Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sebeb napisał:

mnie zastanawia fakt, że jadąc z domu do Chłapowa zapłaciłem mniej niż tą samą drogą na powrocie :)

Wkurzało mnie to szare pudełko wiszące na szybie....teraz za nim tęsknie ;)

nie było zimniej? bo w ziemie droga się kurczy i jest bliżej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem postanowiłem dodać poprzez IKK  kolejny "pojazd" do mojego konta e-toll ( na którym mam już auto, którym ciągam przyczepę) nie ukrywam, że sam w pewnym momencie zgłupiałem kiedy niby wszystko było OK,  auto pojawiło się na moim koncie, ale był jeszcze podświetlony baner  - " "dodaj urządzenie" no więc kliknąłem w to i wtedy wyświetlił się komunikat,  że na tym urządzeniu jest już  zarejestrowany pojazd i jesli kliknę to pojazd zostanie usunięty...no kur....zgłupiałem. Ale tknęło mnie włączyłem aplikację na "urządzeniu" czyli telefonie, nowe auto juz tam się wyświetlało i musiałem tylko wybrać, którym chcę jechać.  Uruchomiłem "przejazd płatny", za parę sekund  zakończyłem i pojawił się komunikat, że dane zostały przesłane prawidłowo. Wynika więc z tego, że zrobiłem na IKK wszystko dobrze...No ale kurna naprawdę można zgłupieć, bo nic w tej aplikacji nie działa intuicyjnie. Człowiek musi wczytywać się w te banery nie wiedząc co ma tak naprawdę zrobić, żeby być spokojnym,że wszystko jest OK i nie zostaniesz ukarany za czyjąś nieudolność...Kto to zatwierdził do użytku????  Współczuję ludziom starszym( i sobie też), którzy muszą to samodzielnie ogarniać. Dlatego jak widzę te fotkę z kolejką przez biurem obsługi to się nie dziwię, że nawet jak zainstalujesz uruchomisz to i tak nie jesteś pewny,że to działa...No nic...niedługo dodaję kolejny pojazd do mojego konta więc pewnie historia się powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawel1966 napisał:

Kto to zatwierdził do użytku????

też się zastanawiam  :klnie:

działać działa ale obsługa i instalacja tego jest tak pokręcona że trzeba mieć naprawdę anielską cierpliwość i dobrą intuicję żeby wszystko uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo finansów jest podpisane pod całą strukturą.
To, że jakiś tam bug jest (ten o wyświetlaniu, że "dodaj urządzenie") to pół biedy, to się zdarza. Ale że ten napis się świeci od 3-4 miesięcy i nikt tego błędu nie poprawia to ssie delikatnie powiedziawszy. Za każdym razem to widzę po logowaniu, gdzieś tak od lipca

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę informacji jak e-toll wygląda z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/autostrada-a2-testujemy-wszystkie-opcje-zaplacenia-za-przejazd/sy5c0ng

Ułatwienie to może jest dla kogoś, kto mieszka w pobliżu i korzysta tylko z odcinka objętego e-tollem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bez sensu kupę kasy wydali na kulawe aplikacje do poboru myta, mogli za to kupić licencję na Pegasusa, i byłoby wszystko załatwione, może nawet i fona nie trzeba byłoby mieć włączonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem taki tępy że po 3dniach udało mi się w końcu to zainstalować...

Mam nadzieję że jak będę musiał przejechać przez A4 to będę umiał to obsłużyć, że nie wyskoczy, że jest jakiś kolejny błąd...i później nie dostanę bileciku na 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Misio napisał:

Mam nadzieję że jak będę musiał przejechać przez A4 to będę umiał to obsłużyć, że nie wyskoczy, że jest jakiś kolejny błąd...i później nie dostanę bileciku na 500zł...

Dlatego ja jak będę musiał, to kupie sobie e-bilet. Po co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko działa. Aplikację należy skonfigurować przed wyjazdem, a nie na trasie; a przejazd najlepiej włączyć przed uruchomieniem silnika a nie przed bramkami, ot cała tajemnica używania tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.