Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.11.2022 o 20:43, Suzu4x4 napisał:

Te illy to jakieś konkretne ? Bo nigdy nie próbowałem

Sorki bylem na wyjeździe , illy generalnie są  lepsze od lavazzy ale ostatnio ze względu na wielokrotnie zdiagnozowane nadciśnienie przesiadłem się na "frajerskie" kawy czyli bezkofeinowe i o ile lavazza nie jest tragiczna o tyle illy jest "prawie jak kawa"  :-)

illy https://allegro.pl/produkt/kapsulki-ecaffe-illy-decaff-espresso-10-szt-9d4b86d7-d785-40a4-a46a-56c106255e83

porównywana lavazza: https://allegro.pl/oferta/nespresso-kapsulki-lavazza-bezkofeinowe-10sztuk-11897860640

mam obie w ziarnie w biurze do drugiego expresu i też illy lepiej wypada. Poza tym każda illy lepiej smakuje od odpowiednika lavazzy Kiedyś była pienaroma lavazzy i ta była extra ale skończyła się a jak się pojawia to "jest jakaś inna".

Jedną normalną kawkę dziennie mogę walnąć stąd dwa expresy w biurze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

59 minut temu, macieku napisał:

Sorki bylem na wyjeździe , illy generalnie są  lepsze od lavazzy ale ostatnio ze względu na wielokrotnie zdiagnozowane nadciśnienie przesiadłem się na "frajerskie" kawy czyli bezkofeinowe i o ile lavazza nie jest tragiczna o tyle illy jest "prawie jak kawa"  :-)

illy https://allegro.pl/produkt/kapsulki-ecaffe-illy-decaff-espresso-10-szt-9d4b86d7-d785-40a4-a46a-56c106255e83

porównywana lavazza: https://allegro.pl/oferta/nespresso-kapsulki-lavazza-bezkofeinowe-10sztuk-11897860640

mam obie w ziarnie w biurze do drugiego expresu i też illy lepiej wypada. Poza tym każda illy lepiej smakuje od odpowiednika lavazzy Kiedyś była pienaroma lavazzy i ta była extra ale skończyła się a jak się pojawia to "jest jakaś inna".

Jedną normalną kawkę dziennie mogę walnąć stąd dwa expresy w biurze :-)

dzięki, Lavazza nam się właśnie kończy, zamówiłem na próbę cztery rożne illy :

obraz.png.ebfdac23262c60abaf15e78e2d8e0fec.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawiarki Bialleti takie polecane, a ja dwie na indukcję już rozsadziłem prawie. Wydęło je ciśnienie, sitka pogięte. Eksperymentowałem z drobnością mielenia kawy ;) fizycznie do kosza.

Ikea lepiej znosi eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa rzecz której się dzisiaj o kawie dowiedziałem. Przecież tak na prawdę to nie ma palarni kawy, a prażarnie. Kawy się nie pali tylko się ją praży. Niby to wiemy, a jednak od zawsze mówi się palarnia.

Nasz kolega ma na wszystko bardzo mocno wyj.... więc nie dość że postanowił iść pod prąd i twardo mówić "prażarnia", to jeszcze z racji swego nazwiska Gaca, marka jego kawy to .... LAGACCA  :D

Na razie maszyneria mała więc prażenie tylko na potrzeby swojej kawiarni, ale za jakiś czas sprzedaż wysyłkowa też ruszy.

https://www.facebook.com/photo?fbid=564099282348538&set=a.526759652749168

https://www.facebook.com/BrismanKawowyBar/videos/882183089441535

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam taki pokrewny temat.

Czy ktoś używa w kamperze jakiś zbiorników/dzbanków filtrujących wodę - chodzi mi głównie o jej zmiękczenie do robienia kawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 22:03, Misio napisał:

Daj znać...bo chyba na zimowy wyjazd muszę kupić kapsułki i też myślę czy by nie spróbować...

Wypiłem już kilka kaw z kapsułek  Illy.

jest dobra to fakt ,

ale czy warto płacić 2,5 x więcej  w stosunku do Lavazzy ?

tego nie wiem, chyba aż takim kawoszem nie jestem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Misio napisał:

 

Czy ktoś używa w kamperze jakiś zbiorników/dzbanków filtrujących wodę - chodzi mi głównie o jej zmiękczenie do robienia kawy...

Kupiliśmy system uzdatniania wody J.SHMIDT500  ( www.aquaphor.pl ).   Przede wszystkim czyści wodę w mniejszym stopniu ją zmiękcza. Wydaje mi się, że nabieranie wody z różnych miejsc raczej skutkuje koniecznością jej oczyszczenia - woda potrafi być mniej przejrzysta - niż że będzie miała za dużo CaCO3. Ten ostatni odpowiada za wygląd i smak kawy a nie za nasze zdrowie.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowie...jednak wodę nabieram z wodociągów, więc powinna być dość dobrą wodą (zdrowotnie)...

Niestety po paru latach używania expresu (wiem sporo go obciążamy) niestety zajechaliśmy go, a odkamienianie kapsułkowca to nie takie "proste i skuteczne"... dlatego myślę nad odkamienieniem wody przed zalaniem do ekspresu (wodę "spożywczą" mam i tak w innych kanisterkach - nie ze zbiornika na wodę), dzbanek "Brity" jest o tyle mało praktyczny że trzeba go opróżnić (przesychanie filtra to tez nic dobrego) oraz nie podoba mi się to iż tam może się "nakurzyć" podczas "podróży" (nie jest to szczelny zbiornik)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 00:52, Misio napisał:

mam taki pokrewny temat.

Czy ktoś używa w kamperze jakiś zbiorników/dzbanków filtrujących wodę - chodzi mi głównie o jej zmiękczenie do robienia kawy...

Tak ,mam karafkę Brita na takie dyski. Daje radę.

Edytowane przez Wąski P (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Misio napisał:

zbanek "Brity" jest o tyle mało praktyczny że trzeba go opróżnić (przesychanie filtra to tez nic dobrego) oraz nie podoba mi się to iż tam może się "nakurzyć" podczas "podróży" (nie jest to szczelny zbiornik)...

 

2 godziny temu, Misio napisał:

Ale co jak musi stać bez wody przez tydzień, dwa...

na te wszystkie bolączki my mamy jeno rozwiązanie, dzbanek używamy non stop, tylko wędruje między domem a przyczepą B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mieszka w domu gdy jesteś na wyjeździe...to jeszcze ok, szczególnie jak masz sprzęt pod domem...

Dla mnie też troszkę problem otwarty dzbanek i podróżowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.