Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2022 o 22:15, dommm80 napisał:

Witam i się chwałę na koncie wpadła kwota za sprzęt 120 PLN i nie wykorzystane środki
80 PLN. Mi się udało przed wrześniem oddać viaboxa. Kasa do nowej przyczepki pójdzie emoji2.png.

A to widzisz, u mnie lepiej... wlasnie sprzatalem w domu i patrze na polce papiery odnosnie viatolla to pomyslalem ze przedzwonie bo przeciez nie dostalem kasy, a 230zl droga nie chodzi. Z ciekawosci spojrzalem na konto przefiltrowalem po przewidywanych kwotach uznania, i oba przelewy wpadly tego samego dnia co zglaszalem. 29 wrzesnia zdawalem sprzet i zwrot na karte tego samego dnia wpadl... Przez caly ten czas napierdzielalem na viatolla i caly ten bajzel i pamietam jak sie odgrazalem tu watku ze bede dzwonil, a sie okazuje ze po prostu przeoczylem przelewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Analog82 napisał:

Z ciekawosci spojrzalem na konto przefiltrowalem po przewidywanych kwotach uznania

Kto tam wpisany jest jako nadawca przelewu? albo jaki tytuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analog82 napisał:

A to widzisz, u mnie lepiej... wlasnie sprzatalem w domu i patrze na polce papiery odnosnie viatolla to pomyslalem ze przedzwonie bo przeciez nie dostalem kasy, a 230zl droga nie chodzi. Z ciekawosci spojrzalem na konto przefiltrowalem po przewidywanych kwotach uznania, i oba przelewy wpadly tego samego dnia co zglaszalem. 29 wrzesnia zdawalem sprzet i zwrot na karte tego samego dnia wpadl... Przez caly ten czas napierdzielalem na viatolla i caly ten bajzel i pamietam jak sie odgrazalem tu watku ze bede dzwonil, a sie okazuje ze po prostu przeoczylem przelewy.

Bo robiłeś zwrot jeszcze stacjonarnie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, golob napisał:

Kto tam wpisany jest jako nadawca przelewu? albo jaki tytuł?

Jest www.viatoll.pl 01 jak ponizej

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Bo robiłeś zwrot jeszcze stacjonarnie tak?

Tak na Orlenie gdzie byl punkt Viatoll

viatoll.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem w końcu zwrot kaucji za Viaboxa i środków które miałem na koncie. Wniosek o zwrot składałem przez konto eTolla na początku października. Także 5 miesięcy i zwrot jest :) (przelew ma nadawce Ministerstwo Finansów)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do mnie wreszcie przyszedł zwrot za urządzenie i za pozostałe środki na koncie viaTOLL. Najlepsze, że nie mam żadnego maila, że środki zostały zwrócone, żadnej odpowiedzi na moje zgłoszenia. Po prostu 28 lutego na koncie e-toll pojawiły się pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zestaw > 3,5t jest jakaś alternatywa do e-toll-a ? 
Czy Autopay ogarnia temat ?  
Z czego korzystacie  ? 

 

 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Koczaj napisał:

Czy na zestaw > 3,5t jest jakaś alternatywa do e-toll-a ? 

W jakim sensie? Jeśli przekraczasz 3,5t to musisz mieć e-tolla

Cytat

Czy Autopay ogarnia temat ?  
Z czego korzystacie  ? 

Aplikacja w telefonie. Możesz wziąć abo na jakieś urządzenie i podpisać umowę, ale IMO nieopłacalne do okazjonalnego użytkowania z budą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze mieć konto e-toll  i je podpinam pod aplikację Autopay? 
Zainstalowałem autopay wybrałem samochód z przyczepą, ale nie ma nigdzie informacji ze jest to zestaw powyżej 3,5t 

Do tego pokazuje, że działa na 4 odcinkach autostrad.  Nie ma nigdzie, że na innych drogach płatnych również. Na stronie jest, że na każdym km działa, ale nie wiem czy to nie dla floty/firm. 
Założyłem w Autopay konto prywatne. 

Ktoś ogarniał temat  ? 
Jakoś w ostateczności chciałbym instalować aplikacje e-toll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu interesuję się tematem (zestaw przekroczył 50 kg) i  tego co się wywiedziałem jeśli mają być wszystkie płatne drogi i zestaw powyżej 3,5 tony to tylko e-toll :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batman dzięki za konkretną i rzeczową odpowiedź. Właśnie takiej oczekiwałem. 
Niestety, wynika z tego ze będę musiał zainstalować szpiegowską apkę e-toll  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, mam dylemat.

Zarejestrowałem swoje świeżo kupione auto (jeszcze nie przerejestrowane) w e-Toll, i trochę zdębiałem przy kalkulacji.

Zawsze rozumiałem, że eToll działa, gdy DMC auta + DMC przyczepy przekracza 3,5 tony (mam na mysli wyższe stawki). Ale przy przeliczeniu, on bierze pola F.2 (DMC auta), oraz O.1 z dowodu rejestracyjnego pojazdu, a nie przyczepy! Przez to mam łaczne DMC 3600 (f.2 to 2000 a o.1 to 1600), i przekraczam 3,5 tony, mimo że przyczepa którą będę ciągnał ma DMC 1500 kg.

Co w takiej sytuacji? Zmieniać ręcznie dane w systemie, aby O.1 było 1500?

Pozdrawiam
Andrzej

EDIT 2: Teraz zgłupiałem x2.
Czy wyższe stawki sa od 3500 kg czy 3501 kg? Bo nawet przy masie 2000 DMC auta i 1500 kg przyczepy, system wylicza mi wyzsze stawki.

Edytowane przez Rakietov
dodanie wartości pól, aby była większa czytelność. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rakietov napisał:

Słuchajcie, mam dylemat.

Zarejestrowałem swoje świeżo kupione auto (jeszcze nie przerejestrowane) w e-Toll, i trochę zdębiałem przy kalkulacji.

Zawsze rozumiałem, że eToll działa, gdy DMC auta + DMC przyczepy przekracza 3,5 tony (mam na mysli wyższe stawki). Ale przy przeliczeniu, on bierze pola F.2 (DMC auta), oraz O.1 z dowodu rejestracyjnego pojazdu, a nie przyczepy! Przez to mam łaczne DMC 3600 (f.2 to 2000 a o.1 to 1600), i przekraczam 3,5 tony, mimo że przyczepa którą będę ciągnał ma DMC 1500 kg.

Co w takiej sytuacji? Zmieniać ręcznie dane w systemie, aby O.1 było 1500?

Pozdrawiam
Andrzej

EDIT 2: Teraz zgłupiałem x2.
Czy wyższe stawki sa od 3500 kg czy 3501 kg? Bo nawet przy masie 2000 DMC auta i 1500 kg przyczepy, system wylicza mi wyzsze stawki.

Przecież przy jeździe z etoll sam oznaczasz czy przekraczasz czy nie, bo skąd niby system ma wiedzieć jaką przyczepę ciągniesz? Jeśli nie przekraczasz 3,5t to w apce nie zaznaczasz przekroczenia kategorii wagowej pojazdu:

 

Screenshot_2022-03-18-08-05-08-479_pl_gov_mf.etoll.thumb.jpg.cee4e57a6ce594b95b26d9e382e79a8c.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.