Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Sprawdziłem to we wtorek po dojeździe pod dom i zapomniałem napisać :yes:. Pamiętaj w Procampie to "jest zupełnie inaczej skonfigurowana przyczepa" - to "bogatsza" wersja na Polskę :hehe:.

Otrzymałem właśnie wiadomość od mojego niemieckiego dilera.
1. Zgłaszają się do Knausa po nowy kran dla mnie i wyślą mi ten odpowiedni. Ten który mam faktycznie nie powinien się tu znaleźć (ciekawe czy jest to "pomyłka", czy skończyły im się prawidłowe i zamontowali ten do "wypchnięcia").
2. Poprosiłem również o brakującą blokadę zasłonki - też mi przyślą.
3. Poprosiłem o zaślepki/naklejki bo w kilku miejscach są słabo doklejone - też mają dosłać.


 

Wykończenie na prawdę TOP...jest różnica w stosunku do Sporta.

 

Jak to zrobią faktycznie to szacun... już widzę jak byś to załatwił w ProCampie :) Rok byś się bujał i nic nie dostał.

Kran sobie zostaw na zapas bo to generalnie zbyt trwałe to to nie jest :)

Te naklejki to wieczna plaga , ja już się pogodziłem że znikają :)

Haczyki na kurtki są o wiele lepsze niż w Sporcie...musze takie gdzie obczaić :)

W jaki sposób masz rozwiązane podparcie stolika w pozycji do spania? Tam w Sporcie lubi się coś połamać od obciążenia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 598
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Gizbern napisał:

W jaki sposób masz rozwiązane podparcie stolika w pozycji do spania? Tam w Sporcie lubi się coś połamać od obciążenia...

Macałem to i sprawdzałem po to jak mnie Wszyscy uczuliliście na to rozwiązanie. Nie jestem pewny, ale chyba to poprawili. Jest stabilnie, choć stolika jeszcze nie składałem. Będę robił zdjęcia łóżka francuskiego to i to obfotografuje i wstawię tu na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii a masz już może patent na rolete? Dokladnie chodzi mi o jej długość. Ja mam Omnistora 1200, 4.25 cm. Chce go sprzedac i zamienic na rolete dachową. Marzy mi sie 4,5 m, ale u Wadowskich powiedzili mi że nie ma szans i że producent dla tej przyczepy przewiduje jedynie 4 m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]Tomii[/mention] a masz już może patent na rolete? Dokladnie chodzi mi o jej długość. Ja mam Omnistora 1200, 4.25 cm. Chce go sprzedac i zamienic na rolete dachową. Marzy mi sie 4,5 m, ale u Wadowskich powiedzili mi że nie ma szans i że producent dla tej przyczepy przewiduje jedynie 4 m...

Jak przewiduje tylko 4 metry? U mnie w 500 QDK mam Fiamme 415 cm. To jak w dłuższej budzie o ponad pół metra ma wejść krótsza markiza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:
2 godziny temu, w79 napisał:
[mention=2]Tomii[/mention] a masz już może patent na rolete? Dokladnie chodzi mi o jej długość. Ja mam Omnistora 1200, 4.25 cm. Chce go sprzedac i zamienic na rolete dachową. Marzy mi sie 4,5 m, ale u Wadowskich powiedzili mi że nie ma szans i że producent dla tej przyczepy przewiduje jedynie 4 m...

Jak przewiduje tylko 4 metry? U mnie w 500 QDK mam Fiamme 425 cm. To jak w dłuższej budzie o ponad pół metra ma wejść krótsza markiza?

Doradca serwisowy stwierdził, że tak jest w dokumentacji technicznej, potem zrobił krótki wykład o miejscach montażu i pracy poszczególnych elementów markizy....Dlatego nie bardzo tam chce zakładać. Na razie zbieram pomysły, bo chciałem montować w zeszłym roku, ale nie było czego. Teraz i tak trzeba czekać kilka miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, w79 napisał:

@Tomii a masz już może patent na rolete? Dokladnie chodzi mi o jej długość. Ja mam Omnistora 1200, 4.25 cm. Chce go sprzedac i zamienic na rolete dachową. Marzy mi sie 4,5 m, ale u Wadowskich powiedzili mi że nie ma szans i że producent dla tej przyczepy przewiduje jedynie 4 m...

Mam workową Caravanstore 440 XL tyle że jeszcze jej nie wciągnąłem. Nie wiem czy nie będzie problemu  lampką nad drzwiami. Rolety na stałe na ten moment nie chcę. Nie bardzo lubię obciążać na stałe przyczepę czymś co jest mi potrzebne tylko w określonym sezonie (dlatego np. dość mocno zastanawiałem się czy brać klimę).

No dobra więc brakujące przednie łóżko:
IMG_20220505_200048.jpg

Miło zaskoczony jestem schowkami w zagłowiu. 
IMG_20220505_200056.jpg

IMG_2234.JPG

Włącznik bojlera nad półką zagłowią przy rolecie oddzielającej łóżko francuskie. 

IMG_2239.JPG

Nie bardzo było widać na zdjęciach wzorek frontów meblowych:
IMG_2237.JPG

Pod łóżkiem schowek, zbiornik wody, bojler. Zawór odcinający boiler gazowy na środkowym podparciu łóżka:
IMG_20220505_200638.jpg

IMG_2240.JPG

Zostaje uchwyt TV na ściance garderoby przy wejściu:
IMG_2235.JPG

Nad uchwytem mamy półki bez frontu:

IMG_2236_1.JPG

Teraz to podparcie stołu środkowej grupy siedzeń:
IMG_20220505_200915.jpg
 

IMG_20220505_201201.jpg

IMG_20220505_201214.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, w79 napisał:
[mention=2]Tomii[/mention] a masz już może patent na rolete? Dokladnie chodzi mi o jej długość. Ja mam Omnistora 1200, 4.25 cm. Chce go sprzedac i zamienic na rolete dachową. Marzy mi sie 4,5 m, ale u Wadowskich powiedzili mi że nie ma szans i że producent dla tej przyczepy przewiduje jedynie 4 m...

Jak przewiduje tylko 4 metry? U mnie w 500 QDK mam Fiamme 425 cm. To jak w dłuższej budzie o ponad pół metra ma wejść krótsza markiza?

To zależy też od lini dachu. Ja mam budę 495 i spokojnie zmieściła się dachowa 4.5m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od lini dachu. Ja mam budę 495 i spokojnie zmieściła się dachowa 4.5m
No w Knausie niemal cała linia dachu jest prosta, stąd u mnie w 500 QDK wchodzi markiza o długości całkowitej 415 cm. W zasadzie tyle właśnie jest prostego dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin T napisał:

Nie do końca przemyślana jest lokalizacja przewodu i zaworu gazu pod francuzem :hmm:

? Powiem że liczyłem po cichu, że zawór ten znajdzie się w szafce kuchennej razem z innymi zaworami gazowymi.

Chyba nie bardzo mieli lepsze miejsce na ten zawór, tak żeby dało radę go obsługiwać z wnętrza przyczepy. Prawdą jest, że o ten odcinek instalacji mogą zapierać się rzeczy przewożone w schowku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przemyślana jest lokalizacja przewodu i zaworu gazu pod francuzem :hmm:
Uważam, że cały bojler jest w durnym miejscu. O wiele sensowniejszym miejscem jest montaż bojlera pod siedziskiem. Nie wiem czemu oni tego tam nie montują. Ja ze względu na umiejscowienie bojlera zrezygnowałem z jego zakupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

O wiele sensowniejszym miejscem jest montaż bojlera pod siedziskiem. 

Nie wiem czemu oni tego tam nie montują. Ja ze względu na umiejscowienie bojlera zrezygnowałem z jego zakupu

@Tomii Ma na to odpowiedź. Chodzi podobno o umiejscowienie komina względem okna.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, danielpoz napisał:
To zależy też od lini dachu. Ja mam budę 495 i spokojnie zmieściła się dachowa 4.5memoji106.png

No w Knausie niemal cała linia dachu jest prosta, stąd u mnie w 500 QDK wchodzi markiza o długości całkowitej 415 cm. W zasadzie tyle właśnie jest prostego dachu.

Czyli spokojnie wejdzie znacznie dłuższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

? Powiem że liczyłem po cichu, że zawór ten znajdzie się w szafce kuchennej razem z innymi zaworami gazowymi.

Chyba nie bardzo mieli lepsze miejsce na ten zawór, tak żeby dało radę go obsługiwać z wnętrza przyczepy. Prawdą jest, że o ten odcinek instalacji mogą zapierać się rzeczy przewożone w schowku. 

Ja mam ten zawór dołożony do tych istniejących w szafce. U Ciebie też widać że jest taka możliwość. 

Inna sprawa że nigdy żadnego z tych zaworów nie używałem bo niby w jakim celu?

6 minut temu, jacek00 napisał:
8 minut temu, danielpoz napisał:
Czyli spokojnie wejdzie znacznie dłuższaemoji106.png

Wg mnie w rozmiarze 580 zdecydowanie tak

No w 500 też zapewne wejdzie dłuższa. 

edit Doczytałem że nie wchodzi dłuższa.  Dziwne?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.