Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że.... będąc z natury i wychowania człowiekiem uczciwym.... skoro skorzystałem, przejechałem, to czuję się w obowiązku za to zapłacić. Pieniądze na IKK są, więc zrobiłem im zgłoszenie że coś nie działa i resztę mam w nosie...
Dokładnie. Z tego samego powodu sam wolałem zapłacić. Raz że wolę być fair, nawet wobec samego siebie. Dwa, że wolę mieć święty spokój. Bo może akurat mnie kamera złapała i za pół roku przyjdzie list. Po co się szarpać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tatra napisał:

możemy spokojnie jeździć po PL nie zaglądając co kwadrans, czy pobrano/nie pobrano złotówki z konta. 

No nie wiem...

Ja wczoraj miałem odwrotną do koleżeństwa sytuację.

Jechałem z Poznania do Warszawy bez budki, opłatę pobrało za Konin - Stryków a potem... dalej coś czyściło konto ?

Zanim wyłączyłem w okolicy Skierniewic, brakowało ponad 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Pamiętajcie, że do 30.09 jest czas na zlozenie wniosku o zwrot kaucji za via box.

Ja właśnie złożyłem,  poczekam pewnie z rok.

Kto wie.

Ja czekam od początku lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 11:12, Krzysztof57 napisał:

To by wyjaśniało dlaczego mnie kroili z kasy pomimo braku przekroczenia 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, filipert napisał:

To by wyjaśniało dlaczego mnie kroili z kasy pomimo braku przekroczenia 3,5t

Nie tylko ciebie, kolega mi dzwonił w tygodniu że mam uważać na e-toll bo choć miał wyłączone przekroczenie kategorii wagowej to pobierali kasę jak by jechał z przyczepą, wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jak jadę solo to kupuję bilet w apce etoll bilet, mniej upierdliwe niż apka do śledzenia. Przy zestawie do 3,5T też bym tak robił

Jakbym miał zestaw poniżej 3,5, to nie miałbym etola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od sierpnia nie działa mi e-toll i nie mogę sobie z tym poradzić. Awaria powstała po aktualizacji do androida 12. Otóż po włączeniu aplikacji i kliknięciu "rozpocznij przejazd" aplikacja wymaga wyłączenia funkcji optymalizacji baterii. Po kliknięciu kontynuuj przenosi mnie do "optymalizacja wykorzystania baterii" ale tam nie ma niz związanego z e-tolem do wyłączenia. Próbowałem od nowa instalować i nic.

 

Dodatkowo na stronie internetowej mam wpis "Klasa wagowa wynosi 14 Czy realizujesz przejazd z przyczepą/naczepą". Jak zaznaczę TAK to wyskakuje komunikat w zerwonej ramce "Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów przekracza kategorię wagową pojazdu. Naliczona zostanie wyższa stawka."

Jakaś masakra.

Do tego co chwilę przysyłają mi maile, że mój samochód jest zaliczany do najniższej klasy emisji spalin. Po każdym takim mailu wysyłam im info, że samochód osobowy Opel Signum 1.9 z 2006 roku zalicza się do EURO4 ale nie dociera.

Rzeźna jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 17:49, filipert napisał:

To by wyjaśniało dlaczego mnie kroili z kasy pomimo braku przekroczenia 3,5t

A to dlatego KAS czasami trzepie już na łącznicach wjazdowych (np. w Emilii), bo danych z kamer nie ma...

Ta ich "ręczna" kontrola jak ma się bilet, to też lipa, schodzi łącznie kilka minut, nie starczy pokazać np. wykupiony bilet. Chcą biletu, DR, i muszą odnotować, i dopiero dalej puszczają...

Teraz wszystko jasne. 

Z łącznością on-line z bazami CEPiK to chyba generalnie lipa, widać po widokówkach z radarów, zgłoszenie zbycia i zgłoszenie nabycia pojazdu (czyli zmiana właściciela zgłoszona przez obie strony) nie robi wrażenia na CANARD-dzie, po pół roku przychodzą widokówki na poprzedniego właściciela, dopiero jak im się to wyjaśni w mailu, weryfikują to faktycznie w CEPiK. Osobiście podejrzewam, bo to tak wygląda, jakby przy hurtowym wystawianiu mandatów nie sprawdzali on-line bezpośrednio w CEPiK aktualnych danych, tylko w pierwszym rzucie korzystali z jakiegoś... off-line'owego zrzutu bazy "zasysanej" z CEPiKu na ich własne serwery raz na jakiś czas, albo z poprzdnich wpisów odnotowanych w ich bazach (tzn. że na dane auto był kiedyś wystawiony mandat na Kowalskiego, to rok później łatwiej wysłać focię do Kowalskiego). Nie wiem jak inaczej wytłumaczyć "przeoczenie" po kilku miesiącach zgłoszonej  zmiany właściciela.

Zresztą, gdyby przyjąć, że Policja, Canard czy KAS (opłaty na bramkach) przy każdej czynności czy przejeździe płatnym weryfikowałyby dane w CEPiKu, chyba serwery by tego nie wytrzymały - spójrzcie przy najbliższym przeglądzie w SKP, że połączenie z bazą CEPiK i zassanie danych zwykle trwa dłuższą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Batman napisał:

Awaria powstała po aktualizacji do androida 12. Otóż po włączeniu aplikacji i kliknięciu "rozpocznij przejazd" aplikacja wymaga wyłączenia funkcji optymalizacji baterii. Po kliknięciu kontynuuj przenosi mnie do "optymalizacja wykorzystania baterii" ale tam nie ma niz związanego z e-tolem do wyłączenia. Próbowałem od nowa instalować i nic.

Próbowałem kiedyś pomóc  dwóm osobom w tym, o czym piszesz.

Nie wiem, albo ten cały android i instalowany z nim syf robi apce e-toll pod górkę, albo apka na androida jest po prostu zrąbana. Masę ludzi ma z tym kłopot.

11 minut temu, czyś napisał:

A to dlatego KAS czasami trzepie już na łącznicach wjazdowych (np. w Emilii), bo danych z kamer nie ma...

Lotne patrole też już się pojawiają. Ostatnio na S5 wisieli mi na tyłku za przyczepą dobre 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android ma swoje za uszami (na nowej wersji często aplikacje się wykrzaczają), ale też i apka jest prawdopodobnie na starsze wersje i niezaktualizowana na bieżąco pod nowszy system - musieliby od nowa rozpisać przetargi itp. na aktualizację. Np. korzystałem kiedyś ze starego i od dawna nie aktualizowanego CalDav-a - powinien działać, ale męka z każdą aktualizacją androida. Etoll, z uwagi na to jak głęboko sięga do danych (lokalizacja itp), może mieć problem z każdą nową wersją, bo wraz ze zmianą wersji systemu zmieniają się zasady ochrony prywatności, protokoły, certyfikaty, co wpływa na krzaczenie się aplikacji w nieaktualizowanych pod nowe wydania systemu wersjach. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.