Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał:

lichy kran gdzie Reich od kilku dobrych lat nie potrafi poprawić problemu z kablami

Pytanie na ile do producenta takie info dociera. Ty sobie ogarnąłeś, kiki też nie myślał jechać z tym do serwisu, więc teoretycznie dla dealerki i producenta problem w stosunku do ilości zgłoszonych usterek do ASO  może wyglądać na marginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 598
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 minut temu, Marcin T napisał:

Pytanie na ile do producenta takie info dociera. Ty sobie ogarnąłeś, kiki też nie myślał jechać z tym do serwisu, więc teoretycznie dla dealerki i producenta problem w stosunku do ilości zgłoszonych usterek do ASO  może wyglądać na marginalny.

Do ASO nic nie dociera, bo popsuje się to po 3-4 czy 5 latach więc już dawno po gwarancji. Oglądałem ten problem u kikiego i widziałem, że Reich coś tam próbował poprawić i dał kable w jakiś osłonkach - u mnie tego nie było. No ale widać, że niewiele to pomogło. 

A co do poprawek to i owszem. Większość rzeczy da się poprawić niewielkim nakładem sił i niewielkim kosztem. I trzeba się z tym liczyć. Żeby nic się z budą nie działo to ta przyczepa musiałaby stać tylko w ocieplanej i suchej hali. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

. Żeby nic się z budą nie działo to ta przyczepa musiałaby stać tylko w ocieplanej i suchej hali. 

Wychodzi z tego że nie ma co przepłacać, jak ktoś dużo używa przyczepę to kupić coś taniego/budżetowego wytłuc i po 3-4latach sprzedać, a może się okazać ze będzie lepiej służyć ja marka premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peja76 napisał:

Wychodzi z tego że nie ma co przepłacać, jak ktoś dużo używa przyczepę to kupić coś taniego/budżetowego wytłuc i po 3-4latach sprzedać, a może się okazać ze będzie lepiej służyć ja marka premium.

Może tak być. Im prostsza przyczepa tym mniej rzeczy się zepsuje. Miałem Adrię budżetową i tam w zasadzie się nie miało co popsuć. Kanaliza nie szła przez połowę przyczepy, kibel miałem normalny, łazienkę chyba nawet większą. Ale żeby nie było, kran się popsuł, kanaliza też się zapychała w umywalce, ale to od tego że zbierał się syf w odpływie. Złamałem jeszcze szczebelek w stelażu łóżka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie psioczyć na Adrię :zolta: Zejdźcie na Hobby :lol:

Też byłem Cyganem przez 4 miesiące w Hiszpanii i nic się nie popsuło w mojej Adorce. Jak dbasz tak masz ;)

@Tomii, wydziel nowy temat z ostatnich wpisów bo to w końcu temat o Twoim Knausiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mandrol napisał:

 

@Tomii, wydziel nowy temat z ostatnich wpisów bo to w końcu temat o Twoim Knausiku ;)

W którymś momencie się posprząta (jak już się będą konkretne sprawy działy :yes:) - na razie możemy do tego wątku podchodzić czysto towarzysko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomii napisał:

na razie możemy do tego wątku podchodzić czysto towarzysko.

Zapytam z ciekawości: zastanawiałeś się nad Sportem? bo dla mnie byl bardziej funkcjonalny niż Sudwind, oczywiście oprócz prysznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zejdźcie na Hobby 



To by nam netu nie starczyło
Zapytam z ciekawości: zastanawiałeś się nad Sportem? bo dla mnie byl bardziej funkcjonalny niż Sudwind, oczywiście oprócz prysznica...
To wszystko kwestia kompromisu. W Sport 580 QS masz dłuższy blat i podkowę. Ale za to brakuje szafki pomiędzy kuchnią a łazienką. Czyli wiadomo, że coś kosztem czegoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, w79 napisał:

Zapytam z ciekawości: zastanawiałeś się nad Sportem? bo dla mnie byl bardziej funkcjonalny niż Sudwind, oczywiście oprócz prysznica...

Sport niestety w roku modelowym 2022 jest mega niekorzystny - głównie za sprawą tego że brak "silver selection" za to wszedł zupełnie nie interesujący mnie e-power. 
Generalnie SPORT wyszedłby mnie u tego dilera jakieś 2600 euro taniej (nie wiem czy tylko mógłbym wziąć klimę w dobrej cenie w czasie kiedy zamawiałem), ale na dodatkach musiał bym wrzucić kabinę prysznicową (690 euro) i pakiet Monachser (1200 euro) i jeszcze kilka rzeczy, więc praktycznie by mi wyszło cenowo to samo, a z gorszym wyposażeniem.

Stolik w podkowie wydaje się plusem, ale niestety siedzisko od strony ściany jest płytkie (Hobby w 545 KMF również odeszło już od podkowy). Kuchnia w SPORCIE o ile nie powiększymy lodówki ma więcej baltu roboczego, no ale lodówka podblatowa też nie jest tak wygodna. Wiadomo zawsze coś za coś, ale naszym zdaniem w tym roku SPORT akurat wychodził gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomii napisał:



Stolik w podkowie wydaje się plusem, ale niestety siedzisko od strony ściany jest płytkie (Hobby w 545 KMF również odeszło już od podkowy).

I bardzo dobrze że odeszli od podkowy, jako użytkownik podkowy  powiem że nowsze rozwiązanie jest dużo lepsze, teraz usiądą spokojnie cztery osoby a w podkowie trzy, no i stolik dużo większy, jak dla mnie wszystko na plus.

Porównanie miałem dwa tygodnie temu, znajomy był 545 po liftingu i siedzieliśmy jeden dzień u nas a drugi u niego i wszyscy stwierdzili że po liftingu lepiej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, w79 napisał:

Nawet nie wiedziałem ze dają teraz lodówki pod blatowe:)

Pokręcili coś strasznie i też 100% nie dam, ale grafika w konfiguratorze twierdzi że jest szafka obok łazienki, ale że lodówka jest w miejscu jak blat:
a5f34b4f37d3a7d492b957f5f7b419e7d13f8cef
Na wizualizacji 3D jest epower, a tam potrafią inaczej mieć to rozwiązane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Co to takiego?

Design-Paket – Monoachser - pakiet w Sporcie w którym dokupujesz gładką blachę, 17 calowe felgi i osłonę dyszla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomii napisał:

Design-Paket – Monoachser - pakiet w Sporcie w którym dokupujesz gładką blachę, 17 calowe felgi i osłonę dyszla. 

Ok, no tak. Silver Selection przyzwyczaił nas do tego, że w Sporcie dostajemy to w standardzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.