Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

petek, ja poprzez negacje chce właśnie ZACHĘCIĆ do opisania kempingów, aby Ci właśnie aktywni mieli chęć poświęcić chwilę czasu, bo w tym roku będą na jakimś kempingu opiszą go , a za rok może skorzystają z tego , że ktoś inny opisał inny kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jacku, spoko. Tak jak juz wczoraj pisałem muszę mieć chwilę czasu. Umówmy się, że w poniedziałek-wtorek przedstawię moją koncepcję w całości, ok?

Zaraz wyruszamy z przyczepą na Mazury, więc już nie bardzo mam chwilę nad tym sie rozwodzić. Na początku przyszłego tygodnia na 100% napiszę.

Żeby można było na próbę wypełnić ankietę z punktami Piotrek musi zrobić ankietę elektroniczną. Z tego co wiem ma sesję i nie ma teraz czasu. Musimy dać mu w tej chwili spokój, a po sesji obiecał mi, że się tym zajmie. Ja mu oczywiście w miarę możliwości pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, ja poprzez negacje chce właśnie ZACHĘCIĆ do opisania kempingów, aby Ci właśnie aktywni mieli chęć poświęcić chwilę czasu, bo w tym roku będą na jakimś kempingu opiszą go , a za rok może skorzystają z tego , że ktoś inny opisał inny kemping.

 

No tak, tyle, że przez negacje wypowiedzi wyglądają jak niepotrzebne zrzędzenie. Lepiej będzie aktywizować tych co gdzieś napomkną, że byli. Wówczas im można trochę powisieć na głowie, żeby się wysilili :-]:-] , bo jak nie to :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, może i masz racje, że marudziłem więc będziemy pytać aktywnych na tym forum gdzie byli z przyczepką na urlopie i siądziemy na nich by opisali kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu tym razem ja pozrzędzę. Widzę, że wraca temat punktacji "obiektywnej" coś takiego, moim zdaniem nie istnieje. Punktacja za wyposażenie NIE! Punktacja za odbiór indywidualny TAK! I wówczas przyjmujemy regułe (piszę przykładowo, żeby nie było, że tak musi być) minimum 5 opinii na kemping, minimum 70% pozytywnych i kempingowi należy się naklejka "polecany przez..." Zauważcie, że w takiej sytuacji mamy w miarę obiektywną ocenę. Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie kto ma prawo oceniać kemping, żeby właściciel nie zapisał się 5 razy do naszego forum i wystawił sobie 5 pozytywów.

Co do oceny - Wir szuka kempingu na wędkowanie, czy wobec tego czysty kemping, bez dostępu do wody, ale z pełnym wyposażeniem zasłuży sobie na negatywa? Nie! Conajwyżej przy wyborze kempingów do odwiedzenia Wir zignoruje, ale nie oceni negatywnie. Jeśli zaczniemy oceniać wg wyposażenia - dla Wira ten kemping będzie musiał być oceniony negatywnie. Nie uważacie, że to niezbyt poprawne? Oceniać możemy to, na co obsługa ma wpływ - czystość, ochrona, wyposażenie możliwe do kupienia. Ale w przypadku wyposażenia zależnego od położenia kempingu obsługa nie może nic poradzić. Proponuję listę punktów, wg których kemping można wybrać dla własnych upodobań, zaś ocenę kempingu prowadzić niezależnie od tego. Ocena zależna od zaangażowania obsługi! I za to naklejki! Wyłącznie przyznawane na forum i może być wysyłana uroczystym, poleconym listem na koniec sezonu. Przy okazji - w naszym wykazie zaznaczamy - kemping odznaczony naklejką i dopiero wówczas wysyłamy naklejkę, żebyśmy nie wysyłali po 50 najklejek do jednego kempingu.

 

Życzę pomyślnej sesji - o realizacji pomysłów naszych forumowych pomyślicie, jak będziecie już mieli sesję pozytywnie za sobą. Teraz my sobie tutaj będziemy wzajemnie łby urywać przy generowaniu pomysłów. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 piękne, skondensowane przedstawienie sprawy. Chyba cała dyskusja była potrzebna po to, byś wyciągnął takie wnioski. A propos punktowania, to jest taka dziedzina wiedzy jak analiza statystyczna. Wystarczy określić operatywy, czyli cechy, które mają byc oceniane i wg. odpowiednich wzorów można przyznawać punkty obiektywnie. Ale czy tak naprawdę o to nam chodzi??

Gdybym był właścicielem kampingu, pewnie czułbym się zażenowany, że jakiś ktoś, nie wiadomo kto, mnie i mój sposób prowadzenia interesu ocenia, przyznając jakieś punkty. Chyba nie wszyscy właściciele kampingów byliby przychylni tej idei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie obchodzi, czy właściciel kempingu jest przychylny temu, że mnie nie podoba się prowadzenie kempingu. Zresztą nikt, kto będzie negatywnie oceniony nie będzie zadowolony. Zadowoleni będą tylko ci, którzy dostaną pozytywną opinię. I na tym polega właśnie ocenianie. Nie wiem, po kiego wyciągnąłeś tą statystykę, kiedy chcemy oceniać odczucia a nie stałe punkty. Nie wiem, może ja już tak majaczę, że nie można mnie zrozumieć? Napisałem, że te punkty nie dadzą informacji o ocenie kempingu przez użytkowników Po cholerę mi punktacja za pełne wyposażenie, jeśli kemping będzie dla mnie odrażający! Ze względu na prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuch, powiało chłodem. Przez 15 stron zastanawiacie się jak to policzyć więc mówię. Poza tym źle oceniony właściciel może nie być przyjemny dla następnych gości z logo karawaning.pl. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuch, powiało chłodem. Przez 15 stron zastanawiacie się jak to policzyć więc mówię. Poza tym źle oceniony właściciel może nie być przyjemny dla następnych gości z logo karawaning.pl. I tyle

 

Nie mamy zamiaru oceniać negatywnie , tylko nagradzać nalepką za dobre prowadzenie campingu , nie możemy siedzieć cicho jak mysz pod miotłą , bo właściciel campingu obrazi się na nas ...

To my jesteśmy konsumentami , my dajemu mu zarobić ... a jak będziesz chciał pojechać na camping oceniony przez nas negatywnie i boisz się reakcji właściciela - nie wywiesisz flagi i po sprawie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy !!! Od jakiegoś czasu śledzę ten temat ( nawet zabrałem głos w tej sprawie ) i mam jedno przemyślenie :hmm: - prawdopodobnie nic z tego nie będzie - tabele , wykazy , ranking ??? Niby kto ma to zrobić ??? Na forum jest podobno 2500 forumowiczów i co z tego - prawdopodobnie KAŻDY gdzieś był no i co ??? Niech mi ktoś poda ilość w "miarę" solidnych opisów ??? MAŁO, NIE WIELE, PRAWIE NIC !!! (lenistwo , czy chęć ukrycia "czegoś dobrego" dla siebie ?) Natomiast jeśli chodzi o krytykowanie "czegokolwiek" no to się okazuje , że jest nas wielu :admin:.... cyt. jednego kolegi (z mojego opisu campingu )" Byłem w zeszłym roku i nie podobało mi się to że na czas pobytu musisz w recepcji zostawić dowód osobisty lub rejestracyjny przyczepy".... - czy to jest obiektywna ocena campingu ??? :pad: Następna sprawa - myślicie , że będziecie tak opiniotwórczy , że wszyscy właściciele campingów strachem się obleką ??? :]:hmm: - myślę , że nic z tego (póki mają "pełne obłożenie" w sezonie to takie opinie będą mieć w :pupa: a poza tym KTO ich zmusi do czytania opinii o sobie na naszym forum ??? :]:] . Na koniec dodam , że i tak każdy lubi co innego ( jednemu będzie uwierała szyszka z drzewa leżąca przed obiektem a drugiemu będą sie podobały nocne balangi i sasrane kible ) - pozdrawiam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip85-87, cały czas pisze , że dla mnie istotne jest to co ktoś z nas napisze o danym kempingu i jako przykład podaje Twój opis , byłem i jestem przeciwny punktom, bo one nic nie mówią ( każdy na co innego zwraca uwagę).

Spróbujmy zrobić to dla nas, podzielam Twoje zdanie , że właściciele i tak jak będą chcieli coś zmienić na kempingu zrobią to , a jak nie my ich do tego nie zmusimy i o tym też wcześniej pisałem .

Może uda się nam stworzyć taka bazę dla nas samych bądź przychylny ten koncepcji, miejmy nadzieje, że się uda coś stworzyć i mam nadzieje, że też znajdziesz chwilę czasu i jeszcze o jakimś kempingu napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem prowokacja przyniosła skutek (może taka trochę w stylu Palikota :admin: ) i coś drgnęło w temacie :pad:

 

Rozumiem że następnym razem jak nie będziesz się z kimś mógł skontaktować to napiszesz na forum że jest gejem? :]:pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX Panowie.

 

Jest spora szansa, ze zrobimy DLA SIEBIE fajne zestawienie kempingow, dla innych niech robia P-cos tam, za to biora skladki, dotacje itd.. :] My to tacy bardziej Undergroundowi jestesmy, znaczy prawdziwki takie...

I nie ma co walczyc z wlascicielami kempingow, bo po co, to dorosli ludzie sa...

Po prostu opisujemy co widzielismy, fotografujemy, punktujemy i nadajemy ewentualnie nalepki.

Reszta wyjdzie w praniu mysle...

I sie nie ma co spieszyc, przeciez forum sie nie zamyka jakos zaraz czy cos, lepiej wolniej ale madrzej i rozwazniej chyba..

 

J. :bzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.