Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jacekzoo napisał(a):

To w Twoim przypadku masz dosyć dużo okazji zauważenia ?

Co zrobić - nerwica-natręctw :hehe:. I tak są postępy bo:
- przyczepy nie umyłem przed wyjazdem na narty
- przyczepa po powrocie stała tydzień brudna (a była na prawdę, brudna jak nigdy)
IMG_20240204_110825 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

53 minuty temu, Tomii napisał(a):

przyczepa po powrocie stała tydzień brudna (a była na prawdę, brudna jak nigdy)

już nie przesadzaj, niektórzy brudniejszą mają od samego stania ;) . Według mnie to ta powłoka na przedniej tylnej ścianie robi robotę i mimo, że się brudzi to jednak jakoś mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Co zrobić - nerwica-natręctw :hehe:. I tak są postępy bo:
- przyczepy nie umyłem przed wyjazdem na narty
- przyczepa po powrocie stała tydzień brudna (a była na prawdę, brudna jak nigdy)
IMG_20240204_110825 (1).jpg

Co to za piana? Chyba się zmotywowałem do zimowego mycia przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Co to za piana? Chyba się zmotywowałem do zimowego mycia przyczepy ?

Neutralna Bela K2 Pro. Dałbyś znać jak ze śniegiem na Loferze było?

9 godzin temu, Pierzasty napisał(a):

? Tomek to lubi ?

Wpadłbyś na plotki, wiadro byś potrzymał :] :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomii napisał(a):

Dał byś znać jak ze śniegiem na Loferze było?

Na samej górze cały czas mocno OK. W czwartek mocno i piątek trochę dosypało nowego. (Od niedzieli do środy zero chmur podobnie w sobotę) Niestety przez temperatury od stacji pośredniej w dół padał deszcz co pogorszyło jakość pokrywy - cały czas wszystkie trasy otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomii napisał(a):

No trzeba licznik aktualizować:
18. 5-7.10.2023 - 22 635 km
19. 19-27.01.2024 - 24 735 km

Z ciekawostek i fackupów. Okno drzwi cieknie. Na niemieckiej grupie Knausa widziałem, że poszła jakaś seria przyczep z tym problemem i mi niestety trafiło się niefartownie. Generalnie wadę tą idzie wyłapać tylko podczas mycia. Inaczej nad drzwiami mamy lampkę która dość dobrze osłania to miejsce. Sprawę zgłaszam do dilera w Polsce i zobaczymy co z tym będzie dalej. Podejrzenia miałem już wcześniej. We wrześniu byłem u Wadowskich i kazali porobić zdjęcia i przysyłać na mail. Podobno wymieniane są całe drzwi. O dalszym przebiegu sprawy będę pisał. 

IMG_20240204_103914.jpg

IMG_20240204_111553.jpg
 

A mówiłem- "Kup se Adrię. Albo przynajmniej Hobby". :D

4 lata i zero problemów. Przepraszam- skłamałbym- umarły 4 z 6 ledowych obrysówek :zolta:

Dzisiejszy test szczelności na ocenę: "No errors found" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mandrol napisał(a):

A mówiłem- "Kup se Adrię. Albo przynajmniej Hobby". :D

Myślę że za bardzo odbierasz moje posty jako narzekanie :]. Hobby stylistycznie wewnątrz nie moja bajka, a Adora 573PT dość szybko nam się odwidziała z powodu umywalki, drabinki łóżka piętrowego i ... z powodu braku szafki na ciuchy dzieci między lodówką a prysznicem. Nie rozwiązałem również zagadki, które modele 573PT mają drzwiczki szafy otwierane jak "barek" dzięki czemu rysują i blokują drzwi od kibla (na targach w Nadarzynie był wystawiany właśnie taki model). 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, kiedyś gdzieś opisywałeś jak Ci się włamali do przyczepy. Możesz mnie nakierować? Z tego co pamiętam na jakimś parkingu w nocy. Szczotką blokowałeś pochwyt na drzwiach? Dobrze kojarzę? Jak to nie Ty, to przepraszam ;] Czy zastosowałeś jakieś dodatowe zabezpieczenie od tamtego czasu? Okazuje się, że w tabbercie będe miał takie same drzwi i chętnie poczytam o jakoś dodatkowych zabezpieczeniach. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prokot napisał(a):

Tomek, kiedyś gdzieś opisywałeś jak Ci się włamali do przyczepy. 

Prawie włamali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomku, właśnie zakupiłem w dobrej promce markizę taką jak Twoja i mam pytanko, jakie pasy sztormowe używasz do niej? Bo widzę, że mocowań na rynku jest od groma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gggorskyyy napisał(a):

Tomku, właśnie zakupiłem w dobrej promce markizę taką jak Twoja i mam pytanko, jakie pasy sztormowe używasz do niej? Bo widzę, że mocowań na rynku jest od groma..

Mam i Fiammowe oryginały:
IMG_20230718_185428.jpg

i pozostałość po przedsionku (czyli zwykły uniwersalny który czasami też się przydaje):
IMG_20220706_102056.jpg

Jak widać na zdjęciu powyżej ten zwykły zakładam tak że jest przewleczony pod płachtą markizy i trzyma głównie stelaż.  Szczotka na zdjęciu powyżej specjalnie jest włożona w sznurek, bo mi się spacerowicze potykali o odciągi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U wszystkich wiosna pełną gębą, to żeby nie było że ja nic nie robię... 
Przy dużej pomocy forumowiczów (jeszcze raz dzięki @Eastnomad ) zakupiłem swój pierwszy od komunii rower :]. No a jak jest rower, to trzeba go będzie czasem na urlop zabrać.

IMG_20240406_162224.jpg

IMG_20240406_155142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.