Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Model Magnifica Evo ECAM290.61.B  ten sam 

Mareczku , pytanko mam :)

Dzisiaj przyjechał i  go uruchamiamy  

Po wciśnięciu w górne gniazdko karafki nie wyświetlają się na pulpicie z lewej strony ikonki  kawy z mlekiem czyli  My latte, Latte mocchiato  ,capuccino . Jak wcisnę zamiast karafki dyszę do gorącej wody  to jest ok ,kontrolka  Hot water świeci  po prawej stronie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maras napisał(a):

Model Magnifica Evo ECAM290.61.B  ten sam 

Mareczku , pytanko mam :)

Dzisiaj przyjechał i  go uruchamiamy  

Po wciśnięciu w górne gniazdko karafki nie wyświetlają się na pulpicie z lewej strony ikonki  kawy z mlekiem czyli  My latte, Latte mocchiato  ,capuccino . Jak wcisnę zamiast karafki dyszę do gorącej wody  to jest ok ,kontrolka  Hot water świeci  po prawej stronie.  

Wsadz spieniacz do mleka na miejsce, może wsadziłeś za lekko. Kompletny dzbanek na mleko wsadziłeś? Tam jest dużo elementów. 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał(a):

Wsadz spieniacz do mleka na miejsce

Już zagadał i działa :yay: 

Instrukcja sugerowała aby pierwsze kawy Capuccino zrobić testowo by ekspres pozbył się fabrycznego smaku. Więc do karafki nalałem wody zamiast mleka  niech robi capuccino z wodą !!  bo i tak wylewam do zlewu. Ale ta bestia jest tak inteligentna , mimo pełnej karafki czujnik wykrył ,że nie ma mleka :o  i nie chciał zrobić wodnej capuccino i pozostałych z mlekiem .

Po wlaniu mleka do karafki jest wszystko ok :) .

Dzięki Marek 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał(a):

Już zagadał i działa :yay: 

Instrukcja sugerowała aby pierwsze kawy Capuccino zrobić testowo by ekspres pozbył się fabrycznego smaku. Więc do karafki nalałem wody zamiast mleka  niech robi capuccino z wodą !!  bo i tak wylewam do zlewu. Ale ta bestia jest tak inteligentna , mimo pełnej karafki czujnik wykrył ,że nie ma mleka :o  i nie chciał zrobić wodnej capuccino i pozostałych z mlekiem .

Po wlaniu mleka do karafki jest wszystko ok :) .

Dzięki Marek 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoko. Nie wiele pomogłem. Pamiętaj myj codziennie zbiornik na mleko i jego elementy aby się od środka nie brudziły. Jak zapuścisz to  będzie źle pienił mleko. 

Dobry wybór, jestem zadowolony po prawie 2 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada  ekspres De.Longhi   Magnifica Evo ?
Miałbym jedno pytanie 
Mam taki w domu. Dobra kawkę robi. Uwaga zepsuł mi się po 2 tygodniach Na szczęście serwis na gwarancji ogarnął go w jeden dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał(a):

Mam taki w domu. Dobra kawkę robi. Uwaga zepsuł mi się po 2 tygodniach https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png Na szczęście serwis na gwarancji ogarnął go w jeden dzień

Ja nie wiem co się dzieje z tą elektroniką ostatnio. Ekspres działa, ale inny sprzęt umarł 3 dnia od zakupu, czekam na reakcję serwisu. Robot koszący rok temu umarł po 2 godzinach. Ok 7 dni czekałem na nową bazę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co się dzieje z tą elektroniką ostatnio. Ekspres działa, ale inny sprzęt umarł 3 dnia od zakupu, czekam na reakcję serwisu. Robot koszący rok temu umarł po 2 godzinach. Ok 7 dni czekałem na nową bazę. 
U mnie się to stało przy próbie odkamieniania. Proces nie chciał dojść do końca, jakby się zawiesił. Na nic resety urządzenia i kombinowania.

Co najlepsze to ekspres znowu krzyczy, że mam go odkamienić. Ale się boje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

U mnie się to stało przy próbie odkamieniania. Proces nie chciał dojść do końca, jakby się zawiesił. Na nic resety urządzenia i kombinowania.

Co najlepsze to ekspres znowu krzyczy, że mam go odkamienić. Ale się boje https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png

Jak na gwarancji to go czyść .

Pralkę żona przeczyściła tabletkami + temp. 90* i pociekło coś  z niej ! Kolejne kilka prań i ani kropli wody . Bądź tu mądry.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek00 napisał(a):

U mnie się to stało przy próbie odkamieniania. Proces nie chciał dojść do końca, jakby się zawiesił. Na nic resety urządzenia i kombinowania.

Co najlepsze to ekspres znowu krzyczy, że mam go odkamienić. Ale się boje https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji1787.png

Niestety już De Longhi Magnifica tak miała. Odkamienianie trwa długo, co jakiś czas puszcza trochę wody z odkamieniaczem i przerwa, i przy tym cholerstwie trzeba niestety garować, żeby nie przeoczyć zmiany, tzn. sygnalizacji przejścia do kolejnego etapu czyszczenia/odkamieniania. Jak ten moment przeoczy, po dwóch-trzech minutach (dość krótko, z tego co pamiętam*) wygasi się do stanu czuwania. I potem świruje o czyszczenie/odkamienianie "od zera", a nawet wykonanie czyszczenia/odkamieniania jeszcze raz, od podstaw, potrafi nie skasować sygnalizacji konieczności odkamieniania. Brrrr, nie cierpię tego ustrojstwa, a muszę się z tym koniem kopać, bo jakkolwiek w robocie kawę wszyscy by pili jedną za drugą, to żeby zająć się ekspresem to zawsze za dużo pilniejszych rzeczy albo dwie lewe ręce....  *jak woda miękka, a kawy regularnie robione, długo pociągnie bez odkamieniania, w każdym razie za każdym razem musze sięgnąć do instrukcji, bo nie pamiętam. Właśnie przez to że na dobrą sprawę trzeba przy tym stać (i stoję, bo tak jest szybciej niż powtarzać całość).

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak czytam w wątku o LiFePo4, o kłopotach z obsługą elektrycznych ekspresów do kawy, to postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami.

Używam w domu takiego ekspresu: https://www.superkop.com/#our-product   z młynkiem elektrycznym dedykowanym do espresso: G-micron.

Oczywiście do przygotowania poprawnego espresso w podróży niezbędny jest dobry młynek do kawy, minimum taki: https://www.konesso.pl/pol_m_Mlynki_Producent_Comandante-4025.html

lub lepszy.

Mleko do cappucino można spienić French press'em.

Wszystko bez użycia e. elektrycznej.

Jest jeszcze parę niezbędnych drobiazgów, ale dla uzyskania większej wiedzy zapraszam do lektury na forum kawowym.

Co prawda moja przyczepka jeszcze nie opuściła fabryki, ale mam już w niej zaplanowane miejsce na mojego Superkop.

Życzę zawsze pysznej kawy i jeśli jesteście zainteresowani takim zestawem, to chętnie służę pomocą w obsłudze.

Cezary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.