Skocz do zawartości

Jazda na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

Robin, temat nie nudzi tylko nie chcem wdawać się w dalsze potyczki słowne. Mam inne zdanie od większości tu zgromadzonych i dlatego próbuje się powstrzymywać.

 

Ale... prawdziwym może być, że statystyki wypadków śmiertelnych moga się zmniejszyć dzięki światłom. Więc bezpośrednio wpływamy na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Ale pośrednio? Tu niestety jest klapa bo większość z nas nie jest w stanie sobie uświadomić, że ilość spalin i śmieci wpłynie znacznie bardziej na środowisko a tym samym na nasze zdrowie i śmiertelność. To nie są moje wymysły - studiuje ochronę środowiska i tam wykładowcy wyraźnie zaznaczają szkodliwość tego zjawiska. Ale pewnie tacy jak oni i ja zostaniemy włączeni do zielonych, dla których każdy listek ma znaczenie i będziemy wyśmiewani. Bo cuż to jest 0,2 litra na 100km i wymiana żarówek raz do roku. Dla jednostki to nic, ale po zebraniu wszystkiego w jedność uważam, że to nie mało. Problem widziany jest jednostkowo, a nie globalnie. No ale mądrzy przecież rządzą i nie powinno się tu dyskutować. Będe musiał sie temu poddać... skulić uszy... cuż. Przyszły mi na myśl słowa piosenki T love: "mamy ekstra rząd i super prezydenta, wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy..."

 

 

 

Na tym kończe ten temat ze swojej strony i nic więcej tu nie dopisze, mówcie sobie co chcecie. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No własnie.Treść zarządzenia ktore ma się ukazać może postawić wszystkie nasze rozważania na głowie.I być może,że wymagąne będzie tylko światło dzienne z przodu.Tylne tylko - przy hamowaniu - wprowadza w błąd jadących za nami.A w moim przypadku świeci się jeszcze kilkanaście żarówek "obrysu".

Pozdrawiam - Robin :zlo:

 

P.S.

szary11 - postaraj się zrozunieć moją sytuację.Przy jeździe ponad 8 godzin dziennie w lodówce dzieją się różne rzeczy.A bez klimatyzacji trudno jechać.Ponadto jak policzyłem niepotrzebnie świeci się (u mnie) ok.18 żarówek.Ja chwytam się brzytwy bo mam ogromny problem.A zamontowany alternator chyba jest seryjny a nie jakiś szczególny - bo nie "wyrabia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A w moim przypadku świeci się jeszcze kilkanaście żarówek "obrysu".
policzyłem niepotrzebnie świeci się (u mnie) ok.18 żarówek
Chciałbym zobaczyć twój pojazd po zmroku z zapalonymi światłami. Musi wyglądać jak UFO. Jak masz naczepiane tyle tego to nie dziwota że alternator nie wyrabia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak jak powiedziałem wszyscy mają rację. Szary przytacza argumenty, których absolutnie nie da się obalić, ale wg mnie jeśli faktycznie podejdziemy do tego porządnie, to po uwzględnieniu oszczędności w innych działach (energia odnawialna, żarówki energooszczędne, chłodziarki z klasą A i wyżej, niskoemisyjne silniki) zrobi się "miejsce" np. w dziedzinie motoryzacji na włączone światła całą dobę. Oczywiście póki co guzik z tego jest. Dla przykładu jaka jest polityka Państwa chociażby przy paliwach do CO. Osobiście zainwestowałem w piec na olej opałowy, który jest mniej szkodliwy od miału, śmieci itp i co z tego, bulę co roku kupę kasy. Chętnie zmieniłbym ogrzewanie tak jak wszyscy sąsiedzi na miał, ale mam instalację w plastku. Co z tego, że wywoże plastiki, szkło, posegregowane, skoro większość z otoczenia tego nie czyni. U nas nawet kanalizacji zbiorczej nie ma. Sam zainwestowałem w przydomową oczyszczalnię ścieków, inni leją wprost do ziemi i do rowu. Szary dobrze "mówi" problem jest globalny, ale też o bezpieczeństwie trzeba pamiętać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie prosze ile smieci produkujeci jak wracacie z zakupow np w supermarkecie ... i tu brawo nowy yorku ... koniec z plastikowymi torbami... gdy ide po zakupy takiemale.. chlem maslo sos ta costam biore ze soba torbe plocienna.. kiedys az za glowe sie zlapalem.. kupilem po pare plasterkow wedliny 3 rodzaje // pol kostki masla chleb i 2 bulki.... kto policzy ile torebek foliowych bym przyniosl do domu???

 

na moje prosbe paniz wielkimi oporami i moim tlumczeniu jak sie taruje wage wedline zapakowala do 1 woreczka i tym spsobem 2mniej .. woreczek na bulki?? po co?? kolejny mniej, maslo papierem zabezpieczyla i wszystko do szmacianki --- w sumie suma?? 5 woreczkow foliowych mniej.... x1000 kupujacych??? czy naprawde nie warto ??? zawsze powtrzam uzywac jasne ,, po to to jest ale rozsadnie... nie wiem czywiecie ale np butelki mozna przetworzyc ale woreczki juz raczej nie....

ciekawostka

popularne bluzy polarowe powstaja z recyklatu PET - czy ktos o tym wiedzial??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Radiu Zet facet z Instytutu Motoryzacji mówił, że głośne słuchanie radia w samochodzie jest dziesiąć razy większym pożeraczem paliwa niż włączone żarówki, a klimatyzacja jeszcze więcej, dużo więcej. Cały ten lament o środowisko to tylko bicie piany. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.