Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, cezarypl napisał(a):

Jak czytam w wątku o LiFePo4, o kłopotach z obsługą elektrycznych ekspresów do kawy, to postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami.

Używam w domu takiego ekspresu: https://www.superkop.com/#our-product   z młynkiem elektrycznym dedykowanym do espresso: G-micron.

Oczywiście do przygotowania poprawnego espresso w podróży niezbędny jest dobry młynek do kawy, minimum taki: https://www.konesso.pl/pol_m_Mlynki_Producent_Comandante-4025.html

lub lepszy.

Mleko do cappucino można spienić French press'em.

Wszystko bez użycia e. elektrycznej.

Jest jeszcze parę niezbędnych drobiazgów, ale dla uzyskania większej wiedzy zapraszam do lektury na forum kawowym.

Co prawda moja przyczepka jeszcze nie opuściła fabryki, ale mam już w niej zaplanowane miejsce na mojego Superkop.

Życzę zawsze pysznej kawy i jeśli jesteście zainteresowani takim zestawem, to chętnie służę pomocą w obsłudze.

Cezary

 

fajna ciekawostka ale chyba nie jestem aż takim kawoszem żeby wydać pięć tysi na ręczny ekspres i młynek do kawy.

choć przyznam szczerze iż z chęcią spróbowałbym  espresso z tego wynalazku :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, cezarypl napisał(a):

@Suzu4x4

To zapraszam do mnie. Mieszkam na wsi, mam spore podwórko i dużo trawnika. :)

A jakie pyszne jest affogato z tego ekspresu.

No to się teraz wkopałeś - trzeba było zapraszać na priv...:P

Znajdę Cię w tej puszczy!...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcza, wieś, spore podwórko, dużo trawnika, pyszne affogato...

W dodatku prawie środek Polski.

No idealne miejsce na zlot...:P

Zgłaszam się pierwszy - załoga 2+2+1:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Misio napisał(a):

Fajnie brzmi... :D

Chociaż ja nie rozróżniam zbytnio kawy z ekstra sprzętu od kapsułkowej... :(

Te kapsułkowe są w zasadzie coraz lepsze chyba - gorzej jak byś nie odróżniał espresso z ekspresu korbowego od rozpuszczalnego wyrobu kawo-podobnego...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnej już nie pije od ponad 10lat... bo to dla mnie żadna przyjemność,  a picie kawy to ma być przyjemność - więc po co ja pić gdy nie sprawia to przyjemności?

Od jakiś 6-7lat pijemy kapsułkową Lavazze w kamperze i jesteśmy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cezarypl napisał(a):

@Suzu4x4

To zapraszam do mnie. Mieszkam na wsi, mam spore podwórko i dużo trawnika. :)

A jakie pyszne jest affogato z tego ekspresu.

a dziękuję, z chęcią wpadnę i zakosztuję  affogato z tego ekspresu , mogę nawet przywieść domowe lody :D

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Od jakiś 6-7lat pijemy kapsułkową Lavazze w kamperze i jesteśmy z takiego rozwiązania bardzo zadowoleni...

my również . oczywiście kawa z kapsułki nie równa się do świeżo zmielonego ziarna i  esencjonalnego espresso z kolby ale u nas w kamperze w trakcie podróży  zdaje egzamin i tak bije na głowę wszeyskie kawy z automatów na stacjach czy barach szybkiej obsługi.

Oczywiście jak tylko przekraczamy włoską granicę to na pierwszej stacji czy przydrożnym barze wjeżdża espresso doppio :kawa:

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My używamy kolbowego - bez problemu daje radę na przetwornicy.

Mam nadzieję, że w przyszły łikend będę mógł wrzucić fotę, jak się prezentuje na specjalnie do tego dedykowanej półce w moim... Ale nie uprzedzajmy faktów...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

oczywiście kawa z kapsułki nie równa się do świeżo zmielonego ziarna i  esencjonalnego espresso z kolby

Sorry - ja właśnie już takiej różnicy nie wyczuwam...

W domu mam zwykły automat... bo rzeczywiście nie czuje różnicy :(

36 minut temu, Zulos napisał(a):

My używamy kolbowego - bez problemu daje radę na przetwornicy.

Nie widzę w tym jakiegoś problemu elektrycznego (dużo mocniejsze sprzęty używam z przetwornicy i używałem już je wiele lat) - za to widzę sporo minusów w kolbowym w kamperze (ale to mogą być akurat "moje" minusy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Misio napisał(a):

Nie widzę w tym jakiegoś problemu elektrycznego (dużo mocniejsze sprzęty używam z przetwornicy i używałem już je wiele lat) - za to widzę sporo minusów w kolbowym w kamperze (ale to mogą być akurat "moje" minusy).

Zapewne w sensie miejsca zwłaszcza, nie? Ja kampera zmieniłem pod kątem miejsca na ekspres do kawy...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce, waga, szybkość, problematyczność/czystość, czystość zbiornika na szarą wodę i z tym związane problemy, a nawet oszczędności wody...

Ja projekt kampervana zacząłem od miejsca pod ekspres...ale wątpię bym kiedykolwiek zrezygnował z kapsułkowego expresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Misio napisał(a):

Sorry - ja właśnie już takiej różnicy nie wyczuwam...

W domu mam zwykły automat... bo rzeczywiście nie czuje różnicy :(

jak dla mnie różnica jest kolosalna między kawą z ekspresu kapsułkowego czy domowego automatu  a prawdziwym espresso z kolby i świeżo mielonego ziarna .

dla zobrazowania zdjęcie  ( ściągnięte z netu ) , takiego gęstego aromatycznego espresso nie zrobisz z domowego automatu czy kapsułki ;)

 

image.png.fb44983cd4294b090d6fa770a1861bd6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.