Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę, po prostu nie mogę! Przepraszam, ale słuchajcie - dyskusja tłoczy się i kłębi wokół jednego celu. Stworzenia jednej, dobrej, rzetelnej bazy kempingów, w której oprócz informacji o kempingu ma się znaleźć jego wyposażenie i ocena. Chyba wszyscy jesteśmy zdania, że spis taki przydatny byłby dla nas wszystkich, zgodziliśmy się też na formę i sposób wykonania. Teraz całość rozbija się o to, czy punkty mają być czy nie. Przepraszam Cię Petku (nie chcę Cię urazić, bo Cię naprawdę lubię i lubię z Tobą pisać, tym bardziej, że masz w tym wszystkim szczytny cel), ale uparty jesteś z tymi punktami, jak takie jedno bardzo ładne stworzenie cztero-kopytne (z rzędu koniowatych), zwane ...... Jasne masz rację, na temat chęci stworzenia rzetelnej bazy, ale DAJ SIĘ PRZEKONAĆ, przez wprowadzenie punktacji NIC NIE ZYSKASZ. A przede wszystkim nie uzyskasz sprawiedliwej oceny, chyba, że stworzymy oddzielny formularz dla kempingów w górach, oddzielny w miastach, nad jeziorami, nad morzem, w lesie. Ale kto będzie zabierał ze sobą formularze na każdą okazję?

I nadal nie masz sprawiedliwości, bo tak jak tu i ja i koledzy Ci pisaliśmy, to co jest ważne dla mnie, nie musi być ważne dla Ciebie.

 

Pozdrawiam i nie obrażaj się o tego czterokopytnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

A to nie jest przypadkiem tak, że osoby dla których system punktowania nie oddaje atrakcyjności kempingu mogą po prostu podczas przeglądania listy zignorować miejsce w rankingu i skupić się na danych opisowych/wyposażeniu?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że osoby dla których system punktowania nie oddaje atrakcyjności kempingu mogą po prostu podczas przeglądania listy zignorować miejsce w rankingu i skupić się na danych opisowych/wyposażeniu?

 

No przecież ciągle właśnie o tym trąbię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy patrząc na ranking, obojętne czego, załóżmy pasty do butów, jak widzisz tę z ostatniego miejsca, to bierzesz, czy bierzecie ją pod uwagę podczas zakupów??? NIE! Bo naturalnym zachowaniem człowieka świadomego, jest to, że unika tego co złe jakościowo lub mizernie oceniane przez innych. Po to robiony jest chyba właśnie ranking?

Tylko, że o ile z pastą do butów można ją w jakiś sposób ocenić (jej intensywność koloru, połysku, smarowalność, impregnację itp. itd nie jestem szewcem), z kempingami ze względu na ich różnorodność, położenie, i założenia (dla wędkarzy, dla leniuchów, dla rodzin z dziećmi) jest to nie możliwe, a i skutki błędngo wyboru mogą być gorsze. Bo z paprane wakacje z rodziną są chyba czymś gorszym niż konieczność wywalenia do kosza pasty za 5zł i zapastowania "dojazdówki męskiej - kabrioleta" ponownie, pastą kupioną za 9zł.

W ten o to właśnie sposób stworzymy bazę melanszu.

Bo teraz tak, szukając kempingu będę miał patrzeć na jego ocenę wystawioną przez innych, czy wyposażenie??? Czyli to co do tej pory na otwartych stronach netowych, gdzie roi się od opisów ludzi, TYLKO CZY IM WIERZYĆ?

Reasumując to co proponujecie, uzyskamy (tak jak to Petku napisałeś kilka postów wcześniej) to co już jest w necie, tylko z tą różnicą, że pod flagą profesjonalnej strony tematycznej www.karawaning.pl, ale nie wnoszącego nic w poprawę sytuacji i nie dającego wiarygodnej, adekwatnej do sytuacji i rzetelnej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio, masz rację! Tak jak już mówiłem zdaję sobie sprawę, że ranking nie będzie idealny. Ale takiego nie da się zrobić! Z drugiej strony ranking jest potrzebny. Jak więc zrobić, żeby był "wilk syty i owca cała"?

Nie jest też do końca tak jak piszesz. Dla mnie dobre wyposażenie kempingu coś już mówi. Jeśli właściciel inwestuje w takie "zbędne luksusy" jak plac zabaw (dobrze wyposażony), sieć WiFi, wydzielone miejsca dla przyczep, utwardzone ścieżki, pralnię, kuchnię itp. itd. to znaczy, że on o ten kemping dba! Gdyby było inaczej, nie byłoby tych wszystkich udogodnień. I nawet, jeśli dalej się upieracie, że Wam to niepotrzebne, to obecność tych rzeczy dobrze świadczy o kempingu. Tak więc ranking będzie jako tako sprawiedliwy, bo nie będzie uwzględniał Waszych emocji i odczuć. Inaczej już tego nie potrafię wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petuś, ale posłuchaj czy my koniecznie musimy się bawić w ranking. Zostawmy ten formularz tak jak jest, nie wiem (pod względem technicznym, czy to możliwe-to pytanie do adminów), każdy z nas weźmie ten formularz na wyjazd, wypełni te pola tam podane, a potem stworzyć wyszukiwarkę kryteriów (interesuje mnie to, to i to) buch, łup mam 3 pola nad morzem. To, to i to. Dziękuję, wchodzę na jedną stronę, wchodzę na drugą i jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, patrz na ostatnim przykładzie z forum jeden z kolegów pytał o kemping koło Poznania polecono mu trzy w tym ten Malta - jak koledzy z Poznania pisali poziom europejski i ceny tez , czyli w naszym rankingu też byłby wysoko bo ma plac zabaw , wifi i inne takie . Wjechał na ten kemping drugi z naszych kolegów i co się okazało smród ze studzienek kanalizacyjnych ( chciałbyś na takim wypoczywać??) , a punktów ma max po ponoć poziom europejski.

Bardziej mnie przekonuje opis kolegów z forum o kempingu niż punkty z ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir57, ja naprawdę zdaję sobie sprawę z ułomności tego zestawienia, ale kemping, o którym piszesz:

- miałby dużo punktów za wyposażenie

- przegrałby w kategoriach z pkt. 12 ankiety, bo śmierdzi

 

Tak więc ocena byłaby zgodna z rzeczywistością - dobrze wyposażony kemping, ale nie chcę na nim wypoczywać, bo śmierdzi.

Akurat w tym przypadku ranking byłby zgodny z tym co koledzy opisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieśmiało dodam, że też wolał bym opis. Rozumiem, że nie wszystkim się chce albo nie mają chęci do opisywania kempingów ale opis na zasadzie dokończ zdanie np" kemping polecam bo......" wydaje mi się o wiele cenniejszy od suchej punktacji.

 

Z drugiej strony choćby taki przykład - kemping który w rankingu jest w danym roku wysoko po zmianie obsługi na gorszą bądź właściciela na chama dalej będzie w rankingu wysoko choć ludzie już nie będą chcieli tam jeździć - Co w takiej sytuacji kiedy kemping ma np. 1000 pkt uzbierane przez 2 lata a ludzie omijają go z powodów j.w. szerokim łukiem, będziemy przyznawać punkty ujemne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ocena byłaby zgodna z rzeczywistością

 

nie sądzę ponieważ taki kemping dalej byłby wysoko w rankingu , mimo niskich lub braku punktów w pkt 12 , ale w smrodzie nie chciałbyś przebywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to ja już nie wiem co Wy chcecie. Raz, że potrzeba rankingu, potem, że nie bo lepsze opisy, a my nie od tego, żeby oceniać. Dalej, że opisy też złe bo subiektywne, a trzeba traktować po równi. Za chwilę ktoś jeszcze z czymś innym. Tak się nie da! Jak każdy będzie miał inną koncepcję to poza zbędnym gdakaniem nic nie osiągniemy, a przynajmniej ja nie wiem jak chcecie to zrobić. Może brniemy w coś bez sensu????

 

Miałem nadzieję, że stanęło na kompromisie, tj. suchej ocenie + opisie, a teraz się dowiaduję, że to też źle, bo może sam opis wystarczy. Więc się pytam: O CO CHODZI???

Dyskutujmy, ale pchajmy to w jednym kierunku. Jeśli ktoś ma lepszą koncepcję, którą popiera większość ja dołączę się do tej większości. Wcale się nie upieram, żeby forsować moje. Proszę tylko o spójną koncepcję i doprowadzenie sprawy do końca. To naprawdę nie muszę być ja. Tylko obierzmy już jakiś kierunek i coś róbmy! Dyskutujmy w jak najszerszym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek , bardzo przydałby się ranking campingów w naszym wykonaniu , coś na kształt gwiazdek w PFCC , bo wykonany przez nas samych dla naszego dobra .

Ale te punkty, to wybacz mi, ale nie są w stanie ocenić campingu

 

Np. Budynek recepcji - 1 pkt / przecież ja siedzę w budce po co mi budynek ? A niech właściciel chodzi po polu i dogląda /

 

Ilość toalet niewystarczająca w sezonie - 1 pkt

/ Jak będzie kolejka i zrobię w pory to jeszcze mam im 1 pkt. dodać ?

 

To samo z prysznicami , koszami na śmieci - za niewystarczającą ilość dodajemy pkt.

 

Dyskoteka na polu - 1 pkt. / przeważnie to zmora /

 

Przyłącza elektryczne niewystarczające - 1 pkt. / czyli mi brakło i siedzę w ciemnościach to dam im 1 pkt. /

 

Tym sposobem camping który może być koszmarem turysty zdobędzie satysfakcjonującą liczbę punktów ...

 

Ale idea klasyfikacji przez nasze grono jest świetna :krzykacz:

 

Tylko jak ? Będę myślał aż mi będzie z czachy dymiło :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to ja zrobił bym to w formie takiej jak są komisy z podziałem na obszary kraju.

Tam po wprowadzał bym wszelkie dostępne kempingi (nawet ja). Trzeba by yło wyciągnąć je z netu lub przewodników, map itp.

Przy poszczególnym kempingu zrobił bym tabelę z informacjami zawartymi w formularzu , a pod spodem wszyscy mieli byśmy możliwość wyrażenia własnej opinii.

W/w tabelę z informacjami o kempingu uzupełniało by się w miarę spływania formularzy o otrzymane informacje.

 

Potem można by zacząć wprowadzać punktacje (jawne, ukryte) jakie się chce i zacząć prowadzić ranking.

 

Chciałbym (ale to tak jak napisałem zależy od adminów) zrobić jakąś wyszukiwarkę interesujących kryteriów.

 

Wydaje mi się, że żeby ruszyć z tym wszystkim z miejsca musimy mieć jakieś podłoże, czyli bazę. Może warto było by pomyśleć nad stworzeniem najpierw zawierającej tylko spis kempingów bazy, podzielonej na rejony kraju - powtarzam się, tak jak komisy. Zastosowane tam rozwiązanie jest wg. mnie b.dobre.

Te dwa oddzielne wątki różnią się tylko tym, że komisy nigdzie oprócz naszej strony nie są zestawione wszystkie razem, kempingi natomiast jest możliwość wyciągnąć, a nawet częściowo uzupełnić o nich dane np. adresowe, strony i to co można znaleźć w necie (pomijając tylko opinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś na wzór PFCC ? Podzielone na województwa , podstawowe informacje , a poniżej mogłyby być nasze opisy ....

Jeszcze jedno , po wyświetleniu danego campingu każdy mógłby oprócz swojego opisu kliknąć na ocenę od 1 do 5 co miałoby wpływ na średnią ocenę wyświetlaną gdzieś na górze strony ...

 

PFCC prowadzi to tak :

http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=wielkop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.