Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kacperek1 napisał:

Przejaciele carawaningowcy - podpowiedzcie - jak liczyć noclegi na kempingach w Chorwacji? W cennikach podawane są ceny za osobę i za parcele za noc. Czy należy zsumować kwoty za osobę i parcelę? Czy też bieże sie pod uwagę tylko cenę za parcelę. Wybieram się w dwie dorosłe osoby + dziecko + przyczepa.

Inne pytanie - Czy na parceli którą się zajmuje można bezpłatnie dostawić mały namiot w cenie parceli dla kolejnych 2 osób które mają do nas dojechać - czy za nich płaci się dodatkowo?

Dziękuję za podpowiedzi. Do tej pory jeździłem do Grecji i tam zawsze gdzie byłem to cenny negocjowałem.

Jest tak jak napisał @maarec ale mieliśmy miłą niespodziankę w Solarisie- policzyli tylko za osoby i klimatyczną, za parcele mimo, iż tą z części A, juz nie, zamiast 75-78, wyszło 52, ale dlaczego- nie mam  pojęcia.

Na Bobanie koło Drwenika za Makarską, juz sumują wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Funiaki napisał:

mieliśmy miłą niespodziankę w Solarisie- policzyli tylko za osoby i klimatyczną, za parcele mimo, iż tą z części A, juz nie, zamiast 75-78, wyszło 52, ale dlaczego- nie mam  pojęcia

Raczej wszystko policzyli tylko dali rabat. Wiele kemp. go stosuje w tym roku, 20-30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodz koledz bardzo dziékuję za odpowiedzi w temacie opłat na kempingach.

Jako że jade pierwszy raz przyczepa do chrwacji to co myślicie o kempingu adriatiq w primosten? Czy to kiejsce godne polecenia czy też zaproponujecie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mi się tam nie podobało. Później z każdym dniem było fajniej. Na tyle że rok później tam wróciłem. Plus to bardzo duże parcele, czyste i spore sanitariaty i kompletny brak tłumów na plaży. Do Primosten około 30 min piechotą. Od zeszłego roku bardzo dobrze zaopatrzony sklep na miejscu ale juz knajpa kempingowa bardzo słaba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacperek1 napisał:

Jako że jade pierwszy raz przyczepa do chrwacji to co myślicie o kempingu adriatiq w primosten?

To nasz ulubiony kemping w Cro. Tak jak pisał Dudek: duże parcele otoczone drzewami, które dają cień. Sanitariaty czyste i sprzątane regularnie. Sklep sieciówka "Ribola" z "normalnymi" cenami na terenie kempingu.

Jak wszystko dobrze się ułoży będziemy tam w piątek lub sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Na MOP-ach przy autostradzie na Istrii są znaki zakazujące parkowania powyżej 2 godzin. Faktycznie nie było tam o 23.00 ani jednej przyczepy czy kampera tylko kilka ciężarówek ale ich blokuje "tacho" i może oni mogą. Czy takie zakazy są w całej Chorwacji ? Czy naprawdę nie można nocować na parkingach przy autostradach Chorwackich ?

Edytowane przez Kielek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kielek napisał:

Właśnie wróciłem z Chorwacji. Na MOP-ach przy autostradzie na Istrii są znaki zakazujące parkowania powyżej 2 godzin. Faktycznie nie było tam o 23.00 ani jednej przyczepy czy kampera tylko kilka ciężarówek ale ich blokuje "tacho" i może oni mogą. Czy takie zakazy są w całej Chorwacji ? Czy naprawdę nie można nocować na parkingach przy autostradach Chorwackich ?

No to by było chore - jesteś wycieńczony, zasypiasz z otwartymi oczami, a tu ktoś każe ci jechać, bo nie wolno... To chyba tylko taki straszak przed koczowaniem - nie wydaje mi się, żeby usuwali ludzi siłą po 2 godzinach jeśli faktycznie tylko zaparkowali w celach przespania się w podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na Krku z tym, że śmignąłem przez autostrady chorwackie z jednym postojem na tankowanie i nic takiego nie widziałem. A spałem na parkingu na Krku tuż za mostem (musiałem się w końcu przespać przed dalszą drogą - całe 40 km;-), gdzie kilka przyczep i kamperów też było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było chore - jesteś wycieńczony, zasypiasz z otwartymi oczami, a tu ktoś każe ci jechać, bo nie wolno... To chyba tylko taki straszak przed koczowaniem - nie wydaje mi się, żeby usuwali ludzi siłą po 2 godzinach jeśli faktycznie tylko zaparkowali w celach przespania się w podróży.

Witam

 

Potwierdzam to co pisze Kielek (za szybko się zebrałeś, zanim Cię zauważyłem w CampPineta). Pod tablicami P z rodzajem pojazdu (osobowe, autobus, ciężarowe) info o max 2 h. Coś podobnego w Słowenii, ale może tak zawsze było, przynayna Istrii ... ?

Poza tym Słowenia i Austria nic nie wprowadziła nieciekawego na granicach, no chyba że jesteś spoza unii, to na granicy A patrzą na kraj pochodzenia.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomekk napisał:

Potwierdzam to co pisze Kielek (za szybko się zebrałeś, zanim Cię zauważyłem w CampPineta). Pod tablicami P z rodzajem pojazdu (osobowe, autobus, ciężarowe) info o max 2 h. Coś podobnego w Słowenii, ale może tak zawsze było, przynayna Istrii ... ?

Jedyne wytłumaczenie tego widzę takie, że na tych MOPach, czy innych parkingach przy pompach, jest osobne miejsce dla TIRów na odpoczynek i tylko tam można spać powyżej 2 godzin, a na pozostałej części parkingu dla osobówek czy autobusów postój jest krótki - chodzi więc pewnie o to, żeby zestawy i kampery nie blokowały parkingu dla osobówek na dłuższy czas. Tym samym skazują nas na towarzystwo agregatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zulos napisał:

Tym samym skazują nas na towarzystwo agregatów...

Ale czy Wy śpicie gdziekolwiek na miejscach do osobówek?

Nie mówię o sytuacji kiedy zmęczenie nie pozwala dalej jechać a TIRy wszystko zajęły łącznie z trawnikami i zjazdami, bo tak sam spałem w Austrii na kilku miejscach osobowych ale była noc i luz na parkingu.

Jak nie ma miejsc specjalnie wyznaczonych dla karawaningu to moim zdaniem "legalnie" z przyczepą stajemy na miejscu dla TIRów. Blokowanie 3, 4 albo i 5 miejsc dla osobówek to narażenie, że zarządzający parkingiem może nas przywołać do porządku.

Tak myślę ale może jestem w błędzie. Przepisy chyba żadne tego nie regulują, choć jeśli jest to parking publiczny i jest znak zakazu zgodny z prawem o ruchu drogowym to respekt obowiązkowy ale najczęściej mamy tylko znaki informacyjne.

EDIT

teraz dojrzałem, że to temat o Chorwacji a nie o MOPach, można ten wpis przenieść, żeby za duży OT tu nie powstał

Edytowane przez filipert
zła lokalizacja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wytłumaczenie tego widzę takie, że na tych MOPach, czy innych parkingach przy pompach, jest osobne miejsce dla TIRów na odpoczynek i tylko tam można spać powyżej 2 godzin, a na pozostałej części parkingu dla osobówek czy autobusów postój jest krótki - chodzi więc pewnie o to, żeby zestawy i kampery nie blokowały parkingu dla osobówek na dłuższy czas. Tym samym skazują nas na towarzystwo agregatów...
Witam

Właśnie też napisałem że pod tablicą P samochody ciężarowe jest też max 2 h. Takie info jest przy każdym sektorze parkingu.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - jak jest z przejazdem przez Węgry w kierunku Chorwacji - czy obowiązują jakieś "korytarze" tranzytowe? Planuję jechać przez Bratysławę - Gyor - Szombathley  i dalej w kierunku granicy Węgiersko-Chorwackiej. Czy narażę się na jakieś nieprzyjemności ze strony Węgierskiej policji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - no to może dotyczy to ciężarowych innych niż TIR. No nie mogą przecież nakazać kierowcom ciężarowych łamać przepisy o czasie pracy.

Ja staram się nigdy nie stawać na miejscu dla osobowych, ale kilka razy mi się zdarzyło, jak wszystkie miejsca były zajęte przez TIRy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.