Skocz do zawartości

Koniec viaTOLL, początek e-TOLL.


Rekomendowane odpowiedzi

Koniec viaTOLLa zbliża się wielkimi krokami. W zasadzie to od kwietnia miał ruszyć e-TOLL, ale coś im się przesunęło i sam system ma obowiązywać od 1 lipca 2021 roku. Ciekawe co im z tego wyjdzie :D

Jakie zmiany nas czekają? Wreszcie pojawi się możliwość rejestracji online, nie trzeba będzie podpisywać żadnych umów i instalować żadnych urządzeń. Wystarczy apka w telefonie. Ale są i minusy tego rozwiązania, teraz nas nie tylko będą łupić to jeszcze będą wiedzieć jak jechaliśmy i którędy ;) 

Tu trochę informacji o systemie: https://www.gov.pl/web/kas/e-toll-system-poboru-oplaty-elektronicznej-kas a tu artykuł o opóźnieniach: https://www.motofakty.pl/artykul/nowy-system-poboru-oplat-e-toll-z-opoznieniem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, 1 lipca będzie wszystko leżeć i kwiczeć. Będize można w ten dzień przjechać za darmo ;)
Zawsze jak się takie nowe rzeczy wprowadza to rządowy system informatyczny klęka. Jak zrobią pierwsze hotfixy to chyba będize spoko, zawsze to jakieś ułatwienia. Mam nadzieję, że kolejnym krokiem będize likwidacja bramek na GDaKAjących autostradach, bo pewnie te kulczykowe to nie do wciągnięcia w system, jeszcze nie było siły politycznej silniejszej od imperium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, 1 lipca będzie wszystko leżeć i kwiczeć. Będize można w ten dzień przjechać za darmo
Zawsze jak się takie nowe rzeczy wprowadza to rządowy system informatyczny klęka. Jak zrobią pierwsze hotfixy to chyba będize spoko, zawsze to jakieś ułatwienia. Mam nadzieję, że kolejnym krokiem będize likwidacja bramek na GDaKAjących autostradach, bo pewnie te kulczykowe to nie do wciągnięcia w system, jeszcze nie było siły politycznej silniejszej od imperium.
Rejestracje bramek już zapowiedzieli, więc to tylko kwestia czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z obecnym sposobem naliczania.
Co z viaboxem?
No viaTOLL przestanie działać, urządzenie będziesz musiał zwrócić. W nowym systemie będziesz używać albo aplikacji i swojego smartfona albo będziesz musiał wziąć nowe urządzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć..

Rozumiem że kasę zwrócą, bo mam tam koło 200 zł. Nie wczytywałem się w to.... Czyli póki co powyżej 3.5 tony a docelowo osobówki na autostradzie....

 

 

 

Zasady będą takie same jak w przypadku viaTOLL. Czyli jeśli przekraczasz zestawem 3.5t to musisz mieć e-TOLL.

 

W grudniu 2021 przestaną funkcjonować bramki na autostradach GDKiKA więc podejrzewam, że już tego czasu e-TOLL będzie obowiązkowy dla wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Zasady będą takie same jak w przypadku viaTOLL. Czyli jeśli przekraczasz zestawem 3.5t to musisz mieć e-TOLL.

 

W grudniu 2021 przestaną funkcjonować bramki na autostradach GDKiKA więc podejrzewam, że już tego czasu e-TOLL będzie obowiązkowy dla wszystkich

 

Czyli albo wezmę nowe urządzenie, albo aplikacja na telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo wezmę nowe urządzenie, albo aplikacja na telefon ?

Dokładnie:

 

 

Aplikacja e-TOLL PL

•    bezpłatnie do pobrania w Google Play lub AppStore 

Aplikacja umożliwia wniesienie opłaty za przejazd drogami płatnymi, doładowanie i monitorowanie stanu konta oraz realizację obowiązków przewoźników towarów wrażliwych w systemie SENT-GEO

 

Urządzenie pokładowe OBU 

•    do nabycia w sieci Miejsc Obsługi Klienta e-TOLL lub w sieci dystrybucji jednego z operatorów OBU

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek bardzo dziękuję.
Oczywiście biorę urządzenie. 
No zobaczymy w ogóle jak to będzie wyglądać. Jak pisałem wszystko miało ruszyć już od kwietnia. Szczerze liczyłem po cichu że ruszy i nie będę musiał brać viaTOLLa. No ale jednak trzeba iść podpisywać umowy i bawić się w jakieś stare pudełeczka.

Może ten e-TOLL będzie mniej zawodny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomekk napisał:

Masz to samo urządzenie ? Ja wymieniałem po 3 latach bo bateria siadła i na bramce nie piknęło. Oczywiście reklamowałam działanie urządzenia na infolinii. Obsługa nawet wspominała że co jakiś czas lepiej wymienić.

u mnie przewinęło się ok 8 urządzeń - wadliwych viabox 2 z zewnętrzną anteną. Od momentu zaryzykowania ze zwykłym viabox wszystko działało idealnie i tak jest w kolejnym holowniku.

Ciekawi mnie czy w ten sposób szybko nie poszerzy się sieć dróg płatnych - skoro wystarczy apka, to nawet nowe bramki niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.