Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jacekzoo napisał:

@golob spadłeś na drugie miejsce ?

Dramat :] 2kg lepszy wynik niż kiedyś miałem.

44 minuty temu, pjetko napisał:

Od 2 lat był na drugim, teraz spadł na 3, bo są dwa pierwsze

? juz od od zeszłego roku po zmianie przyczepy jestem daleko w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, Commander napisał:

To znaczy ile miesięcy czekałeś....

Nie wiem, bo nie wiem kiedy wpłynęły środki :niewiem:

Na pewno sprawdzałem na początku roku i nie było, więc kilka miesięcy minimum a bardziej pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.rp.pl/kraj/art36830871-20-mln-aut-ok-2-tys-mandatow-system-e-toll-podejrzanie-skuteczny

Przy tak niskiej wykrywalności braku opłaconego przejazdu, okazuje sie, że w kraju zbudowanym z dykty i bibuły, łatwo uniknać ponoszenia opłat za przejazd płatnyni A4 i A2 - tak jak opłat za abonament RTV. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy co waszym zdaniem powinienem zrobić

 Podróże uruchomione w aplikacji widnieją w historii zaznaczone przekroczenie wagi etc - brak ściągniętej opłaty ?

Co z tym zrobić ? Zgłaszać olać ? Jakiś powód dla którego mogli nie naliczać opłaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m_aniek napisał:

Drodzy co waszym zdaniem powinienem zrobić

 Podróże uruchomione w aplikacji widnieją w historii zaznaczone przekroczenie wagi etc - brak ściągniętej opłaty ?

Co z tym zrobić ? Zgłaszać olać ? Jakiś powód dla którego mogli nie naliczać opłaty ?

Wydaje mi się, że słusznie napisał @Commander, ważne, że przejazdy masz w historii, nie musisz przecież kontrolować stanu konta. 

 

P.S.

Fajnie jakbyś napisał w tym temacie wrażenia z jazdy Twoim zestawem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, filipert said:

Wydaje mi się, że słusznie napisał @Commander, ważne, że przejazdy masz w historii, nie musisz przecież kontrolować stanu konta. 

No to olewam :D - ale kurde burdel mają tam siostry :D

P.S.

Fajnie jakbyś napisał w tym temacie wrażenia z jazdy Twoim zestawem ;) - zaraz napiszę !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze jest jakiś problem z e-tollem.

Zaszła po raz pierwszy konieczność jazdy zestawem trasą ekspresową, odcinkiem płatnym.

W tym celu w aplikacji e-toll w smartfonie:

- uruchomiłem lokalizację (apka e-toll ma uprawnienie do stałego dostępu do lokalizacji) oraz „dane komórkowe (internet),

- zaznaczyłem w apce „przejazd płatny” oraz „przekroczenie kategorii wagowej 3,5tony,

- bezpośrednio przed wjazdem na ekspresówkę w apce wcisnąłem przycisk „rozpocznij przejazd”, wówczas na zielono zapaliły się kontrolki: bateria, GPS oraz internet (czyli dane komórkowe),

- po zjechaniu z ekspresówki wcisnąłem przycisk }zakończ przejazd".

 

Z ciekawości w domu sprawdziłem skutki finansowe przejazdu. Okazało się, że kasy z konta mi nie pobrało.

W historii przejazdu w apce są tylko dane o dacie i godzinie rozpoczęcia oraz zakończenia przejazdu.

W historii przejazdu w IKK (internetowe konto kierowcy) w ogóle nie ma danych o przejeździe.

Może to wskazywać na jakąś usterkę w komunikacji GPS lub internetu (bez problemu przeglądam strony www lub pocztę emailową.

Numer biznesowy mam taki sam w apce, jak i w IKK.

 

Nie wiem co teraz zrobić by ta apka zechciała się komunikować z IKK lub z piekłem.

Co takiego jest nie tak, że jest tak, jak opisałem? Czy stałe połączenie Bluetootha w smartfonie (z zestawem głośnomówiącym auta oraz ze smartwatchem na ręku) może być jakąś przeszkodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powolniak napisał:

W historii przejazdu w apce są tylko dane o dacie i godzinie rozpoczęcia oraz zakończenia przejazdu.

Zabezpiecz to sobie :)

1 godzinę temu, powolniak napisał:

Nie wiem co teraz zrobić by ta apka zechciała się komunikować z IKK

Może była jakaś awaria systemu, zawsze można zgłosić się dobrowolnie z usterką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.