Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to tylko pomysł biur podróży, temat jest skomplikowany, Chorwacja stosunkowo mało dotknięta zachorowaniami z jednej strony duzy % PKB ma z turystyki, z drugiej mimo wszystko musi się jakoś chronić przed zalewem turystów potencjalnie mogacych przywlec wirusa w dużej ilości (zresztą jak każdy kraj południa europy osiągający sporo przychodów z turystyki Włochy/Hiszpania/Portugalia). Sam jestem ciekawy jak ta sytuacja sie rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Czeskie biura podróży już proponują Rządowi aby rozmawiał,  aby już myslec jak udroznić temat letniego wypoczynku.

Cytat.....................

"tamtejsze biura podróży wpadły na pomysł, jak mimo wszystko umożliwić swoim klientom wakacje nad morzem. Zaproponowały rządowi utworzenie specjalnych "korytarzy" do krajów mniej dotkniętych przez pandemię.

Biura podróży chcą, aby rząd zawarł umowę z Zagrzebiem, która pozwoli ludziom podróżować i wracać pod pewnymi warunkami bez konieczności kwarantanny. Mówi się również o Słowacji, ale także o bardziej odległych krajach, takich jak Wietnam, Tajlandia, niektóre części Ameryki Środkowej i część Afryki. Warunkiem byłoby oczywiście to, że sytuacja w tych krajach się nie pogorszy.

Biura podróży chcą utworzyć most lotniczy do Splitu lub Dubrownika albo specjalny korytarz drogowy na głównych drogach tranzytowych. Wszyscy musieliby przed podróżą przejść testy zdrowotne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety tylko postulaty branży turystycznej (jak najbardziej zrozumiałe z ich punktu widzenia). Ja o pierwotnym planie wyjazdu na początku czerwca do Chorwacji już zapomniałem, mam jednak cichą nadzieję na wrzesień, ale to raczej tylko nadzieja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam zaplanowany, zarezerwowany wyjazd od 18 lipca i z dużą dozą optymizmu,  ufam,  że taki wyjazd bedzie mozliwy, a co najważniejsze "muszą być gwarancje,  ze bedzie bezpieczny zdrowotnie",   Czas pokarze jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych krajach Europy (w tym tranzytowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zbyszek napisał:

Ja osobiscie mam zaplanowany, zarezerwowany wyjazd od 18 lipca i z dużą dozą optymizmu,  ufam,  że taki wyjazd bedzie mozliwy, a co najważniejsze "muszą być gwarancje,  ze bedzie bezpieczny zdrowotnie",   Czas pokarze jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych krajach Europy (w tym tranzytowych)

Zbyszek. Gwarancji to nie masz tankując samochód. Na wczasach nawet w wersji ostrożnej spotkasz setki osób, dotkniesz tysięcy przedmiotów. Gwarancji zero.

Nie wiem co w tym roku robić. Nawet jak otworzą granicę nie wiem czy pojedziemy. Aktualnie oczywiście Chorwacja, może Grecja wchodzi w grę.

Najlepiej jakaś daleka wyspa gdzie nie będzie milionów Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona avtokampi.si ,  to słoweńska strona,  skierowana głównie do Słoweńców.  A  że  Słoweńcy w głownej mierze wypoczywają na Chorwackim wybrzeżu, też rozpoczynają działania, wnioski do władz chorwackich, jak np.

W przypadku kempingów  chorwackich pierwszą fazą, która prawdopodobnie nastąpi po 15 maja, jest umożliwienie zakwaterowania w obiektach wyposażonych w prywatne łazienki,aby gości  nie przebywało  zbyt wiele. Minister najpierw ogłosił otwarcie domków mobilnych, a my już wysłaliśmy inicjatywę otwarcia kempingów dla właścicieli samochodów kempingowych, którzy również mają własne łazienki i na tym etapie mają mniejsze ryzyko infekcji.

Uważam,  ze najważniejsze iż  już zaczyna się coś dziać w tym temacie, w obszarze Chorwacji. Naturalnie,  gdy już bedziem myślę po 1 czerwca,  bedzie wiecej ustaleń,  a i tak każdy indywidualnie będzie podejmować decyzję o wyjeżdzie poza granice Polski.  Ryzyko zawsze było, gdy wyjeżdzało sie zestawem, daleko i na długo.  Dzisiaj doszło ryzyko emocjonalne, zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to w Chorwacji mają większe obostrzenia niż w PL, nie mogą nawet opuszczać swoich miejscowości bez przepustki, którą można otrzymać tylko w uzasadnionym przypadku.

Wyspy zostały odcięte od lądu.

Międzynarodowy ruch towarowy wyłącznie po autostradach bez możliwości zatrzymywania się po trasie.

Wznowienie jakiegokolwiek ruchu turystycznego w pierwszej kolejności jest przewidziane faktycznie na kempingach i w obszarze czarterów jachtów przed kwaterami i hotelami ale dla Chorwatów a nie obcokrajowców, przy czym tylko gdy sytuacja epidemiczne będzie stabilna.

Kempingi oczywiście będą mamić do końca bo nie chcą zwracać kasy za rezerwację.

Dopóki nie będzie stabilnej sytuacji w koło, nie ma na co liczyć.

W dniu 17.04.2020 o 14:32, golob napisał:

mam jednak cichą nadzieję na wrzesień, ale to raczej tylko nadzieja

Wtedy spodziewana jest druga fala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzwoniłem dziś na kamping w Lignano  pani poinformowana mówiła że zakaz był do 16 maja ale rząd przedłużył do 18 maja  co będzie nie wie, dodała mego maila na które będzie szło info ,ludziska co mieli zarezerwowane dzwonią tam cały czas.

Ciekawe czy wcześniej otworzą campingi w Słowenii/Chorwacji czy w Włoszech , od 4 maja koniec zakazu wychodzenia w Włoszech i ruszam choćby do Grado, ciekawe czy parking będzie chociaż czynny?

Teraz to nawet kampera nie można wyczyścić ostatnio mnie drapnęli jak na dach kampera wchodziłem, napisałem oświadczenie że byłem w lidlu na zakupach :) ale następnym razem już mandat będzie na 100% :( ostrzegali wiec teraz coś tam działem w środku kampera.

 

ps. Jak dłubałem pod kamperem i mnie widzieli to się nie czepiali bo się w oczy nie rzucałem, ale zachciało mi się na dach wleźć.

 

PS. Jutro może dryndnę na Porto Sole w Vrsar  na dużych kampingach mają zawsze świeże info.

Edytowane przez pasza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 14:51, pasza napisał:

... Jutro może dryndnę na Porto Sole w Vrsar  na dużych kampingach mają zawsze świeże info.

I co Ci to da.

Kempingi otworzą ale dla ruchu turystycznego krajowego.

Nikt nie mówi póki co o otwarciu granic dla turystów. Nie ma nigdzie oficjalnej daty.  U nas też 4 mają ruszają hotele i kempingi ale granice pozostają zamknięte dla obcokrajowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.