Skocz do zawartości

Kawa, ekspresy, kawiarki i spieniacze. Kawa w przyczepie/kamperze


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Ale takiego malutkiego, gęstego espresso jak we włoszech wnkafejkach z kolby, z delikatną maleńka pianką, to chyba nie ma opcji uzyskać w żadnym domowym ekspresie?

Jest. mam przyjaciela Włocha u którego takowe espresso pijam.

Właśnie przeprowadził się do Wrocławia i w zeszły weekend piłem prawilne espresso :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, Misio napisał(a):

Chyba nie koniecznie ;)

Bo mimo iż mam w kamperze jest awaryjnie kawiarka (kupiona w 2010roku do pierwszej przyczepy) - to jednak stanowczo doceniam bardziej ekspres kapsułkowy - do tego stopnia że na duże wyjazdy jedzie drugi w bagażniku (zapasowy)...

Wcale nie uważam że kawiarka czy kolbowy to coś złego - ale dla mnie jest to gorsze w wielu punktach rozwiązanie...

Uważasz że potrzeba takiego postu - to pisz...

Chociaż sam odpowiedziałeś na to pytanie...

dodam

mając 160Ah i 370W na dachu to w słoneczny dłuższy dzień bez problemu odpalamy piekarnik elektryczny 1800W na około 20-25min... A co do gofrów, już padło że jak zajedziemy aktualny sandwich na taki by była możliwość wymiany płytek i mieć w ten sposób gofrownicę - na naszą domową nie mam DMC ;)

Gofrownica musi być porządna. Chyba 3 w 1 nie polecam. Używamy 1500W, gofry jak w dzieciństwie. U mnie 1500W to na styku dla przetwornicy. Nie wiem czy nie byłoby katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Do kawiarki musi być kawa przeznaczona do kawiarki. Na opakowaniach jest napisane, albo jest symbol kawiarki. Inaczej kawa, nawet Markowa jest niesmaczna. (Chodzi o sposób mielenia)

17088792649792545571206401599849.jpg

Tak jak napisał @Piotrekm13 Do przygotowania dobrej kawy nieodzowny jest dobry młynek żarnowy, aby dostosować odpowiednią gradację mielenia do metody zaparzania.

Wszelkie mielonki bardziej się nadają do przenia w kubku, tak po proletariacku. Co nie przeszkadza że można trafić z mielonką odpowiednią do kawiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Do kawiarki musi być kawa przeznaczona do kawiarki. Na opakowaniach jest napisane, albo jest symbol kawiarki. Inaczej kawa, nawet Markowa jest niesmaczna. (Chodzi o sposób mielenia)

17088792649792545571206401599849.jpg

Ooo dzięki! Nie miałam o tym pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.