Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Przez weekend przetestowałem yanosika xs.

Mam go ze dwa lata, zawsze miał problem z zasięgiem gps, więc podchodziłem sceptycznie. Jakiś czas temu powiązałem go z etoll i rzeczywiście co chwilę gada, że przesyłanie danych opóźnione. Ale na autostradach solo wszystko ładnie ściągało.

Przez weekend zrobiłem 900km z przyczepą (po podniesieniu DMC, pierwszy raz >35,t), prześledziłem dziś historię i wszystko ok. Dla mnie opcja ciekawsza niż aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby co to do dziś nie naprawili komunikatu o powiązaniu urządzeń pokładowych (info dla potomnych bo dawno nikt nie wspominał). Dziś męczyłem się z tą aplikacją, przeczytałem całe 39 stron i gdzieś tam za połową już ten problem występował. 

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 15:22, jacek00 napisał:

No i do mnie wreszcie przyszedł zwrot za urządzenie i za pozostałe środki na koncie viaTOLL. Najlepsze, że nie mam żadnego maila, że środki zostały zwrócone, żadnej odpowiedzi na moje zgłoszenia. Po prostu 28 lutego na koncie e-toll pojawiły się pieniądze. 

Jacek, jak to na koncie etoll? To nie zwrot na konto bankowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak to na koncie etoll? To nie zwrot na konto bankowe?

W zgłoszeniu zaznaczyłem, że chcę aby środki z viaTOLL przeksięgowali mi na moje konto e-toll.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

W zgłoszeniu zaznaczyłem, że chcę aby środki z viaTOLL przeksięgowali mi na moje konto e-toll.

 

Hmm. Nawet nie obczaiłem  że jest taka opcja....Ja w każdym razie wniosek złożyłem w listopadzie. W grudniu przyszedł mail że przyjęli wniosek i od tamtej pory cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem 39 stron i odpowiedzi nie znalazłem.

Zatem mam pytanie do tych, którzy już mają obcykane procedury z eTollem.

- co się instaluje/rejestruje pierwsze? Internetowe Konto Kierowcy (IKK), czy apkę eToll pl (przeczytałem i obejrzałem o tym wynalazku na platformie https://etoll.gov.pl/ i nie nabrałem potrzebnej wiedzy)?

- będę IKK rejestrował w trybie uproszczonym, czyli przez profil zaufany. Na filmiku pokazującym proces takiej rejestracji jest m.in. rubryka „numer urządzenia GPS”. Ja takowego nie posiadam (no, smartfon będzie robił za lokalizator). Czy trzeba wpisać jakieś numery fabryczne smartfona, czy też bezkarnie pominąć tę rubrykę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, powolniak napisał:

Przeczytałem 39 stron i odpowiedzi nie znalazłem.

Zatem mam pytanie do tych, którzy już mają obcykane procedury z eTollem.

- co się instaluje/rejestruje pierwsze? Internetowe Konto Kierowcy (IKK), czy apkę eToll pl (przeczytałem i obejrzałem o tym wynalazku na platformie https://etoll.gov.pl/ i nie nabrałem potrzebnej wiedzy)?

- będę IKK rejestrował w trybie uproszczonym, czyli przez profil zaufany. Na filmiku pokazującym proces takiej rejestracji jest m.in. rubryka „numer urządzenia GPS”. Ja takowego nie posiadam (no, smartfon będzie robił za lokalizator). Czy trzeba wpisać jakieś numery fabryczne smartfona, czy też bezkarnie pominąć tę rubrykę?

 

Zacznij od założenia IKK. Instalacja apki pójdzie, ale bez konta w pewnym momencie zatrzymasz się na opcji z identyfikatore biznesowym.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Mandrol napisał:

Z powodu e-tolla jestem zmuszony wymienić mój ośmioletni S5 :(

Niedawno musiałem podobnie odstawić S4. Dlatego poszedłem w jabłko, tam trochę dłużej aktualizują system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdarzyło mi się że mój zestaw przekroczył niestety 3.5t a dokładniej mam 3505kg. W związku z tym nie do końca ciesząc się zainstalowałem aplikacje etoll. Niby wszystko poszło gładko i sprawnie. Na koniec doładowałem konto obowiązkową kwotą 20 zł i po chwili wszystko niby w aplikacji i na stronie www było gotowe. Potrzebowałem dzisiaj przewieźć trochę przyczepę to też postanowiłem przetestować aplikację i przejechać częścią obwodnicy Krakowa - wg kalkulatora powinienem za ten przejazd zapłacić około 5 zł. Tymczasem włączyłem aplikację włączyłem, że przekraczam wagę 3.5t i niby wszystko było cacy - po przejeździe zakończyłem trasę i dostałem podsumowanie, że wszelkie dane zostały przekazane prawidłowo. I na tym koniec - nie widzę abym za cokolwiek zapłacił. Ani w aplikacji ani na stronie nie widzę czegokolwiek o moim przejeździe. Czy to ma takie opóźnienia czy też mam się obawiać że coś poszło nie tak ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.