Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2020 o 23:51, mirmar napisał:

Czy macie jakies informacje, że jakieś kempingi nie sa w ogóle otwarte z powodu korony? Interesuje mnie rejon od Szybeniku na południe.

My właśnie tu jesteśmy,   na razie w Solarisie.

Jest ok, choć zdziwiłam się bo doba wychodzi nam ok 75 euro ??

Podpowiedzcie jaki fajny camping między Splitem A Makarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

A gdzie ta zimna woda i komary ?

Np. w okolicy Trogiru. Wodę mogę jeszcze przeboleć ale te komary...

42 minuty temu, Funiaki napisał:

My właśnie tu jesteśmy,   na razie w Solarisie.

Jest ok, choć zdziwiłam się bo doba wychodzi nam ok 75 euro ??

Podpowiedzcie jaki fajny camping między Splitem A Makarską.

Cena zacna. No chyba, że masz 9-ci osobowa rodzinę i o tym nie wspominasz ;)

Ja dziś wyjechałem z Segetu (Seget kamp) k. Trogiru. Niewielki kameralny kemping. Jest OK, choć pewnie nie tak OK jak Solaris. W Splicie jest kemping Stobrec. Bliżej Omisa jest jeszcze np. Galeb. Nie stacjonowałem na tych dwóch ale byłem na rekonesansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mirmar napisał:

Np. w okolicy Trogiru. Wodę mogę jeszcze przeboleć ale te komary...

Cena zacna. No chyba, że masz 9-ci osobowa rodzinę i o tym nie wspominasz 

JeslI jestem w ciąży z 5-cioraczkami, to tak ;)

 

 Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Np. w okolicy Trogiru. Wodę mogę jeszcze przeboleć ale te komary...

komary to obstawiałem że na Istrii ...

u nas też inwazja w weekend byłem na rowerach na Wzgórzach Strzelińskich , mało nas żywcem nie zjadły :wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już rezerwację w Pakostane, Posiedzimy tam maksymalnie do tygodnia a potem może się jeszcze wyrwiemy za Split.

Wyjeżdżamy w sobotę skoro świt, na Węgrzech przejmujemy wnuki, które teraz są w Chorwacji z rodzicami, żeby nie jeździły tam i z powrotem:)

BTW. Na campingu w Dunaujvaros, gdzie spędzili poprzedni tydzień niemal zjadły ich komary. Podobno Węgrzy robili jakieś "odkorzmarzanie" ale niewiele to dało:(

Na Węgrzech zostajemy na jedną noc nad balatonem, żeby było blisko autostrady i niedaleko do granicy z Chorwacją więc padło na Balaton Fenyves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

A gdzie ta zimna woda i komary ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Te co mnie wczoraj jadły to w Tisno. Może to kwestia bliskości sanitariatów ale jednak w chorwie o tej porze nigdy tyle nie było? dziwny ten rok wszędzie. Cóż . Cieszymy się słońcem bo tego na szczęście nie brakuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek, sobotę i niedziele pogoda była słaba jak na cro. Tęskniłem za chorwacka lampą. Wczoraj i dziś jest lampa, że trudno wytrzymać. Także nie wiem kiedy lepiej...  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pogoda taka nie do końca chorwacka w tym roku, chociaż mi odpowiada, bo uwielbiam ciepło, ale nie cierpię upałów:D

Wodę też mieliśmy wyjątkowo zimną - od 24 stopni w pierwsze bezwietrzne dni, do nawet 21 po kilku dniach porządnego wiatru.

Ale komary na Krku przez 10 dni widziałem max. trzy, z czego jeden nawet mnie dziabnął, nie pozostawiając żadnego śladu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Funiaki napisał:

Podpowiedzcie jaki fajny camping między Splitem A Makarską.

Między Splitem a Makarska jest wyspa Brać. Na niej miasteczko Supetar, na skraju miasteczka jest Lidl a 200m od Lidla jest Camping Vaterman Resort by Gusia's.

Byliśmy tam 2 lata temu, nie było jakiegoś covida i paniki, a i tak byliśmy prawie sami, odizolowani od świata, dolna część kempingu a na nim takie klimaty jak na foto, a to co się świeci to od Splitu aż prawie po Makarska ale...

Nie dla wszystkich, trzeba troszkę odwagi i gimnastyki.

Kamperem wjeżdżałem tam na grubość lakieru, ale... da się:

IMG_0143a.JPG

IMG_0145.JPG

IMG_0134a.JPG

IMG_0066 (2).JPG

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteście na Brač, to proponuję wybrać się na najwyższy szczyt adriatyckich wysp – Vidova Gora. Dojechać można dość wysoko (nie pamiętam niestety czy wąsko), zaparkować i chwilę podejść na sam szczyt. A stamtąd genialny, pocztówkowy widok na plażę Zlatni rat (sama plaża już taka sobie, ale od biedy można podjechać). Proponuję sobie wpisać w google i zobaczyć obrazki ;)

Sam Brač ma tę wadę, że dojazd tylko promem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Socale napisał:

Kamperem wjeżdżałem tam na grubość lakieru, ale... da się:

eee tam. Tam by się jeszcze ojciec z matką zmieścił. Widzę jeszcze mnóstwo "światła" między samochodem a murkiem ;).

Rok temu we Włoszech navi mnie pokierowała w drogę gdzie na początku był znak że będzie miejsce na drodze gdzie  szerokość wyniesie 2,3m, ale o tym sobie uświadomiłem kilkaset metrów dalej, wiec uznałem, że pojadę i sprawdzę jak to jest naprawdę. Był mostek z betonowymi ogranicznikami. Wzięliśmy miarkę i zmierzyliśmy oba przewężenia, na wjeździe i na zjeździe, a potem zmierzyliśmy przyczepę. Okazało się, że znaki jednak przekłamują bo było bodajże 236cm a nasza przyczepa miała w najszerszym miejscu szerokość 234, więc był luz na ok 2 cm czyli po 1cm na stronę. Było już ciemno co prawda ale lubie takie wyzwania, więc... jednak zawróciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Było już ciemno co prawda ale lubie takie wyzwania, więc... jednak zawróciłem ;)

Czytałem z zapartym tchem oczekując fotek i... zawróciłeś.

Słusznie. 

W "moim" przesmyku, lusterka były na podobnych lakierowych odległościach, złożyć nie mogłem bo musiałem kontrolować tył kampera ale udało się.

Godzinę temu, pcu napisał:

To jak już jesteście na Brač

Byliśmy.

Opisałem tą miejscówkę z pobytu w 2018r.

Na szczycie nie byliśmy, lecz na widokowym parkingu owszem. Od strony północnej zwiedziłem sobie nieturystyczną część wyspy czyli zwiedzanie ichnego życia za kulisami pchając/targając jak osioł w górę rower po szutrach. To było wycieńczenie jakiego w życiu nie doznałem, gdyż skończyła się woda, las który miał mi dać cień rok wcześniej się spalił , a grata targałem nawet w dół bo jechać nie szło.

To była bardzo wyczerpująca przygoda, długo będę pamiętał. 

Na foto Split z zoomu i "zjazd" po drugiej stronie wyspy.

IMG_0162.JPG

IMG_0168.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Socale napisał:

Na szczycie nie byliśmy, lecz na widokowym parkingu owszem.

A to grzech;) Jak sama nazwa wskazuje góra jest na prawdę vidowa - na pierwszym planie oczywiście Hvar ze swoją karkołomną linią brzegową, a na dalszym... wszystko inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirmar napisał:

eee tam. Tam by się jeszcze ojciec z matką zmieścił. Widzę jeszcze mnóstwo "światła" między samochodem a murkiem ;).

Rok temu we Włoszech navi mnie pokierowała w drogę gdzie na początku był znak że będzie miejsce na drodze gdzie  szerokość wyniesie 2,3m, ale o tym sobie uświadomiłem kilkaset metrów dalej, wiec uznałem, że pojadę i sprawdzę jak to jest naprawdę. Był mostek z betonowymi ogranicznikami. Wzięliśmy miarkę i zmierzyliśmy oba przewężenia, na wjeździe i na zjeździe, a potem zmierzyliśmy przyczepę. Okazało się, że znaki jednak przekłamują bo było bodajże 236cm a nasza przyczepa miała w najszerszym miejscu szerokość 234, więc był luz na ok 2 cm czyli po 1cm na stronę. Było już ciemno co prawda ale lubie takie wyzwania, więc... jednak zawróciłem ;)

A nie mieliście movera? Bo z cepką taką zwężkę na lakier można przejechać na moverze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.