Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

a ile min zajmuje potem wyczyszczenie kawiarki i zlewu z fusów ?  :-]

 

Dla mnie chwile, jak wypiję kawę to kawiarka ostygnie, rozkręcam wyrzucam do kosza fusy opłukuje górę i sitko, tak zostawiam bo za dwie/trzy godziny robię znowu kawę i tak 4-5 razy dziennie:bzik: Na wieczór myje dokładnie i wlewam czystą wodę nie zasypując kawą sitka, stawiam na gazie żeby woda się zagotowała i umyła szyję oraz kawiarkę od środka, to wylewam i po robocie, wieczorne mycie chwilę trwa nie powiem ale w dzień to luz,  każdy robi jak lubi, Mi na wieczór sprawia to przyjemność takie wieczorne celebrowanie, w domu by mnie to wnerwiało:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

47 minut temu, Zulos napisał:

Ja jestem melepetą technicznym, ale czy dobrze czytam, że z tego wykresu wynika, że przygotowanie dwóch napojów to prawie 5 minut?

Tak...robiąc kawy 2x 400-450ml

Naciskam i zbieram się do wyjścia...

W te niecale 5min (pewnie bliżej 4) jest czas na zagrzanie ekspresu, włożenie kapsułki, podstawienie kubka i go zdjęcie oraz włożenie kapsułki, podstawienie kubka i go zdjęcie ?

Klasyczna filiżanka to już około połowa tego czasu,a espresso...pewnie bliżej 1min (oczywiście dwóch)

32 minuty temu, peja76 napisał:

W 5min to ja robię trzy duże kawy z mojej kawiarki :] i co lepsze:hmm:

I zrób to jadąc autostradą... ?

Lub po zrobieniu kaw, ktoś wymyśli że jednak chce jeszcze jedną... gdy kawiarka jest gorąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ja osobiście nie przepadam za kawą z kawiarki  dla mnie jest zbyt ciężka  i niedofiltrowana

 

A dla mnie z expresu kapsułkowego za słaba i pewno temu te różnice w smakach, ja do kawiarki sypię 3.5 miarki czubatej ;) i robię dwie kawy w dużych kubkach, wszystko się wyjaśniło.

4 minuty temu, Misio napisał:

I zrób to jadąc autostradą... ?

 

Michał to czytają użytkownicy przyczep:] nie pisz takich herezji bo się zaraz dopiero zacznie:krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał:

A dla mnie z expresu kapsułkowego za słaba i pewno temu te różnice w smakach, ja do kawiarki sypię 3.5 miarki czubatej ;) i robię dwie kawy w dużych kubkach, wszystko się wyjaśniło.

Ale są kapsułki różnej "mocy"...

Ja już w zestawie mam Lavazze 4, 10 i 12, ja raczej piję słabsze...ale moja żona potrafi czasem robiąc sobie do dużego kubka wpakować dwie 12... ja do śniadania i kubka około 250ml najchętniej piję 4 "pomarańczową"...wiedząc że tego dnia wypije jeszcze z 2-5 kaw...

31 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 

ja osobiście nie przepadam za kawą z kawiarki  dla mnie jest zbyt ciężka  i niedofiltrowana a samo przygotowywanie i czyszczenie zbyt pracochłonne w czasie podróży.

Oczywiście w warunkach biwakowych bez prądu czy jak nie mam dostępu do ekspresu wolę kawę z kawiarki niż rozpuszczalną .

Ja lubię kawę z kawiarki (kawę mam zupełnie inna niż do ekspresu w domu - czy też "w kapsułkach" / może dlatego...)

Kawy rozpuszczalnej nie wypije - nawet jak by się miał na mnie obrazić "gospodarz"...

Lubię prostotę przy kapsułkach, a wkurza mnie np fusy w zbiorniku na szarą (szeroko rozumiane) i mimo wszystko dla mnie bardziej pracochłonna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki dywagacją z Wami nawet dodam - do kawiarki idzie więcej wody i gazu... a prąd mam niemalże "za darmo" :D

(jako taki argument mi się wymyślił - ważny przy dzikowaniu, chociaż raczej pomijalny)

Ale nie ukrywam - dla mnie najważniejsza jest "prostota" i czystość - przy (jak dla mnie) bardzo dobrym smaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

20 minut temu, peja76 napisał:

A dla mnie z expresu kapsułkowego za słaba i pewno temu te różnice w smakach, ja do kawiarki sypię 3.5 miarki czubatej ;) i robię dwie kawy w dużych kubkach, wszystko się wyjaśniło.

mi nie o moc chodzi bo też lubię mocną tylko o filtrację,  jak  dla mnie z kawiarki jest za słabo odfiltrowana,  może by trzeba było się pobawić z grubością ziarna ( żeby było grubiej zmielone i miało mniej pyłu) albo zastosować dodatkowy papierowy filtr jak w aeropresie ?

zresztą jak pisałem, wolę i tak kawę z kolby w dobrej kawiarni niż celebrować w kamperze,   ja używam ekspresu częściej w podróży niż na biwaku ;)

4 minuty temu, Misio napisał:

Ale są kapsułki różnej "mocy"...

Ja już w zestawie mam Lavazze 4, 10 i 12, ja raczej piję słabsze...ale moja żona potrafi czasem robiąc sobie do dużego kubka wpakować dwie 12... ja do śniadania i kubka około 250ml najchętniej piję 4 "pomarańczową"...wiedząc że tego dnia wypije jeszcze z 2-5 kaw...

oo to u nas odwrotnie :-]

ja walę czasem dwie 12 a żona głównie te słabsze ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

mi nie o moc  bo też lubię mocną tylko o filtrację, jak  dla mnie z kawiarki jest za słabo odfiltrowana,  może by trzeba było się pobawić z grubością ziarna ( żeby było grubiej zmielone i miało mniej pyłu) albo zastosować dodatkowy papierowy filtr jak w aeropresie ?

tak dokładnie - grubiej musi być mielona...a znam takich co właśnie stosują filtry...

 

@polo63 gratulacje... już nie mogę się doczekać wiosny i zamówienia u Ciebie kawy ;) tylko nie każ mi później czyścić kawiarki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Proszę, na weekend będzie pyszna kawka, daj znać co i jak:)

Raczej już wieczorem napiszę co i jak (żony "doznania" bo ze mnie to żaden kawosz jest), u nas kamperek zimuje, a żonka spokoju nie da bez spróbowania;), zakup tak do kampera jak i domu poczynionym został.

5 minut temu, Misio napisał:

...

@polo63 gratulacje... już nie mogę się doczekać wiosny i zamówienia u Ciebie kawy ;) tylko nie każ mi później czyścić kawiarki :D

Zapraszam;), spokojnie mam nań plan by działać z nią tak jak to opisał @peja76, będziemy się uczyć postępowania z taką "nowinką technologiczną" dla nas (wygląda prosto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze używam w przyczepie kawiarki i lubię z niej kawę, a rytuał dodaje tylko smaku. Jednak jak w trasie mam stanąć na kawkę, to wole kupić na stacji. 

Chyba dobrze, że jeszcze nie kupiłem przetwornicy, bo coś czuję, że będzie potrzebna po tym wątku 2kW ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

 

Michał to czytają użytkownicy przyczep:] nie pisz takich herezji bo się zaraz dopiero zacznie:krzykacz:

Haha , racja. U mnie raz taka akcja była grana jak pojawił się korek do bramek na A4 :) w trakcie jazdy raczej nie. Natomiast w czasach covidowych przed wjazdem do Chorwacji staliśmy prawie godzinę i w tym czasie zjedliśmy w korku kulturalnie obiad.

Godzinę temu, filipert napisał:

Od zawsze używam w przyczepie kawiarki i lubię z niej kawę, a rytuał dodaje tylko smaku. Jednak jak w trasie mam stanąć na kawkę, to wole kupić na stacji. 

Chyba dobrze, że jeszcze nie kupiłem przetwornicy, bo coś czuję, że będzie potrzebna po tym wątku 2kW ;)

 

lepiej kupuj, bo zaraz zapłacisz 2 razy tyle co rok temu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Od zawsze używam w przyczepie kawiarki i lubię z niej kawę, a rytuał dodaje tylko smaku. Jednak jak w trasie mam stanąć na kawkę, to wole kupić na stacji. 

Chyba dobrze, że jeszcze nie kupiłem przetwornicy, bo coś czuję, że będzie potrzebna po tym wątku 2kW ;)

Ja mam różnie. W upale to mi się nie chcę, wody w przyczepie gotować i wybiorę kawę na stacji. Jak używaliśmy kawiarki, to w drodze nigdy kawy nie robiłem. Od kiedy używamy aeropresu zdarza nam się robić kawę u siebie. 

Z kaw które przeszły przez nasze rynce, wyjątkowo miło wspominam ziarno kupione na Orlenie :hehe: (zupełny przypadek - zapomnieliśmy kawy spakować do przyczepy, więc przy okazji tankowania kupiliśmy kawę na stacji), no ale to już będzie 100 za kg.
kawa.png
Z tych zwykłych kaw, to chętnie sięgam po Tchibo Barista Caffe Crema, choć do niczego na stałe raczej nie jesteśmy przywiązani.
Kawa-ziarnista-TCHIBO-Barista-Cafe-Crema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Haha , racja. U mnie raz taka akcja była grana jak pojawił się korek do bramek na A4 :) w trakcie jazdy raczej nie. Natomiast w czasach covidowych przed wjazdem do Chorwacji staliśmy prawie godzinę i w tym czasie zjedliśmy w korku kulturalnie obiad.

Myśmy kiedyś na A4 zrobili grilla gazowego i zjedliśmy go - jeszcze za czasów przyczepy (z 10lat temu)... jakiś kamper się wówczas położył na boku na robotach drogowych, mówione było że stoimy jakieś 2-3h...to zrobiliśmy żarcie i nawet kilka osób przyszło i ich poczęstowaliśmy :D

3 godziny temu, filipert napisał:

Jednak jak w trasie mam stanąć na kawkę, to wole kupić na stacji. 

 

55 minut temu, Tomii napisał:

wybiorę kawę na stacji

Ostatnio coraz chętniej to odpuszczam - kawa na stacjach najczęściej nam mocno nie leżą...

Chociaż jak mam możliwość gdzieś na spacerze wypić kawę z expresu z fajnym widokiem... to chętnie kupimy w dobrej restauracji czy kawiarni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.