Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, BIGL napisał:

Jest moc ? Piękny zestaw . Gratulacje ?

Dzięki!

Wreszcie udało mi się odgrzebać lapka. Więc zrzuciłem parę fotek z aparatu.

Mały serwis w którym odbieraliśmy przyczepę:
IMG_1933.JPG

No i wszyscy szczęśliwi pod fabryką w której powstał nasz drugi dom:
IMG_1958.JPG

No i jeszcze jedno, bo ładne:
IMG_1959.JPG

To nadrabiam zaległości, ze zdjęciami wnętrza, choć warunki słabe bo światła dobrego jeszcze nie mam. Opis tego co mi się podoba, a co nie do końca się sprawdza zrobię po wyjeździe, jak będę miał jakieś rozeznanie. Na chwile obecną to mogę być zaślepiony "miłością".  Zacznijmy od łazienki:
IMG_20220501_065323.jpg

IMG_20220501_065349.jpg

IMG_2072.JPG

IMG_2073.JPG

IMG_2070.JPG

IMG_2074.JPG

No dzisiejszą noc (poranek) zakończyłem na najniższym łóżku w pościeli z Psim Patrolem :o. Powiem że nawet wygodnie i szum Trumaventu nie przeszkadzał.
IMG_20220501_065559.jpg

IMG_2076.JPG

IMG_20220501_070134.jpg

IMG_2075.JPG

Szafka która zadecydowała:
IMG_20220501_065935.jpg

Kuchnia
IMG_20220501_070235.jpg

IMG_2084.JPG

IMG_2079.JPG

IMG_2080.JPG

IMG_2081.JPG

IMG_2082.JPG

IMG_2083.JPG


Środkowa grupa siedzeń. 
IMG_20220501_070840.jpg

IMG_2087.JPG

IMG_2085.JPG

IMG_2077.JPG

IMG_2078.JPG

Pozostaje łóżko francuskie, ale na nim właśnie spały Panie jak robiłem zdjęcia, a teraz już wszyscy wstali i zaczynamy poranne ogarnianie. 
Wycieczka którą dorzucili mi do przyczepy (jesteśmy właśnie w Pradze Czeskiej) też fajna :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 22:28, dommm80 napisał:

Gratulacje Tomku naprawdę super zestaw niech służy , miłego odpoczynku emoji6.png. Pozdrawiam .

 

Piękna życzę udanego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - jest okropna, paskudna, przebrzydła i w ogóle beznadziejna!!:P:D

GRATULUJĘ - Knaus rulezzz!:yes::ok::bravo:

Nad wszystkim można by się zachwycać, ale te alusy też robią robotę w ogólnym wizerunku. Plus te delikatne smaczki w malowaniu na 2022.

A jadalnia rewelka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salony bardzo ładne, przestronna łazienka i fajny patent z wieszakiem na ręczniki.

Jednak u mnie wygrywa poniższe zdjęcie

W dniu 29.04.2022 o 22:35, Tomii napisał:

IMG_20220429_092854.jpg

Pewnie alusy też robią swoje, ale linia poprowadzenia dolnych osłon i długi dyszel nadają niezwykłej lekkości tej prawie 2 tonowej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 20:13, diversKRK napisał:

planujesz zasłonki przy dziecięcych łóżkach od strony korytarza?

Na razie zupełnie nie czujemy takiej potrzeby. 

Można powiedzieć że właśnie zakończyliśmy etap zakupu. 
A nie było żadnego zdjęcia z kempingu Dana w Pradze czeskiej. To tylko jedno z przyczepą (resztę zdjęć kempingu postaram się wrzucić do jakiegoś  istniejącego tematu z Pragi) tak żeby ciągłość historii była:
IMG_20220502_073039.jpg


Kilka minut po 8:00, przy pomocy poznanych na miejscu turystów z Makowa Mazowieckiego udało się wyciągnąć przyczepę z naszej parcelki (jeszcze raz dzięki chłopaki  ). Wybraliśmy drogę przez Liberec, Zgorzelec, Wrocław no i Warszawę. Spalanie z tym klockiem (tylko że trzeba mieć na uwadze że tak lekką przyczepą nie będziemy podróżować)  wyszło 9,6 litra/100 km. 

Po drodze tankowanie i odpoczynek na stacji w Turowie, oraz szybkie siku na MOPach. 

IMG_20220503_104904.jpg

IMG_20220503_133129.jpg

IMG_20220503_173503.jpg

No i w okolicach 19:30 byliśmy już u nas na ogródku:
IMG_20220503_195817.jpg

Teraz czas na doposażenie i sprawdzenie wszystkiego dokłądniej.
Przy rozpakowywaniu auta uświadomiłem sobie jedną rzecz - słuchajcie nawet śrubokręta do ręki nie wziąłem. Jedyne rzeczy jakie poprawiłem w przyczepie to przyklejane maskownice, które w kilu miejscach nie były dociśnięte. Nic z narzędzi, trytek, taśm itp. nie było potrzebne. Nie wiem ile rzeczy było dopracowane przez serwis wydający mi przyczepę, a na ile nie zawiodła kontrola w fabryce. 

Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne i nastawiałem się że będzie gorzej. Z rzeczy których niedpoatrzyłem przy odbiorze wyszło mi:
1. Zbyt mocno dokręcony/lub dokręcony złym wkrętem uchwyt wieszaka na ręczniki.
IMG_20220429_203824.jpg

2. Brak jednej plastikowej blokady zasłonki (takiej jak na zdjęciu poniżej)
IMG_20220502_082055.jpg

3. Bateria umywalkowa z wersji Sport zamiast Sudwind (zobaczymy jak podejdzie do tego diler)
IMG_20220502_075541.jpg

A wiecie co jest największą skuchą producenta? To że lampki "na gęsiej szyi" same się zapalają i żyją swoim życiem :D po podpięciu przyczepy do auta. Lampki są i praktyczne, i disajnersko dają radę ale ja jakoś nauczony jestem żeby gasić światło. Przejście na akku przyczepowy, zapewne rozwiąże mi ten problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajefajna buda, warto targać te 2,5m
planujesz zasłonki przy dziecięcych łóżkach od strony korytarza?
 
Ja zrobiłem. Po doświadczeniach z Adrią uznałem że to bardzo dobre rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak to ugryźć, linka czy karnisz albo jakieś inne rozwiązanie.

Mam normalny plastikowy karnisz, do tego żabki i zasłonki skrócone na wysokość. Zrobię Ci potem fotki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 22:35, Tomii napisał:

Co do świateł ? - jeszcze nie wiem. Będę podłączał to sprawdzę i dam znać. 

Sam sobie odpowiem, bo właśnie widziałem takiego samego 580QS (tylko piętrus podwójny) w Procampie , to jest przeciwmgielne :) Fajnie na żywo się prezentuje. 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, golob napisał:

Sam sobie odpowiem, bo właśnie widziałem takiego samego 580QS (tylko piętrus podwójny) w Procampie , to jest przeciwmgielne :) Fajnie na żywo się prezentuje. 

Sprawdziłem to we wtorek po dojeździe pod dom i zapomniałem napisać :yes:. Pamiętaj w Procampie to "jest zupełnie inaczej skonfigurowana przyczepa" - to "bogatsza" wersja na Polskę :hehe:.

Otrzymałem właśnie wiadomość od mojego niemieckiego dilera.
1. Zgłaszają się do Knausa po nowy kran dla mnie i wyślą mi ten odpowiedni. Ten który mam faktycznie nie powinien się tu znaleźć (ciekawe czy jest to "pomyłka", czy skończyły im się prawidłowe i zamontowali ten do "wypchnięcia").
2. Poprosiłem również o brakującą blokadę zasłonki - też mi przyślą.
3. Poprosiłem o zaślepki/naklejki bo w kilku miejscach są słabo doklejone - też mają dosłać.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomii napisał:

to "bogatsza" wersja na Polskę :hehe:.

No wiadomo :lol:

2 minuty temu, Tomii napisał:

ciekawe czy jest to "pomyłka", czy skończyły im się prawidłowe i zamontowali ten do "wypchnięcia"

Myślę że 99,9% klientów nawet by na to nie zwróciło uwagi, ale miło że bezproblemowo wyślą odpowiedni. Generalnie widać że warto jednak nową przyczepe kupować poza PL. Nie tylko cena lepsza ale obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.