Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

49 minut temu, Cathay napisał:

Jaki masz ekspres w kamperze?

nie jest to prawdziwy ekspres z kolbą tylko mały kapsułkowiec ale biorąc pod uwagę że kupujemy kapsułki kaw jakie nam smakują od innych niż producent ekspresu producentów to kawa i tak o niebo lepsza niż na stacjach . A wygoda i komfort użytkowania wszystko rekompensuje, nie chciało by mi się w kamperze bawić z kolbą czy pielęgnować duży ekspres.

Do tego mamy osobną spieniarkę w której można spieniać mleko na ciepło i na zimno i którą jest łatwo utrzymać w czystości i jesteśmy zadowoleni .

 

20221106_145033_resized.thumb.jpg.37cd72cb132965a4c690f3095bf8cffc.jpg

Ekspres to Nespresso Essenza Mini (1310W) i spieniarka Nespresso  mod. 3694 (500W) .

Nie wiem czy obecnie jeszcze są dostepne w sprzedaży bo to było kupione kilka lat temu ale  jeździ od tej pory nieprzerwanie przez 365 dni w roku w kamperze  pewnie z dobre kilkaset kaw już z tego wyszła + niezliczone ilości mleka dla dzieci do płatków i kakao i ciągle działa a zastaw kosztował grosze.

więc jestem zadowolony i mogę śmiało polecić :yes:

49 minut temu, Misio napisał:

 

Wydaje mi się że czy niska temperatura czy wysoka...to wentylator ustawiasz bardziej pod kontem, jaki chcesz mieć przewiew...

Mi na max chyba żre 3,5A...całkiem sporo przy pomijalnej pracy solara (płasko słońce i najkrótsze dni)

 

Ja swój piec używam najczęściej bez nadmuchu...by było po prostu ciszej...

tyle że w tych Trumach z wyświetlaczem nie da się włączyć pieca bez nadmuchu i nie da się na "sztywno" ustawić poziomu nadmuchu.

Są trzy poziomy nadmuchu ale niezależnie od wybranego poziomu i tak elektronika reguluje obroty wentylatora i wyraźnie słychać momenty jak obroty wentylatora czasem wzrastają lub niemal całkowicie spadają.

Czyli reasumując w Trumie z wyświetlaczem mamy oprócz możliwości ustawienia zadanej temperatury w stopniach trzy tryby pracy wentylatora ( ECO, HIGH, BOOST)

obraz.png.f4451a15f5caea76c490aa66123441da.png

Pytanie czy @peja76 ma Trumę z "wyświetlaczem" czy z "pokrętłem" ?

obraz.png.6fe78c60ab8c3e682b203e8ca5243a6b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Ekspres to Nespresso Essenza Mini (1310W)

No to dużą przetwornicę masz. My mamy 1000W, więc ekspres powiedzmy na 900W by musiał być, więc ten Twój odpada. Jak się podłączamy pod prąd tam gdzie jest w cenie parceli, to wówczas zabieramy też kapsułkowca DG który w chacie stoi jako rezerwa gdy zepsuje się normalny.

Ale kurcze ta spieniarka to dobry pomysł. Jak zrobimy kawę z dripa albo aeropresu to ubite mleko jak znalazł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cathay napisał:

No to dużą przetwornicę masz. My mamy 1000W, więc ekspres powiedzmy na 900W by musiał być, więc ten Twój odpada. Jak się podłączamy pod prąd tam gdzie jest w cenie parceli, to wówczas zabieramy też kapsułkowca DG który w chacie stoi jako rezerwa gdy zepsuje się normalny.

Ale kurcze ta spieniarka to dobry pomysł. Jak zrobimy kawę z dripa albo aeropresu to ubite mleko jak znalazł. 

My mamy Tchibo Easy i 1000W bierze maxymalnie.. w porywach 1090W  ale to chwilowka. Tylko Tchibo Pura nie bierz bo to odpad jakis. Niby to samo ale inne. Tchibo z kapsolki smakuje lepiej niz z kolby. Nie wiem czemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał:

Mam taki sam expres...po 5latach odmówił posłuszeństwa właśnie przedwczoraj... ciekawe czy serwis sobie z tym poradzi

Tylko zobacz czy jest sens naprawiac... nowy kupowalismy w lipcu za 300zl, bo DG byl za duzy i kapsulki wychodzily drogo. Tez kupilismy kapsulki Lavazzy (100szt. za 109zl) i poki co kosztowo wychodzi sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobiłem pomiary bo przecież inaczej bym nie zasnął :)

TV pobiera

image.thumb.jpeg.e4bed2587b14204cfb3220f972d483ee.jpeg

TV sprawdzałem na moim nowym power banku:D bo nie mogłem inaczej przyrządu podłączyć

Poniżej na fotce piec na wolnych obrotach,  jest to na wygrzanej budzie.

image.thumb.jpeg.fd91448e885426d46ea68e6771287dd3.jpeg

Tu piec na pełnych obrotach

image.thumb.jpeg.5962a7255d0bec167c00da8592f17305.jpeg

Następnie piec na wysokich obrotach plus oświetlenie led cztery duże paskiimage.thumb.jpeg.7fd396d8bc7bd7a9887647bc1ce5e809.jpeg

Tu taj piec na wysokich obrotach plus ledy plus pompka od wodyimage.thumb.jpeg.5bc7f9b7468fb86125d1c22748b22f42.jpeg

Pochodziło wszystko może z 20s i aku padł, na panelu 0% i włączył się alarm.

Chyba kamper musi być na kablu jak nie używany, tak miałem przyczepę i nie było nigdy takich problemów. Wydaję mi się że panel wprowadził mnie w błąd bo z tego co widzę jak zapalę auto i chwilę pochodzi i je zgaszę to już na panelu 12.5-12.7v i 100% a w rzeczywistości aku nie ma tyle pojemności, dostanie małe obciążenie i zaraz 40-20% do tego solar też daje jakieś małe napięcie i panel dalej pokazuje 100% a tam jak pisałem wcześniej. Zobaczymy jak będzie jutro z aku (sprawdzenie)  Myślę że to moja wina że zawierzyłem panelowi, człowiek taki stary a taki głupi ale nic uczy się na błędach, dobrze że przydarzyło się to na takim krótkim wyjezdzie a nie na jakimś dłuższym.

Co kawy:D miałem kupować expres i przetwornice ALE......

  Zepsuła mi się kolejna kawiarka, taka Kawiarka zaparzacz 300ml do kawy espresso

Znaczy się odpadła rączka i to w kolejnej :( Mówię do żony czas na expres i przetwornicę, ale jak kupować to kupować przetwornica miała być minimum 2000w i expres z prawdziwego zdarzenia czyli spieniacz itp, ale jak zawszę ciężko było sięgnąć do portfela ;) i wtedy zgadałem się z jednym karawaningowcem że kawiarka kawiarce nie równa:o i pokazał mi jaka jest dobra i od czego zależy żeby kawa z tego przyrządu była dobra i szybko się robiła :hmm:

Mówił że mam kupić tą kawiarkę i będę zadowolony Kawiarka zaparzacz 300ml do kawy espressoTak też zrobiłem:winner:

Kawiarka jest z stali nierdzewnej a ta stal jest bardzo cienka i ponoć w tym cały myk, kawa robi się bardzo ale to bardzo szybko nic nie przelatuje górą(nie chlapie) i jest tak smaczna że jak mam czas w tygodniu to robimy sobie w kamperze do domu, całkiem inaczej smakuje jak w tych poprzednich kawiarkach nawet jest  lepsza jak z naszego Expresu domowego, co potwierdza to że robimy ją bardzo często. Przyczyną tego stanu ponoć jest to że woda szybko wrze i od razu a nie jak w poprzedniej że długo się nagrzewała i nie było takiego ciśnienia wrzenia czy jakoś tak jak to Mi tłumaczył ten kawiarz:)

Spieniacz mamy taki Spieniacz Ubijak Mleka 400ml Stalowy Garnek Kubek

Też fajnie pieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawiarka u nas ważniejsza od koła zapasowego...

Ale kawiarka to fusy itd...szybkość zrobienia kolejnych kaw...

Więc wolę jednak ekspres kapsułkowy gdzie kawę nawet podczas jazdy czasem robimy...

A przetwornice i tak mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Misio napisał:

Kawiarka u nas ważniejsza od koła zapasowego...

Ale kawiarka to fusy itd...szybkość zrobienia kolejnych kaw...

Więc wolę jednak ekspres kapsułkowy gdzie kawę nawet podczas jazdy czasem robimy...

A przetwornice i tak mam...

U nas kawiarka też obowiązkowa, co do ekspresu kapsułkowego to ta kawa mi nie smakuje, jak robię w kawiarce to mam więcej i zapach w kamperze, Ach. Nie powiem pierdzielenia jest więcej ale coś za coś, w tej co teraz mam to naprawdę chwila w porównaniu z poprzednimi.

 

9 minut temu, Prusiak napisał:

Czyli masz winowajcę? 
Dalej nie sprawdzaj tylko kierunek -> nowy akumulator. A jaki to juz jak fundusze ci pozwolą...

Mówisz, oczko na zielono było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, peja76 napisał:

Zepsuła mi się kolejna kawiarka, taka Kawiarka zaparzacz 300ml do kawy espresso

Znaczy się odpadła rączka i to w kolejnej :( Mówię do żony czas na expres i przetwornicę, ale jak kupować to kupować przetwornica miała być minimum 2000w i expres z prawdziwego zdarzenia czyli spieniacz itp, ale jak zawszę ciężko było sięgnąć do portfela ;) i wtedy zgadałem się z jednym karawaningowcem że kawiarka kawiarce nie równa:o i pokazał mi jaka jest dobra i od czego zależy żeby kawa z tego przyrządu była dobra i szybko się robiła :hmm:

Mówił że mam kupić tą kawiarkę i będę zadowolony Kawiarka zaparzacz 300ml do kawy espressoTak też zrobiłem:winner:

To u mnie podobny zestaw.

 

20221106_200831.jpg

Tylko, że na razie w domu. Ale stalowa kupiona z powodu przejścia na indukcję, a aluminiowa trafi teraz do przyczepy. 

Ogólnie nie widzę specjalnie różnicy w smaku kawy, ale rzadko pijemy czyste espresso. Częściej ze spienionym mlekiem oraz jakiś cukier waniliowy do tego, czy jakieś inne wynalazki, więc oryginalny smak trochę to zakłóca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrekm13 napisał:

 

Ogólnie nie widzę specjalnie różnicy w smaku kawy, ale żadko pijemy czyste espresso. Częściej ze spienionym mlekiem oraz jakiś cukier waniliowy do tego, czy jakieś inne wynalazki, więc oryginalny smak trochę to zakłóca. 

 

My widzimy różnicę, całkiem inna kawa niby ta sama a inna, a o nalewaniu do filiżanki to nie wspomnę, tu w tej nic się nie wyleje a w tej poprzedniej coś podobnej do twojej to musiałem trzymać ręcznik papierowy żeby się nie ulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.