Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dobra to teraz przejdźmy do konkretniejszych pytań.

 

Tworzymy kącik (nazwa do ustalenia) w dziale turystyki - "Baza kempingów". Bazę dzielimy tak jak jest to w komisach na 5 kącików.

 

Co ma być umieszczane w postach które będą opisywały kąciki? Bo nie bardzo rozumiem jak to ma wyglądać z tą ankietą. W poście w którym jest opis ma być wynik wypełnionej ankiety?

 

Rozpisaliśmy się tu o pierdołach a podstawowe rzeczy nie są ustalone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzymy kącik (nazwa do ustalenia) w dziale turystyki - "Baza kempingów". Bazę dzielimy tak jak jest to w komisach na 5 kącików.

 

Co ma być umieszczane w postach które będą opisywały kąciki? Bo nie bardzo rozumiem jak to ma wyglądać z tą ankietą. W poście w którym jest opis ma być wynik wypełnionej ankiety?

 

Nie. Ankieta miała służyć czemuś innemu. Ankieta była do prezentowania kempingu na głównej stronie karawaning.pl. Wyniki ankiety tam miały być tabelarycznie lub punktowo przedstawione dla każdego kempingu, tak aby każdy został w identyczny sposób oceniony. Dzięki niej wyniki można pomiędzy sobą dowolnie porównywać czy wyszukiwać. Ankietę uzupełniłem o punktację byśmy mogli stworzyć ranking. Do wyników ankiety miał być dołączony opis własny oceniającego/oceniających. Tak to docelowo widzę.

Natomiast jeśli chodzi o forum, wydaje mi się, że tu najważniejszy jest ten ostatni element - opis oceniającego + fotografie, czyli tak jak to było do tej pory. Kwestia wyszukania dobrych i rzetelnie napisanych recenzji, a tych trochę było.

 

Można też zrobić tak, że jak już utworzymy na stronie głównej bazę kempingów, będziemy tam do oceny z ankiety doklejać opisy z forum, o ile coś na temat danego miejsca na nim znajdziemy. Wówczas stworzymy prawdziwe kompendium naszej wiedzy o kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petek, czy ja dobrze rozumie na stronie głównej karawaning.pl mają być kempingu według punktacji?? jeśli tak to chyba bez sensu nikt nie będzie wybierał kempingu pod względem ilości punktów tylko regiony w jaki ma się udać np morze, jeziora itp , ale może źle Ciebie zrozumiałem napisz jak widzisz to na stronie głównej. Co mi po tym jak kemping jest wysoko w tabeli ( ma dużą ilość punktów i jest nad morzem , a ja chce w góry lub nad jezioro ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir, to tak łopatologicznie :bzik:

Na stronie głównej ma być mapka, o której pisał Tomii. Na niej wyszpilkowane będą kempingi. Po kliknięciu na kemping masz informacje z ankiety prezentowane w formie do uzgodnienia - albo tabelarycznie, albo jakieś wypunktowanie. Do tego masz opis oceniającego/oceniających, a do tego dodatkowo inne informacje z forum na temat danego miejsca. A na deser masz jeszcze fotki.

 

A jak już będziemy mieli trochę tych kempingów to dorobimy jeszcze ranking, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale wydaje mi się, że akurat mapka to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Spójrzcie nawet na przewijającym się już w tej rozmowie camperparku, co się dzieje na mapce. W momencie gdy są miejscowości choćby nadmorskie, w których jest duża ilość kempingów, mapa staje się zupełnie nieczytelna, a znalezienie konkretnego kempingu graniczy wręcz z cudem. Spróbujcie na w/w camperparku znaleźć kemping nr 159 w Stegnie (a jest!), ale trzeba mocno się sprężyć, żeby trafić. Ja jeżeli bym miał to budować, sugerował bym, jeżeli ma być mapa nie szpilkowanie jej każdym poszczególnym kempingiem tylko podzielenie jej na rejony, kliknięcie na konkretnym regionie przenosi nas do listy kempingów, w nim występujących.

Widziałem kilka takich mapek naćkanych punkcikami i znalezienie tam czegoś, też jest przynajmniej czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petku- ja w ogóle zastanawiam się dla czego jeszcze nie pojawiły się ankiety dotyczące przedmiotowej sprawy?

Ludziom pisać się nie chce i ich prawo, ale może jak by mieli poświęcić 2 minuty i wyklikać swoje zdanie, może by więcej osób włączyło się do tej budowy. W końcu to ma być stworzone przez ludzi i dla ludzi.

Ja sugerował bym podział województwami, ale przy jednoczesnym stworzeniu możliwości wyszukania kempingu np po numerze lub nazwie (obojętne gdzie się znajduje) piszę kemping 159 i mi go znajduje, to czego moim zdaniem jest bardzo brak na wszystkich stronach z którymi do tej pory miałem styczność w tej tematyce. "Dziuganie" po wszystkich kempingach, po kolei, żeby znaleźć ten, który mnie interesuje, delikatnie mówiąc mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy powiększyć mapę i masz wszystko jak na dłoni.

No widzisz, Ty znalazłeś, ale ja chociaż z internetu nie korzystam od wczoraj na to nie wpadłem, to teraz zadaj sobie pytanie, czy wpadnie na to starszy gość, który internetu używa od np. 3 tygodni, jak dla niego może stanowić problem wysłanie maila. I Jego prawo! On w internecie chciał znaleźć informację i ją znalazł, albo i nie! Na stronę www.karawaning.pl nie wchodzą tylko informatycy i ludzie, którzy komputer obsługują od wielu lat, ta strona to nie jest forum informatyczne, tu KAŻDY musi mieć szansę znaleźć to czego szuka. Takie jest moje zdanie, ale możliwe, że tylko moje.

Dodatkową sprawą, już zupełnie poza znajomością obsługi komputera lub internetu są sprawy techniczne. Mapy i ich otwieranie trwa z reguły długo, bo są "ciężkie" i każde takie powiększanie, kiedy korzystam z internetu z małą przepustowością i do tego płacę za każde 100kb powoduje to, że chyba wezmę prędzej papierowy (tradycyjny atlas), a nie 5 minut będę czekał na otwarcie przybliżenia.

Teraz, wszyscy robią strony light (na urządzenia przenośne), a my na karawaningu mamy się wepchnąć w giganta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petku- ja w ogóle zastanawiam się dla czego jeszcze nie pojawiły się ankiety dotyczące przedmiotowej sprawy?

 

Bo jeszcze nie ma co wypełniać. Po pierwsze nasza ankieta jest wciąż otwarta, a po drugie nie ma jej w wersji elektronicznej, a po trzecie nie ma jeszcze bazy danych, pod którą będzie podpięta ankieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się!

Chodzi mi o ankietę, jak ludzie to sobie wyobrażają, czyli np:

- czy mapa, czy tabela?

- jeśli mapa to: wypunktowany każdy kemping, czy tylko region?

- czy punkty, czy bez punktów?

 

Petku ankieta techniczna, techniczna, jak widzą to ludzie.

Wiemy, jakie są założenia, wiemy gdzie są zgrzyty, wrzućmy to między większe grono, niech Oni powiedzą, jak to widzą (zawężając co prawda możliwość ich wyboru, ale nikt im przecież nie bronił zabierać głosu) do opcji wybranych przez nas (tutaj dyskutujących).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.