Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Marcin T napisał:

Babole, babolami, ale żaden dealer nie pozdejmuje dziesiątek zaślepek i skrzętnie nie podokręca zabudowy meblowej, bo niedoróbki nie widać i to zwyczajnie niezapłacona robota.

U mnie na szczęście niewiele było do dokręcenia, mówię o tych co sprawdziłem. 

4 minuty temu, Marcin T napisał:

Chyba ten ze zbyt wysoko zainstalowanymi oknami najbardziej zwrócił moją uwagę. To temat najtrudniejszy do naprawy :wacko:

To ten przypadek z Knausem Sportem? To chyba był jednostkowy przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyczepa zakupiona za granicą, co z gwarancją, gdzie zgłaszamy w razie W jak by coś się wydarzyło?

Z tego co wiem to w Pl jak kupiłeś u danego dilera przyczepę to też u tego zgłaszasz awarię, takie informację dostałem na targach i to od różnych dilerów bez względu na markę, tak jest czy ściemniają i mają obowiązek naprawy obojętnie gdzie by nie kupił.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, peja76 napisał:

Przyczepa zakupiona za granicą, co z gwarancją, gdzie zgłaszamy w razie W jak by coś się wydarzyło?

Z tego co wiem to w Pl jak kupiłeś u danego dilera przyczepę to też u tego zgłaszasz awarię, takie informację dostałem na targach i to od różnych dilerów bez względu na markę, tak jest czy jednak mają obowiązek naprawy obojętnie gdzie by nie kupił.

przecież gwarancje masz na terenie całej UE.

awarie zgłaszasz do autoryzowanego serwisu producenta, listę autoryzowanych serwisów masz na stronie producenta.

jak dobrze pamiętam to był przypadek na forum wymiany ośi  w ramach gwarancji w przyczepie która było kupiona u dilera za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

przecież gwarancje masz na terenie całej UE.

awarie zgłaszasz do autoryzowanego serwisu producenta, listę autoryzowanych serwisów masz na stronie producenta.

jak dobrze pamiętam to był przypadek na forum wymiany ośi  w ramach gwarancji w przyczepie która było kupiona u dilera za granicą.

To znaczy że ściemniali i była to tak zwana spychoterapia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

To ten przypadek z Knausem Sportem? To chyba był jednostkowy przypadek

Jednostkowy, ale jak wszystkie pozostałe, świadczy o tym, że kontrola jakości skupia się chyba tylko na pobieżnym sprawdzeniu działania urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, peja76 napisał:

To znaczy że ściemniali i była to tak zwana spychoterapia.

 

zgadza się. u nas rynek dilerów i autoryzowanych serwisów dopiero zaczyna się budować, wystarczy spojrzeć na mapach danych marek ile jest serwisów w Niemczech, Włoszech czy Francji a ile u nas więc niektórzy jeszcze mogą to wykorzystywać i stosować "spychologię"

ważne jest to żeby zagraniczny diler sprzedając przyczepę uruchomił gwarancję (sama sprzedaż nie jest równoznaczna z uruchomieniem gwarancji)  trzeba tego dopilnować, jak gwarancja jest aktywna to fabryka płaci autoryzowanym serwisom  za naprawy gwarancyjne.

a jak mamy uruchomioną gwarancję a  któryś z dilerów robi problemy to  mail do producenta z opisem sytuacji powinien szybko rozwiązać temat  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

zgadza się. u nas rynek dilerów i autoryzowanych serwisów dopiero zaczyna się budować, wystarczy spojrzeć na mapach danych marek ile jest serwisów w Niemczech, Włoszech czy Francji a ile u nas więc niektórzy jeszcze mogą to wykorzystywać i stosować "spychologię"

ważne jest to żeby zagraniczny diler sprzedając przyczepę uruchomił gwarancję (sama sprzedaż nie jest równoznaczna z uruchomieniem gwarancji)  trzeba tego dopilnować, jak gwarancja jest aktywna to fabryka płaci autoryzowanym serwisom  za naprawy gwarancyjne.

a jak mamy uruchomioną gwarancję a  któryś z dilerów robi problemy to  mail do producenta z opisem sytuacji powinien szybko rozwiązać temat  ;)

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, peja76 napisał:

Przyczepa zakupiona za granicą, co z gwarancją, gdzie zgłaszamy w razie W jak by coś się wydarzyło?

Zgłaszasz u dealera. Za gwarancję odpowiada Knaus przecież

Cytat

Z tego co wiem to w Pl jak kupiłeś u danego dilera przyczepę to też u tego zgłaszasz awarię, 

U delaera możesz co najwyżej zgłosić w ramach rękojmi. W ramach gwarancji zgłaszasz u każdego dealera w Europie. Tu to działa tak jak z autami gdzie każde ASO Ci naprawi w ramach gwarancji.

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ważne jest to żeby zagraniczny diler sprzedając przyczepę uruchomił gwarancję (sama sprzedaż nie jest równoznaczna z uruchomieniem gwarancji)  trzeba tego dopilnować, jak gwarancja jest aktywna to fabryka płaci autoryzowanym serwisom  za naprawy gwarancyjne.

Garancja jest uruchamiania w dniu odbioru przyczepy. Tak było w Adrii i tak było w Knausie. Dostajemy certyfikat gwarancyjny i do domu ;)  Myślę, że w DE lepiej znają procedury niż w PL nawet :D

32 minuty temu, Marcin T napisał:

Jednostkowy, ale jak wszystkie pozostałe, świadczy o tym, że kontrola jakości skupia się chyba tylko na pobieżnym sprawdzeniu działania urządzeń.

Ciekawe w sumie. Pamiętam, jak Adria się chwaliła, że każda wyprodukowana buda przechodzi test szczelności w specjalnej komorze gdzie leją wody więcej niż spada przez cały rok u nich w kraju. Przy takim teście taki babol powinien wyjść. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

to działa tak jak z autami gdzie każde ASO Ci naprawi w ramach gwarancji.

Tak też to im tłumaczyłem ale jak grochem o ścianę, dla mnie zakup w DE to pikuś, moja żona bardzo dobrze radzi sobie z tym językiem a Ja tam też troszkę pojeżdziłem, tylko właśnie gwarancją mnie odstraszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peja76 napisał:

Tak też to im tłumaczyłem ale jak grochem o ścianę, dla mnie zakup w DE to pikuś, moja żona bardzo dobrze radzi sobie z tym językiem a Ja tam też troszkę pojeżdziłem, tylko właśnie gwarancją mnie odstraszyli.

Ale co to był za dealer i o jaką markę chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Ale co to był za dealer i o jaką markę chodziło?

Tylko trzy marki mnie interesowały Hobby, Knaus i Dethleffs, tak sobie myślę może to taka ich taktyka żeby nie kupować za granicą i co jeszcze mówili,  jak kupiłem na przykład u Smolicza to tam servis i gwarancja, jak kupiłem w Cargo to servis i gwarancja u tego dilera, to samo dwie inne marki i to byłem nie u jednego dilera ale większości i taki dostałem informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

Garancja jest uruchamiania w dniu odbioru przyczepy. Tak było w Adrii i tak było w Knausie. Dostajemy certyfikat gwarancyjny i do domu ;)  Myślę, że w DE lepiej znają procedury niż w PL nawet :D

no właśnie o to mi chodzi, żeby dopilnować żeby diler sprzedający wpisał twoje dane i uruchomił gwarancje z dniem odbioru bo przecież sprzedaż mogła nastąpić dużo wcześniej

(tak było w moim przypadku, od zakupu do obioru minął niemal miesiąc, a gwarancje diler uruchomił w dniu odbioru)

 

15 minut temu, peja76 napisał:

Tak też to im tłumaczyłem ale jak grochem o ścianę, dla mnie zakup w DE to pikuś, moja żona bardzo dobrze radzi sobie z tym językiem a Ja tam też troszkę pojeżdziłem, tylko właśnie gwarancją mnie odstraszyli.

jak żona zna jeżyk to jaki problem serwisować budę w DE ? daleko nie macie  ;)

przypomniała mi się historia znajomego z Zielonej Góry który swojego Mercedesa kupionego w salonie w PL serwisował w ASO w DE

z tego co mówił to ceny niższe i naprawy gwarancyjne bezproblemowe a nie jak u nas że o wszystko trzeba walczyć

patrząc na ceny przeglądów gwarancyjnych przyczep w PL i w DE to jestem skłonny w to uwierzyć  :-]

4 minuty temu, peja76 napisał:

Tylko trzy marki mnie interesowały Hobby, Knaus i Dethleffs, tak sobie myślę może to taka ich taktyka żeby nie kupować za granicą i co jeszcze mówili,  jak kupiłem na przykład u Smolicza to tam servis i gwarancja, jak kupiłem w Cargo to servis i gwarancja u tego dilera, to samo dwie inne marki i to byłem nie u jednego dilera ale większości i taki dostałem informację.

napisz maila z zapytaniem do fabryki niech potwierdzą tę informację :niewiem:

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mandrol napisał:

@Tomii, kupiłbyś Adrię to byś nie musiał zabierać żadnych zestawów naprawczych :D

Jak by Adria miała szafkę między łazienką a lodówką , i nie miała dołu szafy otwieranego jak barek to może i bym kupił. Generalnie Polski sprzedawca wystraszył mnie cenami (150 k zł za egzemplarz ściochrany na targach, a 165 za egemplarz z Alde). O zresztą widzę że cały czas mają je na stronie - teraz to ta z Alde nawet 170. Tak miały im szybko zejść... Powariowali...
https://wcc.pl/przyczepy/adria-adora-573-pt/
https://wcc.pl/przyczepy/adria-adora-573-pt-alde-p3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.