Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, szary11 napisał:

PS.Na minus z pewnością jednak zostanie to, że 3 łóżka będą do ścielenia zamiast jednej podkowy jak w aprilisowej budce ???

 

Nie ma ścielenia na wakacjach. Po prostu zasłania się pokój dziecięcy kotarką harmonijkową :D i udaje że nie ma problemu. 

Nakręcam się aby film z wyjazdu po przyczepę powstał :yes:. Byle by pośpiechu nie było :rolleyes:, to coś na pewno się uwieczni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 598
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratulacje, na pewno dobry wybór i ta szerokość 250cm.. robi robotę - pamiętam jak na targach w Dusseldorfie oglądałem te Knaus-y to bardzo mi się wtedy podobały, te tylne światła LED to był hit, to było chyba ze 3 lata temu. Przez jakiś czas byłem przekonany, że taką przyczepę kiedyś sobie kupię, ale jak przyszło co do czego to jednak wybór padł na Dethleffs. U mnie zdecydowała głównie duża kuchnia na przedniej ścianie z panoramicznymi oknami i dużo miejsca z przodu pojazdu (NOMAD 490BLF) no i się akurat okazało, że dealer u którego pytałem o ten konkretnie model miał już wyprodukowany i gotowy do odbioru w fabryce.. i to z niezłym wyposażeniem:D A tak z ciekawości pytanko czemu brałeś pod uwagę wersję Camper?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KubaL napisał:

 A tak z ciekawości pytanko czemu brałeś pod uwagę wersję Camper?   

A w sumie prosta lecz dziwna sprawa. W domu mamy sporo frontów w meblach lakierowanych w błysku i Camper z matami bardziej wizualnie nam pasował. Zresztą 530 Fsk chyba nie ma w Nomadzie. 

12 minut temu, sosek napisał:

Super budka ,gratuluję. 

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomii napisał:

No zobaczymy jak to będzie z tym 250 cm :]

Gratulacje! Niech służy! Z tym 250 to jest jakoś mocno tutaj na forum zdemontowane uwazam, a nie ma żadnego problemu, a przesiadłem się z 220 na 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

W sumie to zastanawiam się na ile wizualnie ten mover musi mi się podobać, na ile będzie widoczny.... ech... osiołkowi w żłoby dano.

Też nad tym myślałem, tym bardziej, że obelinkowy, którego instalowałem do ładnych i obudowanych nie należy.

Spokojnie, te dolne listwy progowe i ciasno obudowane koło fajnie osłaniaj

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

W sumie to zastanawiam się na ile wizualnie ten mover musi mi się podobać, na ile będzie widoczny.... ech... osiołkowi w żłoby dano. 

Ja bym się tym nie przejmował. Widziałęś u mnie jak to widać, praktycznie niewiele wystaje. Te listwy dolne skutecznie zasłaniają cały mover. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomii napisał:

Dzięki Kuba :yes:. U mnie diler który sprzedał przyczepę, będzie miał z nią najprawdopodobniej tylko tyle styczności co kasa przejdzie przez jego konto. Odbiór przyczepy odbędzie się z tego co obczaiłem na podwórku pracownika fabryki Knaus. Podobno przed covidem odbiory odbywały się w fabryce. Po odbiorze przyczepy mam tylko wysłać dilerowi książeczkę gwarancyjną żeby ją podstemplował czy naklejki jakieś wkleił. Jestem ciekaw tylko jak ten odbiór będzie wyglądał, ale domyślam się że przyjadę do "bauera", da mi kluczyki i powie że za stodołą stoi :hehe:.

OK, czyli wszystko wskazuje na to że będziesz odbierał budę w takim stanie jak wyjechała z fabryki.

Zwróć uwagę na to czy nie ma jakiś wystających wkrętów , ostrych krawędzi czy innych niedoróbek. U mnie  w Knausie jeden z wkrętów wystawał nieco na parapecie od środka i można były by sobie przeciąć rękę. Plus wiadomo instalacja wodna, syfony odpływy itd. W dobie pocovidowego bumu co chwilę słyszę od znajomych o różnych drobnych niedoróbkach w nowych sprzętach i to bez względu na półkę cenową czy markę. A to jakiś luźny syfon, a to brak zaślepki czy niedokręcona rewizja w zbiorniku. U mnie też było kilka niedoróbek które wyszły zaraz na początku użytkowania ale na szczęście wszystko ogarnąłem we własnym zakresie bez konieczności odstawiania kampera na serwis  :ok:

jak byłem "na zakupie" to jeden z dilerów (innej marki) na moje pytanie czy mogę sobie odebrać samemu z fabryki dyskretnie mi powiedział że nie ma takiej opcji bo nim wydadzą kampera klientowi to muszą sami wszystko przejrzeć bo zdarzają się pewne niedoróbki 

nie to żebym straszył ale jak planujesz rodzinną wycieczkę i odrazu korzystanie z budy na powrocie to proponuje zabrać zestaw podstawowych narzędzi, paczkę trytytek i silwertejpa :-]

nie mniej jednak życzę żeby odbiór odbył się bezproblemowo i nie było żadnych niespodzianek  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

zabrać zestaw podstawowych narzędzi, paczkę trytytek i silwertejpa

I sylikon, o sylikonie zapomniałeś ?

 

super buda, szerokościà się nie przejmuj. Raz pojedziesz i zapomnisz o temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 3 - czyli Knaus SUDWIND 580 QS 60Y ;)
11 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

OK, czyli wszystko wskazuje na to że będziesz odbierał budę w takim stanie jak wyjechała z fabryki.

Zwróć uwagę na to czy nie ma jakiś wystających wkrętów , ostrych krawędzi czy innych niedoróbek. U mnie  w Knausie jeden z wkrętów wystawał nieco na parapecie od środka i można były by sobie przeciąć rękę. Plus wiadomo instalacja wodna, syfony odpływy itd. W dobie pocovidowego bumu co chwilę słyszę od znajomych o różnych drobnych niedoróbkach w nowych sprzętach i to bez względu na półkę cenową czy markę. A to jakiś luźny syfon, a to brak zaślepki czy niedokręcona rewizja w zbiorniku. U mnie też było kilka niedoróbek które wyszły zaraz na początku użytkowania ale na szczęście wszystko ogarnąłem we własnym zakresie bez konieczności odstawiania kampera na serwis  :ok:

jak byłem "na zakupie" to jeden z dilerów (innej marki) na moje pytanie czy mogę sobie odebrać samemu z fabryki dyskretnie mi powiedział że nie ma takiej opcji bo nim wydadzą kampera klientowi to muszą sami wszystko przejrzeć bo zdarzają się pewne niedoróbki 

nie to żebym straszył ale jak planujesz rodzinną wycieczkę i odrazu korzystanie z budy na powrocie to proponuje zabrać zestaw podstawowych narzędzi, paczkę trytytek i silwertejpa :-]

nie mniej jednak życzę żeby odbiór odbył się bezproblemowo i nie było żadnych niespodzianek  :yes:

Wątki na niemieckim forum odnośnie baboli jakie wypuszcza fabryka są dość obszerne :wacko:, więc jestem świadom problemów jakie mogą wystąpić przy odbiorze. To też powoduje że albo godzimy się na to co będzie i sami dopracujemy pewne sprawy (chyba że coś jest zwalone tak że nie da się naprawić), albo ustawiamy wszystko tak żeby być wypoczętym, mieć dobre światło (najlepiej naturalne), przygotowaną listę rzeczy do sprawdzenia i komfort że w razie jak czegoś nie akceptujemy (musi być to poprawione/naprawione i zajmie jakiś czas) to nie musimy na wariata pędzić w drodze powrotnej do domu. Zobaczymy co to będzie, ale jak najbardziej jestem świadom tego, że mocno konkurencyjna cena tego dilera z czegoś musi wynikać :yes: . Zestaw narzędzi zawsze mi towarzyszy. 

14 godzin temu, golob napisał:

Gratulacje! Niech służy! Z tym 250 to jest jakoś mocno tutaj na forum zdemontowane uwazam, a nie ma żadnego problemu, a przesiadłem się z 220 na 250.

Dzięki! Zdemontowane? 

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

super buda, szerokościà się nie przejmuj. Raz pojedziesz i zapomnisz o temacie 

Dzięki Jacku. Powinno być: raz przejedziesz bok i więcej nie zapomnisz o temacie :hehe: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Witamy w rodzinę Knaus. Twoja historia dowodzi że zakup za granicą nie taki straszny...a można ominąć dilerów z Polski gdzie generalnie obsługa klienta leży.

PS. Wadę w postaci pękniętego stopnia pod stołem zakładam że już znasz? Od tego bym zaczął odbiór...;-). A jak już odbierzesz to pozostanie Ci wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizbern napisał:

Gratulacje. Witamy w rodzinę Knaus. Twoja historia dowodzi że zakup za granicą nie taki straszny...a można ominąć dilerów z Polski gdzie generalnie obsługa klienta leży.

PS. Wadę w postaci pękniętego stopnia pod stołem zakładam że już znasz? Od tego bym zaczął odbiór...;-). A jak już odbierzesz to pozostanie Ci wzmocnić.

Dziękuję za przyjęcie :yes:. Powiem jednak, że nie będą to pierwsze wyjazdy dla naszej rodziny  z tą marką przyczep :D - mieliśmy dwa epizody można powiedzieć że na "gościnnych" występach. 

2015
20170721_163858.jpg

2016
20180621_172626.jpg

Nie wiem jak będzie z samym odbiorem, ale na razie z obsługi przez mojego dilera (wszystko via mail) mogę być raczej zadowolony. No ale nie ma co ukrywać, że tu zadecydowała cena.

Tak wada tego podstopnia, przy środkowej grupie siedzeń, prześledziłem w wątku Jacka. Znając życie to i tak w połowie to wszystko rozbiorę i złożę po swojemu  :hehe:, ale to na pewno dam znać na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Wątki na niemieckim forum odnośnie baboli jakie wypuszcza fabryka są dość obszerne :wacko:, więc jestem świadom problemów jakie mogą wystąpić przy odbiorze. To też powoduje że albo godzimy się na to co będzie i sami dopracujemy pewne sprawy (chyba że coś jest zwalone tak że nie da się naprawić), albo ustawiamy wszystko tak żeby być wypoczętym, mieć dobre światło (najlepiej naturalne), przygotowaną listę rzeczy do sprawdzenia i komfort że w razie jak czegoś nie akceptujemy (musi być to poprawione/naprawione i zajmie jakiś czas) to nie musimy na wariata pędzić w drodze powrotnej do domu. Zobaczymy co to będzie, ale jak najbardziej jestem świadom tego, że mocno konkurencyjna cena tego dilera z czegoś musi wynikać :yes: . Zestaw narzędzi zawsze mi towarzyszy. 

Normalny dealer powinien budę do odbioru przygotować. To znaczy powinien zrobić przegląd zerowy i poprawić babole po fabryce. Niestety u nas się zdarza tak, że dealer nasz krajowy robi to dopiero jak klient przyjedzie po odbiór budy i zobaczy różne kwiatki. Słyszałem o przypadku klienta w Polsce, naszego ulubionego sprzedawcy ;), że usterki usuwano mu przez niemal 8 godzin, a jedną z usterek był przygnieciony wąż doprowadzający wodę do kibelka co skutkowało tym, że woda w kibelku zwyczajnie nie leciała. 

Na szczęście większość rzeczy to są pierdoły. U mnie bo był problem z "kloszem" od tego paska ledowego przy drzwiach, który odpadał od samego patrzenia na nieg :lol: i zostało to poprawione na miejscu, a drugi problem to właśnie ten nieszczęsny schodek, który był u mnie uszkodzony fabrycznie, ale to zauważyłem dopiero później. 

Czyli na szczęście żadnych problemów większych nie miałem. Ostatnio na przeglądzie naprawiono mi luźny uchwyt prysznicowy, wypadające kable od świateł (ca…a wiązka kabli wypadała, jakiś uchwyt chyba się odkleił) oraz luźny siłownik od łóżka. Wszystkim życzę tylko takich problemów z przyczepami ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jacek00 napisał:

Normalny dealer powinien budę do odbioru przygotować. To znaczy powinien zrobić przegląd zerowy i poprawić babole po fabryce.

Babole, babolami, ale żaden dealer nie pozdejmuje dziesiątek zaślepek i skrzętnie nie podokręca zabudowy meblowej, bo niedoróbki nie widać i to zwyczajnie niezapłacona robota.

2 godziny temu, Tomii napisał:

Wątki na niemieckim forum odnośnie baboli jakie wypuszcza fabryka są dość obszerne :wacko:

Chyba ten ze zbyt wysoko zainstalowanymi oknami najbardziej zwrócił moją uwagę. To temat najtrudniejszy do naprawy :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.