Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Prusiak napisał:

Zwykły dzbanek z filtrem Dafi z biedronki skutecznie odkamienia wodę. Tak od lat używamy i kamienia w ekspresach, czajnikach nie uświadczysz :)

Ja też...

Ale w domu, a nie w kamperze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

52 minuty temu, Misio napisał:

Jak się nie mieszka w domu gdy jesteś na wyjeździe...to jeszcze ok, szczególnie jak masz sprzęt pod domem...

Dla mnie też troszkę problem otwarty dzbanek i podróżowanie...

W przyczepie jesteśmy weekendowo / urlopowo. Mamay britę w domu i przyczepie. 

Podczas przejazdów dzbanek stoi w zlewie chociaz jest na tyle szczelny, że jeszcze nic nie wylał.

Po powrocie  dzbanek zostaje a filtr zabieramy do domu, lub odwrotnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adje napisał:

Po powrocie  dzbanek zostaje a filtr zabieramy do domu, lub odwrotnie

I używacie tego samego filtra w domu i w przyczepie...

A my wyjeżdżając z domu, zostawiamy w domu dzbanek z filtrem...

 

No i cały czas ten "transport" nie podoba mi się :( a kamper w sumie jest cały czas w drodze...chyba że stoi na parkingu bo nie jedziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To po 9miesiacach uzywania Cafisimo moge strwierdzic ze ten co mamy spelnia nasze wymagania 1100W... balismy sie czy przy takiej ilosci kaw co pijemy aku i solar podola.. i luzik. 7kaw jedna po drugiej nie ma problemu... mozna trafic w sklepie tchibo za . Kawa na alledrogo w roznych cenach i smakach..

20230715_102135~2_copy_1024x1818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to jeden z kolegów, ktyru tu chyba już nic nie napisze by powiedział:

Kawiarka lepsza

Ale zdradzę - sam kupił ekspres ?

 

Maćku - niech służy dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem mojego użytkowanego 15 lat Bosha na taki:

https://allegro.pl/oferta/ekspres-do-kawy-z-spieniaczem-nn-cm-01-12096725642?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjwk96lBhDHARIsAEKO4xYqd4oDQePXdSucSUTkLFKOZPu8qUphy3l_evC0dtLjAYbeAdYEpbMaAoH8EALw_wcB

Kupiłem go za 150 zł na promocji w Kauflandzie.

Robi tak zajebistą kawę, z taką fajną pianką, że w życiu bym się nie spodziewał. Jeszcze za tą cenę...

Zobaczymy jak - odpukuję - z bezawaryjnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 10:44, ufolz napisał(a):

To po 9miesiacach uzywania Cafisimo moge strwierdzic ze ten co mamy spelnia nasze wymagania 1100W... balismy sie czy przy takiej ilosci kaw co pijemy aku i solar podola.. i luzik. 7kaw jedna po drugiej nie ma problemu... mozna trafic w sklepie tchibo za . Kawa na alledrogo w roznych cenach i smakach..

20230715_102135~2_copy_1024x1818.jpg

Ja też mam taki i jestem bardzo zadowolony. Trzeba sprawdzać w popularnych sklepach z AGD występuje w zestawie z spieniaczem do mleka w bardzo okazyjnej cenie. W stacjonarnych sklepach tchibo często są promocje na kapsułki wtedy zakup na zapas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem mojego użytkowanego 15 lat Bosha na taki:
https://allegro.pl/oferta/ekspres-do-kawy-z-spieniaczem-nn-cm-01-12096725642?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjwk96lBhDHARIsAEKO4xYqd4oDQePXdSucSUTkLFKOZPu8qUphy3l_evC0dtLjAYbeAdYEpbMaAoH8EALw_wcB
Kupiłem go za 150 zł na promocji w Kauflandzie.
Robi tak zajebistą kawę, z taką fajną pianką, że w życiu bym się nie spodziewał. Jeszcze za tą cenę...
Zobaczymy jak - odpukuję - z bezawaryjnością...
Muszę sprawdzić. Z Boscha była kozacka

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 11:46, Zulos napisał(a):

Ja zamieniłem mojego użytkowanego 15 lat Bosha na taki:

https://allegro.pl/oferta/ekspres-do-kawy-z-spieniaczem-nn-cm-01-12096725642?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gclid=Cj0KCQjwk96lBhDHARIsAEKO4xYqd4oDQePXdSucSUTkLFKOZPu8qUphy3l_evC0dtLjAYbeAdYEpbMaAoH8EALw_wcB

Kupiłem go za 150 zł na promocji w Kauflandzie.

Robi tak zajebistą kawę, z taką fajną pianką, że w życiu bym się nie spodziewał. Jeszcze za tą cenę...

Zobaczymy jak - odpukuję - z bezawaryjnością...

Te 850W to szczytowa moc?

W dniu 23.07.2023 o 10:15, czyś napisał(a):

Po długiej przerwie odkopaliśmy jeszcze mukkę (bialetti mukka), moment i duży kubełek cappuccino z kawiarni i bez prądu :)

Faktycznie, kawa mleczna jest OK, tylko mycie tego przy deficycie wody uciążliwe.

I jeszcze ta masa, trzeba mieć zapas DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

Muszę sprawdzić. Z Boscha była kozacka https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Zapraszamy na testy porównawcze:D

Godzinę temu, filipert napisał(a):

Te 850W to szczytowa moc?

Hmmm- muszę to sprawdzić, choć aparatury do tego nie mam:niewiem:

Mój poprzedni Bush Marino szczytował przy 1260. Tu te 850 faktycznie wydaje się trochę mało, jak na właściwe i deklarowane ciśnienie (15 bar)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.