Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jakie zapisy warunków gwarancji? Dostałeś cokolwiek od Wadowskich/Procampu? Bo ja nie.
 

Ja kupowałem swoją w Niemczech u Kempera a odbierałem prosto z fabryki i tam dostałem książeczkę przeglądów, w której opisane były wspomniane kwiatki.

 

Dodatkowo jak korespondowałem z Knaus w sprawie swojej gwarancji ( bo Wadowscy nie wprowadzili potwierdzenia wyk. przeglądu do systemu) to Pani informowała mnie, że do gwarancji konieczne są "naklejki", które dostaje się podczas przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Ja kupowałem swoją w Niemczech u Kempera a odbierałem prosto z fabryki i tam dostałem książeczkę przeglądów, w której opisane były wspomniane kwiatki.

No to zmienia postać rzeczy. Jeśli kupowałeś w DE to obowiązuje CIę książeczka w języku niemieckim i ich zapisy. 

Ja owszem, dostałem książeczkę w języku francuskim, włoskim i hiszpańskim, więc ta książeczka i jej zapisy mnie nie dotyczą bo są w niezrozumiałym dla mnie języku. Ani Procamp ani Wadowscy nie tłumaczą instrukcji czy gwarancji na język polski. Nawet prosiłem Procamp o polską instrukcję i wersję książeczki gwarancyjnej, wspominając o tym, że jako dystrybutor wprowadzający towar na polski rynek ma, zgodnie z przepisami, obowiązek to przetłumaczyć. Odpowiedzi się nie doczekałem :)

Tak więc to problem Knausa, że dostarcza do Polski towary bez odpowiedniej dokumentacji

6 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Dodatkowo jak korespondowałem z Knaus w sprawie swojej gwarancji ( bo Wadowscy nie wprowadzili potwierdzenia wyk. przeglądu do systemu) to Pani informowała mnie, że do gwarancji konieczne są "naklejki", które dostaje się podczas przeglądu.

Tak, naklejki dostaje. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał(a):

Nawet prosiłem Procamp o polską instrukcję i wersję książeczki gwarancyjnej,

No to zgodnie z polskim prawem jeśli nie dostałeś gwarancji, czyli dokumentu, w którym m.in. powinien zawierać:

  • wyraźne stwierdzenie, że w przypadku braku zgodności rzeczy sprzedanej z umową kupującemu z mocy prawa przysługują środki ochrony prawnej ze strony i na koszt sprzedawcy oraz że gwarancja nie ma wpływu na te środki ochrony prawnej,
  • nazwę i adres gwaranta,
  • procedurę, której uprawniony ma przestrzegać, aby móc skorzystać z gwarancji,
  • wskazanie rzeczy, których dotyczy gwarancja,
  • warunki gwarancji.

to obawiam się, że jak ktoś się uprze to może stwierdzić, że gwarancji nie ma i zostaje tylko "niezgodność towaru z umową", która obowiązuje przez 2 lata od chwili zakupu i jest roszczeniem w stosunku do sprzedawcy a nie producenta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

No to zgodnie z polskim prawem jeśli nie dostałeś gwarancji, czyli dokumentu, w którym m.in. powinien zawierać:

  • wyraźne stwierdzenie, że w przypadku braku zgodności rzeczy sprzedanej z umową kupującemu z mocy prawa przysługują środki ochrony prawnej ze strony i na koszt sprzedawcy oraz że gwarancja nie ma wpływu na te środki ochrony prawnej,
  • nazwę i adres gwaranta,
  • procedurę, której uprawniony ma przestrzegać, aby móc skorzystać z gwarancji,
  • wskazanie rzeczy, których dotyczy gwarancja,
  • warunki gwarancji.

to obawiam się, że jak ktoś się uprze to może stwierdzić, że gwarancji nie ma i zostaje tylko "niezgodność towaru z umową", która obowiązuje przez 2 lata od chwili zakupu i jest roszczeniem w stosunku do sprzedawcy a nie producenta. 

 

Ale niech się upiera :) Ja w zamówieniu mam napisane, że mam 10 lat gwarancji na szczelność ;) Nie obchodzi mnie w sumie kto jest gwarantem, czy Knaus, czy Procamp ;) 

PS. Żeby było ciekawiej to certyfikat gwarancyjny jest po niemiecku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak by ktoś był zainteresowany dokładniejszym obejrzeniem Knausa to zapraszam na film (film otworzy się po naciśnięciu grafiki lub linku):
przyczepa_kempingowa.png

https://www.youtube.com/watch?v=q6pPinKcN2k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Bardzo fajny materiał. Fajnie, że Ci się chciało :ok:.

Dzięki :yes:
Od 2 tygodni "keto" więc i chęci i energia mi sprzyja :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Knaus 580 QS Sudwind, rok 2023.

Na akumulatorze nie działa elektryka (poza moverem). Przy pierwszym takim objawie pomogło wyłączenie i włączenie rozdzielni. Ale potem znowu problem się pojawił. "Na kablu" wszystko działa elegancko.

Jakiś pomysł w czym tkwi problem? Co można samemu sprawdzić zanim pofatyguje się do serwisu?

 

pozdrawiam,

Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, micbys napisał(a):

Jakiś pomysł w czym tkwi problem?

Czy sam montowałeś akumulator czy było to zrobione u dealera? Jeśli u dealera to duża szansa, że akumulator nie ma wpięcia do rozdzielni a służy tylko do zasilania movera. W Sudwindach 580qs czy 500qdk wystarczyło pociągnąć dodatkowe przewody między akumulatorem a rozdzielnia w szafie na tyle i wpięcie ich w miejsce gdzie standardowo wpięte są kable zasilające idące od auta. Jeśli masz trochę umiejętności technicznych to zrobisz to samemu. 

44 minuty temu, micbys napisał(a):

Przy pierwszym takim objawie pomogło wyłączenie i włączenie rozdzielni. Ale potem znowu problem się pojawił.

Czy to oznacza, że udało Ci się odpalić choć raz elektrykę bez podłączonego 230V lub auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Czy sam montowałeś akumulator czy było to zrobione u dealera? Jeśli u dealera to duża szansa, że akumulator nie ma wpięcia do rozdzielni a służy tylko do zasilania movera. W Sudwindach 580qs czy 500qdk wystarczyło pociągnąć dodatkowe przewody między akumulatorem a rozdzielnia w szafie na tyle i wpięcie ich w miejsce gdzie standardowo wpięte są kable zasilające idące od auta. Jeśli masz trochę umiejętności technicznych to zrobisz to samemu. 

Czy to oznacza, że udało Ci się odpalić choć raz elektrykę bez podłączonego 230V lub auta?

Aku montowane u dealera/fabryka. Nie pamiętam dokładnie ale obstawiam Procamp. Choćby z faktu, że aku był kiepsko zamontowany i przesunał się kilka centymetrów w trakcie podróży. Być może połączenie aku z rozdzielnią gdzieś się poluzowało?

Wszystko działało bez zarzutów przez 3-4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, micbys napisał(a):

Jakiś pomysł w czym tkwi problem?

Idziesz po kolei i sprawdzasz. Możliwe że już na samym akumulatorze innym kablem jest podpięty mover a innym reszta przyczepy. Więc po kolei sprawdzasz:
- połączenie na klemach akku
- bezpiecznik
- przewody
- wpięcie do energobloku

No nikt z nas nie jest wróżką i na odległość próbnika, voltomierza czy zwykłej żarówki i nie podłączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.09.2023 o 22:14, Tomii napisał(a):


17. 02.09.2023 - 22 325 km 

No trzeba licznik aktualizować:
18. 5-7.10.2023 - 22 635 km
19. 19-27.01.2024 - 24 735 km

Z ciekawostek i fackupów. Okno drzwi cieknie. Na niemieckiej grupie Knausa widziałem, że poszła jakaś seria przyczep z tym problemem i mi niestety trafiło się niefartownie. Generalnie wadę tą idzie wyłapać tylko podczas mycia. Inaczej nad drzwiami mamy lampkę która dość dobrze osłania to miejsce. Sprawę zgłaszam do dilera w Polsce i zobaczymy co z tym będzie dalej. Podejrzenia miałem już wcześniej. We wrześniu byłem u Wadowskich i kazali porobić zdjęcia i przysyłać na mail. Podobno wymieniane są całe drzwi. O dalszym przebiegu sprawy będę pisał. 

IMG_20240204_103914.jpg

IMG_20240204_111553.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomii napisał(a):

Generalnie wadę tą idzie wyłapać tylko podczas mycia.

też mam takie zboczenie że po każdym myciu sprawdzam od środka wszystkie okna.

póki co bez przecieków :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.