Skocz do zawartości

Jazda na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam Panom,że jesteśmy na forum karawaningowym.Prąd wytworzony przez alternator ma zapewnić :

- pracę lodówki

- ładowanie aku.pokładowego

- ładowanie aku.rozruchowego

- funkcjonowanie GPS

- funkcjonowanie radia

- funkcjonowanie klimatyzacji lub wentylatora

- pracę innych odbiorników np.szyby,wycieraczki itp.

A choinka w czasie świąt, Maszynka do golenia, rzeczywiście te światła ni jak nie potrzebne. Ale mam pomysł dwie lampy naftowe z dobrymi lustrami i :zlo:

Takiej paranoi to już dawno nie widziałem. To według ciebie w nocy też bez świateł bo lodówka i cały inny majdan?

 

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 18:34 ]

tam swiatlo uzyskuje sie z luku elektrycznego i nie ma co sie w nich przepalic...
To ja głupi ze 100 dobrych ksenonów wymieniłem. Kiszonku a słyszałeś o czasie pracy takiej "żarówki"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siłę emitowanego światła określa „lumen”.Normy określają,że włókno „mijania” żarówki H4 powinno mieć ok.1000 lumenów,przy czym dopuszczalna odchyłka od tej wartości może wynosić plus minus 15%.I to jest ta szansa którą w razie czego można wykorzystać .Różnica praktycznie jest niezauważalna gołym okiem a w upalny dzień to nie ma szans aby ją dostrzec.Ale jest jeden warunek .Nie wolno zmieniać świateł przed patrolem .Po zatrzymaniu najlepiej światła wyłączyć i wiadomo......”rżnąć głupa”.

 

 

Pozdrawiam - Robin :zlo: (ta świeca to ze względu na brak żarówek wsród ikon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin, ale z drugiej strony, jak będziesz jechał o zmierzchu lub w nocy to pobór prądu będzie jeszcze większy (chyba, że nie jeździsz o zmroku czy nocą) albo będziesz zmieniał żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; najlepsze będą żarówki firmy "OSRAM".A tak swoją drogą można by zamontować śwatła do tzw.jazdy dziennej,tylko przepisy mówią ( mówiły) żeby w okresie od 1.10-do ostatniego dnia Lutego NALEŻYUŻYWAĆ świateł mijania. A jak będzie od 1.04.07 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę szary11,że się nudzisz.A skoro tak to uszanuj innych.

Jacol - w nocy przy zaświeconych światłach mijania będzie tak jak myślisz.Ale w nocy raczej się niewiele jeździ.Zimą wystąpi ten sam problem.Największa tragedia ma miejsce w lecie podczas wysokich upałów.W tej sprawia chodzi tylko i wyłącznie o działanie lodówki i ładowanie akumulatorów.Na zlocie pokażę Wam jak mam to zrobione (bo już zrobiłem).

Pozdrawiam - Robin :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinie, reflektory samochodu to dosc specyficzna konstrukcja a nie tylko zarowka i szybka :zlo:

Czy owa zarowka dodatkowa nie zakloci podstawowego strumienia swiatla mijania podczas jazdy w nocy? czy nie spowoduje to oslepienia jadacych z przeciwka? bo jak wiadomo, pozycyjne swieca sie zawsze...chyba, ze bedziesz odlaczal recznie.

Jak to masz zamiar rozwiazac u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.