Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, kacperek1 napisał:

Koledzy - jak jest z przejazdem przez Węgry w kierunku Chorwacji - czy obowiązują jakieś "korytarze" tranzytowe? Planuję jechać przez Bratysławę - Gyor - Szombathley  i dalej w kierunku granicy Węgiersko-Chorwackiej. Czy narażę się na jakieś nieprzyjemności ze strony Węgierskiej policji?

Z krajów UE nie ma żadnego korytarza (póki co)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacperek1 napisał:

Czy narażę się na jakieś nieprzyjemności ze strony Węgierskiej policji?

Na pewno jak przekroczysz dopuszczalną prędkość :). Ja żadnych nieprzyjemności nie miałem, ale jechałem tą drogą 2 tygodnie temu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz od ubieglej niedzieli wygrzewamy sie na slonku a okolicach Biogradu. Od dzis na malym campingu w Pakostane. Są wolne miejsca wiec dzis mielismybdo wyboru trzy stanowiska. Jest troche Niemców, ale od poczatku sierpnia pewnie bedzie ich wiecej. W ubiegłą niedzielę na autostradzie w okolicy Karlovaca wyprzedzila nas ekipa z Krakowa z naklejka firmową- pozdrawiamy!2659008de71e0829b1f5ad358944f819.jpg28189695d0d0220e9625c882e9829c33.jpgf3902d81214d94f18c2fdd0a6584098f.jpg3ed49969109c436541dff58af6310ebd.jpg

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawel1966 napisał:

My juz od ubieglej niedzieli wygrzewamy sie na slonku a okolicach Biogradu. Od dzis na malym campingu w Pakostane. Są wolne miejsca wiec dzis mielismybdo wyboru trzy stanowiska. Jest troche Niemców, ale od poczatku sierpnia pewnie bedzie ich wiecej. W ubiegłą niedzielę na autostradzie w okolicy Karlovaca wyprzedzila nas ekipa z Krakowa z naklejka firmową- pozdrawiamy!

Doszły mnie słuchy, że tam rześko u Was w okolicy - nie podesłać Wam trochę koców i polarów??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kacperek1 napisał:

Koledzy - jak jest z przejazdem przez Węgry w kierunku Chorwacji - czy obowiązują jakieś "korytarze" tranzytowe? Planuję jechać przez Bratysławę - Gyor - Szombathley  i dalej w kierunku granicy Węgiersko-Chorwackiej. Czy narażę się na jakieś nieprzyjemności ze strony Węgierskiej policji?

Jak myśmy wracali przez Węgry, kompletnie nic - byliśmy jedynym autem na granicy, chorwatka kiwnęła, że mamy jechać dalej i jej nie przeszkadzać :) a węgierka wzięła nasze paszporty zobaczyła, że są ich 3 sztuki spytała czy w aucie są też 3 osoby i powiedziała "dowidjenia"... w sumie trwało to wszystko jakieś 15 sekund// 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam uczulić raz jeszcze na bramki, pilnujcie kategorii.

W drodze do na bramkach samoobsługowych wyrzuciło nam 3 kat. zamiast 2.

Na powrocie na węźle Lucko to samo i na ostatnich przed granicą również. 

Za każdym razem wzywaliśmy obsługę, przestawiali kategorie bez problemu, jednak trzeba uważać bo na długich odcinkach różnica w cenie jest znaczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wróciłem, jestem bardzo zadowolony z tego wyskoku do Chorwacji na 10 dni. Co do bramek to na Istrii dobrze rozpoznało 2 kategorię. Stania na granicy było około 30 minut, plus 6 z mojej winy. Żona bohatersko zablokowała przejście, żebym mógł się cofnąć na dwa razy - minimalnie zakleszczyłem się z lewej strony przyczepą o metalowe ogranicznik. Chyba za głęboko chciałem spojrzeć celniczce w oczy przy podawaniu paszportów i zjechałem za bardzo w lewo Strat nie ma. Aha jeszcze jedna rzecz, dlaczego we Wiedniu jedzie się w tamtą stronę jedną drogach, a wraca różnymi, teraz wylądowałem pod dworcem kolejowym, wiecznie są remonty, wakacje bez zgubienia się w tym mieście to wakacje stracone.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chorwackie dziewczyny tak mają... Dobrze że są żony na posterunku ;)
W Wiedniu w stronę do Polski trzeba uważać na rozjeździe na Brno i Pragę. Jakoś nawigacja przypomina na ostatnią chwilę i z ogonem ciężko jest przeskoczyć kilka pasów w lewo. Zawsze mam tam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do objazdu w Czechach, to wracając chciałem pojechać z Mikulova na Breclaw, ale nawigacja pokazała mi dość dziwny przejazd i miałem wrażenie że muszę wjechać w centrum, za skrzyżowaniem jest ograniczenie na 3,5 t. Dałem sobie spokój, w prawo, jeszcze raz w prawo i wróciłem do drogi głównej, patrzę jada nasze ciężarówki, no to dawaj za nimi. Dobrze że było to o 2 w nocy i było pusto, oni skierowali się na ten objazd oficjalny dla aut osobowych, masakra ta droga, wąskie mostki, dziurawa nawierzchnia, w biały dzień to tam chyba straszne korki są. Generalnie nikomu niech nawet nie przyjdzie do głowy pomysł żeby tędy jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, gusia-s napisał:

Wiedeń przed nami ? zobaczymy jak pójdzie ?

I po Wiedniu, poszło płynnie, nie zgubiliśmy się :)

42 minuty temu, MichuP napisał:

W Wiedniu w stronę do Polski trzeba uważać na rozjeździe na Brno i Pragę. Jakoś nawigacja przypomina na ostatnią chwilę i z ogonem ciężko jest przeskoczyć kilka pasów w lewo. Zawsze mam tam problem.

Potwierdzam, znaki też nagle się zmieniają.

34 minuty temu, tomekk napisał:

Witam

Co do objazdu w Czechach

Jadąc od strony Pl omijaliśmy remontowany most kolejnym po lewej stronie przez Strachocin i wyjechaliśmy tuż przed Mikulovem, całkiem ok. między winnicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.