawieniem gdyz dla mnie jest kompletnie niewiarygodne, tak jak z gwiazdkami w hotelach...

ALE jak ktorys z kolegow poleci jakis kemping i OPISZE jak to wyglada NAPRAWDE, BO BYL i bylo FAJNIE to nawet jak bedzie mial taki kemping polowe punktow ale czyste kible to ja wiem, ze moge tam jechac w ciemno.

Co do podczepiania sie pod cudze pomysly to chyba tez nie masz racji, bo jak pokazuje przyklad naszego kolegi Mymlona ktory wymyslil i z zelazna konsekwekncja oraz duzym taktem :-] realizuje watek o sprzedawcach przyczep okazuje sie jak sie chce to mozna i to bardzo dobrze robic to samemu.

Oczywiscie, o wiele prosciej jest wolac - ja cos wymyslilem a teraz wy to zrobcie i jeszcze spowodujcie zeby ludzie tam pisali - wtedy to dopiero bedzie...

Sadze, ze administracja forum nie jest od tego zeby cos narzucac albo wykonywac czyjes pomysly bo wydaje sie, ze dzieki temu, ze tak nie jest, forum dziala juz dosyc dlugo i caly czas zyskuje nowych uczestnikow. A zawsze bylo tak, ze jak ktos chcial cos sensownego zrobic to robil i administracja mu tego nie zabraniala, nawet jak w podpisach koledzy reklamowali inne - wlasne fora, blogi, kluby itd. przeciez bedace konkurencja dla tego forum.

 

I tyle kolego :hop1:

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny głos i przykład, że punkty nie wiele powiedzą o kempingu.

Popieram jacek l, że bardziej mi by odpowiadało opisy kolegów o kempingu niż przyznane punkty. Dla Jacka ważne , aby było WC i w nim czystość , dla mnie nie koniecznie mam własne w budce, ale co innego mnie interesuje.

Jak już chcemy coś takiego zrobić proponuję opisy takich kempingów, co jakiś czas są pisane przez nas , więc może zrobić coś takiego na wzór komisów z podziałem na rejony Polski, do tego można tej osobie podsunąć ankietę stworzona przez petka i tu jest potrzebna osoba, która by tego dopilnowała , aby umieścić dany opis w odpowiednim miejscu i zaproponowanie tej osobie , aby wypełniła ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.