Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, Gizbern napisał:

A jak ci w WK wklepali pierwszy przegląd? Po roku czy po trzech...? Bo WK w tym aspekcie jest jak pudełko czekoladek ... nigdy nie wiesz na co trafisz.

Dobre pytanie. Sam @Tomii uczulałem, aby przypilnował tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gizbern napisał:

A jak ci w WK wklepali pierwszy przegląd? Po roku czy po trzech...? Bo WK w tym aspekcie jest jak pudełko czekoladek ... nigdy nie wiesz na co trafisz.

W pozwoleniu czasowym (czyli tym tymczasowym dowodzie rejestracyjnym) nie mam jeszcze nic wklepane apropos przeglądu, ale jak tylko usiadłem przy okienku, obsługująca mnie pani odwróciła się do koleżanki z tekstem "Ewa bo ja mam nową przyczepę, to na trzy lata przegląd?" więc chyba będzie dobrze. Wyjdzie za 3 tygodnie jak będę odbierał "twardy" dowód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomii napisał:

W pozwoleniu czasowym (czyli tym tymczasowym dowodzie rejestracyjnym) nie mam jeszcze nic wklepane apropos przeglądu, ale jak tylko usiadłem przy okienku, obsługująca mnie pani odwróciła się do koleżanki z tekstem "Ewa bo ja mam nową przyczepę, to na trzy lata przegląd?" więc chyba będzie dobrze. Wyjdzie za 3 tygodnie jak będę odbierał "twardy" dowód. 

No to raczej masz na 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w moim przypadku tak nie było...

Ja miałem najpierw Mariana który konsultowała się ze Stefanem i wyszło iż 1 rok (niestety robili to zaocznie ze względu na Covid). Ja tu Patrzę w papiery jak przyszły do domu a tu przegląd za rok. No to idę do Mariana....a Marian że dobrze zrobił. No to poprosiłem o rozmowę z przełożonym .. tym okazał się Witold (podajże kierownik Rejestracji pojazdów). No i Witold potwierdził że słuszni że rok...No to ja nie widząc nici porozumienia znowu poprosiłem o rozmowę z przełożymy którym okazała się Ewa (Kierownik WK).  No i Ewa gatka ta sama że słusznie że rok. Jednakże przedstawiając swoje argumenty na konkretnych przepisach zainteresowałem tym Ewę...która po około 30 minut tłumaczenia stwierdziła że zadzwoni to tajemniczego Gienka (niestety stanowiska nie znam ale może to było jakieś Ministerstwo).  Całe szczęście Gienek już znał przepisy i stwierdził że 3 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w moim przypadku tak nie było...
Ja miałem najpierw Mariana który konsultowała się ze Stefanem i wyszło iż 1 rok (niestety robili to zaocznie ze względu na Covid). Ja tu Patrzę w papiery jak przyszły do domu a tu przegląd za rok. No to idę do Mariana....a Marian że dobrze zrobił. No to poprosiłem o rozmowę z przełożonym .. tym okazał się Witold (podajże kierownik Rejestracji pojazdów). No i Witold potwierdził że słuszni że rok...No to ja nie widząc nici porozumienia znowu poprosiłem o rozmowę z przełożymy którym okazała się Ewa (Kierownik WK).  No i Ewa gatka ta sama że słusznie że rok. Jednakże przedstawiając swoje argumenty na konkretnych przepisach zainteresowałem tym Ewę...która po około 30 minut tłumaczenia stwierdziła że zadzwoni to tajemniczego Gienka (niestety stanowiska nie znam ale może to było jakieś Ministerstwo).  Całe szczęście Gienek już znał przepisy i stwierdził że 3 lata
No i co masz w historii pojazdu wpisane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez podśmiechlujek :hehe: z Pań urzędniczek. Ocenę końcową im wystawie po odbiorze dowodu twardego, ale na ten moment wszystko było bardzo ok.

No a z kronikarskiego obowiązku przyszły nowe przesyłki. Zobaczymy jak to mover który przeznaczony jest do budki 1800 kg poradzi sobie z klockiem o DMC 1900 kg. 
Obelink działa mega szybko (w sobotę popołudniu zakupione - w środę paczka dostarczona), ale zbyt licho pakują te paczuszki. 

Dlaczego Obelink? No wiadomo - głównie cena. Po drugie - jest dostępny. Po trzecie - wysyłają do Polski. Po czwarte - w sumie według testu Holenderskiego KCK, jeśli chodzi o moc to wypadł całkiem dobrze. Największa wada tego movera - jest wolny, więc liczę że do prędkości się przyzwyczaję. 

Były różne pomysły na mover. Myślałem mocno o Reich EasyDriver Active 2.0, ale Obelink nie chce wysłać do PL, a Fritz Berger nagle mimo braku dostępności podniósł cenę o 200 euro no i mimo wszystko jest to półautomat.

Miałem wielką ochotę na Mammuta, ale nie dość że problem z wysyłką z zagranicy, to jeszcze cena jest po prostu razy dwa.

Ciekawą w sumie opcją po taniości jest Berger Titanium (odpowiednik Carbesta), w tym momencie za 700 euro (https://www.fritz-berger.com/item/berger-titanium-maneuvering-aid-tandem-axle-221076 ), ale dostępny ma być za 3 tygodnie. Pytanie tylko czy nie podniosą ceny przed tym jak będzie dostępny? 

Więc kupiłem "na testy" Obelinka i zobaczymy co z tego będzie. 

IMG_20220413_101033_1.jpg

IMG_20220413_100954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szary11 napisał:

U mnie podobnie kartony były nadgryzione. Ale na szczęście nic się nie uszkodziło. 

Nie taki wolny. W sumie nie czuje różnicy do truma ser.

To ja jestem Tomiemu zwróciłem uwagę na prędkość. I faktycznie jest zauważalnie wolniejszy np w porównaniu do Go2, którego miałem wcześniej. Może jest to trochę irytujące jak ma się do przejechania kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów. Ale cena tego movera rekompensuje wszystko :D 

2 godziny temu, szary11 napisał:

Nie taki wolny. W sumie nie czuje różnicy do truma ser.

Ty masz chyba ten manualny? On jest szybszy, producent deklaruje 13 cm/s. Ten automat ma 9 cm/s.  Czyli na 10 metrach zysk jest około 45 sekund. O ile na kempingu i manewrach na parceli nie ma to znaczenia to jak ktoś ma do przejechania dłuższy odcinek w postaci kilkudziesięciu metrów to już się robi różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dudek_t napisał:

Jak nic wychodzi że trzeba będzie zrobić wyścigi moverów. Tomekk, słyszysz? Walkowerów nie uznajemy :D

@tomekk czas goni, streszczaj się z zamówieniem :)

2 godziny temu, jacek00 napisał:

To ja jestem Tomiemu zwróciłem uwagę na prędkość. I faktycznie jest zauważalnie wolniejszy np w porównaniu do Go2, którego miałem wcześniej. Może jest to trochę irytujące jak ma się do przejechania kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów. Ale cena tego movera rekompensuje wszystko :D 

Ty masz chyba ten manualny? On jest szybszy, producent deklaruje 13 cm/s. Ten automat ma 9 cm/s.  Czyli na 10 metrach zysk jest około 45 sekund. O ile na kempingu i manewrach na parceli nie ma to znaczenia to jak ktoś ma do przejechania dłuższy odcinek w postaci kilkudziesięciu metrów to już się robi różnica :D

Tak, ja mam manuala. Kurde, nawet nie wnikałem, że on taki szybki. Będę jeździł w kasku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 15:07, Tomii napisał:

Największa wada tego movera - jest wolny, więc liczę że do prędkości się przyzwyczaję. 

Tomek - ależ to jest zaleta! Przyjeżdżasz na miejsce i w trakcie ustawiania cepki już zrobisz browara, a dalsze rozkładanie idzie jak po maśle:kawa:

Jeszcze raz GRATKI i bezpiecznego dziewiczego rejsu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

a dalsze rozkładanie idzie jak po maśle:kawa:

i bez zbędnych nerwów :piwo:

4 minuty temu, Zulos napisał:

Jeszcze raz GRATKI i bezpiecznego dziewiczego rejsu!

a dziękuję :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.