Jump to content
Tomii

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)

Recommended Posts

jacek00

Ok, moja przyczepa z markizą dachową 405 cm zamontowaną fabrycznie.

[mention=25274]w79[/mention] serwisant zwyczajnie gada bzdury, że w modelu 580 maks to 400 cm, skoro taki rozmiar montują w 500 QDKd17c0b9db993637d9cd588f0491b9a0e.jpg&key=3fdbccd8b93bd7dbd252749d655e7d1c89e4bf2f7266e4fc4d9b850e5a4cf3df

Edit. Wiem skąd serwisant czerpie wiedzę. Zwyczajnie fabryczny cennik ma opcję dwóch markiz. Do 400 cm i powyżej 400 cm. Wszystkie modele do 580 włącznie mają jako opcje markizę 405 cm

mirmar
Posted (edited)

@Tomii mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

Edited by mirmar (see edit history)

diversKRK
18 godzin temu, jacek00 napisał:

Ok, moja przyczepa z markizą dachową 405 cm zamontowaną fabrycznie.

[mention=25274]w79[/mention] serwisant zwyczajnie gada bzdury, że w modelu 580 maks to 400 cm, skoro taki rozmiar montują w 500 QDKd17c0b9db993637d9cd588f0491b9a0e.jpg&key=3fdbccd8b93bd7dbd252749d655e7d1c89e4bf2f7266e4fc4d9b850e5a4cf3df

Edit. Wiem skąd serwisant czerpie wiedzę. Zwyczajnie fabryczny cennik ma opcję dwóch markiz. Do 400 cm i powyżej 400 cm. Wszystkie modele do 580 włącznie mają jako opcje markizę 405 cm emoji1751.png

mi w procampie zamontowali 400 cm bo dłuższej ponoć się nie da. Skutkuje to tym, że ściana rainblocker'a leci po oknie łazienki

borek6
[mention=2]Tomii[/mention] mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

Ja mam DSG i tez jeżdżę głównie w trybie S. Niestety normy UE spowodowały lag i jak najszybsze wbijanie jak najwyższego biegu w tej skrzyni i diametralnie lepiej auto jedzie w trybie S. Planuje u siebie zrobić program silnika i skrzyni i to powinno pomoc. Tyle ze ja mam TSI a [mention]Tomii [/mention]TDI wiec lepiej od dołu ciągnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czyś

Octavią z 2-litrową benzyną z 4x4 i DSG nie idzie solo i na pusto normalnie jechać na D. Biegi zmienia poniżej 2000, więc obroty na wyższym biegu lecą do ok. 1400. Muł i pali jak smok, trudni jest jeździć normalnie i oszczędnie. Jest eko w papierach. Z cepą nie widzę jazdy na D, rowniez dieslem, zarzynanie napędu (DSG ma sprzęgła i dwumasę).

w79

A Pług daje rade bez problemu z 1700 kg. Sport włączam tylko przy wyjeździe z domu, bo mam ostro pod górę.

Tomii
7 godzin temu, mirmar napisał:

@Tomii mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

O ile solo zazwyczaj jeżdżę na D i zamulam, o tyle przy jeździe z przyczepą jazda na D to jakieś nieporozumienie. Zbyt wcześnie wbija biegi i człowiek ma wrażenie że zarżnie auto zbyt niskimi obrotami.
W trybie S denerwuje mnie tylko zbyt mocne kręcenie na 2 biegu, więc często wspomagam się łopatkami, i wcześniej wrzucam 3.
Paradoksalnie mam wrażenie że przy większej przyczepie, skrzynia lepiej dobiera biegi, przy lekkim pojawieniu się pochyłości szybciej redukuje na piątkę. Z Fendtem częściej musiałem zredukować łopatką. 

mirmar

Ja jeżdżę na D, choć potwierdzam, ze DSG zmienia biegi szybko. Mam TDI i jeżdżąc solo to po zmianie mam ok 1100-1200 obrotów, no ale jednak jeżdżąc z przyczepą biegi zmienia dużo później, choć potwierdzam, że którąś zmianę (być może z 2 na 3) robi za wcześnie. Jak będę jechał z cepą to przyjrzę się dokładniej tematowi i różnic między D a S.

borek6

Generalnie słyszałem że podłączenie przyczepy w oryginalnym haku powoduje że zmienia się charakterystyka pracy skrzyni ale to chyba nie prawda.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dudek_t

Nie odczułem zmiany charakterystyki pracy silnika. Na D z przyczepą jeździć się nie da. Ja jestem umówiony na przeprogramowanie skrzyni bo fabryczne nastawy są tylko i wyłącznie pod papierowe eko normy. Tryb S u mnie rozwiązuje problem tylko połowicznie. Nie schodzi już na tak niskie obroty jak na D ale przy prędkości przelotowej 90-100 bez przerwy żongluje między 6-7-6-7. 4-5 zmian na minutę, można oszaleć niekiedy :D

borek6
9 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie odczułem zmiany charakterystyki pracy silnika. Na D z przyczepą jeździć się nie da. Ja jestem umówiony na przeprogramowanie skrzyni bo fabryczne nastawy są tylko i wyłącznie pod papierowe eko normy. Tryb S u mnie rozwiązuje problem tylko połowicznie. Nie schodzi już na tak niskie obroty jak na D ale przy prędkości przelotowej 90-100 bez przerwy żongluje między 6-7-6-7. 4-5 zmian na minutę, można oszaleć niekiedy :D

I właśnie dlatego też mocno myślę nad programem silnika + skrzynia. Wtedy powinna być bajka ;)

w79

@Tomii zwróć uwagę na wycięcie półki pod komin w szafie. U mnie drapała  podczas jazdy o rurę i musiałem docinać. 

jacek00
[mention=2]Tomii[/mention] zwróć uwagę na wycięcie półki pod komin w szafie. U mnie drapała  podczas jazdy o rurę i musiałem docinać. 

W Sudwindzie za półką jest jeszcze pozioma deska i za tą deską dopiero idzie rura od ogrzewania. Rura w ogóle nie ma jak się stykać z tą półka.

w79
52 minuty temu, jacek00 napisał:

W Sudwindzie za półką jest jeszcze pozioma deska i za tą deską dopiero idzie rura od ogrzewania. Rura w ogóle nie ma jak się stykać z tą półka.

Chodziło mi o rurę do komina...

jacek00
Chodziło mi o rurę do komina...
No o rurze od komina piszę właśnie.