Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zulos napisał:

A nie mieliście movera? Bo z cepką taką zwężkę na lakier można przejechać na moverze...?

Chyba, że przyczepą 2,5 to przez 2,3 nie przejdzie,  nawet z moverem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Funiaki napisał:

My właśnie tu jesteśmy,   na razie w Solarisie.

Jest ok, choć zdziwiłam się bo doba wychodzi nam ok 75 euro ??

Podpowiedzcie jaki fajny camping między Splitem A Makarską.

Mały update: nie wiem jak pani policzyla, bo nic się z cennikiem nie zgadzało, ale ostatecznie wyszło ok 53 Euro za dobę- tak dla tych co rozważają Solarisa (2 dorosłych, nastolatka i dziecko, samochód i przyczepa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Funiaki napisał:

Mały update: nie wiem jak pani policzyla, bo nic się z cennikiem nie zgadzało, ale ostatecznie wyszło ok 53 Euro za dobę- tak dla tych co rozważają Solarisa (2 dorosłych, nastolatka i dziecko, samochód i przyczepa).

Na parceli czy w lesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Funiaki napisał:

ok 53 Euro za dobę

No... to jest to różnica. Dziecko w jakim wieku? Bo pewnie do ok 5 lat w ogóle nie liczą a ciut starsze juz liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

Na parceli czy w lesie?

Na parceli, tej w strefie A

2 godziny temu, mirmar napisał:

No... to jest to różnica. Dziecko w jakim wieku? Bo pewnie do ok 5 lat w ogóle nie liczą a ciut starsze juz liczą.

Dzieci skończone 14 i skończone 10 (rocznikowo o rok więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo,  czy ktoś z miłośników Chorwacji mógłby mi powiedzieć gdzie tutaj szukać takich słodkości jak w Grecji, tj. Baklawa itp. Takie ociekające słodkim sosem, bo jak narazie to w tych ich piekarniach są same chleby, drożdżówki z kiełbasą albo crossainty :(  jestem w okolicach Makarskiej i czuje się zagubiony..... w Chorwacji jesteśmy  niejako z przymusu z rodziną bo nam Grecję zamknęli i chcieliśmy sobie swoje smutki (związane z natłokiem turystów i wszechobecną walką o wszystko np. Prom, parking, miejsce w restauracji, chaos na płazy) osłodzić jakimiś fajnymi słodkościami ale ni ma! :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji nie ma nic dobrego do jedzenia wszystko co najgorsze z okolicznych kuchni zebrali i jeszcze zepsuli
Niestety dla podniebienia (nawet tego średnio wymagającego) to porażka. Plus chore ceny i beznadziejna obsługa


Wysłane z telefonu

Nie wiem dlaczego tak twierdzisz. My jesteśmy mega zadowoleni z chorwackiej kuchni... może wybierasz kiepskie knajpy?


73a797cd5a5d4f0e8291b97b3d0c78b6.jpg
b192fc42ef5d7a5bbd7ac5c88d60c3d3.jpg
981791e83fc234b5ffefa25c58a1bb43.jpg
69c25ebe6a7ca2ef6b002d8062aaaa85.jpg
2e8ae7cf0503f72006e89678c2802cbe.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszliśmy do knajpy nr 1 na wybrzeżu wg. Tripadvisor, Żeby nie ryzykować to zamówiliśmy Standard czyli filet z kurczaka.... kobieta przyniosła kawałki kurczaka utopione w oliwie, tłuste placki kukurydziane i 3 sosy- żona w nocy łykała nospę... cena za 2 takie obiady wyszła na polskie 199 zł!!! 
Dzięki Bogu, ze miałem nosa i nie zabrałem przyczepy tylko wynająłem domek drewniany.  Tak czy inaczej, mieliśmy być min. do niedzieli ale wracamy do Polski już jutro, pieniądze za domek przepadną ale przynajmniej psychicznie odetchniemy wole siedzieć w chałupie niż tu się wszędzie spieszyć i o wszystko wykłócać. Nudyści gacie ściągają i już 50 metrów w lewo i prawo plaży jest ich. Dla mnie Chorwacja to tragedia! Nie wiem jak tu jest kiedy nie ma pandemii?!?  Tak apropo to oddam domek za darmo już opłacony do niedzieli od jutra włącznie w Baško Polje na Max. 6 osób. Jak co to na priva proszę.    Sorry wszystkich cromaniaków za ten ton ale jestem tak wkurzony, zirytowany i zły na siebie że rodzinie w tym roku urlop zepsułem.... tyle drogi i na darmo....

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chorwie to dobra grillowana kiełbaska Čevapi( cevapcici czy jakoś tak) , świnia z rożna, sery w niektórych okolicach i dobry miód . Mi smakują prażone sardynki z frytkami ( takie jedzenie raczej na ulicy typu fast food) Gastronomicznie restauranty to raczej nic wyjątkowego. Słodycze raczej słabe . W niektórych miejscach wino domowe jest super ale to trzeba próbować . Ogólnie tutaj gastronomia to nie ten target 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska - nie dość, że nie ma słodyczy, w przeciwieństwie do takiego np. Mielna ludzi co niemiara, w knajpach same tłuste porażki za nie-wiadomo-jakie pieniądze (znów w odróżnieniu do takiego np. Sopotu czy innego Kołobrzegu, gdzie wszystko wyrafinowane i tanio), to jeszcze nudyści terroryzują textylnych!!

Panie Sodoma i Gomora!! Uciekaj Pan jak najdalej!!:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko od domu, nie pada, telefon dzwoni mniej, słońce świeci, woda czysta, cykady furczą, bosko jest, A po baklawę i inne ociekajace miodem słodkości to jadę do Turcji.

Mi tam Chorwacji pasi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, smutny napisał:

W chorwie to dobra grillowana kiełbaska Čevapi( cevapcici czy jakoś tak)

To raczej nie kiełbaska, a mięso mielone formowane w ruloniki (roladki), ale oczywiście można się spierać.

Ze słodyczy to faktycznie głównie lody;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.