Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

....to bałkańska kraina i trzeba się wczuć w klimat niektórym nie leży - tak bywa I dobrze , ze jest inaczej tu, inaczej tam. Bo wtedy jest ciekawiej Ten zapach sośniny schodzącej prosto do morza po skałach - tego nie ma nigdzie indziej . Jedyne co mają to najładniejsze w Europie wybrzeże .  A ceny? Ludzie, przestańmy sępić na każdym kroku oni podobno tutaj nierzadko cały rok żyją z sezonu  Odrobina empatii nie zaszkodzi . Tak mi się wydaje 

 

Uwielbiam balkany i ich klimat. I jeżdżę tam i cieszę się każdym dniem i każdym krajobrazem i zapachem . I mam nadzieję przyjeżdżać tu jeszcze niejeden raz

A co do cen niektóre pasują mi, niektóre niekoniecznie ale nie widzę powodu żeby wyrzucać moje pieniądze, zawsze staram się ekonomię stawiać wyżej niż empatię

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, roadwarrior23 napisał:

Witajcie, zastanawiam się czy jechać na początku sierpnia do Chorwacji, czytam Wasze wypowiedzi i troszkę skołowany jestem. Możecie powiedzieć czy jest tłoczno czy nie, bo jedni mówią że straszny tłok inni, że pusto. Widziałem filmik z granicy 18.07 że korek na granicy do wjazdu na kilka godzin. Napiszcie proszę jak jest bo się wacham czy jechać do Cro, nic nie mam zarezerwowane, wybór czy przyczepą czy do apartmani.

19.07 wjeżdżaliśmy 1h na granicy slo - cr . Poza tym żadnych komplikacji. Zawsze w ciemno i od paru lat tylko Campingi. Wcześniej namiot, teraz cepka.  Jakoś zawsze znajdzie się miejsce i to całkiem fajne . Nie zawsze na pierwszym campie( tym razem na drugim)  Rzecz gustu ale apartmani już nie wybiorę . Tak na dłużej typu 2 tyg to cepka jest idealna. Na krócej brał bym namiot. My zawsze z dala od aglomeracji tam gdzie cisza i spokój . Na mieście ( vodice ) w niedziele wieczorem gwarno i ulice tętniące życiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z granicą chorwacka - czy to słoweńską, czy też włoską jest jeden problem, wynikający z faktu, że nie są jeszcze w strefie Schengen i odbywa się kontrola dokumentów, a teraz dodatkowo jeszcze pytanie o nr telefonu i cel podróży:

- albo pojedziesz w tygodniu, najlepiej żeby trafić tam w nocy i przejedziesz bez żadnej kolejki,

- albo - tak jak większość - jedziesz w weekend i nie daj boże jeszcze w nocy z piątku na sobotę, albo w sobotę i wtedy potrafi zrobić się konkretna kolejka, nawet na kilka godzin, choć częściej 1/2 - 1 godzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roadwarrior23 napisał:

Witajcie, zastanawiam się czy jechać na początku sierpnia do Chorwacji, czytam Wasze wypowiedzi i troszkę skołowany jestem. Możecie powiedzieć czy jest tłoczno czy nie, bo jedni mówią że straszny tłok inni, że pusto. Widziałem filmik z granicy 18.07 że korek na granicy do wjazdu na kilka godzin. Napiszcie proszę jak jest bo się wacham czy jechać do Cro, nic nie mam zarezerwowane, wybór czy przyczepą czy do apartmani.

Wczoraj wjechaliśmy z Węgier do Chorwacji ok.23, zero kolejki, wcześniej się rejestrowaliśmy na stronie GOV, więc przekroczenie granicy zajęło 3 minuty. Ogólnie cała trasa jak na razie sprawnie i bez przestojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zastanawiam się czy jechać na początku sierpnia do Chorwacji, czytam Wasze wypowiedzi i troszkę skołowany jestem. Możecie powiedzieć czy jest tłoczno czy nie, bo jedni mówią że straszny tłok inni, że pusto. Widziałem filmik z granicy 18.07 że korek na granicy do wjazdu na kilka godzin. Napiszcie proszę jak jest bo się wacham czy jechać do Cro, nic nie mam zarezerwowane, wybór czy przyczepą czy do apartmani.
Witam

Tak jak wcześniej pisałem, rzuć okiem. Co do granic, tylko na granicy Słowenia Chorwacja, Dragonja, trasa Koper - Pula, niedziela, 10 rano, około godziny stania, wyrywkowo sprawdzają paszporty. Obłożenie kempingu 50 procent, można w ciemno jechać. Ja jestem na PinetaCamping w Fažanie. Sąsiedni Bi Village też ma miejsca jak zaglądaliśmy, ale więcej zacieniony, nam się nie podbało.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie innej natury. Widzę, że wiele osób wybiera kempingi na Istrii? Dlaczego akurat ten rejon sobie na "wakacjowanie" a nie inny rejon cro, np. Dalmacja, czyli południe kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakby nie było to jest 500km dalej. Nam w tym roku odpadła Grecja, nie chce żeby mnie cofnęli, na ten moment jak nic się nie zmieni to jedziemy do Chorwacji. I właśnie celuję w południe, z tego względu że większość zostaje na północy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie innej natury. Widzę, że wiele osób wybiera kempingi na Istrii? Dlaczego akurat ten rejon sobie na "wakacjowanie" a nie inny rejon cro, np. Dalmacja, czyli południe kraju?
Witam

Są dwie sprawy, odległość i Bora. Poza tym zbliżając się coraz bardziej do Kopru miałem nadzieję że małżonka da zielone światło na Włochy, ale nic z tego, rezerwacja u fryzjera rzecz święta w dzisiejszych czasach.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smutny napisał:

19.07 wjeżdżaliśmy 1h na granicy slo - cr . Poza tym żadnych komplikacji. Zawsze w ciemno i od paru lat tylko Campingi. Wcześniej namiot, teraz cepka.  Jakoś zawsze znajdzie się miejsce i to całkiem fajne . Nie zawsze na pierwszym campie( tym razem na drugim)  Rzecz gustu ale apartmani już nie wybiorę . Tak na dłużej typu 2 tyg to cepka jest idealna. Na krócej brał bym namiot. My zawsze z dala od aglomeracji tam gdzie cisza i spokój . Na mieście ( vodice ) w niedziele wieczorem gwarno i ulice tętniące życiem . 

W Vodicach jest chyba tylko jeden kemping 

1 godzinę temu, mirmar napisał:

Mam pytanie innej natury. Widzę, że wiele osób wybiera kempingi na Istrii? Dlaczego akurat ten rejon sobie na "wakacjowanie" a nie inny rejon cro, np. Dalmacja, czyli południe kraju?

Dalmacja jest zreszta dużo ładniejsza wg mnie, woda czyściejsze i piękne góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą był u mnie klient, który jedzie teraz do Austrii, ale wg jego raczej pewnych źródeł od dziś Austria zamknęła wjazd na swój teren z krajów bałkańskich.. czyli Słowenia odpada jako ewentualna droga zamiast Węgier... No a my startujemy jednak jutro skoro świt ( mieliśmy plany wyjechać dziś na noc ale nie zdążymy się przygotować) .

Mam nadzieję, ze gdzieś tak ok 6 rano zakopianka będzie jeszcze pustawa, potem Chyżne Dolny Kubin, Martin, Kremnica Zvolen i Sahy. Budapesz chcę objechać tym razem od zachodniej strony, żeby nie nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów obwodnicą M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawel1966 napisał:

Przed chwilą był u mnie klient, który jedzie teraz do Austrii, ale wg jego raczej pewnych źródeł od dziś Austria zamknęła wjazd na swój teren z krajów bałkańskich.. czyli Słowenia odpada jako ewentualna droga zamiast Węgier... No a my startujemy jednak jutro skoro świt ( mieliśmy plany wyjechać dziś na noc ale nie zdążymy się przygotować) .

Mam nadzieję, ze gdzieś tak ok 6 rano zakopianka będzie jeszcze pustawa, potem Chyżne Dolny Kubin, Martin, Kremnica Zvolen i Sahy. Budapesz chcę objechać tym razem od zachodniej strony, żeby nie nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów obwodnicą M0

Jak zamknęła ? Kolega jednak dzisiaj do Włoch przez Austrię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.