Skocz do zawartości

Robimy zestawienie kempingów


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sasquatch, ja też zaglądałem. Z tą mapą jest fajny patent, tylko, że w momencie gdy patrzysz na takie miejsce jak pokazane przez Ciebie, gdzie masz jeden kemping na 100km. Spróbuj znaleźć konkretny kemping np. nad morzem, gdzie te wstawione przez Ciebie samochodziki umieszczone są jeden na drugim.

Z tym podziałem kraju na drugiej stronie (województwa), rzeczywiście jest fajnie, szkoda tylko, że nie masz możliwości wyszukania konkretnego kempingu po nazwie lub numerze (przynajmniej ja nie znalazłem) np. "ambra" lub "159".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KLIKAJ!!! To sie powiększy. Z boku jest też suwak do powiększania!!! Od ogółu do szczegółu - zobaczysz ile jest kempingów przybliżasz i masz dokładnie gdzie się znajdują.

 

Nie ma innego sposobu na zobrazowanie tego. We Francji np. na stronie głownej jest wyświetlany co dziesiąte miejsce dopiero jak się wybierze jakiegos kamperka to na drugiej stronie pokazują sie wszystkie kiejsca w tym rejonie. Jak wyświetlałem wszystkie to nie było nic wiedać oprócz niebieskiej plamy. Kompromisy - ROZWIĄZANIA!!!

 

"Szkoda, że..." - proszę lista życzeń - jak napisałem wczesniej - kto zrobi taką listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją przejmę jak będzie gotowa i dam do realizacji.

Nie no słuchaj odnoszę wrażenie, że się zdenerwowałeś.

Nikt nie neguje, że odwaliłeś kawał porządnej roboty (ja bym czegoś takiego nie dał rady zrobić) i to sam jeden, ale pojawiasz się z propozycją (i miło z Twojej strony), ale nie dziw się, że są jakieś uwagi.

Chyba, że liczyłeś na to, że rzucisz temat, a my padniemy z wrażenia, to powiedz. Już nie będę pisał, co zauważyłem i co ewentualnie ja bym inaczej widział, tylko się na następny raz będę od razu podniecał pięknem i wspaniałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie myslałem ani się nie zdenerwowałem. Poprostu informuję, że jak powstanie lista poprawek - Waszych życzeń - to ją zrealizuje. I tyle :bukiet: czy to źle? Napiszcie do PFCC by cos poprawili na stronie :bukiet:

 

I nie trzeba piać i chwalić - uwagi przyjmuję. Tylko je filtruję jeśli coś jest już zdobywalne w inny sposób.

 

Załączam ilość miejsc w całej Europie - dlatego trzeba było wymyslić jakąś formę prezentacji.

post-84014-imported-35c764fe-6e16-4086-9f90-bc5faf7d4cde_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się! Jeśli chodzi o dojazd, to nie mam na myśli, żebyś poprowadził mnie od domu, tylko informację taką, że do ulicy Koziowólskiej, gdzie znajduje się kemping trzeba wjechać od ulicy Głównej i przy stacji benzynowej skręcić w prawo. Czyli taki opis, który jest niezbędny do trafienia na samym końcu i konieczny tylko w niektórych przypadkach. Często takie opisy podają same kempingi. na swoich stronach.

 

Co do psa - jest to jeden z bardzo istotnych elementów i coraz więcej kempingów podaje informacje o tym. Jeśli nie pasuje Ci pies, to napisz o zwierzętach, ale ten punkt jest ważny. Piszę o wybieraniu kempingów, o czymś co chcemy stworzyć dla siebie, a więc musimy mieć możliwość ich wybierania w oparciu o istotne dla nas elementy. Jeśli Twoja baza nie będzie tego posiadała, to nie dziw się, że nie będzie wykorzystywana. Dlatego listę istotnych dla nas punktów już wcześniej stworzyliśmy. I jeśli chcesz rozwiązań, to zajrezyj do tej listy, a nie opowiadaj, że reszta to tylko w Erze. Konkretne rozwiązania w moim poście Ci podałem - ankieta z istotnymi punktami, którą trochę wcześniej już utworzyliśmy, a które muszą być podstawą wyszukiwania kempingów!!!

 

Co do tego, czy do każdego można wejść - wybrałem tylko 4. Na wszystkich dostałem informację o zablokowaniu dostępu. Więc wybacz moje lenistwo, ale nie będę dalej sprawdzał :bukiet:

 

Zrobimy bazę danych wyłącznie pod siebie! Jeśli jednak w grupie, przypuśćmy 200 osób, stworzymy listę potrzebnych informacji, z których 90% jest i tak podawanych na stronach kempingów, to stworzymy listę parametrów, wg których wyszuka kempingi ok. 90% turystów. Więcej parametrów wyszukiwania - większy efekt. Rozumiem, że napracowałeś się nad swoim rozwiązaniem i podoba mi się wizualnie. Ale opisałem Ci, czego oczekuję od naszej listy. Jeśli uda się pożenić, to uważam, że szkoda by było odrzucić Twoje rozwiązanie. Natomiast musimy je ze sobą pożenić! Wyjaśnij mi, proszę, co takiego yło w moim pomyśle, że doszedłeś do wniosku, że to tylko w Erze? Wyszukiwarka kempingów z rankingiem użytkowników jest raczej podstawą tego, co chcemy uzyskać, od czego wyszliśmy - wpływ na właścicieli kempingów. Jeśli nikt nie będzie korzystał z naszej wyszukiwarki, to nie staniemy się opiniotwórczy. Bo co kogo interesuje grupa zapaleńców, która stworzyła sobie wykaz kempingów poukładanych na mapce? To MUSI być wykaz kempingów z możliwością wybrania tych najlepiej pasujących do wymagań poszukiwacza. I musi to być szybkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego listę istotnych dla nas punktów już wcześniej stworzyliśmy. I jeśli chcesz rozwiązań, to zajrezyj do tej listy, a nie opowiadaj, że reszta to tylko w Erze. Konkretne rozwiązania w moim poście Ci podałem - ankieta z istotnymi punktami, którą trochę wcześniej już utworzyliśmy, a które muszą być podstawą wyszukiwania kempingów!!!

 

Tego nie jestem w stanie zrobić - przykro mi - zbyt dużo niepotrzebnych informacji. Zwierzeta OK - tu się zgodzę masz rację.

 

Zróbmy tak. Ja na razie się wyłączę z dyskusji jak wypracujecie "coś" to ja się ustosunkuję co jest realizowalne i kiedy. Jak będzie odpowiadało to zrobimy poprawki a jak nie będzie odpowiadało to sami zrealizujecie taką bazę.

OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... widzisz, trochę mi się wydaje nie bardzo. Mówisz, że lista przez nas wypracowana ma zbyt dużo punktów i my ją mamy ograniczyć. Ale o co? Które punkty i dlaczego są nierealne? Jak z szansą na wyszukiwanie kempingów wg określonych kryteriów? Jeśli mielibyśmy skorzystać z Twojego rozwiązania (wygląda profesjonalnie), to musimy pracować na bieżąco. Wiesz, jestem zwolennikiem, żebyśmy może nawet i chwilami nerwowo na siebie naskoczyli, ale wyjaśnili sobie co się da, a co nie. To raczej daje efekty. Ja to widzę tak, że przy Twojej stronie, poza klikaniem na mapce, powinna być obok lista dostępnych parametrów (jak w naszej ankiecie). Zaznaczenie konkretnego punktu powoduje wyłączenie z wykazu kempingów nie spełniających wybranego kryterium. W efekcie końcowym mam listę kempingów, o których opinię mogę przejrzeć. Dodatkowo ciągle upieram się przy "checkowaniu" kempingów, które mnie interesują i (gdyby można) ich chierarchizowaniu. Na koniec naciskam OK i pokazuje mi się prosty wykaz kempingów z adresami. Chyba, że ktoś woli po prostu wydruk stronki. W tym drugim przypadku po prostu zrzucasz to, co masz na ekranie. Wykaz, to po prostu, jak podałem lista nazw, adresów i elementów charakterystycznych przy dojeździe. Oczywiście GPS dla potrzebujących. Podaj, proszę co dla Ciebie jest trudnością z naszej listy zachcianek, a my spróbujemy potem przedyskutować, czy możemy z tych punktów zrezygnować, czy chcemy mimo wszystko innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój opis jest logiczny i realizowalny - W GRANICACH rozsądnych ilości danych.

 

To tylko przykład praktycznie od punktu 5 już jest nierealizowalne ponieważ dane będą rozmyte

 

7. Zaplecze sanitarne

a/ ilość toalet

- ilość budynków toalet

- ilość toalet w budynku

* skandalicznie mała

* niewystarczająca w sezonie - 1 pkt.

* wystarczająca - 2 pkt.

* doskonała - 3 pkt.

- ilość pryszniców

* skandalicznie mała

* niewystarczająca w sezonie - 1 pkt.

* wystarczająca - 2 pkt.

* doskonała - 3 pkt.

 

Z tych danych wynika, że chcesz mieć checkbox do wyboru jakie mają być toalety i prysznice. Ty wybierzesz wystarczjącą czy doskonałą? Czy dobrze rozumiem, że będą też tacy turyści którzy zaznaczą, że chcą kemping ze skandalicznie małą ilością toalet? Dla mnie absurd. Dlatego też poczekam aż powstanie ostateczna wersję i wtedy się do niej ustosunkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli mogę zproponować - niech powstanie lista najważniejszych cech kempingu. Obecnie jest postój, prąd, woda, toalety, iternet, kiedy czynne itp - dodajcie zwierzęta i jeszcze jakie są ważne. I to chyba będzie pierwszy krok do szczęścia.

 

Acha - jeszcze do cen. Czym bardziej dokładne tym bardziej nieaktualne. Kto bedzie aktualizował cenniki na początku sezonu? Kto obdzwoni kempingi czy ceny się nie zmieniły? Lepiej pogrupować w "drogi", średni, tani - lub inne kategorie. Miałem już kłopoty z orientacyjnymi cenami na CamperParkacvh i długo sie zastanawiałem czy je całkowicie wyłączyć. Na razie zostały choć wiem, że są nieaktualne. 200-300 telefonów? po 1-2 minuty rozmowy. Przeliczcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, czy do każdego można wejść - wybrałem tylko 4. Na wszystkich dostałem informację o zablokowaniu dostępu. Więc wybacz moje lenistwo, ale nie będę dalej sprawdzał

 

Użyj innej przeglądarki - IE ma jakiś bląd wewnętrzny - zgłosiłem to ale się chyba nie doczekam na poprawienie. Będę musiał coś wymyslić. Statystyki odwiedzania strony nie pokazują by to był masowwy problem. Ewentualnie zwiększ poziom bezpieczeństwa z średniego na wysoki. Lub użyj innej przeglądarki np. Chrome albo FireFoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... i dochodzimy do sedna :-) Otóż w zakresie wyboru pozostawiłbym kwestie typu obecność/nieobecność. Ilości są nam bardziej potrzebne do informacji szczegółowej o kempingu, a więc oceny użytkowników. Czyli wracając do przykładu naszych toalet - wybieram, że chcę mieć na kempingu toalety i prysznice i pokazuje mi się lista kempingów. Ja sobie je chierarchizuję m.in. w oparciu o subiektywne odczucia kolegów - czyli już w informacji o kempingu tą ilość mogę zobaczyć, ale nie mogę po niej wybrać. Czy rozumiemy się w tym momencie? Zauważ, że rozmawiamy równocześnie i o arkuszu oceny, który miał być swojego rodzaju notatnikiem na kempingu, formatce oceny na stronie i jeszcze ekranie wyboru parametrów. Wiem, że za jednym strzałem się nie da. Dlatego pomimo istnienia punktów ocen w arkuszu, w zakresie wyboru pozostawiam jedynie podejście typu jest / nie ma.

 

Chyba przynajmniej większość punktów da się w ten sposób sprostować, prawda? Potrzebujemy ich szczegółowo do ankiety, ale do wyboru traktujemy jedynie tylko znacznikowo :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen - to olbrzymi problem, dlatego w pierwszej wersji arkusza proponowałem wyliczanie średniej i automatyczne klasyfikowanie kempingu w strosunku do tej średniej, ale niespecjalnie to wyszło. Ocena typu tani/drogi jest zbyt subiektywna, bo ktoś, kto nie będzie korzystał z niektórych udogodnień oceni ten sam kemping jako tani, gdy inny uzna, że drogi. Raczej dlatego sugerowałbym na razie tylko informację o cenie wraz z adnotacją z kiedy jest ta informacja. To raczej jedyne rozwiązanie, żeby nikt nie musiał biegać po stronach i szukać aktualnych cenników. Z czasem może byśmy się dopracowali jakichć rozwiązań. Poza tym, dla kempingów posiadających własne strony odnośnik z naszego wykazu też pomoże.

 

Kolejny temat - przeglądarka. Może i mógłbym zainstalować, ale chwilowo mam sprzęt pożyczony ze względu na awarię mojego. Natomiast jest parę osób (a chyba otwieramy się na wszystkich do przeglądania?) które z takim problemem sobie nie poradzą :bukiet: Oczywiście nie traktuj tego, jako zarzut, tylko temat do przemyślenia. Niestety IE jest pewnym standardem, którego nie przeskoczymy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.